Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 73  Następna strona
 Atak na Kościół 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 843
Post Re: Atak na Kościół
Czytałem w sobotniej gazecie wywiad z Maleńczukiem, i nic mnie tam specjalnie nie zaszokowało.
Zło u katolików( jak i u innych) występuje, nikt nie zaprzeczy , o tych beczkach było swego czasu głośno.
Maleńczuk deklaruje wiarę w Wolanda ( w sumie postać w powieści sympatyczna...) , a przecież każdy katolik w diabła wierzyć powinien.
W sumie wywiad nudny, dużo pseudoartystycznego bełkotu, więc może to sam Maleńczuk namówił Nowaka na podbicie bębenka...

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr wrz 24, 2014 5:54
Zobacz profil
Post Re: Atak na Kościół
Zgodnie z kanonem 20 synodu w Orange
Cytuj:
Człowiek nie może nic dobrego bez Boga. Bóg czyni w człowieku wiele dobra, którego nie czyni człowiek; człowiek zaś nie czyni dobra, którego nie daje Bóg, aby człowiek czynił
Co się przekłada w skrócie na to, że ludzka natura, skażona grzechem pierworodnym, jest grzeszną.

Tymczasem Nowak tworzy własną teologię, twierdząc, że katolicy są z natury dobrzy (a może nawet - he he - święci), przeto samo domniemanie że gdzieś w środku są źli, jest dla nich obraźliwe. I powinno być sądownie ścigane.

Pozwolę sobie zacytować ks. Twardowskiego:
      Jeśli mi zaczną wypominać
      że jestem do niczego
      że piszę trzy po trzy
      ograniczony jak ryba
      co daje się oglądać tylko z profilu
      że to co wymyśliłem jest dobre – ale pięćdziesiąt lat temu
      uśmiecham się – mój Boże
      tylko tyle
      ile można o mnie gorszego powiedzieć


Cz wrz 25, 2014 10:30
Post Re: Atak na Kościół
Prawie od 25 lat Kościół atakuje GW. W tej chwili w Telewizji Trwam omawiane są przykłady artykułów atakujących KRK. W każdym numerze GW, a tych numerów było 7 tysięcy był co najmniej jeden artykuł atakujący, lub krytykujący KRK, a w szczególności RM i o. Rydzyka.


So paź 18, 2014 18:21
Post Re: Atak na Kościół
I to wlasnie jest "pozytywne inaczej" przeslanie dziel o. Rydzyka.


So paź 18, 2014 18:25

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Atak na Kościół
gita napisał(a):
Prawie od 25 lat Kościół atakuje GW.


A co "GW" mu zrobiła, że Kościół ją atakuje?


So paź 18, 2014 18:34
Zobacz profil
Post Re: Atak na Kościół
Jajko napisał(a):
On sobie zorganizował czy Nowak mu zorganizował? Gdyby nie Nowak, ja bym wprawdzie miał pojęcie, że taki pieśniarz istnieje, ale że akurat wyjdzie jego nowa płyta to nie. Ale i tak nie kupię, bo nie jestem audiofilem.



Chyba raczej melomanem. :) Audiofil to takie stworzenie które czasem ma w domu sprzęt za 200.000 i tylko jedną płytę z samplerami z Chesky Records albo Linn Studio czy inne. A ja jestem audiofilem i melomanem. :)


So paź 18, 2014 18:38
Post Re: Atak na Kościół
mikkel napisał(a):
gita napisał(a):
Prawie od 25 lat Kościół atakuje GW.


A co "GW" mu zrobiła, że Kościół ją atakuje?

GW, czyli Gazeta Wyborcza, w której od 25 lat pisze się paszkwile pod adresem Kościoła. Wyszło 7 tysięcy egzemplarzy, w każdym co najmniej dwa artykuły, a więc ponad 14 tysięcy paszkwili i artykułów krytykujących Kościół.
Teraz zrozumiałeś?


So paź 18, 2014 20:20
Post Re: Atak na Kościół
gita napisał(a):
mikkel napisał(a):
gita napisał(a):
Prawie od 25 lat Kościół atakuje GW.


A co "GW" mu zrobiła, że Kościół ją atakuje?

GW, czyli Gazeta Wyborcza, w której od 25 lat pisze się paszkwile pod adresem Kościoła. Wyszło 7 tysięcy egzemplarzy, w każdym co najmniej dwa artykuły, a więc ponad 14 tysięcy paszkwili i artykułów krytykujących Kościół.
Teraz zrozumiałeś?

Czasem krytykuje, czasem ujawnia przestępstwa seksualne/finansowe duchownych, co przez część Kościoła, jest ujednolicane jako "atak na Kościół".
Nie kto inny jak biskup zdiagnozował prawdziwa cnota krytyk sie nie boi.


N paź 19, 2014 8:44
Post Re: Atak na Kościół
Alus napisał(a):
Nie kto inny jak biskup zdiagnozował prawdziwa cnota krytyk sie nie boi.
Ach! Też traktuję GW jak pismo satyryczne.


N paź 19, 2014 9:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Atak na Kościół
Jesli ze wzgledu na naklad, Polska wydaje sie krajem ludzi wesolych. :)
"Fakt" ma wiekszy, widocznie uwazany za prawde obiektywna noszacy. Przeciez Polacy nie tylko sie smieja, powazne fakty ich rowniez interesuja. :P


N paź 19, 2014 16:44
Zobacz profil
Post Re: Atak na Kościół
Cawilian napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie kto inny jak biskup zdiagnozował prawdziwa cnota krytyk sie nie boi.
Ach! Też traktuję GW jak pismo satyryczne.

Satyra więcej odsłania prawdy o człowieku i otaczającej rzeczywistości, niż poważne dzieła socjologiczne czy historyczne, lub media mieniące się być głosem "prawego ludu".
Wszystkie media, bez wyjątku, posługują się nadinterpretacją, niedomówieniami, jawnym kłamstwem, insynuacjami, a najbardziej te "prawego ludu".


Pn paź 20, 2014 8:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Atak na kościół
Jajko napisał(a):
Ścięła przydrożny krzyż, bo przeszkadzali jej modlący się sąsiedzi. "Nie mogłam znieść tego zawodzenia"
Policjanci z Koniecpola odebrali w minioną sobotę zgłoszenie z jednej ze wsi gminy Dąbrowa Zielona: chodziło o kradzież metalowego krzyża i otaczającego go płotka. Początkowo podejrzewano, że to dzieło zbieraczy złomu, jednak policyjny pies pomógł funkcjonariuszom ustalić, że sprawcą jest 57-letnia właścicielka położonej obok posesji- Halina Krzesicka.

Kobieta przyznała się do winy, jednak zapewniała, że nie była to kradzież: ścięła krzyż za pomocą piły do metalu, ponieważ przeszkadzały jej zbyt częste i głośne śpiewy oraz modlitwy, które wznosili pod nim mieszkańcy. Dodała też, że dwukrotnie uszkodzili oni płot otaczający jej dom. Teraz grozi jej do pięciu lat więzienia: oskarżono ją o kradzież mienia oraz obrazę uczuć religijnych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxSlotIMT

Prosiła księdza o przeniesienie krzyża. Ale niczego nie wskórała. Więc ścięła. Ja ją rozumiem, choć nie pochwalam. Niemniej nie wiem co ja bym zrobił, gdyby codziennie za moim płotem zbierały się jakieś wyjce.



Cytuję całość, bo inaczej nie byłoby wiadomo o co chodzi. Gdyby ta wiadomość była w oddzielnym wątku, nie byłoby kłopotu, no ale jest jak jest (pretensje do administracji, to nie mój pomysł by wszystko pisać w jednym miejscu).

Ciąg dalszy nastąpił:

Policja doznała dotkliwej porażki w akcji obrony krzyża we wsi Cudków. Prokurator właśnie umorzył postępowanie, jakie prowadziła w sprawie kradzieży i obrazy uczuć religijnych. Jedno i drugie zarzucano kobiecie, która stojący za jej płotem krzyż ścięła i przeniosła na swoje podwórko.

Postępowanie w sprawie kradzieży oraz profanacji uczuć religijnych prowadził pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myszkowie komisariat w Koniecpolu. W tym samym czasie pani Halina złożyła skargę na niezasadne przeszukanie przez policjantów jej podwórza. Rozpatrujący skargę sąd w Myszkowie przyznał jej rację. Jego zdaniem wkroczenie na posesję z psem tropiącym było działaniami ponad miarę. "Czynność przeszukania była nieuzasadniona, powinno się stopniować metody do uzyskania dowodów" - uzasadnił decyzję sąd.

Teraz pani Halina ma kolejny powód do satysfakcji, bo prokurator właśnie zatwierdził umorzenie całej sprawy. Nie znaleziono dowodów, że chciała ukraść przydrożny krzyż czy obrazić uczucia religijne. Zwłaszcza że prócz policjantów nikt jej takiego zarzutu nie stawiał. Postępowanie wyjaśniło za to jedną rzecz - przesłuchany geodeta gminny zeznał, że krzyż stał nie na prywatnym gruncie, lecz w pasie drogowym gminnej szosy.

Cytowane stąd: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _wiec.html

Tym razem, okazuje się, to policja była nadgorliwa. Zastanawiające jest jednocześnie to, że żadna z modlących się i śpiewających (zapewne pięknie) religijne pieśni każdego dnia pod krzyżem nie chciała przenieść obiektu kultu na swoją posesję.
Ciekawe czy teraz ktoś zainteresowany ten ścięty krzyż w końcu odbierze i gdzieś wetknie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr gru 10, 2014 1:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Atak na kościół
Jajko napisał(a):
Jajko napisał(a):

Ciąg dalszy nastąpił:

Policja doznała dotkliwej porażki w akcji obrony krzyża we wsi Cudków. Prokurator właśnie umorzył postępowanie, jakie prowadziła w sprawie kradzieży i obrazy uczuć religijnych. Jedno i drugie zarzucano kobiecie, która stojący za jej płotem krzyż ścięła i przeniosła na swoje podwórko.

Teraz pani Halina ma kolejny powód do satysfakcji, bo prokurator właśnie zatwierdził umorzenie całej sprawy. Nie znaleziono dowodów, że chciała ukraść przydrożny krzyż czy obrazić uczucia religijne. Zwłaszcza że prócz policjantów nikt jej takiego zarzutu nie stawiał. Postępowanie wyjaśniło za to jedną rzecz - przesłuchany geodeta gminny zeznał, że krzyż stał nie na prywatnym gruncie, lecz w pasie drogowym gminnej szosy.

Cytowane stąd: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _wiec.html

Tym razem, okazuje się, to policja była nadgorliwa. Zastanawiające jest jednocześnie to, że żadna z modlących się i śpiewających (zapewne pięknie) religijne pieśni każdego dnia pod krzyżem nie chciała przenieść obiektu kultu na swoją posesję.
Ciekawe czy teraz ktoś zainteresowany ten ścięty krzyż w końcu odbierze i gdzieś wetknie?

Straszna ta porażka policji. Za to Pani Halina stała się sławna, może niekoniecznie tak, jak chciała. W dodatku zniszczyła obiekt, który nie znajdował się na jej posesji, więc nie miała prawa go usuwać. To co zrobiła było po prostu śmieszne i głupie. Swoją drogą pogratulować można kondycji. Ma kobieta krzepę, nie ma co! Nie prościej było wnieść skargę o zakłócania porządku publicznego? Teraz pewno ma kłopot: w sądzie sprawę umorzono, ale został jej ścięty krzyż, którego nie cierpi. Trzeba było założyć zatyczki do uszu :badgrin:


Śr gru 10, 2014 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Atak na Kościół
No i od początku trza dyskutować, tylko inaczej (może bez maczug i niesprawdzonych założeń)

Tej pani głośne śpiewanie tuż przy płocie jej posesji, uprawiane zapewne latami (wszak krzyż stał tam od lat) najzwyczajniej zbrzydło. Przeszkadzało jej i już. Miała dość. Prosiła władze świeckie i kościelne o przeniesienie przedmiotu kultu w jakieś inne, godne i nikomu nie wadzące miejsce. Nie było odzewu. Nikt nie był zainteresowany. No to wzięła piłkę i krzyż ścięła. Dziwisz się jej? Bo ja nie. Chciała sprawę polubownie załatwić, ale się nie dało. Krzywdy nikomu nie zrobiła. Krzyż leży i czeka, aż ktoś dla kogo był tak ważny go sobie weźmie. I tylko chętny nie ma.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr gru 10, 2014 18:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Atak na Kościół
Ja się dziwię. Mimo wszystko, w ten sposób postępować, osobie w jej wieku głupio, nie wypada. Emocje zawsze są złym doradcą. Małe dziecko kiedy jest złe tupie nogą. Pani zrobiła podobnie. Niezależnie od tego jak była rozgniewana na krzyż i Kościół. Nie można w ten sposób. Mamy dwudziesty pierwszy wiek i wymyślono inne sposoby rozwiązywania problemów. Do tego teraz ów krzyż, którego nienawidzi, leży u niej na ogrodzie...


Śr gru 10, 2014 18:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 73  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL