Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zmarł prymas 
Autor Wiadomość
Post Zmarł prymas
Dziś wieczorem zmarł prymas Polski J. Glemp.....Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie


Śr sty 23, 2013 22:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Zmarł prymas
:(odchodzą wielcy ludzie....żyjący w przełomowych czasach


Śr sty 23, 2013 22:43
Zobacz profil
Post Re: Zmarł prymas
Nieciekawa refleksja z pogrzebu wielkiego człowieka.
Czyżby niektórzy nasi kapłani zapomnieli już jak sie żegna takie osoby?

http://wojciechlemanski.natemat.pl/4888 ... m=facebook


Wt sty 29, 2013 19:46
Post Re: Zmarł prymas
humalog napisał(a):
Nieciekawa refleksja z pogrzebu wielkiego człowieka.
Czyżby niektórzy nasi kapłani zapomnieli już jak sie żegna takie osoby?

http://wojciechlemanski.natemat.pl/4888 ... m=facebook

Ciekawa i w 100% prawdziwa.
Żenada - hierarcha nie tylko, że nie potrafi powiedzieć coś od siebie, to jeszcze myli strony napisanej mu homilii.


Wt sty 29, 2013 19:58
Post Re: Zmarł prymas
Juz pal licho tych naszych hierarchów (częściowo nieodpowiedzialnych).
Mnie poraziły dwa fragmenty:
Cytuj:
W samej katedrze, na godzinę przed rozpoczęciem mszy pogrzebowej, pośród rozgwaru otaczającego trumnę z prymasem, przy której co jakiś czas kolejne przybywające osoby pozowały do pamiątkowych zdjęć, trudno było o modlitewne skupienie i powagę. Z pewnym trudem przez ten rozgwar próbowały się przebić z modlitwą różańcową siostry franciszkanki z Piwnej.

"Pamiatkowe zdjęcia" z pogrzebu Prymasa......ci ludzie powinni sie leczyć! A odpowiedzialni za porządek powinni dostać ciężka pokute!!

Cytuj:
Pod koniec mszy pogrzebowej wierni zgromadzeni przed katedrą usłyszeli przez głośniki, że żaden z licznie zgromadzonych w katedrze księży nie wyjdzie do nich z Komunią świętą, bo pada śnieg z deszczem.


Batem ich należało potraktować po tych "świętobliwych" d....ch. To są księża? Snieg z deszczem im szkodzi? HAŃBA!
Prymasie Józefie Kardynale Glempie....wybacz im bo nie wiedzą co czynią

Wielcy odchodzą....miernoty pozostają.


Wt sty 29, 2013 20:05
Post Re: Zmarł prymas
Parasoli nie mieli....


Wt sty 29, 2013 20:40
Post Re: Zmarł prymas
Kael napisał(a):
Parasoli nie mieli....


...a i rozumu od jakiegos czasu też już nie mają


Wt sty 29, 2013 20:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Zmarł prymas
Widze Humalog, ze robisz tu na forum za Jana Chrzciela lub ktoregos z prorokow.
Tylko kiepsko Ci to idzie.

W tym uniesieniu prorockim i swietym gniewie nie wpadles na to, ze snieg z deszczem moglby zamoczyc Sanctissimum i narazic na profanacje?

A wiec nie chodzilo zapewne o tylki przewielebnych tylko o Komunie sw.

Taki jestes natchniony i uduchowiony (nie mowie juz tu o Twojej wrodzonej inteligencji) a na to nie wpadles?

_________________
ksiądz


Wt sty 29, 2013 20:49
Zobacz profil
Post Re: Zmarł prymas
Pleciesz braminie, niestety pleciesz i to niemożebnie.

Byłem już na wielu Mszach celebrowanych na zewnatrz. Najczęściej w Piekarach Sląskich. Czasem padały ulewne deszcze i jakos nigdy nikt Komunii św nie odwołał. W 1983 na Muchowcu też lało jak z cebra....i co?

Tak wiec nie wciskaj mi tutaj kitu.

Szacowne "wyswiecone" mogły sie przygotować na takie warunki. Chyba widziały jaka jest pogoda. Najwyraźniej im sie nie chciało.
To nie troska o Sanctissimus...tylko totalna degrengolada i zupełna bezmyslność

Tak wiec Twoja próba obrony jest strasznie naciagana i najzwyczajniej pleciesz....No i nie pogrążaj bardziej "kumpli po fachu"


Wt sty 29, 2013 21:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Zmarł prymas
No znowu na jaw wychodzi Twoja kultura :D
Juz sie do tego przyzwyczailem.

Sanctissimum, Humalog, Sanctissimum :). To jest rodzaj nijaki :D

_________________
ksiądz


Wt sty 29, 2013 21:05
Zobacz profil
Post Re: Zmarł prymas
Oooooo to chyba jakas "nieziemska" kultura.

Nie słyszałem jeszcze by powiedzenie komus "pleciesz" było oznaka braku kultury. Tymbardziej gdy jest to prawdą...No cóz człowiek zawsze się czegoś uczy, no i ja tez jestem przyzwyczajony do "zawodowej solidarności" w wykonaniu księży :D

Rozumiem jednak, ze nie masz żadnego kontrargumentu dla mojej wczesniejszej wypowiedzi, dlatego wolisz sie skupiac na wątkach pobocznych i rozbierać mój post na czynniki pierwsze :D

To też zwyczajowe zachowanie :D


Wt sty 29, 2013 21:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Zmarł prymas
@Humalog
Nie odpowiada mi Twoj jezyk. Twoj sposob wyrazania sie i formy, ktorych nie uzywa sie podczas dyskusji.
Nie bylem na tym pogrzebie i Ty tez nie byles. Pytales organizatorow, ceremoniarza lub proboszcza katedry dlaczego nie byla udzielana Komunia sw. na zewnatrz?
Nie pytales ale wiesz lepiej i wiesz od razu o co chodzilo. Bo sie klechom nie chcialo wyjsc na zewnatrz?

Jesli pada deszcz ze sniegiem a organizatorzy (co zle o nich swiadczy) nie przewidzieli tego to rozsadnym wyjsciem bylo nieudzielenie Komunii w takich warunkach ze wzgledu na szacunek dla Eucharystii.
I w tym kontekscie mowienie o jakiejs zawodowej solidarnosci, degrengoladzie i bezmyslnosci swiadczy bardzo zle o Tobie jako czlowieku i chrzescijaninie.

Nie mam zamiaru wiecej z Toba rozmawiac na tym forum.

_________________
ksiądz


Wt sty 29, 2013 21:44
Zobacz profil
Post Re: Zmarł prymas
Nie trzeba pytać, nie trzeba byc....wystarczyło obejrzec relacje w TV.

Sam fakt nieprzygotowania swiadczy o kompletnej bezmyslności i degrengoladzie (staczaniu się, gdybyś nie wiedział co to znaczy), tym bardziej ze pogoda nie była żadnym zaskoczeniem.
Co zauważył nawet Twój kolega po fachu! A czego pewnie w swoim zadufaniu nie zdołałes doczytać.

Zaskoczeniem może byc nagła ulewa w majowy piekny dzień, ale nie śnieg w styczniu.

Cytuj:
I w tym kontekscie mowienie o jakiejs zawodowej solidarnosci...


Celne strzały zawsze bolą...

A gdy brak merytorycznych kontrargumentów wtedy sie pisze.....

Cytuj:
Nie mam zamiaru wiecej z Toba rozmawiac na tym forum.


No....to bardzo wspaniale swiadczy o Tobie jako o człowieku, chrześcijaninie i przede wszystkim kapłanie :D
Idź więc z Bogiem. Żegnam bez wiekszego żalu :D


Wt sty 29, 2013 22:01
Post Re: Zmarł prymas
Cytuj:
Jesli pada deszcz ze sniegiem a organizatorzy (co zle o nich swiadczy) nie przewidzieli tego to rozsadnym wyjsciem bylo nieudzielenie Komunii w takich warunkach ze wzgledu na szacunek dla Eucharystii.

Niestety źle wygląda nie udzielenie Komunii wiernym.
Tym bardziej, że nie potrzeba było przewidywać, bo taka pogoda była od rana.
Zdarzało mi się uczestniczyć w Eucharystii podczas padającego deszczu i zawsze kapłani udzielali Komunii św.


Wt sty 29, 2013 22:03
Post Re: Zmarł prymas
A może jest jakiś zapisik dotyczący udzielania Komunii św. w trudnych warunkach atmosferycznych? Zaoszczędziłoby to kłótni i wyjaśniłoby sprawe.


Śr sty 30, 2013 0:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL