Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy. Namnożyło sie ich bez liku. Mój proboszcz własnie taki jest tego przykładem, wierni buntują się i uciekaja z kościoła.


Pn mar 04, 2013 7:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 18, 2011 0:17
Posty: 139
Lokalizacja: Gotania, Lubelskie
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Modlić się za nich, bo takich mamy księży jak się za nich modlimy.
Rozmawiać z nimi i upominać. Najpierw w 4 oczy, jak nie pomoże, przy świadkach, a jak dalej nie pomoże donieść Kościołowi. Rozmawiać o proboszczu z ks. biskupem ordynariuszem miejsca.


Pn mar 04, 2013 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
W gruncie rzeczy co zwykły wierny może zaproponować? Czy ja kształtuję postawę takiego przyszłego księdza? Przeprowadzam rekrutacje do seminarium? Daje święcenia? Obserwuje go całe życie? Jestem jego parafianinem? Trzeba pytać tych którzy w tym siedzą. Możemy sobie tutaj powymyślać sposoby-ogólniki, ale przecież na etapie formowania takiego księdza gdzieś popełniono błąd. A może wcale nie. Może właśnie na początku był zapalonym duszpasterzem, a z czasem zaczął myśleć o kasie. No i skąd mam miec pewność że Twój proboszcz faktycznie taki jest? Co innego slużyć dla kasy, a co innego zabiegać o nią bo prafia to twór nie tylko duchowy - trzeba budować, reperować, pomagać itd. Na to trzeba pieniędzy. A jeśli wierni uciekają to jest zawsze wina duchownych? Od kiedy to każdy polski katolik jest wzorem wiary, cnót i dbałości o wspólnotę? Może być tak że widzą pazerność, a może za dużo się od nich wymaga?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn mar 04, 2013 12:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Zwykły wierny może zaproponować walkę o lepszy Kościół, zamiast naburmuszonej miny i stwierdzeń "jak tak, to ja się apostazjuję, o!".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 04, 2013 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post A jednak mamona najwazniejsza, kto i ile
A jednak mamona najwazniejsza, kto i ile.....
Ks. Zdzisław Ossowski, proboszcz parafii świętego Rocha w Osieku (woj. pomorskie) ujawnił w parafialnej gazetce kto i jakimi kwotami podczas kolędy wsparł parafię a także kto ofiary nie wręczył. .....
Brawo, tak dalej.....

http://forum.interia.pl/proboszcz-ujawn ... Id,2341846


N sty 19, 2014 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: A jednak mamona najwazniejsza, kto i ile
Cd.
[quote][/quote]Jak ludzie mają dobrze postrzegać i nie atakować Kościoła skoro jego przedstawiciele jeden przez drugiego prześcigają się w powiększaniu majątku?


N sty 19, 2014 9:40
Zobacz profil
Post Re: A jednak mamona najwazniejsza, kto i ile
@Iroon, pomimo upomnienia nadal nie korzystasz z wyszukiwarki zanim założysz nowy temat.
Za omijanie tego punktu regulaminu otrzymujesz ostrzeżenie.

Rozumiem, że masz ważne sprawy do przekazania, ale można je kontynuować w aktywnych już wątkach.
Proszę bardzo tu temat (zresztą założony przez Ciebie), który doskonale się do tego celu nadaje:
viewtopic.php?f=36&t=33357


N sty 19, 2014 10:07

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: A jednak mamona najwazniejsza, kto i ile
MARIEL napisał(a):
@Iroon, pomimo upomnienia nadal nie korzystasz z wyszukiwarki zanim założysz nowy temat.
Za uporczywe omijanie tego punktu regulaminu otrzymujesz ostrzeżenie.

Rozumiem, że masz ważne sprawy do przekazania, ale można je kontynuować w aktywnych już wątkach.
Proszę bardzo tu temat (zresztą założony przez Ciebie), który doskonale się do tego celu nadaje:
viewtopic.php?f=36&t=33357
jesli to Cię dotknęło to przepraszam


N sty 19, 2014 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: A jednak mamona najwazniejsza, kto i ile
Iroon napisał(a):
A jednak mamona najwazniejsza, kto i ile.....
Ks. Zdzisław Ossowski, proboszcz parafii świętego Rocha w Osieku (woj. pomorskie) ujawnił w parafialnej gazetce kto i jakimi kwotami podczas kolędy wsparł parafię a także kto ofiary nie wręczył. .....
Brawo, tak dalej.....

http://forum.interia.pl/proboszcz-ujawn ... Id,2341846

Jak się rozliczył to źle, jakby się nie rozliczył też byś napisał, że źle. A skąd w ogóle tytuł, że "mamona najważniejsza"? Z faktu rozliczenia pieniędzy to nie wynika. Jak Cię mamusia wyśle po papier toaletowy, to powiesz, że sranie dla niej najważniejsze? Człowiek ma mieć na uwadze tylko jakiś jeden aspekt rzeczywistości a resztą się nie zajmować, nie mówić o tym?

_________________
laudare benedicere praedicare


N sty 19, 2014 11:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: A jednak mamona najwazniejsza, kto i ile
brunero napisał(a):
Iroon napisał(a):
A jednak mamona najwazniejsza, kto i ile.....
Ks. Zdzisław Ossowski, proboszcz parafii świętego Rocha w Osieku (woj. pomorskie) ujawnił w parafialnej gazetce kto i jakimi kwotami podczas kolędy wsparł parafię a także kto ofiary nie wręczył. .....
Brawo, tak dalej.....

http://forum.interia.pl/proboszcz-ujawn ... Id,2341846

Jak się rozliczył to źle, jakby się nie rozliczył też byś napisał, że źle. A skąd w ogóle tytuł, że "mamona najważniejsza"? Z faktu rozliczenia pieniędzy to nie wynika. Jak Cię mamusia wyśle po papier toaletowy, to powiesz, że sranie dla niej najważniejsze? Człowiek ma mieć na uwadze tylko jakiś jeden aspekt rzeczywistości a resztą się nie zajmować, nie mówić o tym?

Po co zaraz w tej gazetce ?
Dalę ile mam i na ile mię stać


N sty 19, 2014 11:19
Zobacz profil
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Z tego, co mi wiadomo, to ten ksiądz uprzedził parafian, że taką informację zamieści. W czym więc problem? Zwłaszcza, że te pieniądze poszły na potrzeby parafii, a nie do jego kieszeni.


N sty 19, 2014 11:24

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Z tego, co mi wiadomo, to ten ksiądz uprzedził parafian, że taką informację zamieści. W czym więc problem? Zwłaszcza, że te pieniądze poszły na potrzeby parafii, a nie do jego kieszeni.

Problem w tym, że nie kazdy służy złemu.
Człowiek jest wolny i komu chce to da. Niekoniecznie trzeba to owieszczać wszem i wobec. Najczęściej Ci co dają mniej zawsze sie wstydzą i nie chca "teatru"


N sty 19, 2014 11:33
Zobacz profil
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Co to ma do rzeczy, skoro proboszcz uprzedzał parafian, że taką listę wywiesi?


N sty 19, 2014 11:36

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Co to ma do rzeczy, skoro proboszcz uprzedzał parafian, że taką listę wywiesi?

On może co chce jest wolny, ale nie wolno mu ujawniać danych personalnych (nazwisko, ulica nr domu). Z urzędu zostało wszczęte postępowanie.


N sty 19, 2014 11:54
Zobacz profil
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Iroon napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Co to ma do rzeczy, skoro proboszcz uprzedzał parafian, że taką listę wywiesi?

On może co chce jest wolny, ale nie wolno mu ujawniać danych personalnych (nazwisko, ulica nr domu). Z urzędu zostało wszczęte postępowanie.

W tym momencie, pomijając już fakt, że GIODO zajęło się sprawą na skutek zgłoszenia, a nie z urzędu, mam jedno pytanie:

Jaki jest związek tego wydarzenia z tematem?


Po za tym:
Skąd wiesz czy dany ksiądz służy dla pieniędzy czy z powołania?


N sty 19, 2014 12:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL