Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Prześladowani przez Polskich księży.... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Prześladowani przez Polskich księży....
Dlaczego tak księża grzeszą ?
Cytuj:
Są grupy zawodowe co są nagminnie od ok 20 lat prześladowani przez niektórych księży.
Są to między innymi radiesteci, homeopaci, egzorcyści itd. Osoby, które uprawiają te zawody legalnie zgodnie prawem polskim są pomawiani na ambonach. Wyzywani są pod pretekstem zniewoleń itp. Osoby te winny się skrzyknąć i złożyć zbiorowy pozew do sądów o naruszenie ich praw osobistych i zniesławienie. Powinno się oszacować finansowe straty z tego tytułu i żądać odszkodowania.


So cze 30, 2012 3:56
Zobacz profil
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
Iroon napisał(a):
Dlaczego tak księża grzeszą ?
Cytuj:
Są grupy zawodowe co są nagminnie od ok 20 lat prześladowani przez niektórych księży.
Są to między innymi radiesteci, homeopaci, egzorcyści itd. Osoby, które uprawiają te zawody legalnie zgodnie prawem polskim są pomawiani na ambonach. Wyzywani są pod pretekstem zniewoleń itp. Osoby te winny się skrzyknąć i złożyć zbiorowy pozew do sądów o naruszenie ich praw osobistych i zniesławienie. Powinno się oszacować finansowe straty z tego tytułu i żądać odszkodowania.

To czemu przesladowani biedacy nie skrzykują się? :D


So cze 30, 2012 8:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
Co oznacza prześladują? Jakich konkretnie metod prześladowania księża używają?

_________________
Pozdrawiam
WIST


So cze 30, 2012 9:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
Hmm, czy to nie chodzi o to, że ksiądz potępia tych i tamtych? Jeśli tak, to ma do tego pełne prawo - wolność słowa jest. Natomiast ci drudzy mogą go po prostu zignorować.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


So cze 30, 2012 9:55
Zobacz profil
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
ARHIZ napisał(a):
Hmm, czy to nie chodzi o to, że ksiądz potępia tych i tamtych? Jeśli tak, to ma do tego pełne prawo - wolność słowa jest. Natomiast ci drudzy mogą go po prostu zignorować.

Kościół nie potępia nikogo, wskazuje jedynie, że źródłem tych mocy nie jest Bóg.
W podanym tekście występuje przekłamanie - Kosciół wskazuje, że nie istnieje ktoś taki jak egzorcysta świecki.


So cze 30, 2012 10:32
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
Tak z ciekawości od kiedy w polskim prawie istnieje zawód egzorcysta?
Iroon nikt ci nie broni, zgłoś się do nich i poprowadź ich do walki z Kościołem.
Szkoda, że diabeł nie może wystąpić przed sądem o odszkodowanie do Boga, byłoby ciekawie.


So cze 30, 2012 10:34

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
Alus napisał(a):
Kościół nie potępia nikogo, wskazuje jedynie, że źródłem tych mocy nie jest Bóg.

Faktycznie, księża nie potępiają nikogo lecz nazywają rzecz delikatnie po imieniu "diabelstwo" nikogo nie urażając.
Ciekawe skąd oni to wiedzą czyżby jasnowidzenie.....?
Jeden papież zrobił o. Pio szrlatanem, a drugi świętym.

_________________
*****


So cze 30, 2012 17:23
Zobacz profil
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
anmara napisał(a):
Alus napisał(a):
Kościół nie potępia nikogo, wskazuje jedynie, że źródłem tych mocy nie jest Bóg.

Faktycznie, księża nie potępiają nikogo lecz nazywają rzecz delikatnie po imieniu "diabelstwo" nikogo nie urażając.
Ciekawe skąd oni to wiedzą czyżby jasnowidzenie.....?
Jeden papież zrobił o. Pio szrlatanem, a drugi świętym.

Wystarczy przeczytać List do Galatów (5,19-21) i wiadomym bedzie skąd wiedzą.
Stygmaty nie miają nic wspólnego z rediestezją, homeopatią egzorcyzmem.


So cze 30, 2012 19:00
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
Myślałem ze nic mnie już nie zaskoczy ale jak widać nieskończone są pokłady głupoty :D


So cze 30, 2012 19:44
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
Iroon napisał(a):

Są to między innymi radiesteci, homeopaci, egzorcyści itd.

W tym wypadku akurat ksieża mają rację. Ja tak samo wszelkie wróżki,jasnowidzów ,uzdrowicieli i im podobnych oszustów zwalczałbym jak muchy

To że te grupy zawodowe rozwijają się świadczy o ciemnocie i łatwowiernosci niektórych ludzi


So cze 30, 2012 20:43
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
anmara napisał(a):

Jeden papież zrobił o. Pio szrlatanem, a drugi świętym.

Jednak O Pio - jaki był taki był,ale nie używał swoich "mocy" lub "sztuczek" dla czerpania korzyści finansowych. Nie naciągał ludzi


So cze 30, 2012 20:45

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
mykitos napisał(a):
To że te grupy zawodowe rozwijają się świadczy o ciemnocie i łatwowiernosci niektórych ludzi

Zastanawiające jest kogo to księża wychowali,..... czyżby fanatyków i dewotów
bo w TV pokazali ostatnio film jak to oświeceni katolicy całuja rzaz po ściętej gałęzi dopatrując sie tam rzekomego wizerunku osoby świętej. Opinie znawców nie potwierdzają tych rewelacji.

mykitos napisał(a):
..... im podobnych oszustów zwalczałbym jak muchy.....

Szkoda że tylko zwalczybyś ich jak muchy czy nie lepiej od razu spalic na stosie....

_________________
*****


N lip 01, 2012 5:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
mykitos napisał(a):
O Pio - jaki był taki był,ale nie używał swoich "mocy" lub "sztuczek" dla czerpania korzyści finansowych. Nie naciągał ludzi


A do czego to wielebny o. Tadeusz wykorzystuje swoje "moce i sztuczki" czy czasem nie naciąga ludzi i czerpie korzyści finansowe. I nie jest on osamotnony.....

_________________
*****


N lip 01, 2012 5:33
Zobacz profil
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
anmara napisał(a):
mykitos napisał(a):
To że te grupy zawodowe rozwijają się świadczy o ciemnocie i łatwowiernosci niektórych ludzi

Zastanawiające jest kogo to księża wychowali,..... czyżby fanatyków i dewotów
bo w TV pokazali ostatnio film jak to oświeceni katolicy całuja rzaz po ściętej gałęzi dopatrując sie tam rzekomego wizerunku osoby świętej. Opinie znawców nie potwierdzają tych rewelacji.

Prezentujesz podobny wpływ wychowczy księży.
W podpisie umieściłaś - BEZ BOGA WSZYSTKO STAJE SIĘ NICZYM - a równolegle podobnie jak Jajko, wyszukujesz prawdziwych czy iluzorycznych błędów Kościoła.
Dlaczego zatem dziwią Cię zachowania ludzi ganiajacych za "cudami" na kominach, pniach drzew, oknach.
BEZ BOGA WSZYSTKO STAJE SIE NICZYM - Bóg odrzuca magię, czary, bałwochwalstwo, czym jesteś oburzona :o


N lip 01, 2012 7:43

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Prześladowani przez Polskich księży....
Iroon napisał(a):
Są grupy zawodowe co są nagminnie od ok 20 lat prześladowani przez niektórych księży. Są to między innymi radiesteci, homeopaci, egzorcyści itd. Osoby, które uprawiają te zawody legalnie zgodnie prawem polskim są pomawiani na ambonach. Wyzywani są pod pretekstem zniewoleń itp. Osoby te winny się skrzyknąć i złożyć zbiorowy pozew do sądów o naruszenie ich praw osobistych i zniesławienie. Powinno się oszacować finansowe straty z tego tytułu i żądać odszkodowania.

Wyjaśniam, że sa to słowa z innego forum. Zostały zacytowane.

Moje zapytanie było "Dlaczego tak księża grzeszą ?"

Byłem ostatnio na mszy o uzdrowienie i półgodzinne kazanie właśnie dotyczyło radiestetów, homeopatów itp. Słuszłem z ust duchowniego epitety, diabły, szarlatany, itd. aż grzech dalej przytaczać.
Co ciekawe na ok. 1000 obecnych w kościele, ksiądz przeczytal tylko zaledwie jedno świadectwo uzdrowienia (moim zdaniem wątpliwe) i dopraszał się od tłumu o jeszcze więcej, a tu cisza i oczekiwanie. Ludzie głupio patrzyli się jeden na drugiego. Więcej ich nie było.


N lip 01, 2012 7:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL