Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73  Następna strona
 Atak na Kościół 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Atak na Kościół
atheist napisał(a):

Ważny był kontekst mojego postu. Ja pisałem o tym, że ludzie, którzy mają na ustach "miłość bliźniego" obrażają się nawzajem, tylko dlatego, że inaczej rozumieją zapisy tej samej świętej księgi, w której to tę miłość bliźniego wyczytali.

A na ustach a w sercu to cos zupelnie innego,
Nic w tym nadzwyczajnego i atesci tez tak maja ze glosza jakies wartosci a postepuja odmiennie.


Pn lip 05, 2021 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Atak na Kościół
atheist napisał(a):
Pisanie, iż Wasi - jak ich nazywacie - starsi bracia w wierze "nie popisali się bystrością" i "wypada ich ignorować" jest przejawem tej właśnie niesłychanej, religijnej buty, która każe Wam twierdzić, że to właśnie Wasza interpretacja Biblii, jedna z setek, jest tą jedyną prawdziwą i macie prawo obrażać każdego, kto twierdzi inaczej.

No nie mozna sobie tak wszystko interpretowac biblii jak co komu pasuje sa pewne granice.
Podobnie jest z innymi starozytnymi pismami.


Pn lip 05, 2021 20:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Atak na Kościół
katon napisał(a):
atheist napisał(a):
Pisanie, iż Wasi - jak ich nazywacie - starsi bracia w wierze "nie popisali się bystrością" i "wypada ich ignorować" jest przejawem tej właśnie niesłychanej, religijnej buty, która każe Wam twierdzić, że to właśnie Wasza interpretacja Biblii, jedna z setek, jest tą jedyną prawdziwą i macie prawo obrażać każdego, kto twierdzi inaczej.

No nie mozna sobie tak wszystko interpretowac biblii jak co komu pasuje sa pewne granice.
Podobnie jest z innymi starozytnymi pismami.


Dlaczego nie można? Gdzie są te granice i kto je ustanawia?

Po drugie, cóż, jak już pisałem, uznawanie, że judaizm "interpretuje Biblię jak im pasuje" jest delikatnie mówiąc kontrowersyjne, biorąc pod uwagę, że istniał dużo przed chrześcijaństwem i to wyznawcy judaizmu Biblię napisali a chrześcijanie ją wzięli, dołożyli swoje księgi i zinterpretowali pewne rzeczy całkiem inaczej niż w nie Żydzi wierzyli przez długie setki lat.

I daleki jestem od twierdzenia, że to chrześcijanie się mylą, bo moim zdaniem - niestety - mylą się i jedni i drudzy w najważniejszej kwestii, czyli pochodzenia Biblii, ale krytykuję obrażanie innych tylko dlatego, że wydaje się komuś, że to jego interpretacja Biblii jest najprawdziwsza.


Pn lip 05, 2021 21:36
Zobacz profil
Post Re: Atak na Kościół
feelek napisał(a):
Któryż z tych trzech okazał się, według Twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?

Nie wiesz :o :o


Wt lip 06, 2021 7:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Atak na Kościół
Alus napisał(a):
feelek napisał(a):
Któryż z tych trzech okazał się, według Twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?

Nie wiesz :o :o

viewtopic.php?f=36&t=32933&p=1078906#p1078906


Wt lip 06, 2021 8:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Atak na Kościół
Feelek, jak masz cos do powiedzenia to dyskutuj. Podanie cytatu przedmówcy i swojego oraz linka nie jest dyskusją tylko zaśmiecaniem forum!

_________________
ksiądz


Wt lip 06, 2021 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Atak na Kościół
Jest dyskusją, gdyż pod tym linkiem znajduje się odpowiedź na pytanie skierowane do mnie przez Alus. W ten sposób chciałem zwrócić Jej uwagę na to, że trzeba też czytać wcześniejsze posty.


Wt lip 06, 2021 11:47
Zobacz profil
Post Re: Atak na Kościół
feelek napisał(a):
No więc właśnie, czyli kapłan i lewita bliźnim nie byli. A Alus twierdzi, że "bliźnim jest każdy człowiek, nawet osobisty wróg".

Chrystus wskazuje na prawdę, że bliźnim jest każdy człowiek, którą to prawdę Izraelici omijali, sprowadzając do miana bliźnich jedynie wyznawców judaizmu.


Wt lip 06, 2021 13:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Atak na Kościół
Nie, wskazuje, że trzeba stawać się bliźnim dla każdego potrzebującego. Kapłan i lewita bliźnimi nie byli.


Wt lip 06, 2021 13:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Atak na Kościół
feelek napisał(a):
Nie, wskazuje, że trzeba stawać się bliźnim dla każdego potrzebującego. Kapłan i lewita bliźnimi nie byli.

A jakich ludzi do swoich bliźnich chrześcijanin nie musi czy może wręcz nie powinien zaliczać?
Po czym rozpoznajesz, że dana osoba jest Twoim bliźnim, a inna nie?


Wt lip 06, 2021 14:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Atak na Kościół
atheist napisał(a):
Dlaczego nie można? Gdzie są te granice i kto je ustanawia?

Wiedza.
Cytuj:
I daleki jestem od twierdzenia, że to chrześcijanie się mylą, bo moim zdaniem - niestety - mylą się i jedni i drudzy w najważniejszej kwestii, czyli pochodzenia Biblii.

Jakie jest pochodzenie Biblii? To powinno byc w jakims temacie o Biblii jak juz wszedles w ten temat.


Wt lip 06, 2021 15:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Atak na Kościół
@atheist

Każdy chrześcijanin ma obowiązek traktować drugiego człowieka jak bliźniego.


Wt lip 06, 2021 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Atak na Kościół
katon napisał(a):
atheist napisał(a):
Dlaczego nie można? Gdzie są te granice i kto je ustanawia?

Wiedza.

Jaką wiedzę masz na myśli? Skąd ta wiedza pochodzi i kto jest jej dysponentem?

katon napisał(a):
atheist napisał(a):
I daleki jestem od twierdzenia, że to chrześcijanie się mylą, bo moim zdaniem - niestety - mylą się i jedni i drudzy w najważniejszej kwestii, czyli pochodzenia Biblii.

Jakie jest pochodzenie Biblii? To powinno byc w jakims temacie o Biblii jak juz wszedles w ten temat.

To była dygresja i oczywiście chodziło mi o to, że nie uważam, że Biblia pochodzi od Boga.


Śr lip 07, 2021 0:23
Zobacz profil
Post Re: Atak na Kościół
feelek napisał(a):
Nie, wskazuje, że trzeba stawać się bliźnim dla każdego potrzebującego. Kapłan i lewita bliźnimi nie byli.

A co z niepotrzebującymi, już nie stanowią bliźnich?


Śr lip 07, 2021 6:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Atak na Kościół
Masz rację, bliźnim jest ten, kto patrzy na drugiego jak na bliźniego. Zwracam honor.

Alus napisał(a):
Istotą przypowieści jest bliźni, gdyby Samarytanin nie postrzegał rannego jako bliźniego, podobnie jak lewita i kapłan, ominął by go obojętnie.


Śr lip 07, 2021 8:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL