Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Czy PAPA liberał to dobry pomysł? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
medieval_man napisał(a):
Rujnowanie tradycji? Co ta tradycja wnosiła? wyrywanie serc jeńcom wojennym? Niestety, lekkoduchy tworzą mit o tym jakie to wspaniałe i pokojowe były te środkowoamerykańskie cywilizacje, a zapominają jak było naprawdę
.


Ignoranci z kolei kojarzą tylko Azteków i parę stereotypowych migawek z ich życia, jakby nie było tam setek innych ludów.

Co ta tradycja wniosła? Hmmm... może opierała się na niej cywilizacja zdolna do budowy miast większych, bogatszych, zdrowszych, lepiej zorganizowanych i administrowanych niż cokolwiek, co widzieli w u siebie życiu ówcześni chrześcijanie?


medieval_man napisał(a):
Ameryka środkowa nie miała żadnych zabytków piśmiennictwa.


Wspominałem coś o ignorantach?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kode ... ezoameryki

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lut 15, 2013 15:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Mike29 napisał(a):
Bo jestem na takim, a nie innym forum. To jasne, że kościelna konserwa się burzy. Nie jestem pośród swoich wron, tylko jestem sarenką pośród wygłodniałych hien :twisted:

Pochlebiasz sobie. Jesteś jak wygłodniały wilk, ktory wpada w stado saren. Po prostu tak się tutaj zachowujesz
Mike29 napisał(a):

Sam fakt, że jestem otwartym gejem oraz ateistą już jest wystarczającym powodem dla wielu, by rzucać kamieniami. Niezależnie od tego co mówię i jak mówię.

Otóż nie.
Nie mam problemów ze znajomymi gejami i szanujemy siebie nazwajem.
Problem pojawia się wtedy gdy jakiś gej aktywista usiłuje wykazać wyższość wszelkich światopoglądów, które między innymi promują homoseksualizm i patrzy z góry na tych, którzy uważają homoseksualizm za nieszczęście drugiego człowieka.
W gatunku zróżnicowanym płciowo homoseksualizm jest zawsze zachowaniem nienaturalnym i co najwyżej ludycznym. W gatunku cechującym się posiadaniem umysłu i tworzącym pewną kulturę obecną i dominującą od setek lat (lub dokładniej od prawie dwóch tysięcy) taka ludyczność jest po prostu niesmaczna. Oczywiście gatunek ten stworzył też inne kultury, w których homoseksualizm był fajny, ale kultury te należą do odległej przeszłości lub trwają na pewnych prymitywnych stadiach rozwoju.

Ale wracając do tematu.
Papież, jakikolwiek nie będzie, może w sprawach homoseksualizmu co najwyżej jeszcze bardziej podkreślić konieczność współczucia i pewnego rodzaju solidarności z ludźmi przeżywającymi homoseksualny problem, oraz przypominać o należnym im, jako ludzkim osobom, szacunku. Natomiast nigdy nie będzie traktował homoseksualizmu jako jednej z możliwych alternatyw życia płciowego, jako orientacji jednej spośród wielu dopuszczalnych

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lut 15, 2013 15:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Panna_Funia napisał(a):
Alus->
Cytuj:
Aktualnie nic dziwnego, ważniejsze są lecące poniżej progu wyborczego, słupki poparcia :D

Ostatnie wybory, kiedy Palikot nie miał ponoć szansy na wejście, nauczyły mnie by słupki poparcia oceniać wtedy, kiedy jest na to odpowiedni czas.
A poza tym myli się Pani, że to 'aktualnie'. Palikotowe środowisko nie jest przecież zainteresowane reformowaniem Kościoła. Dla nas nie ma znaczenia jakie wytyczne dostaną katolicy od swoich hierarchów. Ruch Palikota chce rozdzielności Państwa od Kościoła, i by nauczanie katolickie nie miało wpływu na prawo państwowe. I kwestie Kościoła porusza się właśnie w takim powiązaniu.
Natomiast tego aby papież był liberalny, mogą pragnąć wyznawcy katolicyzmu o liberalnych poglądach. To tak. Ale to się nie łączy z założeniami RP.

Problem w tym, ze Ruch Palikota nie do końca wie czego chce.
Tzn. chce jak wszystkie partie władzy, a jako, że nie jest ona dla Palikota osiągalna to raz broni godności kobiet wymachując penisem, a innym razem pyskuje do posłanki ze swoich szeregów, że nie jest w jego guście, więc nie zaspokoi jej pragnienia i jej nie zgwałci.
Pajac - ot i co :D


Pt lut 15, 2013 15:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
JedenPost napisał(a):


Tak.
Większość tych "kodeksów" to wytwórstwo użytkowe (kalendarze, spisy bydła.....)

Teksty bardziej literackie to akurat dzieło katolickich misjonarzy, którzy spisywali opowieści tubylców. Pochodzą one z okresu po konkwiście.

Wspomniałem coś o lekkoduchach?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lut 15, 2013 15:40
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
medieval_man napisał(a):
Rozbawiasz mnie...
Kościół zawsze dostosowuje się do współczesności, co nie znaczy, że musi dostosowywać się do wszelkich wypaczeń.
To raczej Kościół poprzez wierność sprawdzonym, tradycyjnym, w pełni humanistycznym wartościom stanowi główny nurt postępu w zdrowym znaczeniu tego słowa.
Jeśli odchodzić od Kościoła będą osoby, które przedkładają relatywizm moralny nad zdrowymi wartościami to może to lepiej dla Kościoła?
Nawet jeśli będzie mniej liczny, ale za to bardziej wyrazisty.

Taki ten Kościół postępowy i świat zmieniający, że wszyscy się z Was śmieją, a nawet sami wierni prawie żadnych zasad nie realizują :) W porządku, bądźcie mniej liczni, niezauważalni i niesłyszalni. Jak pisałem mi to rybka. Obie metody na przestanie szkodzenia innym ludziom dobre :)

medieval_man napisał(a):
To co Ty tutaj robisz?
Ja też nazywam zachowania homoseksualne zboczeniem, a przede wszystkim grzechem i zrób, co chcesz. Nie na forum. Pozwij mnie do sądu, ale traktuj sobie innych z góry w swoim realu.
Nie interesuje Cię nauczanie Kościoła katolickiego? To czego chcesz się tutaj dowiedzieć? Chcesz wmówić ludziom, że zboczenie to coś zdrowego?

Udzielam się w tematach do tego przeznaczonych, jakbys nie zauważył omijam działy stricte religijne, nie dyskutuję o modlitwie i piśmie świętym itp. Mnie Wasza wiara ani nie obowiązuje ani grzeje ani ziębi. Przeszkadza mi agresywne rozpowszechnianie nieprawdy na temat m.in ludzi o mojej orientacji. Weź megafon i idź z tymi txt na ulicę. Wówczas Cię chętnię nagram i pozwę :) Nie jestem na tym forum, by zacząć wierzyć w Boga i przyjąć nauki Kościoła. Są one daleko sprzeczne z moim światopoglądem, poza obszarem wartości uniwersalnych, których zresztą Kościół nie wymyślił.


Pt lut 15, 2013 15:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Liberalizm w Kościele jest tylko po to, żeby go zniszczyć, jak wyżej była mowa. Jeżeli Kościół pójdzie z tak zwanym duchem czasu, nie pozostanie nic, co by się faktycznie ostało. A prawda taka, że Kościół jest ostatni na takiej liście. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą Mt 24,35. Na jakim fundamencie opiera się Kościół, jak nie na Piśmie Świętym?

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


Pt lut 15, 2013 15:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
medieval_man napisał(a):
Teksty bardziej literackie to akurat dzieło katolickich misjonarzy, którzy spisywali opowieści tubylców. Pochodzą one z okresu po konkwiście.

Wspomniałem coś o lekkoduchach?


Mówisz o tych samych, w wielu wypadkach, misjonarzach, którzy niszczyli oryginalne przekazy, jak Fray Diego Le Landa. Chlubny wyjątek wśród nich to choćby Sahagun. Ich interpretacja w zamian za oryginały - wątpliwa wymiana.

Poza tym - wiele kodeksów z czasów po konkwiście zostało spisanych przez samych Mexiców, więc już nie rób z Waszych misjonarzy (w wielu wypadkach zwyczajnych bandytów) takich dobroczyńców mezoamerykańskich kultur.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lut 15, 2013 15:50
Zobacz profil
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
medieval_man napisał(a):
Nie mam problemów ze znajomymi gejami i szanujemy siebie nazwajem.
Problem pojawia się wtedy gdy jakiś gej aktywista usiłuje wykazać wyższość wszelkich światopoglądów, które między innymi promują homoseksualizm i patrzy z góry na tych, którzy uważają homoseksualizm za nieszczęście drugiego człowieka.

Bo nie widzą tego co tu piszesz, pokaż im swoje słowa o homo jako zboczeniu itp :) Dziekuję za komplement aktywisty, ale nim nie jestem. Aktywista to członek jakiejś organizacji LGBT, np Lambdy, albo KPH.

medieval_man napisał(a):
W gatunku zróżnicowanym płciowo homoseksualizm jest zawsze zachowaniem nienaturalnym i co najwyżej ludycznym. W gatunku cechującym się posiadaniem umysłu i tworzącym pewną kulturę obecną i dominującą od setek lat (lub dokładniej od prawie dwóch tysięcy) taka ludyczność jest po prostu niesmaczna. Oczywiście gatunek ten stworzył też inne kultury, w których homoseksualizm był fajny, ale kultury te należą do odległej przeszłości lub trwają na pewnych prymitywnych stadiach rozwoju.

Nie zamierzam w tym temacie o tym z Tobą polemizować. Nie masz racji i wygłaszasz fantasmagorie sprzeczne z nauką. W świecie zdanie Nauki się tutaj liczy, nie Kościoła.

medieval_man napisał(a):
Ale wracając do tematu.
Papież, jakikolwiek nie będzie, może w sprawach homoseksualizmu co najwyżej jeszcze bardziej podkreślić konieczność współczucia i pewnego rodzaju solidarności z ludźmi przeżywającymi homoseksualny problem, oraz przypominać o należnym im, jako ludzkim osobom, szacunku. Natomiast nigdy nie będzie traktował homoseksualizmu jako jednej z możliwych alternatyw życia płciowego, jako orientacji jednej spośród wielu dopuszczalnych

I nie musi, zwłaszcza nie w kierunku osób dla których bycie homoseksualistą to nie problem, czyli dla większości :) Chodzi o nieagresję i nieszkodzenie sobie nawzajem.


Pt lut 15, 2013 16:26
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Mike29 napisał(a):
Chodzi o nieagresję i nieszkodzenie sobie nawzajem.


Swiete slowa. Teraz tylko robic to, co sie pisze.


Pt lut 15, 2013 16:34
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Niom, czekamy na ruch Kościoła i nowego papieża, naprawdę trzymam kciuki za to, by następca Ratzingera poprawił wizerunek Kościoła na świecie, zarówno wśród swoich wiernych, jak i wszystkich wkoło :) Zobaczymy, czy Kościół zakopie wojenny toporek...


Ostatnio edytowano Pt lut 15, 2013 17:04 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt lut 15, 2013 16:38
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Mike29 napisał(a):
Dziekuję za komplement aktywisty, ale nim nie jestem. Aktywista to członek jakiejś organizacji LGBT, np Lambdy, albo KPH.

Nie jesteś członkiem społeczności LGBT?

Lubisz wypowiadać się w imieniu LGBT, informować co myślą na dany temat itp., dlatego więc pytam.


Pt lut 15, 2013 17:00
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
@Val
Tak jak Ty hetero (jeśli jesteś hetero). LGBT to nie aktywiści, tylko ludzie o orientacji les gay bi + transseksualiści. Aktywistami są działacze ruchów/stowarzyszeń. Ja wypowiadam się za siebie, tego jak uważam, że wygląda większość społeczności gejow oraz działań poszczególnych aktywistów + sympatyzujący z nami hetero.

@poniżej
tak


Ostatnio edytowano Pt lut 15, 2013 17:05 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt lut 15, 2013 17:02
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Mike29- pytam, czy jesteś członkiem społeczności LGBT. Tak czy nie?

Natomiast można odnieść wrażenie, że mówisz nie w swoim imieniu a LGBT, często się na to powołujesz, co sprawia, że czasem trudno zauważyć, że w danym czasie piszesz w swoim imieniu, a nie reszty bez względu na to, czy poglądy w danej sprawie się pokrywają.


Ostatnio edytowano Pt lut 15, 2013 17:09 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt lut 15, 2013 17:04

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Nie, bo to będzie antypapa


Pt lut 15, 2013 17:07
Zobacz profil
Post Re: Czy PAPA liberał to dobry pomysł?
Mike29 napisał(a):
Niom, czekamy na ruch Kościoła i nowego papieża, naprawdę trzymam kciuki za to, by następca Ratzingera poprawił wizerunek Kościoła na świecie, zarówno wśród swoich wiernych, jak i wszystkich wkoło :) Zobaczymy, czy Kościół zakopie wojenny toporek...



I po co byla ta szpila? Cos bylo o nieagresji, ale widze ze tak po radziecku...


Pt lut 15, 2013 17:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL