Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Szybki awans na egzorcystę ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Szybki awans na egzorcystę ?
Cytuj:
ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Jan Śrutwa zwrócił się do gwardiana, aby wyznaczył kogoś na egzorcystę. Gwardian zapytał mnie, czy nie podjąłbym tej posługi. Zgodziłem się. Biskup udzielił mi nominacji

http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/roz ... wac-duchow

Jeszcze w latach 80-tych XX wieku było w Polsce tylko dokładnie 3 egzorcystów, dziś to już ok. 140.
Wystarczy zapytać i już jesteś, gdzie tu powołanie, dar ?


N mar 06, 2016 3:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Dżagob napisał(a):
Cytuj:
ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Jan Śrutwa zwrócił się do gwardiana, aby wyznaczył kogoś na egzorcystę. Gwardian zapytał mnie, czy nie podjąłbym tej posługi. Zgodziłem się. Biskup udzielił mi nominacji

http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/roz ... wac-duchow

Jeszcze w latach 80-tych XX wieku było w Polsce tylko dokładnie 3 egzorcystów, dziś to już ok. 140.
Wystarczy zapytać i już jesteś, gdzie tu powołanie, dar ?


Duch Święty wieje kędy chce. Chłopie, przecież Pan Bóg tym wszystkim kieruje, czego ty nie rozumiesz? :) Ciesz się, że mamy tylu egzorcystów, ludzie mogą iść po pomoc do osób kompetentnych. Biskupi mają obowiązek mianować egzorcystów jak są takie realne potrzeby, a potrzeby są i będą (niestety coraz większe) bo to ścierwo diabeł szaleje przed Paruzją.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N mar 06, 2016 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
dominikbartlomiej napisał(a):
Chłopie, przecież Pan Bóg tym wszystkim kieruje, czego ty nie rozumiesz? :)
Biskupi mają obowiązek mianować egzorcystów jak są takie realne potrzeby, a potrzeby są i będą (niestety coraz większe) bo to ścierwo diabeł szaleje przed Paruzją.

Chłopczyku, jeśli Bóg tym wszystkim kieruje (a wiem, że kieruje) to chyba rozumiesz, że biskup nie powinien mieć nic do tego. Kto mu narzucił "obowiązek" nominacji no powiedz kto, czy to aby nie kolejny zwierzchnik.


N mar 06, 2016 17:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Dżagob napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
Chłopie, przecież Pan Bóg tym wszystkim kieruje, czego ty nie rozumiesz? :)
Biskupi mają obowiązek mianować egzorcystów jak są takie realne potrzeby, a potrzeby są i będą (niestety coraz większe) bo to ścierwo diabeł szaleje przed Paruzją.

Chłopczyku, jeśli Bóg tym wszystkim kieruje (a wiem, że kieruje) to chyba rozumiesz, że biskup nie powinien mieć nic do tego. Kto mu narzucił "obowiązek" nominacji no powiedz kto, czy to aby nie kolejny zwierzchnik.

Bóg kieruje tym wszystkim nie palcem z nieba, ale poprzez swój Kościół, w tym osoby powołane do kierowania Kościołem i rozeznawania darów. Kimś takim jest z definicji biskup.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N mar 06, 2016 19:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
medieval_man napisał(a):
osoby powołane do kierowania Kościołem i rozeznawania darów. Kimś takim jest z definicji biskup.

"bp ...... zwrócił się do gwardiana, aby wyznaczył kogoś na egzorcystę. Gwardian zapytał mnie, czy nie podjąłbym tej posługi. Zgodziłem się. Biskup udzielił mi nominacji"

Tak to u nas jest, że biskup z definicji wyznacza kogoś, gwardian pyta - oczywiście jest zgoda i jest już nominacja. Dlatego mamy takich a nie innych egzorcystów.

Cały świat pisze już o egzorcyście z Polski.
-ks. Marian Rajchel opowiada o budzących grozę SMS-ach, które wysyła do niego szatan. "Diabeł trolluje księdza z Polski za pomocą SMS-ów. Ojciec Rajchel twierdzi, że diabeł nie boi się używać nowych technologii do kontaktu z człowiekiem. Zwraca uwagę, że to najprostszy sposób na niezauważalne dotarcie do niego."

-Ks. Marek Bałwas na Facebooku: groźby sms-owe szatana „Sam od siebie nie napisałby tej treści, został do tego przymuszony przez Maryję”.

-ks Michał Olszewski dostaje SMSy od Szatana


Pn mar 07, 2016 2:40
Zobacz profil
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
A czy sadzisz ze Szatan ma komorke? Czy moze raczej wykozystuje kogos aby ten np. pisal i wysylal SMS-y pod jego dyktando?

Czy moze piszesz, aby narobic troche zamieszania i moze ktos zwatpi?


Pn mar 07, 2016 3:55

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
medieval_man napisał(a):
Kimś takim jest z definicji biskup.

Co Bóg na to jak z "definicji" okaże się, że ten biskup to pedofil, dzieciorób itp. Kiedyś to nie możliwe - dzisiaj tak.


Pn mar 07, 2016 8:04
Zobacz profil
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Dżagob napisał(a):
Jeszcze w latach 80-tych XX wieku było w Polsce tylko dokładnie 3 egzorcystów, dziś to już ok. 140.
Wystarczy zapytać i już jesteś, gdzie tu powołanie, dar ?

Jaki dar? Filmów się za duzo naogladałeś!
To zwykła funkcja.

A że jest ich obecnie tak wiele?
Społeczeństwo znów sfiksowało na tle wróżek, wiedźm, egzorcyzmów, aniołów, magii, przekleństw i amuletów.

Sami księża różne bajki rozpowszechniają:
Ks. dr. hab. Andrzej Kowalczyk, egzorcysta diecezji gdańskiej, wspomina o tzw. księgach zaklęć, które bywają przekazywane z pokolenia na pokolenie: „Są to zaklęcia demoniczne. Tym zajmowała się prababka, potem dziadek, który przekazuje to wnuczce. I to działa, niestety. Wśród niektórych ludzi na wsi jest to plagą. Sąsiad pogniewa się na sąsiada i rzuca klątwę. Są oni katolikami i chodzą do kościoła. Równocześnie mają te księgi i w nie wierzą. Wiedzą, że przynoszą nieszczęście. Na przykład przychodzi do mnie gospodarz (…) i prosi o pomoc, bo zwierzęta zdychają. Nie wie, jaka jest tego przyczyna. Okazuje się, że ktoś rzuca na niego klątwę”.


Podkręca się ludyczne wierzenia i rozkręca się niezły interes.


Pn mar 07, 2016 10:22

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
"Mężczyzna przypomniał sobie, że ciotka jego ojca zajmuje się czarami. Poradziłem mu, by poprosił tę kobietę, aby zostawiła go w spokoju.

Czyli jest to przykład działania czarownicy… A co charakteryzuje działalność tego typu osoby?

Tak, to działanie czarownicy, która utrzymuje kontakty z diabłem i odprawia czary. Współdziała z Szatanem i potrafi zniszczyć człowieka. Czarownice nie czynią dobra, lecz czynią zło. Ich celem jest unicestwienie osoby ludzkiej.

Czy tego typu sytuacja może zdarzyć się w rodzinie, tak jak w przypadku, który Ojciec przytoczył?

Tak, może. Czarownica nie ma względu na żadne wartości.

Współcześnie coraz więcej ludzi sceptycznie podchodzi do wiary, często odchodzi od Kościoła, nie żyje według Bożych przykazań. Niejednokrotnie jednak chcą potwierdzić istnienie świata nadprzyrodzonego i wywołują duchy. Czasami robią tak dla zabawy, niekiedy z ciekawości…"

źródlo http://www.miesiecznikegzorcysta.pl/roz

Jeszcze trochę a czarownice będą palone na stosie i zgodnie z tradycją majątek ich przejmie kościół.
Co się nie robi dla mamony.


Pn mar 07, 2016 11:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Dżagob napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Kimś takim jest z definicji biskup.

Co Bóg na to jak z "definicji" okaże się, że ten biskup to pedofil, dzieciorób itp. Kiedyś to nie możliwe - dzisiaj tak.

Tak długo, jak długo biskup jest biskupem, jego rozstrzygnięcia co do pełnionych ról w Kościele sa wiążące.
I nie trzeba szukać przykładów pedofili czy dzieciorobów... każdy jest grzeszny. Biskup też. Na szczęście Bóg nie uzależnia skutków działań hierarchicznych od ludzkiej słabości.


Kozioł napisał(a):
Podkręca się ludyczne wierzenia i rozkręca się niezły interes.

Sugerujesz, że funkcję egzorcysty sprawuje się dla pieniędzy?

Beata50 napisał(a):
Jeszcze trochę a czarownice będą palone na stosie i zgodnie z tradycją majątek ich przejmie kościół.
Co się nie robi dla mamony

wolałbym rzetelną dyskusje na argumenty, a nie na uprzedzenia i straszaki.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn mar 07, 2016 14:13
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Nie uważasz, że wiara w czarownice w XXI wieku jest śmieszna?


Pn mar 07, 2016 14:53
Zobacz profil
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
medieval_man napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Podkręca się ludyczne wierzenia i rozkręca się niezły interes.

Sugerujesz, że funkcję egzorcysty sprawuje się dla pieniędzy?
Tu odpowiada się na zapotrzebowanie. A zapotrzebowanie jest kreowane dla forsy. Ludziom wciskane sa kity, a część duchownych świetnie się w to komponuje przyczyniając się do szerzenia zarazy.


Pn mar 07, 2016 15:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Beata50 napisał(a):
Nie uważasz, że wiara w czarownice w XXI wieku jest śmieszna?

Nie. Nie uważam.
Być może to zjawisko należałoby teologicznie inaczej nazwać.
Skoro wierzymy w istnienie Boga i wierzymy, że istnieją aniołowie, tak dobrzy, jak i ci źli, to wierzymy również w możliwość współdziałania niektórych ludzi ze złem osobowym.
Czasami z głupoty, czasami z wyrachowania.
Słowo "czary", czy "czarownica" są wytrychem, być może semantycznie przebrzmiałym i należącym do innej epoki, ale odzwierciedlającym pewną konkretną rzeczywistość duchową.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn mar 07, 2016 15:18
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
Kozioł napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Podkręca się ludyczne wierzenia i rozkręca się niezły interes.

Sugerujesz, że funkcję egzorcysty sprawuje się dla pieniędzy?
Tu odpowiada się na zapotrzebowanie. A zapotrzebowanie jest kreowane dla forsy. Ludziom wciskane sa kity, a część duchownych świetnie się w to komponuje przyczyniając się do szerzenia zarazy.

To wiesz z doświadczenia czy tylko z wyobrażenia?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn mar 07, 2016 15:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Szybki awans na egzorcystę ?
medieval_man napisał(a):
Beata50 napisał(a):
Nie uważasz, że wiara w czarownice w XXI wieku jest śmieszna?

Nie. Nie uważam.
Być może to zjawisko należałoby teologicznie inaczej nazwać.
Skoro wierzymy w istnienie Boga i wierzymy, że istnieją aniołowie, tak dobrzy, jak i ci źli, to wierzymy również w możliwość współdziałania niektórych ludzi ze złem osobowym.
Czasami z głupoty, czasami z wyrachowania.
Słowo "czary", czy "czarownica" są wytrychem, być może semantycznie przebrzmiałym i należącym do innej epoki, ale odzwierciedlającym pewną konkretną rzeczywistość duchową.


Nie powrócimy chyba jednak do palenia ich na stosie?

Powoli zaczynam się bać.


Pn mar 07, 2016 15:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL