Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa
Cytuj:
Apelujemy do Posłów i Senatorów RP o nowelizację ustawy „O planowaniu rodziny” z dnia 7 stycz­nia 1993 r., w celu wyeliminowania z niej wszystkich zapisów dopuszczających możliwość zabijania poczętych dzieci i uchwalenie takiego prawa, które chronić będzie życie każdego człowieka od momentu poczęcia, bez względu na stan jego zdrowia czy okoliczności poczęcia. Opowiadamy się też za utrzymaniem niekaralności kobiety – matki dziecka poczętego.

Apelujemy też o kompleksową i możliwie pełną opiekę nad matką i rodziną dziecka poczętego. W tym kontekście pragniemy zwrócić uwagę na konieczność zapewnienia stosownego wsparcia kobietom w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej czy też życiowej. Postulujemy też objęcie tych osób programem świadczenia rodzicielskiego już od chwili zarejestrowania ciąży. Jednak najbardziej zdecydowanej pomocy i wsparcia potrzebują kobiety w ciąży problemowej, tj. w sytuacji, gdy poczęte dziecko jest prenatalnie chore, zagrożone jest zdrowie matki lub gdy ciąża jest skutkiem przestępstwa. Konieczna jest dla nich specjalna pomoc medyczna, materialna, psychologiczna i prawna. Ze swojej strony, w miarę swoich możliwości, zapewniamy wsparcie i pomoc na każdym etapie przygotowania, uchwalania i wdrażania tego tak potrzebnego programu
.
http://www.kochamykazdedziecko.pl/uzasadnienie-apelu/
Zbieramy poparcie dla tej pięknej inicjatywy. Poparcie wraz z podpisem zrealizować dokonać tutaj: http://www.kochamykazdedziecko.pl/
Proszę Was: poprzyjmy masowo ten apel, zbierajmy go w parafiach! To sprawdzian wierności zasadom chrześcijańskim i nauczaniu Jana Pawła II. :)


Pn kwi 04, 2016 8:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Jest szansa, zobaczymy, czy zostanie zrealizowana, że PiS poprze projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. :brawo: Tak zapowiada Jan Maria Jackowski. https://www.youtube.com/watch?v=fDnj-b9S4_w


Pn kwi 04, 2016 8:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Każda osoba, która naprawdę chce pomóc, niech jednocześnie zadeklaruje, że jak urodzi się jakieś dziecko bardzo chore, to da mu dom. Otoczy je miłością, wychowa, i zrobi wszystko, żeby takie dziecko, nie czuło się gorsze. Żebyśmy wiedzieli, na co się decydujemy, proponuję wpierw zobaczyć zdjęcia dzieci z uszkodzeniami. Protem, rozumiem, że ty jesteś pierwszy na liście. Proszę, podaj pełne swoje dane i prześlij do mnie. Podziwiam twoją heroiczną postawę. Kto następny?


Ostatnio edytowano Pn kwi 04, 2016 11:15 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

poprawione formatowanie



Pn kwi 04, 2016 9:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
beata50 napisał(a):
Każda osoba, która naprawdę chce pomóc, niech jednocześnie zadeklaruje, że jak urodzi się jakieś dziecko bardzo chore, to da mu dom. Otoczy je miłością, wychowa, i zrobi wszystko, żeby takie dziecko, nie czuło się gorsze. Żebyśmy wiedzieli, na co się decydujemy, proponuję wpierw zobaczyć zdjęcia dzieci z uszkodzeniami. Protem, rozumiem, że ty jesteś pierwszy na liście. Proszę, podaj pełne swoje dane i prześlij do mnie. Podziwiam twoją heroiczną postawę. Kto następny?


Nie znam Cię, dlatego nie widzę potrzeby podawać moje prywatne informacje, gdyż nie wiem, jak zostaną wykorzystane. To, co zrobiłem, to nie jest heroiczna postawa. To tylko wierność swoim zasadom.


Pn kwi 04, 2016 9:16
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
proteom napisał(a):
APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa
Cytuj:
Apelujemy do Posłów i Senatorów RP o nowelizację ustawy „O planowaniu rodziny” z dnia 7 stycz­nia 1993 r., w celu wyeliminowania z niej wszystkich zapisów dopuszczających możliwość zabijania poczętych dzieci i uchwalenie takiego prawa, które chronić będzie życie każdego człowieka od momentu poczęcia, bez względu na stan jego zdrowia czy okoliczności poczęcia. Opowiadamy się też za utrzymaniem niekaralności kobiety – matki dziecka poczętego.

Apelujemy też o kompleksową i możliwie pełną opiekę nad matką i rodziną dziecka poczętego. W tym kontekście pragniemy zwrócić uwagę na konieczność zapewnienia stosownego wsparcia kobietom w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej czy też życiowej. Postulujemy też objęcie tych osób programem świadczenia rodzicielskiego już od chwili zarejestrowania ciąży. Jednak najbardziej zdecydowanej pomocy i wsparcia potrzebują kobiety w ciąży problemowej, tj. w sytuacji, gdy poczęte dziecko jest prenatalnie chore, zagrożone jest zdrowie matki lub gdy ciąża jest skutkiem przestępstwa. Konieczna jest dla nich specjalna pomoc medyczna, materialna, psychologiczna i prawna. Ze swojej strony, w miarę swoich możliwości, zapewniamy wsparcie i pomoc na każdym etapie przygotowania, uchwalania i wdrażania tego tak potrzebnego programu
.
http://www.kochamykazdedziecko.pl/uzasadnienie-apelu/
Zbieramy poparcie dla tej pięknej inicjatywy. Poparcie wraz z podpisem zrealizować dokonać tutaj: http://www.kochamykazdedziecko.pl/
Proszę Was: poprzyjmy masowo ten apel, zbierajmy go w parafiach! To sprawdzian wierności zasadom chrześcijańskim i nauczaniu Jana Pawła II. :)

POPIERAM!


Pn kwi 04, 2016 9:23

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Weźmiesz chore, cierpiące, wyglądające jak potworek dziecko, jak się urodzi i otoczysz je opieką, miłością, dasz mu dom i ochronisz przed okrutnym światem?


Pn kwi 04, 2016 9:27
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Inna sprawa, że gicie nie powierzyłbym nawet zdrowego dziecka, i proteomowi zresztą też nie, bo to są ludzie, którzy wyznają nie Boga i nie miłowanie, a zasady, i w imię tych zasad będą dziecko kaleczyli psychicznie, zamiast wprowadzać je w życie i uczyć poruszania się w świecie, który jest daleko bardziej złożony i rozmyty, niż jakiekolwiek sztywne zasady przewidują.


Ostatnio edytowano Pn kwi 04, 2016 11:57 przez Soul33, łącznie edytowano 2 razy

.



Pn kwi 04, 2016 9:43

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
JedenPost napisał(a):
Módlcie się, żeby ta nieludzka, oparta na zakłamaniu i pogardzie dla godności, zdrowia i życia ludzkiego chora nowelizacja jakimś cudem skonała w sejmowych przedbiegach.

Czytałam, że część najbardziej zagorzałych zwolenników w Sejmie do wprowadzenia tej ustawy, po obejrzeniu szokujących zdjęć dzieci, które urodziły się z ciężkimi deformacjami, a później konały w potwornym bólu — zmieniła już zdanie. Zdjęcia podobno są tak szokujące, że nikt nie zdobył się na ich publikację.

Bardzo łatwo powiedzieć popieram, trudniej przyjąć na siebie wszystkie związane z tym konsekwencje.


Pn kwi 04, 2016 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Pewnie. Bo myślę, że tu nie ma z ich strony żadnej refleksji - ideologia karze, trzeba wdrażać.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn kwi 04, 2016 10:48
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Ano, ideologia karze i każe, a karze co? Myślozbrodnię popełnioną na nowomowie. Umówmy się może, dla ścisłości, że nie ma niczego takiego, jak "dziecko poczęte"; dziecko to dziecko, a płód to płód. I płód trzeba czasami, owszem, zabić, póki się jeszcze nie uformował w dziecko, bo to dziecko będzie zdychało w męczarniach długie godziny i tygodnie. Lekarze nie bogowie, wbrew polskim ardyzdom.

I nieprawda, że nikt się nie zdobył. W Sieci takich horrorów skolko ugodno, nawet na Tubie leżą. Trzeba tylko wiedzieć, jakie zadać słowo kluczowe do wyszukiwania.


Pn kwi 04, 2016 10:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
ErgoProxy napisał(a):


Inna sprawa, że gicie nie powierzyłbym nawet zdrowego dziecka, i proteomowi zresztą też nie, bo to są ludzie, którzy wyznają nie Boga i nie miłowanie, a zasady, i w imię tych zasad będą dziecko kaleczyli psychicznie, zamiast wprowadzać je w życie i uczyć poruszania się w świecie, który jest daleko bardziej złożony i rozmyty, niż jakiekolwiek sztywne zasady przewidują.


Jest takie przykazanie, jeśli uważasz je za ważne w swoim życiu, to warto je przestrzegać: Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu

Cytuj:
Ósme przykazanie zakazuje rozszerzania nieprawdy przez różnego rodzaju kłamstwa i oszustwa. Grzechami przeciwko temu przykazaniu Bożemu jest oszczerstwo, fałszywe świadczenie przeciwko bliźniemu, zwłaszcza połączone z krzywoprzysięstwem; kłamstwo, narzucanie i sugerowanie fałszywych ocen i osądów przez manipulowanie ludzkimi ocenami; lekkomyślne, pochopne i krzywdzące posądzanie bliźnich, obłuda i udawanie, świadome szerzenie nieprawdy i herezji.
http://www.teologia.pl/m_k/prz-09.htm#q


Pn kwi 04, 2016 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
beata50 napisał(a):
Proteom, rozumiem, że Ty jesteś kobietą w wieku rozrodczym, i Ciebie też dotyczy ta sprawa. Jak zajdziesz w ciążę, bo cię np. zgwałci 10 degeneratów to nawet kosztem własnego zdrowia i ryzykując, życie urodzisz, najbardziej nawet chore dziecko. Brawo za heroizm!


Przykazanie: Nie zabijaj dotyczy każdego człowieka Beato50. Ochrona ludzkiego życia to zasada fundamentalna.
Cytuj:
KKK 2270 Życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia (Por. Kongregacja Nauki Wiary, instr. Donum vitae, I, 1).

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię (Jr 1, 5).

Nie tajna Ci moja istota,

kiedy w ukryciu powstawałem, utkany w głębi ziemi (Ps 139, 15).

KKK 2271 Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym każde spowodowane przerwanie ciąży. Nauczanie na ten temat nie uległo zmianie i pozostaje niezmienne. Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym.

Nie będziesz zabijał płodu przez przerwanie ciąży ani nie zabijesz nowo narodzonego (Didache, 2, 2; por. Barnaba, Epistula, 19, 5; List do Diogneta, 5, 5; Tertulian, Apologeticus, 9).

Bóg... Pan życia, powierzył ludziom wzniosłą posługę strzeżenia życia, którą człowiek powinien wypełniać w sposób godny siebie. Należy więc z największą troską ochraniać życie od samego jego poczęcia; przerwanie ciąży, jak i dzieciobójstwo są okropnymi przestępstwami (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 51).

KKK 2272 Formalne współdziałanie w przerywaniu ciąży stanowi poważne wykroczenie. Kościół nakłada kanoniczną karę ekskomuniki za to przestępstwo przeciw życiu ludzkiemu. "Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa" (KPK, kan. 1398). "przez sam fakt popełnienia przestępstwa" (KPK, kan. 1314). na warunkach przewidzianych przez prawo (Por. KPK, kan. 1323-1324). Kościół nie zamierza przez to ograniczać zakresu miłosierdzia. Ukazuje ciężar popełnionej zbrodni, szkodę nie do naprawienia wyrządzoną niewinnie zamordowanemu dziecku, jego rodzicom i całemu społeczeństwu.

KKK 2273 Niezbywalne prawo do życia każdej niewinnej istoty ludzkiej stanowi element konstytutywny społeczeństwa cywilnego i jego prawodawstwa:

"Niezbywalne prawa osoby winny być uznawane i szanowane przez społeczeństwo cywilne i władzę polityczną. Owe prawa człowieka nie zależą ani od poszczególnych jednostek, ani od rodziców, ani nie są przywilejem pochodzącym od społeczeństwa lub państwa. Tkwią one w naturze ludzkiej i są ściśle związane z osobą na mocy aktu stwórczego, od którego osoba bierze swój początek. Wśród tych podstawowych praw należy wymienić... prawo do życia i integralności fizycznej każdej istoty ludzkiej od chwili poczęcia aż do śmierci" (Kongregacja Nauki Wiary, instr. Donum vitrae, III).

"W chwili, gdy jakieś prawo pozytywne pozbawia obrony pewną kategorię istot ludzkich, których ze swej natury powinno bronić, państwo przez to samo neguje równość wszystkich wobec prawa. Gdy państwo nie używa swej władzy w służbie praw każdego obywatela, a w szczególności tego, który jest najsłabszy, zagrożone są podstawy praworządności państwa... Wyrazem szacunku i opieki należnej mającemu urodzić się dziecku, począwszy od chwili jego poczęcia, powinny być przewidziane przez prawodawstwo odpowiednie sankcje karne za każde dobrowolne pogwałcenie jego praw" (Kongregacja Nauki Wiary, instr. Donum vitrae, III).

KKK 2274 Ponieważ embrion powinien być uważany za osobę od chwili poczęcia, powinno się bronić jego integralności, troszczyć się o niego i leczyć go w miarę możliwości jak każdą inną istotę ludzką.


Mnie te argumenty przekonują.


Pn kwi 04, 2016 11:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
JedenPost napisał(a):
Módlcie się, żeby ta nieludzka, oparta na zakłamaniu i pogardzie dla godności, zdrowia i życia ludzkiego chora nowelizacja jakimś cudem skonała w sejmowych przedbiegach.


Mam nadzieję, że ta ustawa, która chroni ludzkie życie, przejdzie w całości.


Pn kwi 04, 2016 11:10
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Chyba jednak to zarzucę. Moderacja niech nie wycina, chodzi o to, żebyśmy wiedzieli, o czym rozmawiamy. Na setki trupków ciągnących za zycia na opiatach udało się jednemu dziecku, które widać było względnie mało poszkodowane przez los.


Pn kwi 04, 2016 11:12

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Cytuj:
Żonie jednego znanego przeciwnika diagnostyki prenatalnej robiłem amniopunkcję, w wielkiej tajemnicy, żonie obrońcy życia terminowałem ciążę z zespołem Downa. Pytałem: jak to jest, przecież jesteście przeciw? A oni mówili: słuchaj, to naprawdę "wyjątkowa sytuacja" Wyjątkowa, bo dotyczyła ich osobiście, a nie ich pacjentek. Bo dla pacjentek zawsze mają żelazne sumienie

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,139142, ... a_zle.html


Pn kwi 04, 2016 11:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL