Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 11:36
Posty: 361
Post Re: Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet
bma napisał(a):
Drapke napisał(a):
Nie byłem też na Saharze, a wiem, że tam jest piasek. Katolickie media i fora nie są moim jedynym oknem na Świat.
Lekarz i redaktor naukowego pisma medycznego „Lancet”, który odwiedził schronisko misjonarek w Kalkucie, był oburzony, że w schronisku zabraniano stosowania silnych środków przeciwbólowych. Matka Teresa zdawała się w kwestii bólu i cierpienia innych na Opatrzność. W ten sposób „walczyła z materializmem”, a w tym samym czasie jej zgromadzenie tonęło w powodzi darów, na kontach zaś zalegały miliony. AIDS było dla niej „sprawiedliwą zapłatą za niewłaściwe zachowania seksualne”.
Stać tu kogoś żeby merytorycznie odnieść się do tych faktów, czy tradycyjnie ograniczycie się do inwektyw?
Właśnie problem jest odnieść się do tych "faktów", ponieważ posługujesz się ogólnikami.

"Defraudowano" - jak defraudowano i kiedy?
"Miliony dolarów" - ile dokładnie zdefraudowano i skąd pochodziły te pieniądze?
"Nie udzielono pomocy ludziom i część z nich umarła" - komu nie udzielono pomocy, kto umarł, kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach umarł?
"Naukowcy twierdzą" - co za naukowcy - kto dokładnie twierdzi?
"tajne konta" - gdzie są (lub gdzie były) te tajne konta? Jakie sumy na nie przelewano i kiedy?

Nie podajesz źródeł ani cytatów dla swych twierdzeń (jeden cytat podałeś i się okazało, że nie rozumiesz o co w nim chodzi). Dlatego pozostaje uważać Twoje rewelacje za propagandę i zwykłe kalumnie.

Matka Teresa w oczy kole...



Ile razy mam wklejać te same linki? W swoich wypowiedziach podawałem powszechnie znane i udokumentowane fakty.

Drapke napisał(a):
Ciemną stroną Matki Teresy zaszokowany jest nawet specjalista od żywotów świętych i wydawca magazynu jezuickiego w Stanach Zjednoczonych ks. James Martin - Nigdy jeszcze nie czytałem życiorysu świętego albo świętej, w którym byłaby mowa o tak mrocznej duchowości, jak tutaj. Poza tym nikt nawet nie przypuszczał, że mogła mieć jakiekolwiek wątpliwości .
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 39254.html

Mit niedoszłej Świętej obalają też naukowcy:
Utrzymywane w tajemnicy konta bankowe Matki Teresy i nierozliczone miliony dolarów ujawniają badania przeprowadzone przez naukowców z Kanady. Badacze zwracają też uwagę na brak odpowiedniej opieki lekarskiej oraz zachowania standardów medycznych i higieny w przytułkach prowadzonych przez Matkę Teresę. Stawiają tezę, że jej beatyfikacja została przeprowadzona dzięki skutecznej kampanii w mediach.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =FB_Gazeta

Udawajcie dalej, że deszcz pada... :badgrin:



A tu masz bardziej szczegółowo o pieniądzach przyjmowanych przez MT od dyktatorów, o egzorcyzmach, które na niej przed śmiercią odprawiano (opętana?), o podróżach do USA i Europy itp.
http://neurotomania.blog.pl/2006/09/02/matka-teresa/

_________________
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności" (Marie von Ebner-Eschenbach)


Ostatnio edytowano Śr mar 20, 2013 9:36 przez Drapke, łącznie edytowano 1 raz



Śr mar 20, 2013 9:28
Zobacz profil
Post Re: Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet
@Drapke, to nie są konkrety, o które pyta bma. Jakaś gazeta napisała o jakichś (nazwiska, instytut, organizacja) kanadyjskich naukowcach, którzy nie podają żadnych konkretnych danych. Miliony na koncie, które ponoć "utajniono", to skąd o nich wiadomo, jakie dane i operacje utajniono?

To co przedstawiasz to są "dane" w stylu Hitchens napisał, że Matka Teresa powiedziała, że aids jest sprawiedliwą zapłatą za niewłaściwe zachowania seksualne.
Źródło tej wypowiedzi, może jakiś autoryzowany wywiad, listy Matki Teresy?
Coś co potwierdziłoby te wszystkie rewelacje.


Śr mar 20, 2013 9:35

Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 11:36
Posty: 361
Post Re: Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet
@Mariel
Zajrzyj do podanych linków - znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

Cytuj:
Naukowcy zebrali 502 dokumenty poświęcone Matce Teresie. Wyeliminowali 195 duplikatów, a w swej pracy oparli się na 287 dokumentach, co stanowi 96 proc. całej dostępnej literatury na temat założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości.

_________________
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności" (Marie von Ebner-Eschenbach)


Śr mar 20, 2013 9:42
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet
Cytuj:
To co przedstawiasz to są "dane" w stylu Hitchens napisał, że Matka Teresa powiedziała, że aids jest sprawiedliwą zapłatą za niewłaściwe zachowania seksualne.


Abstrahując od tego, że jest sprawiedliwą zapłatą jak i wiele innych chorób. Jest to elementarna wiedza grup OwDS.

Ale zawsze jest możliwość poprawy osób błądzących, a co za tym idzie jest możliwość Cudownego Uleczenia przez BOGA, ale dla tych co zreflektują się i poproszą BOGA o to, a ON swoimi
narzędziami na ziemi tego dokona.

Nadto szkalowanie Świętych Nieba jest standardowymi pokusami szatana, a dotyczą tych bytów co nie są w Stanie Łaski Uświęcającej.
(patrz Objawienia Prywatne o konstrukcji fizycznej świata)


Ostatnio edytowano Śr mar 20, 2013 9:49 przez frater, łącznie edytowano 1 raz



Śr mar 20, 2013 9:43
Zobacz profil
Post Re: Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet
Nie będziemy tutaj roztrząsać czy właściwe jest rozumienie choroby "jako zapłaty za grzech".
To nie dział Wiara i Prawda tylko Aktualności.


Śr mar 20, 2013 9:49
Post Re: Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet
Cytuj:
A tu masz bardziej szczegółowo o pieniądzach przyjmowanych przez MT od dyktatorów, o egzorcyzmach, które na niej przed śmiercią odprawiano (opętana?), o podróżach do USA i Europy itp.
http://neurotomania.blog.pl/2006/09/02/matka-teresa/

Anonimowy blog wiarygodnym dowodem....do magla, gdzie jedna pani drugiej pani...
Naukowcy zebrali...naukowcy dowodzą, że TU rozwaliła mgła/wybuch/zestrzelenie/hel....


Śr mar 20, 2013 10:30

Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 11:36
Posty: 361
Post Re: Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet
Alus napisał(a):
Cytuj:
A tu masz bardziej szczegółowo o pieniądzach przyjmowanych przez MT od dyktatorów, o egzorcyzmach, które na niej przed śmiercią odprawiano (opętana?), o podróżach do USA i Europy itp.
http://neurotomania.blog.pl/2006/09/02/matka-teresa/

Anonimowy blog wiarygodnym dowodem....do magla, gdzie jedna pani drugiej pani...
Naukowcy zebrali...naukowcy dowodzą, że TU rozwaliła mgła/wybuch/zestrzelenie/hel....



Na blogu naniesione są powszechnie znane na Świecie fakty, a u jego dołu podane źródło. Wkleiłem też linki do art. z gazeta.pl i mogę podać 100 innych, także katolickich. Nawet średnio rozgarnięty gimnazjalista potrafi zweryfikować za pomocą internetu prawdziwość danych - w tym przypadku dot. mrocznej strony MT. Jeśli jednak ktoś jest ślepy i głuchy na argumenty, nic go nie przekona. Żyj sobie dalej w swoim światku z nieskalaną grzechem MT i mgłą smoleńską - nic mi do tego. Podobno im człowiek głupszy, tym szczęśliwszy.

_________________
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności" (Marie von Ebner-Eschenbach)


Śr mar 20, 2013 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 1:38
Posty: 366
Post Re: Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet
Drapke napisał(a):
bma napisał(a):
Drapke napisał(a):
Nie byłem też na Saharze, a wiem, że tam jest piasek. Katolickie media i fora nie są moim jedynym oknem na Świat.
Lekarz i redaktor naukowego pisma medycznego „Lancet”, który odwiedził schronisko misjonarek w Kalkucie, był oburzony, że w schronisku zabraniano stosowania silnych środków przeciwbólowych. Matka Teresa zdawała się w kwestii bólu i cierpienia innych na Opatrzność. W ten sposób „walczyła z materializmem”, a w tym samym czasie jej zgromadzenie tonęło w powodzi darów, na kontach zaś zalegały miliony. AIDS było dla niej „sprawiedliwą zapłatą za niewłaściwe zachowania seksualne”.
Stać tu kogoś żeby merytorycznie odnieść się do tych faktów, czy tradycyjnie ograniczycie się do inwektyw?
Właśnie problem jest odnieść się do tych "faktów", ponieważ posługujesz się ogólnikami.

"Defraudowano" - jak defraudowano i kiedy?
"Miliony dolarów" - ile dokładnie zdefraudowano i skąd pochodziły te pieniądze?
"Nie udzielono pomocy ludziom i część z nich umarła" - komu nie udzielono pomocy, kto umarł, kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach umarł?
"Naukowcy twierdzą" - co za naukowcy - kto dokładnie twierdzi?
"tajne konta" - gdzie są (lub gdzie były) te tajne konta? Jakie sumy na nie przelewano i kiedy?

Nie podajesz źródeł ani cytatów dla swych twierdzeń (jeden cytat podałeś i się okazało, że nie rozumiesz o co w nim chodzi). Dlatego pozostaje uważać Twoje rewelacje za propagandę i zwykłe kalumnie.

Matka Teresa w oczy kole...
Ile razy mam wklejać te same linki?.
Ależ nikt Ciebie nie prosi o to byś bezmyślnie wklejał linki.

Drapke napisał(a):
W swoich wypowiedziach podawałem powszechnie znane i udokumentowane fakty
Żadnego konkretu nie podałeś, tylko bajasz ciągle o "milionach dolarów".

Gdzie w tym artykule znajdujesz odpowiedzi na pytania, które postawiłem?


Cz mar 21, 2013 17:34
Zobacz profil
Post Re: Bartoś: religia jest inspiracją do okaleczania kobiet
Drapke napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
A tu masz bardziej szczegółowo o pieniądzach przyjmowanych przez MT od dyktatorów, o egzorcyzmach, które na niej przed śmiercią odprawiano (opętana?), o podróżach do USA i Europy itp.
http://neurotomania.blog.pl/2006/09/02/matka-teresa/

Anonimowy blog wiarygodnym dowodem....do magla, gdzie jedna pani drugiej pani...
Naukowcy zebrali...naukowcy dowodzą, że TU rozwaliła mgła/wybuch/zestrzelenie/hel....



Na blogu naniesione są powszechnie znane na Świecie fakty, a u jego dołu podane źródło. Wkleiłem też linki do art. z gazeta.pl i mogę podać 100 innych, także katolickich. Nawet średnio rozgarnięty gimnazjalista potrafi zweryfikować za pomocą internetu prawdziwość danych - w tym przypadku dot. mrocznej strony MT. Jeśli jednak ktoś jest ślepy i głuchy na argumenty, nic go nie przekona. Żyj sobie dalej w swoim światku z nieskalaną grzechem MT i mgłą smoleńską - nic mi do tego. Podobno im człowiek głupszy, tym szczęśliwszy.

Skoro im człowiek głupszy tym szczęśliwszy, to czemu tak martwisz się o głupich, którzy dawali pieniądze św Matce Teresie....czyżbyś zazdrościł im szczęścia?


Cz mar 21, 2013 18:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL