Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Andy72 napisał(a):
kosiarz1 napisał(a):
A jakie to Jezus miał lewicowe poglądy? Które to są?

Z pewnością został by wyzwany przez naszych dzielnych chłopców prawicowych - lewakiem


No to może wreszcie ktoś napisze, co Jezus głosił przeciwnego do konserwatywnych, prawicowych wartości, a co było zgodne z lewicową utopią?

Cytuj:
A jakie są moje lewackie poglądy? Uświadom mnie, bo nie kumam.


Jeźeli się nie zna odpowiedzi na zadane pytanie, odpowiada się pytaniem. Nigdzie nie napisałem, ze masz lewicowe poglądy. Po prostu, ich ńie znam. Jedyną wskazowka moze być dla mńie to, ze walczysz z konserwatywnymi wartościami.


Wt lut 23, 2016 22:24
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
Jedyną wskazowka moze być dla mńie to, ze walczysz z konserwatywnymi wartościami.
A jakie to sa lewackie, nie konserwatywne wartości?
Czy np. pojęcia rodziny jako podstawowej komórki społecznej jest lewackie, czy konserwatywne?
Czy np. ograniczenie praw jednostki i całkowite jej podporządkowanie dobru ogólnemu jest lewicowe, czy konserwatywne?


Wt lut 23, 2016 22:31

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
No to może wreszcie ktoś napisze, co Jezus głosił przeciwnego do konserwatywnych, prawicowych wartości, a co było zgodne z lewicową utopią?

Jakie "prawicowe" wartości? zarabianie pieniędzy? Właśnie to bardzo ganił.
Jak by patrzyli obecnie prawicowi chłopacy na trzydziestoletniego faceta, który zamiast wziąć się za zarabianie forsy i założenie rodziny, wałęsa się w sandałach, z długimi włosami z bandą obdartusów? ;-)
Widać takie "konserwatywne" wartości jak rodzina też były mu obce, bo gdy rodzina chciała Go powstrzymać, mówił że Jego rodzina to te obdartusy.
Albo grzebanie zmarłych, antyczna świętość (np. Antygona) a Jezus mówi aby iść za nim nawet nie rozpraszając się na grzebanie zmarłych!
Potępia mamonę, każe rozdać wszystko jednemu młodzieńcowi. W gniew wprawiają Go handlarze, którzy działali przecież zgodnie z prawem i religią.
Naucza że błogosławieni ubodzy i biada bogaczom , każąc się przypatrywać liliom i ptakom niebieskim.
Myślę że to było by za dużo naszym prawicowym chłopakom.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 23, 2016 22:34
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
Jeźeli się nie zna odpowiedzi na zadane pytanie, odpowiada się pytaniem. Nigdzie nie napisałem, ze masz lewicowe poglądy. Po prostu, ich ńie znam. Jedyną wskazowka moze być dla mńie to, ze walczysz z konserwatywnymi wartościami.

Wskazówka powiadasz? To może inaczej: wykaż, że Jezus podzielał hasła narodowców, z którymi ramię w ramię idzie ks. Miedlar: "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski", "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "Islamskie świnie czekamy i łby poucinamy" itp. itd.


Wt lut 23, 2016 22:43

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
To właśnie lewacka przewrotność...proszę! Teraz mnie szanowni panstwo :mrgreen: zapędzili w swoje rozważania na temat" wskaż, ze Jezus był prawakiem! " był konserwatystą! Oczywiście, nigdzie nie bisałem, że Jezus takim był. Jedynie miałem wątpliwości gdy szanowni interpelanci pisali, ze byl lewakiem.

Naród, rodzina, poszanowanie dla prawa naturalnego, dla prywatnej wlasności, szacunek do człowieka a nie jego czynów! To wartości konserwatywne! Wystarczy znać 10 przykazań...


Śr lut 24, 2016 7:21
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
To właśnie lewacka przewrotność...proszę! Teraz mnie szanowni panstwo zapędzili w swoje rozważania na temat" wskaż, ze Jezus był prawakiem! " był konserwatystą! Oczywiście, nigdzie nie bisałem, że Jezus takim był. Jedynie miałem wątpliwości gdy szanowni interpelanci pisali, ze byl lewakiem.

A może czytaj ze zrozumieniem, co? Nigdzie nie napisałam, że Jezus był lewakiem, ale że skoro ja jestem lewakiem (za siostrą Chmielewską), to konsekwentnie należałoby nazwać Jezusa lewakiem, gdyż wyznaję wszystkie wartości, którymi kierował sie Jezus, a podstawową jest miłość Boga i bliźniego, a nawet nieprzyjaciół. Obce są mi hasła, które głosi ONR i któremu wtóruje ks. Międlar.

To jest prawacka przewrotność: nazwać kogoś lewakiem bez żadnych podstaw i miast to udowodnić, chrzanić o lewackiej przewrotności. Zresztą nic nowego: brak argumentów, brak umiejętności obrony swojego stanowiska zastępuje się atakiem, przypięciem łatki lewaka :?


Śr lut 24, 2016 8:25
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Cytuj:
No to może wreszcie ktoś napisze, co Jezus głosił przeciwnego do konserwatywnych, prawicowych wartości, a co było zgodne z lewicową utopią?

Faryzeusz także hołdował konserwatywnym, prawicowym wartościom
http://stacja7.pl/wiara/przypowiesci-je ... lk-189-14/


Śr lut 24, 2016 9:42

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
Naród, rodzina, poszanowanie dla prawa naturalnego, dla prywatnej wlasności, szacunek do człowieka a nie jego czynów! To wartości konserwatywne! Wystarczy znać 10 przykazań...

Akurat, szacunek dla rodziny, Korwin założył harem, tak wygląda prawacki szacunek dla rodziny.
Najlepiej prawacy opisani są w Moralności Pani Dulskiej.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lut 24, 2016 12:08
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Andy72 napisał(a):
kosiarz1 napisał(a):
Naród, rodzina, poszanowanie dla prawa naturalnego, dla prywatnej wlasności, szacunek do człowieka a nie jego czynów! To wartości konserwatywne! Wystarczy znać 10 przykazań...

Akurat, szacunek dla rodziny, Korwin założył harem, tak wygląda prawacki szacunek dla rodziny.
Najlepiej prawacy opisani są w Moralności Pani Dulskiej.

Nie tylko Korwin....niezłomny K. Morawiecki żyje w związku z 3 kobietami - jak opowiadał w wywiadzie dla GW, z każdą kolejno celebruje corocznie Wigilię.


Śr lut 24, 2016 13:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
I ty myślisz zapewne, że to wynika z jego prawicowych poglądów?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lut 24, 2016 16:05
Zobacz profil WWW
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
medieval_man napisał(a):
I ty myślisz zapewne, że to wynika z jego prawicowych poglądów?

Nie oceniam z czego wypływa zachowanie obu panów - stwierdzam jedynie fakty.


Śr lut 24, 2016 16:50
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Czy nacjonalista może być księdzem?
[...]To właśnie troska o jedność Kościoła znalazła się u podstaw wprowadzonego w Kościele katolickim po Soborze Watykańskim II zakazu działalności politycznej księży. Kanon 287 Kodeksu Prawa Kanonicznego w punkcie drugim mówi, że duchowni "Nie mogą brać czynnego udziału w partiach politycznych ani w kierowaniu związkami zawodowymi, chyba że - zdaniem kompetentnej władzy kościelnej - będzie wymagała tego obrona praw Kościoła lub rozwój dobra wspólnego". Wydane w 1994 "Dyrektorium o posłudze i życiu kapłanów" uzasadnia ten przepis uwagą, że działania te, "będąc dobre same w sobie, są jednak obce stanowi duchownemu, o ile mogą powodować poważne niebezpieczeństwo rozbicia komunii eklezjalnej".

http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... zem00.html


Śr lut 24, 2016 22:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL