Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Komu przeszkadza Papież ? Komu przeszkadza Kościół ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post Komu przeszkadza Papież ? Komu przeszkadza Kościół ?
Tytuł tematu wziąłem z dzisiejszego komentarza napisanego przez as (ks. Artur Stopka ?) na portalu Wiara.
Komu przeszkadza Papież ?
Znakomite pytanie.
Dopowiedzmy: Papież to symbol Kościoła. Więc, Komu przeszkadza Kościół Katolicki ?

"Komentarz" odnosi się do najnowszej prowokacji w wykonaniu nie byle kogo, bo BBC. Rzekomo Kościół zamiatał pod dywan sprawę pedofilii wśród duchowieństwa, a kardynał Ratzinger był tego czynnym współsprawcą.

To jednak, moim zdaniem, tylko kolejny przyczynek do ogólniejszej sprawy, którą wyrażają powyższe pytania.
Mamy bowiem do czynienia z szeregiem incydentów skierowanych przeciwko katolikom, Kościołowi i Papieżowi.

Dopiero co mieliśmy prowokację polegającą na przypisaniu Papieżowi intencji obrażenia muzułmanów rzekomymi wypowiedziami o krwiożerczości islamu. Wypowiadałem się o tym w temacie Benedykcie nie przepraszaj!! ( http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=191765&highlight=#191765 i http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=191942&highlight=#191942 )
Wcześniej mieliśmy prowokację z Kodem Da Vinci. Wcześniej z karykaturami Mahometa.
Pomniejszej rangi, wymieniał już nie będę.

Te wszystkie przypadki łączy jedno: aktywna rola mass mediów.
Europejskich mediów. Lewicowych i liberalnych.

W przypadku Kodu tłumaczono, że to tylko komercja. Zarabianie na fobiach katolików. W przypadku karykatur, niby jak w "Walce o ogień" walczono o wolność wypowiedzi. W przypadku relacji z pielgrzymki do Bawarii - zmanipulowano wypowiedzi. Przypisano coś czego w ogóle Papież nie powiedział oraz wyrwano z kontekstu cytat.
Teraz sprawa rzekomego przymykania oka na pedofilię.

Komu przeszkadza Kościół ? Kto zadaje sobie tyle trudu by przeciwstawiać muzułmanów chrześcijanom ? Kto zadaje sobie tyle trudu by niszczyć Kościół "od środka", podważając fundamentalne prawdy (jak to miało miejsce w Kodzie) ?

Wykonawcą są media tradycyjne i elektroniczne. A ideowa inspiracja ?
Spróbuję wymienić:
- Zwolennicy wolności aborcji,
- Zwolennicy wolności antykoncepcji,
- Zwolennicy wolności homoseksualnych,
- Zwolennicy wolności eutanazji.
Mamy jeszcze tradycyjną lewicę i lewactwo, dla których "wiara to opium dla ludu" i główna przeszkoda w stworzeniu komunistycznego raju na ziemii.
Mamy jeszcze tradycyjny liberalizm i libertynizm, dla których wolność jest wartością najwyższą i w imię której niszczyć należy tych odmieńców co takiego poglądu nie wyznają.
Na pewno kogoś pominąłem.

Więc, Komu tak naprawdę przeszkadza Kościół Katolicki ?

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt paź 03, 2006 14:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Może ofiarom księży-pedofili?
Może rodzinom lotników zestrzelonych przez Ratzingera?

I gdzie tu niby prowokacja? Skoro rzekomo zamiatał to niech się toczy śledztwo. Księża już nie raz byli karani za pedofilie, a księża jeżdżący po pijaku, czy przenoszeni do innej parafii gdy ktoś postawi im zarzut czegoś złego to przykłady tylko z "mojego podwórka".

Pewnikiem nie każdy ksiądz jest taki, ale niektórzy są. I jeśli jest zarzut to niech będzie też proces/śledztwo/zwał jak zwał. Niech prawda wyjdzie na jaw- dobra czy zła. No chyba, że ktoś boi się jej i będzie się zasłaniał "ludziami, którym przeszkadza kościół".

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Wt paź 03, 2006 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Przeoczyłem ważne "środowiska" wolnościowe:
- Zwolennicy wolności klonowania.
- Zwolennicy wolności sterylizacji osobników nierozwojowych.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt paź 03, 2006 18:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
A. napisał(a):
Może ofiarom księży-pedofili?

Dokładnie.

Nie chodzi o to, że tych księży chronił, tuszował sprawy - nie. Chodzi o to, że ludzie dotknięci właśnie znamieniem molestowania przez duchownych po prostu mogą oczekiwać, żeby Watykan zrobił jednak więcej niż zrobił.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt paź 03, 2006 21:36
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Komu przeszkadza Papież ? Komu przeszkadza Kościół ?
Stanisław Adam napisał(a):
Te wszystkie przypadki łączy jedno: aktywna rola mass mediów.
Europejskich mediów. Lewicowych i liberalnych.
(...)
Wykonawcą są media tradycyjne i elektroniczne. A ideowa inspiracja ?
Spróbuję wymienić:
- Zwolennicy wolności aborcji,
- Zwolennicy wolności antykoncepcji,
- Zwolennicy wolności homoseksualnych,
- Zwolennicy wolności eutanazji.
Mamy jeszcze tradycyjną lewicę i lewactwo, dla których "wiara to opium dla ludu" i główna przeszkoda w stworzeniu komunistycznego raju na ziemii.
Mamy jeszcze tradycyjny liberalizm i libertynizm, dla których wolność jest wartością najwyższą i w imię której niszczyć należy tych odmieńców co takiego poglądu nie wyznają.
Na pewno kogoś pominąłem.


Faktycznie, jak pokazuje kolejny Twój wpis, paru pominąłeś. Ale mniejsza o to, bo przecież na ich wszystkich można sprowadzić do wspólnego mianownika: Układu.

Stanisław Adam napisał(a):
Więc, Komu tak naprawdę przeszkadza Kościół Katolicki ?


W świetle powyższego odpowiedź może być tylko jedna: Układowi. W wersji eksportowej proponuję nazwać go Osią Zła.


Wt paź 03, 2006 22:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
To obok tematu - ale czy ktoś zauważył, że oskarżenia w stosunku do papieża są oparte na błędnym rozumieniu dokumentu, który został wydany? I którego cel i znaczenie było wielokrotnie wyjaśniane?

Jedno jest faktem - ostatnio przeinaczeń wypowiedzi papieża było sporo. Teraz mamy atak w sprawie pedofilii. Jeśli się cofnąć jeszcze dalej, to będą dwie sensacje medialne - z Kodem i Ewangelią Judasza...

Czy to tylko szukanie sensacji, czy celowa polityka, nie wiem.

Można się zastanawiać, czy fakt, że z wykładu, w którym znalazły się zdania krytykujące świat zachodni wyciągnieto cytat, który spowodował konflikt z muzułmanami, coś oznacza czy nie.

Można się zastanawiać, czy wyciąganie tzw "sensacji" (wałkowanych od dawna, nawet na tym forum, to NAPRAWDĘ nic nowego) i powielanie błędów i nieporozumień przez BBC coś oznacza czy nie.

Itd.

W układ wątpię. Ale w niecelowość chyba też...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr paź 04, 2006 6:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
jo_tka napisał(a):
W układ wątpię.

No to nie wierzysz w podstawowe chyba założenie Stasia :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr paź 04, 2006 7:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
jo_tka napisał(a):
W układ wątpię. Ale w niecelowość chyba też...


A co rozumiesz pod pojęciem "celowość/niecelowość"? Bo ja też wątpię, aby wspomniane wydarzenia były dziełem czystego przypadku. Ale od czystego przypadku do wszechmocnego Układu, sterującego całą naszą rzeczywistością z wyjątkiem KK (i to też tylko jego twardego jądra), jest jak od zera do nieskonczoności. Wizja świata dwubiegunowego, podziałów na Czyste Dobro i Zły Układ, podejście na zasadzie "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam" nie tylko mnie nie przekonuje, ale uważam to za społecznie szkodliwe.


Śr paź 04, 2006 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Układ - to coś, co steruje/próbuje zbiorczo sterować rzeczywistością.
Jakoś mi się nie chce wierzyć w spisek mediów światowych przeciw Kościołowi.

Natomiast nie wydaje mi się, żeby chodziło tylko o medialną sensację i kasę. Wydaje mi się, że raczej o obronę swojej ideologii, swojego stylu i sposobu życia jako "najlepszego" - a jak wiadomo, najlepszą obroną jest atak.

Nie widzę, żeby Stanisław pisał o "układzie"...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr paź 04, 2006 10:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
jo_tka napisał(a):
Natomiast nie wydaje mi się, żeby chodziło tylko o medialną sensację i kasę. Wydaje mi się, że raczej o obronę swojej ideologii, swojego stylu i sposobu życia jako "najlepszego" - a jak wiadomo, najlepszą obroną jest atak.


Ja myślę, że o jedno i o drugie, tzn. i o kasę i o obronę swojej ideologii. Pewnie jednym bardziej o kasę, innym o ideologię. Ale czy w takim stwierdzeniu jest coś odkrywczego? Czy media prawicowe czy nawet katolickie nie stosują tych samych "technik operacyjnych"?

jo_tka napisał(a):
Nie widzę, żeby Stanisław pisał o "układzie"...


Czasami nie musi paść wprost to magiczne słowo wystarczy sformułowanie "sam wiesz kto".


Śr paź 04, 2006 11:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 20:45
Posty: 103
Post 
SweetChild napisał(a):
Czasami nie musi paść wprost to magiczne słowo wystarczy sformułowanie "sam wiesz kto".

Czasem słowo, czasem podrapanie się za uchem... I wyobraźnia. Wyobraźnia jak widać też jest ważna...
A poważnie mówiąc ciekawe czemu każdy konfabuluje w jedna stronę :)

_________________
Gambit to nie tylko szachy


Śr paź 04, 2006 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Szachista napisał(a):
A poważnie mówiąc ciekawe czemu każdy konfabuluje w jedna stronę :)


z powodu grzechu pierworodnego? łatwiej nam przyjąć zlo [gorszą opcję, bardziej "oskarżycielską" wobec drugiego] niż dobro?

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr paź 04, 2006 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Szachista napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Czasami nie musi paść wprost to magiczne słowo wystarczy sformułowanie "sam wiesz kto".

Czasem słowo, czasem podrapanie się za uchem... I wyobraźnia. Wyobraźnia jak widać też jest ważna...


Nie tyle wyobraźnia, co kontekst. Tym się różni człowiek od maszyny, że odbiera dany przekaz w określonym kontekście. Przeważnie szerszym niż jedynie jedno, wyrwane zdanie, najczęściej też szerszym niż jeden post czy nawet jeden wątek. Zresztą Stanisław sam podał linki pomocnicze.

Szachista napisał(a):
A poważnie mówiąc ciekawe czemu każdy konfabuluje w jedna stronę :)


Skoro poważnie, to ciekaw jestem, co też chciałeś przekazać Czytelnikom w tym zdaniu? Pytam, aby nie rozpędzać zanadto swojej wyobraźni :)


Śr paź 04, 2006 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 20:45
Posty: 103
Post 
SweetChild napisał(a):
Skoro poważnie, to ciekaw jestem, co też chciałeś przekazać Czytelnikom w tym zdaniu? Pytam, aby nie rozpędzać zanadto swojej wyobraźni :)

Skomentowałem między innymi własne (szczęśliwie niespisane) myśli do Twojego komentarza. Ledwie powstrzymałem się przed spiętrzeniem konfabulacji... Ty (tak mi się wydawało) budowałes parter, a ja o mało co dobudowałbym kilka pięter. Na koniec byłaby wieża Babel :)

_________________
Gambit to nie tylko szachy


Śr paź 04, 2006 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 20:45
Posty: 103
Post 
elka napisał(a):
łatwiej nam przyjąć zlo [gorszą opcję, bardziej "oskarżycielską" wobec drugiego] niż dobro?

Grzech pierworodny... Czyli człowiek inny nie będzie? Do tego dochodzi brak (niedostatek) krytycyzmu wobec siebie. To taka uniwersalna cecha. Dotyczy i papistów i antypapistów. Proszę o nieodpowiadanie na tego posta. Sam też obiecuję nie ciągnąć tego zupełnie pobocznego wątku :-)

_________________
Gambit to nie tylko szachy


Śr paź 04, 2006 12:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL