Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Pomoc 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 23, 2014 0:08
Posty: 41
Post Pomoc
Witam, proszę o Wasze zdanie, w zasadzie to nie wiem co o tym myśleć a problem jest dla mnie dotkliwy. Tekst długi więc uprzedzam :P

http://radio.radiopomost.com/publicysty ... a-pawla-ii


Cz paź 23, 2014 0:17
Zobacz profil
Post Re: Pomoc
Nie otwierać, bo tam Niemen rykokrzyczy, że ludzi dobrej woli jest więcej. Komuś zabełtało się pod czaszką, że strona internetowa z muzyką w tle jest fajniejsza od strony bez muzyki; nie przeczytasz w biurze, a jak masz, jak ja, własną muzykę na uszach, to tylko żółć Cię zaleje i tyle.


Cz paź 23, 2014 0:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pomoc
No cóż. Typowe tradycjonalistyczne bicie piany, z którego wynikać ma, że większość z ponad 1,2 miliardów katolików na świecie z papieżem i biskupami na czele to heretycy, których koniec jest w piekle.
Ja bym bardziej zaufał Kościołowi niż ludziom którzy nie mogą sie pogodzić z tym, że Kościół też jest żywym ciałem, które ewoluuje w coraz lepszym rozumieniu Objawienia.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz paź 23, 2014 9:56
Zobacz profil WWW
Post Re: Pomoc
Ogólnie: żydomasońskie szataństwo, rękami swych skorumpowanych i ogłupiałych zwolenników nie dopuszcza do deifikacji Maryi oraz pozbawia kapłanów należnego im miejsca sędziego, świadka i orędownika u Boga.
Najśmieszniejsze jest ostatnie zdanie zajawki - Magazyn ten [...] skutecznie powstrzymał beatyfikację Pawła VI. - szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń.

Co do samego RSP Pomost, to do 1987 była to b. szacowna organizacja, w której jednak w marcu tamtego roku doszło do rozłamu, jak się podejrzewa, sterowanego z PRL. Grupa rozłamowa doprowadziła do rozpadu pierwotnej organizacji. Dalsza działalność Pomostu jest najprawdopodobniej popłuczynami PRL-owskich agentów, finansowanych obecnie przez Moskwę.
Źródło: O RSP Pomost, jego historii, kto go rozłożył... - soc.culture.polish

Kolejny spisek Mędrców Syjonu...


Cz paź 23, 2014 11:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pomoc
MichalLLL napisał(a):
Witam, proszę o Wasze zdanie, w zasadzie to nie wiem co o tym myśleć a problem jest dla mnie dotkliwy. Tekst długi więc uprzedzam :P


Wydaje mi się, że nie wierzę. Mam wrażenie, że link wklejony, żeby wywołać dyskusję, a nie żeby rozwiązać dotkliwy problem MichalLLL. Żeby podnieść klikalność serwisu i oglądalność tekstu.

Jeżeli się mylę, to może napisz, co konkretnie Ciebie tak dotknęło. Ze znowu jakiś gościu publikuje teksty w imieniu Narodu, Kościoła i Historii? Ze JPII prowadził różne akcje dialogu ekumenicznego oraz międzyreligijnego, z najbardziej osławioną tamtą w Asyżu? Ze zmienił jakieś-tam formuły czy kanony? Ze ma coś wspólnego z Soborem Watykańskim II? Ze jego matka - o zgrrrrozo - miała mieć ponoć jakieś żydowskie korzenie?

Nie wiem, co w tym wpisie mnie bardziej śmieszy: czy to, że autor jawnie sprzyjający sedewakantyzmowi pisze do papieża, który podąża drogą Soboru Watykańskiego II i został wyświęcony na biskupa według nowej przysięgi. Ze "nie-polskość" stawia jako kryterium święceń, pisząc to notabene do Italo-Argentyńczyka. Czy też to, że człowiek wierzący w Jezusa i czczący Maryję oburza się na żydowskie pochodzenie...

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz paź 23, 2014 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
Ekumenizm JPII wg powyższego artykułu:
Cytuj:
Należałoby również zbadać jego ekumeniczne spotkania i wystąpienia w czasie licznych (247) podróży i zlotów, a zwłaszcza tych w Asyżu, z modłami o pokój w jednym szeregu z czcicielami węży – w świetle listu św. Pawła. (1 Kor 10:20-21). Św. Paweł powiedział, że ci fałszywi ‘bogowie są upadłymi aniołami albo demonami?’ „Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, d e m o n o m składają w ofierze, a nie Bogu.”
„Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.” św. Paweł dalej napisał: “Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem ma wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością?, cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym?” (2 Kor 6:14-16). Jan Paweł II zabronił wniesienia figury Maryi Matki Bożej Fatimskiej do katedry św. Franciszka w Asyżu i zezwolił na umieszczenie posągu Buddy ponad tabernakulum w czasie tzw. modlitwy ekumenicznej o pokój w Asyżu w 1986 r. To wystarczająco budzi zgrozę o jego związki z herezją i zaprzaństwem wobec Tradycji i ewangelicznych prawd Wiary Chrystusa. (1 – s. 31). Niestety, takie zbezczeszczenie, którego pragnął Wojtyła, miało miejsce również w Bazylice św. Piotra w Rzymie, potem w Brukseli, Bolonii, i w innych diecezjach, jak w katedrze w Amiens. (1 – s. 48). Jak wytłumaczyć, że Jan Paweł II w styczniu 1993 r. w Asyżu – przewodniczył dziwnej modlitwie ze wszystkimi rodzajami heretyków trzymających… “Lampę Alladyna”! (1 – s. 52, zdjęcie).

Co Ci się w tym podoba bert?
Co Biblia, a zwłaszcza Stary Testament pisze o posągach kultu religijnego innych narodów? Co Izraelici mieli zrobić z posągami, świętymi słupami itd innych nacji?
Czy ekumenizm był znakiem rozpoznawczym Chrystusa i jego uczniów? Co Jezus odpowiedział szatanowi, kiedy ten chciał pokłonu? Czy chrześcijanie całowali jakiekolwiek posągi obcych bóstw lub święte księgi - tak jak to uczynił JPII z Koranem?


Cz paź 23, 2014 18:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pomoc
No cóż, katolicyzm od pewnego czasu ma to do siebie, że w religijności innego człowieka, nawet tej, uważanej za z gruntu fałszywą, widzi ślady prawdziwego Boga i obdarza szacunkiem wszystko, co może do prawdziwego Boga prowadzić.
Pewnie niektórym to przeszkadza, ale nie sądzę, żeby przeszkadzało prawdziwemu Bogu.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz paź 23, 2014 18:29
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pomoc
Tomek44 napisał(a):
Czy ekumenizm był znakiem rozpoznawczym Chrystusa i jego uczniów?

W sensie, że wspólnoty chrześcijańskie I wieku n.e. nie różniły się w żadnych przekonaniach, czy że nie prowadziły ze sobą dialogu? A może chrześcijanie nie współistnieli pokojowo z poganami lub nigdy nie szanowali wzajemnie swoich wierzeń?

Zresztą, jeśli już potępiasz ekumenizm, to czy jest to równoznaczne z wnioskiem o bana?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz paź 23, 2014 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
medieval_man napisał(a):
No cóż, katolicyzm od pewnego czasu ma to do siebie, że w religijności innego człowieka, nawet tej, uważanej za z gruntu fałszywą, widzi ślady prawdziwego Boga i obdarza szacunkiem wszystko, co może do prawdziwego Boga prowadzić.
Pewnie niektórym to przeszkadza, ale nie sądzę, żeby przeszkadzało prawdziwemu Bogu.

Słuszne spostrzeżenie. Rzeczywiście jest to widoczne od pewnego czasu.
Ale nie dziw się, iż osoby nie będące katolikami pamiętające o słowach Jezusa: "Ja jestem DROGĄ PRAWDĄ i ŻYCIEM, i nikt nie przychodzi do Ojca JAK TYLKO PRZEZE MNIE" - w ogóle nie potrafią sobie wyobrazić, iż można dojść do Boga np. przez Koran. Jana 14:6.
Przyjęcie, iż istnieje alternatywna droga do Boga oprócz Jezusa - równie dobrze by oznaczało, iż związek osób homoseksualnych to "alternatywa dla małżeństwa".


Cz paź 23, 2014 19:39
Zobacz profil
Post Re: Pomoc
A przez Stary Testament pozwalasz?
Czy tez ci wyobrazni brakuje?


Cz paź 23, 2014 19:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
Kael
Brakuje mi wyobraźni by odrzucić Chrystusa jako jedyną drogę do Boga.


Cz paź 23, 2014 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 23, 2014 0:08
Posty: 41
Post Re: Pomoc
Nie, nie chodziło mi o nabijanie im wyświetleń.

Nie mam problemu nawet jeśli miał pochodzenie po części żydowskie. Problemem dla mnie jest np. to że podczas jednego ze spotkań ekumenicznych w Asyżu postawiono posąg Buddy nad Tabernakulum co nie wiem jak można tolerować ? czy tylko mi wydaje się to nienormalne ? No i ciekawi mnie ten fragment czy to prawda że w przysiędze kapłańskiej nie ma na Ducha Świętego tylko zmieniono to ? To otworzenie się na masonów ? przed Soborem za bycie masonem groziła ekskomunika a teraz przecież można zobaczyć zdjęcia jak masoni są oficjalnie goszczą czasem w Watykanie. Z tych mniej kontrowersyjnych dla mnie rzeczy to to że teraz kapłan stoi przodem do wiernych ale to dla mnie kwestia obyczaju chociaż stanie tyłem do Boga ?


Cz paź 23, 2014 20:18
Zobacz profil
Post Re: Pomoc
MichalLLL napisał(a):
Z tych mniej kontrowersyjnych dla mnie rzeczy to to że teraz kapłan stoi przodem do wiernych ale to dla mnie kwestia obyczaju chociaż stanie tyłem do Boga ?
Jak można stać tyłem do Kogoś, Kto jest wszędzie?


Cz paź 23, 2014 20:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pomoc
Tomek44 napisał(a):
osoby nie będące katolikami pamiętające o słowach Jezusa: "Ja jestem DROGĄ PRAWDĄ i ŻYCIEM, i nikt nie przychodzi do Ojca JAK TYLKO PRZEZE MNIE" - w ogóle nie potrafią sobie wyobrazić, iż można dojść do Boga np. przez Koran. Jana 14:6.
Przyjęcie, iż istnieje alternatywna droga do Boga oprócz Jezusa - równie dobrze by oznaczało, iż związek osób homoseksualnych to "alternatywa dla małżeństwa".

Nie mieszajmy dwóch porządków, tym bardziej, że to, co piszesz o homoseksualistach to akurat czysta demagogia.
Kiedy czytamy Pismo widzimy, że Jezus nie potepiał innych dróg.
Łk 9,50: Wtedy przemówił Jan: "Mistrzu, widzieliśmy kogoś, jak w imię Twoje wypędzał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodzi z nami". Lecz Jezus mu odpowiedział: "Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami".
Tak więc Jezus wyobrażał sobie, że można do Boga dojść na innej drodze, lub że można być z Bogiem na innej drodze. Co nie zmienia oczywiście tego, że nawet ten, kto jest z Bogiem na innej drodze, zbawiony jest przez Wcielenie Syna Bożego.
Tymczasem pojawiają się ludzie, którzy chcą Go poprawiać.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt paź 24, 2014 8:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Pomoc
medieval_man napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
osoby nie będące katolikami pamiętające o słowach Jezusa: "Ja jestem DROGĄ PRAWDĄ i ŻYCIEM, i nikt nie przychodzi do Ojca JAK TYLKO PRZEZE MNIE" - w ogóle nie potrafią sobie wyobrazić, iż można dojść do Boga np. przez Koran. Jana 14:6.
Przyjęcie, iż istnieje alternatywna droga do Boga oprócz Jezusa - równie dobrze by oznaczało, iż związek osób homoseksualnych to "alternatywa dla małżeństwa".

Nie mieszajmy dwóch porządków, tym bardziej, że to, co piszesz o homoseksualistach to akurat czysta demagogia.
Kiedy czytamy Pismo widzimy, że Jezus nie potepiał innych dróg.

Powtórzę:
Jana 14:6: "Ja jestem DROGĄ, Prawdą i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca JAK TYLKO PRZEZE MNIE".
Dodam jeszcze:
Mateusza 7: 13-14 BT:
"Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują".
Łuk 13:24 BT:
"Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie zdołają"
medieval_man napisał(a):
Łk 9,50: Wtedy przemówił Jan: "Mistrzu, widzieliśmy kogoś, jak w imię Twoje wypędzał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodzi z nami". Lecz Jezus mu odpowiedział: "Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami".
.
A zatem w imię Jezusa, a nie np. Buddy, czy też Mahometa, bądź też innego obiektu kultu religijnego.
medieval_man napisał(a):
Tak więc Jezus wyobrażał sobie, że można do Boga dojść na innej drodze, lub że można być z Bogiem na innej drodze

Niestety to nie jest prawda.

W podsumowaniu Jana 17: 21-23 BT:
"aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, by świat uwierzył, że Ty Mnie posłałeś. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i że Ty ich umiłowałeś, tak jak Mnie umiłowałeś".

Tak więc Jezus nie wyobrażał sobie innej drogi do Boga jak tylko jednej: Jezusa, drogi wąskiej, krętej, w całkowitej JEDNOŚCI z Bogiem i Jezusem.


Pt paź 24, 2014 8:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL