Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Italiano napisał(a):
Ajja napisał(a):
Italiano, a co mają starotestamentowi faryzeusze do kapłanów Kościoła? Myli pan systemy walutowe :D

Służą Bogu
Zgadza się, oprócz tego, że faryzeusze nie służyli Bogu. Byli obłudni, zwodzili ludzi.


Cz wrz 12, 2013 13:41

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Niestety, chyba ulegacie państwo stereotypom. "Faryzeusze" a potocznie dziś rozumiane pojęcie "faryzeizmu" to 2 różne rzeczy. Proszę trochę poczytać, choćby tu można mieć przedsmak: http://ekai.pl/diecezje/x37638/niemieck ... klamanymi/


Cz wrz 12, 2013 18:13
Zobacz profil
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Sw Pawel byl takze faryzeuszem i to bardzo gorliwym.
Faryzeusze to byli "porzadni katolicy" tamtych czasow. Perfekcyjni w zachowywaniu Prawa Mojzeszowego i przekonani, ze przez to sa lepsi od innych i maja nad nimi wladze przynajmniej moralna. A co za tym idzie, moga osadzac innych za nieprzestrzeganie Prawa.


Cz wrz 12, 2013 18:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
http://www.paruzja.info/sierpien-2013/1 ... ami-bozymi
Tak wielu ignoruje Słowo Boże, które jest zawarte w Księdze Apokalipsy. Tak wielu przywódców i wyświęconych sług w Moich kościołach nie reaguje na Mojego proroka tak samo, jak było przed potopem.
Apeluję teraz do Moich wyświęconych sług. Komu wierzycie? Mnie, waszemu Jezusowi czy chaotycznej gadaninie tych, którzy uważają się za ekspertów w dziedzinie teologii, ale nie znają Prawdy? Obudźcie się. Pieczęcie zostały otwarte. Waszym obowiązkiem jest pomóc Mi zbawić dusze, ale nie pozostajecie czujni na głos Mojego Wołania.

Czas na trąby, by ujawniły swoje wyroki przyjdzie szybko, jak tylko zostaną odsłonięte Pieczęcie. Co wtedy? Czy na tym etapie obudzicie się i pójdziecie za Mną czy utracicie dla Mnie więcej dusz, gdy nadal będziecie się wahać, wyczekując, żeby inni poszli jako pierwsi?

Muszę przypomnieć wam, że wasza rola, to ratowanie dusz. Oczekuje się po was, że będziecie to robić przez całe swoje życie w Mojej służbie, a nie schlebiać dumie i ego tych, którzy starają się wypaczyć Moje Nauczanie.

Tak wielu z was, choć miłych, dobrych, kochających i szczerze zaangażowanych w Mój Kościół na ziemi, zapomina o Moim Powtórnym Przyjściu.

Kiedy słyszeliście, że Bóg nie wysyła swoich proroków, aby pomóc przygotować swoje dzieci w walce przeciw niegodziwości, która atakuje ludzką duszę. I co daje wam prawo przypuszczać, że Księga Apokalipsy zawiera kłamstwa? Zaprzeczacie dużej części jej treści i nie rozmawiacie o tym. Dlaczego? Czyż nie wiecie, że to oznacza, iż zaprzeczacie Słowu Bożemu?

Jesteście ślepi, a wasza nieznajomość Mojego Nauczania i Słowa Bożego, które jest zawarte w Świętej Księdze Mojego Ojca - Biblii –jest zdumiewająca. Mówicie, że Mi służycie, ale Mnie nie znacie i dlatego nie widzicie.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Pt wrz 13, 2013 8:12
Zobacz profil
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
kooool napisał(a):
http://www.paruzja.info/sierpien-2013/1212-31-08-2013-21-45-wielu-z-was-ktorzy-mowia-ze-mi-sluza-sa-niegodni-tego-aby-powstac-i-oswiadczyc-ze-sa-slugami-bozymi
Tak wielu ignoruje Słowo Boże, które jest zawarte w Księdze Apokalipsy. Tak wielu przywódców i wyświęconych sług w Moich kościołach nie reaguje na Mojego proroka tak samo, jak było przed potopem.
Apeluję teraz do Moich wyświęconych sług. Komu wierzycie? Mnie, waszemu Jezusowi czy chaotycznej gadaninie tych, którzy uważają się za ekspertów w dziedzinie teologii, ale nie znają Prawdy? Obudźcie się. Pieczęcie zostały otwarte. Waszym obowiązkiem jest pomóc Mi zbawić dusze, ale nie pozostajecie czujni na głos Mojego Wołania.

Czas na trąby, by ujawniły swoje wyroki przyjdzie szybko, jak tylko zostaną odsłonięte Pieczęcie. Co wtedy? Czy na tym etapie obudzicie się i pójdziecie za Mną czy utracicie dla Mnie więcej dusz, gdy nadal będziecie się wahać, wyczekując, żeby inni poszli jako pierwsi?

Muszę przypomnieć wam, że wasza rola, to ratowanie dusz. Oczekuje się po was, że będziecie to robić przez całe swoje życie w Mojej służbie, a nie schlebiać dumie i ego tych, którzy starają się wypaczyć Moje Nauczanie.

Tak wielu z was, choć miłych, dobrych, kochających i szczerze zaangażowanych w Mój Kościół na ziemi, zapomina o Moim Powtórnym Przyjściu.

Kiedy słyszeliście, że Bóg nie wysyła swoich proroków, aby pomóc przygotować swoje dzieci w walce przeciw niegodziwości, która atakuje ludzką duszę. I co daje wam prawo przypuszczać, że Księga Apokalipsy zawiera kłamstwa? Zaprzeczacie dużej części jej treści i nie rozmawiacie o tym. Dlaczego? Czyż nie wiecie, że to oznacza, iż zaprzeczacie Słowu Bożemu?

Jesteście ślepi, a wasza nieznajomość Mojego Nauczania i Słowa Bożego, które jest zawarte w Świętej Księdze Mojego Ojca - Biblii –jest zdumiewająca. Mówicie, że Mi służycie, ale Mnie nie znacie i dlatego nie widzicie.

"kto sie przyzna do Mnie przed ludźmi".....anonimowe "wizje" nigdy nie wchodziły i nie wchodzą do depozytu wiary.
Pisać każdy może.....


Pt wrz 13, 2013 8:54
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Internet duzo zniesie.
Problem w tym, ze taki wysyp "objawien" raczej nic nie wyjasnia, a tylko zamet wprowadza.
A jezeli to "szybko" to kolejne 2000 tysiace lat? I co wtedy? Ci "widzacy" beda mieli tyle odwagi, zeby stanac w prawdzie i powiedziec "wymyslilem to sobie"? Zeby w ogole sie ujawnic?

Sw Pawel 2000 lat temu juz wyjasnial, ze paruzja nie musi byc jutro....


Pt wrz 13, 2013 8:58

Dołączył(a): So lip 20, 2013 5:42
Posty: 51
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Kogo mamy słuchać głosu Boga czy księży ?


Cz wrz 19, 2013 5:58
Zobacz profil
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
@wiosenko1995 a ty slyszysz glos Boga? Naprawde? To uwazaj.


Cz wrz 19, 2013 6:59

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Powtórzę hasło
Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Nie żałuję pieniędzy na duchownych.
Mój pierwszy raz kiedy nadpłaciłem to jak wchodziłem w związek małżenski. Nie wypadało nie wziąć ślubu kościelnego bo byłbym wyklęty z małego środowiska. Wysłałem list z prośbą do proboszcza o dokument chrztu. W odpowiedzi dostałem list z przekazem pocztowym i wpisaną kwotą tylko 100 złotych. Zastanowiło mnię to dlaczego tak mało, potrzeby duchowieństwa są znacznie większe. Dla mnie to bagatela w tamtym czasie to tylko cały dziń harówki dla proboszcza to 10 minut pracy i znaczek pocztowy za 60 gr.

Opiszcie swoje doświadczenia.


N gru 22, 2013 7:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Leonie nie rozumiem. Robisz problem ze 100 złotych a świętokradztwo Cię nie przeraża?

_________________
laudare benedicere praedicare


N gru 22, 2013 9:29
Zobacz profil
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
brunero napisał(a):
Leonie nie rozumiem. Robisz problem ze 100 złotych a świętokradztwo Cię nie przeraża?

Dniówka na ziemi nie leży, a forma prosząca o "co łaska" dość niecodzienna. Zaskoczeniu nie ma co się dziwić.


N gru 22, 2013 10:36
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Z taką prośbą o ofiarę to się idzie do biskupa na skargę, a nie pisze o tym na forach.


N gru 22, 2013 10:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
Kozioł napisał(a):
brunero napisał(a):
Leonie nie rozumiem. Robisz problem ze 100 złotych a świętokradztwo Cię nie przeraża?

Dniówka na ziemi nie leży, a forma prosząca o "co łaska" dość niecodzienna. Zaskoczeniu nie ma co się dziwić.

A co w tym dziwnego? Normalny sposób zbierania datków, różnych, nie tylko kościelnych. Przekazy pocztowe z wpisaną kwotą znajduję także w różnych przesyłkach od organizacji charytatywnych, czy dołączone do jakiś gadżetów, albo wpisane w programy do wypełniania PIT-ów. Zauważmy, że dokument leon dostał i nie było to w żadnej mierze uzależnione od jakiegokolwiek datku.
Można dyskutować czy to dobra, czy nie metoda, ale waga tego nijak się ma do świętokradczego przyjęcia sakramentu, które jak się wydaje dla Leona nie tylko nie jest jakimś problemem, ale nawet się tym chyba chlubi.

_________________
laudare benedicere praedicare


N gru 22, 2013 10:49
Zobacz profil
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
@brunero
Tak dokładnie to napisał: "W odpowiedzi dostałem list z przekazem pocztowym i wpisaną kwotą tylko 100 złotych.".
Jest to zaskakujące i bez względu na intencje wygląda jak taryfa, wezwanie do zapłaty.
To było bardzo niezręczne, wręcz wpadka.

Przysyłanie listów z wypisanymi przekazami i gadżetami jest wg mnie takze niezbyt czystym zagraniem, próba manipulacji wykorzystującej kilka chwytów psychologicznych.

Co do świętokradztwa, to ... nie wiesz co w sercu/głowie człowieka jest.


N gru 22, 2013 11:14
Post Re: Czy Kościół ma taki byc jak księża chcą ?
"Co łaska" - zatem duchowny winien przysłać przekaz z wolną rubryką tyczącą wpłaty. I nie byłoby żadnych wątpliwości.
Na marginesie - nigdy nie spotkałam się z kwotą 100 zł za zaświadczenie - na ogół to od 10 do 30 złotych.
Albo ksiądz pazerny, albo leon ubarwia opowieść.


N gru 22, 2013 11:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL