Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 21:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego. 
Autor Wiadomość
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Wiadomość z ostatniej chwili ( nie z mediów, ale od znajomego z Zakopanego). Ks. Jacek Międlar był raptem 3 dni w Zakopanem i został przeniesiony w nieznane miejsce.


Wt lut 23, 2016 19:23
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Został przeniesiony na 2 tyg, do Krzeszowic (podobno rekolekcje zamknięte), a potem sie zobaczy.
Jedno ze źródeł : Gość Niedzielny


Wt lut 23, 2016 19:38
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Na co najmniej 2 tygodnie..., i raczej nie wróci do Zakopanego, jak z tego wynika. Ja bym go wysłała na ignacjańskie do Hebdowa, w sumie na ponad miesiąc.


Wt lut 23, 2016 20:04

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Helenka napisał(a):
kosiarz1 napisał(a):
To on jest faszystą?

Ok, pomyłka. Identyfikuje się z ONR, który jest skrajnie nacjonalistyczny. Jego poglądy mają cechy nazistowskie: rasizm, nacjonalizm itp.
I jeszcze powołuje się na papieża Franciszka :shock: . Papież nie głosi Kościoła walczącego.
"Budujmy wielką katolicką Polskę...", a co z innymi wyznaniami? Eksterminacja?
Cytuj:
W tym samym roku B. Mussolini ogłosił manifest faszystowski. Organizacja zdominowana przez elementy syndykalistyczno-rewolucyjne głosiła walkę o utworzenie Zgromadzenia Ustawodawczego, głosowanie powszechne od 21 roku życia, ustanowienie prawa do głosowania dla kobiet, reprezentację proporcjonalną, autonomię lokalną, referendum z inicjatywy ludu, zniesienie policji politycznej, tajnej dyplomacji, armię wyłącznie obronną, konfiskatę dóbr kongregacji, zakaz spekulacji na giełdzie, emeryturę od 55 roku życia, ośmiogodzinny dzień pracy, prawne zagwarantowanie minimum płac, podatku od kapitału utworzonego z zysków wojennych, dochodzącego do 85% itp.

Zaraz wzniesiesz Mussoliniego na ołtarze :?


Coś sie nie zgadza? Faszyzm to idelogia lewacka, źle Ci z tym? Nacjonaliści nie są lewakami, narodowcy...Katolicy, wierzący..


Wt lut 23, 2016 20:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
Coś sie nie zgadza? Faszyzm to idelogia lewacka, źle Ci z tym?


:o
Między faszyzmem a takim trockizmem jest "pewna" różnica

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 23, 2016 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Andy72 napisał(a):
kosiarz1 napisał(a):
Coś sie nie zgadza? Faszyzm to idelogia lewacka, źle Ci z tym?


:o
Między faszyzmem a takim trockizmem jest "pewna" różnica


No tak, Michnik jest trockistą, a nie faszystą...za bardzo "interesowny" ... :D co ma faszyzm z prawicy? Bo chba o to ci chodzi?


Wt lut 23, 2016 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Michnik nie jest trockista, raczej gramscistą, a to oznacza że jest anty-faszystą.
Czy ty jesteś jednym z tych, którzy powtarzają za Korwinem, kto nie z wodzem ten lewak?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 23, 2016 20:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Andy72 napisał(a):
Michnik nie jest trockista, raczej gramscistą, a to oznacza że jest anty-faszystą.
Czy ty jesteś jednym z tych, którzy powtarzają za Korwinem, kto nie z wodzem ten lewak?


Taaa...i został lewackim liberałem...

Do polskich trockistów należeli między innymi Jacek Kuroń, Karol Modzelewski, Adam Michnik, Jan Lityński, Seweryn Blumsztajn[6]. Jednak obecnie odeszli oni od swoich poglądów, kierując się ku liberalizmowi. Jako trockista określał się także Józef Pinior.


Wt lut 23, 2016 21:11
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
Coś sie nie zgadza? Faszyzm to idelogia lewacka, źle Ci z tym? Nacjonaliści nie są lewakami, narodowcy...Katolicy, wierzący..

Sugerujesz, że jestem lewakiem?
A jeśli już nie są lewakami, to są cacy, choćby wzywali do walki? Powiedz mi w jaki to sposób bez ks. Miedlar chce stworzyć wielką Polskę katolicką? Co zamierza zrobić z ateistami, chrześcijanami innych wyznań, żydami i muzułmanami? "Drze" się o Kościele walczącym. Znajdź potwierdzenie tego w Biblii, a zwrócę mu honor.


Wt lut 23, 2016 21:34

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Cytuj:
Musimy wyjaśnić zasadnicze różnice pomiędzy niezdrową formą nacjonalizmu, który uczy pogardy dla innych narodów i kultur, a patriotyzmem, który jest właściwą miłością dla własnego narodu.
Prawdziwy patriotyzm nigdy nie stara się dążyć do dobrobytu własnego narodu kosztem innych.
Bowiem ostatecznie dotknęłoby to także jego własnego narodu, wyrządzanie krzywdy dotyka obu stron, i agresora i ofiary.
Nacjonalizm, szczególnie w swoich najskrajniejszych formach jest więc antytezą prawdziwego patriotyzmu.


A ta zdrowa forma nacjonalizmu to co?


Cytuj:
Sugerujesz, że jestem lewakiem?
A jeśli już nie są lewakami, to są cacy, choćby wzywali do walki? Powiedz mi w jaki to sposób bez ks. Miedlar chce stworzyć wielką Polskę katolicką? Co zamierza zrobić z ateistami, chrześcijanami innych wyznań, żydami i muzułmanami? "Drze" się o Kościele walczącym. Znajdź potwierdzenie tego w Biblii, a zwrócę mu honor.


Często się zdarza, że ludzie mają poglądy lewicowe, ale żle się z tym czują, i sami przed sobą udają, ze to noe ma nic wspólnego z lewicą.

To nigdzie nie powiedział co chce zrobić, z innymi wyznaniami? To jezeli on nie mówił, czy pisał to skąd ja mam to wiedzieć? A może nic nie chce zrobic? Chce jedynie by Polska pozostała krajem katolickim, a nie islamskim czy laickim.


Wt lut 23, 2016 21:43
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
Coś sie nie zgadza? Faszyzm to idelogia lewacka, źle Ci z tym? Nacjonaliści nie są lewakami, narodowcy...Katolicy, wierzący..
Centralizacja władzy, przemysł pod kontrolą państwa w duzej części znacjonalizowany, opieka państwa. Nieee, pod tym względem nie sa lewakami, wcale a wcale :twisted:
Narodowy socjalizm był antykomunistyczny, antydemokratyczny i antyliberalny, jak to faszyzm. Coś ci to mówi?

Co prawda istnieje pojęcie narodowy bolszewizm ale jest to idea zupełnie nowa (lata 90-te), to taka odmiana narodowa bolszewizmu w Rosji.

Cytuj:
A ta zdrowa forma nacjonalizmu to co?
A jaka jest zdrowa? Nacjonalizm z założenia jest niezdrowy. Nie myl nacjonalizmu z patriotyzmem.


Wt lut 23, 2016 21:49
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
Często się zdarza, że ludzie mają poglądy lewicowe, ale żle się z tym czują, i sami przed sobą udają, ze to noe ma nic wspólnego z lewicą.

Odpowiem Ci linkiem:
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... zybko.html
i teraz mogę jej słowa wziąć za swoje: Jeśli moje poglądy są lewackie, to możemy tak mnie nazwać. Ale wtedy konsekwentnie musielibyśmy powiedzieć, że Pan Jezus też był lewakiem.


Wt lut 23, 2016 21:56

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
Cytuj:
Centralizacja władzy, przemysł pod kontrolą państwa w duzej części znacjonalizowany, opieka państwa. Nieee, pod tym względem nie sa lewakami, wcale a wcale


Ale kto? Co? :roll:

Cytuj:
A jaka jest zdrowa? Nacjonalizm z założenia jest niezdrowy. Nie myl nacjonalizmu z patriotyzmem.


E. :| nic nie kumam...ja coś myliłem? Kiedy gdzie?

Cytuj:
Jeśli moje poglądy są lewackie, to możemy tak mnie nazwać. Ale wtedy konsekwentnie musielibyśmy powiedzieć, że Pan Jezus też był lewakiem.


A jakie to Jezus miał lewicowe poglądy? Które to są?


Wt lut 23, 2016 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
A jakie to Jezus miał lewicowe poglądy? Które to są?

Z pewnością został by wyzwany przez naszych dzielnych chłopców prawicowych - lewakiem

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 23, 2016 22:09
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar karnie? przeniesiony do Zakopanego.
kosiarz1 napisał(a):
A jakie to Jezus miał lewicowe poglądy? Które to są?

A jakie są moje lewackie poglądy? Uświadom mnie, bo nie kumam.
Andy72 napisał(a):
Z pewnością został by wyzwany przez naszych dzielnych chłopców prawicowych - lewakiem

:D


Wt lut 23, 2016 22:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL