Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
beata50 napisał(a):
Cytuj:
Żonie jednego znanego przeciwnika diagnostyki prenatalnej robiłem amniopunkcję, w wielkiej tajemnicy, żonie obrońcy życia terminowałem ciążę z zespołem Downa. Pytałem: jak to jest, przecież jesteście przeciw? A oni mówili: słuchaj, to naprawdę "wyjątkowa sytuacja" Wyjątkowa, bo dotyczyła ich osobiście, a nie ich pacjentek. Bo dla pacjentek zawsze mają żelazne sumienie

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,139142, ... a_zle.html


Czego ma to dowodzić :?:


Pn kwi 04, 2016 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
proteom napisał(a):
beata50 napisał(a):
Proteom, rozumiem, że Ty jesteś kobietą w wieku rozrodczym, i Ciebie też dotyczy ta sprawa. Jak zajdziesz w ciążę, bo cię np. zgwałci 10 degeneratów to nawet kosztem własnego zdrowia i ryzykując, życie urodzisz, najbardziej nawet chore dziecko. Brawo za heroizm!


Przykazanie: Nie zabijaj dotyczy każdego człowieka Beato50. Ochrona ludzkiego życia to zasada fundamentalna.

Każdy człowiek ma prawo do ochrony swojego życia i zdrowia. Kobieta to też człowiek. To ona powinna decydować, czy chce swoje życie, i szczęście swojej rodziny poświęcić, czy nie. Nie masz prawa skazywać ją na ryzyko utraty zdrowia i życia.


Pn kwi 04, 2016 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
ErgoProxy napisał(a):
Chyba jednak to zarzucę. Moderacja niech nie wycina, chodzi o to, żebyśmy wiedzieli, o czym rozmawiamy. Na setki trupków ciągnących za zycia na opiatach udało się jednemu dziecku, które widać było względnie mało poszkodowane przez los.


Przypominam Ci co napisałeś:
Cytuj:
Inna sprawa, że gicie nie powierzyłbym nawet zdrowego dziecka, i proteomowi zresztą też nie, bo to są ludzie, którzy wyznają nie Boga i nie miłowanie, a zasady, i w imię tych zasad będą dziecko kaleczyli psychicznie zamiast wprowadzać je w życie i uczyć poruszania się w świecie, który jest daleko bardziej złożony i rozmyty, niż jakiekolwiek sztywne zasady przewidują.


Jakie masz dowody, aby takie insynuacje względem nas upowszechniać? Nie znasz nas, naszego życia!


Pn kwi 04, 2016 11:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
beata50 napisał(a):
proteom napisał(a):
beata50 napisał(a):
Proteom, rozumiem, że Ty jesteś kobietą w wieku rozrodczym, i Ciebie też dotyczy ta sprawa. Jak zajdziesz w ciążę, bo cię np. zgwałci 10 degeneratów to nawet kosztem własnego zdrowia i ryzykując, życie urodzisz, najbardziej nawet chore dziecko. Brawo za heroizm!


Przykazanie: Nie zabijaj dotyczy każdego człowieka Beato50. Ochrona ludzkiego życia to zasada fundamentalna.

Każdy człowiek ma prawo do ochrony swojego życia i zdrowia. Kobieta to też człowiek. To ona powinna decydować, czy chce swoje życie, i szczęście swojej rodziny poświęcić, czy nie. Nie masz prawa skazywać ją na ryzyko utraty zdrowia i życia.


Polecam filmik Rozum przeciwko aborcji

https://www.youtube.com/watch?v=31AUvN6kmFA


Pn kwi 04, 2016 11:41
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Gdyby Bóg kazał ci opłacić żonie aborcję, posłuchałbyś, nie posłuchałbyś, nazwał Boga Szatanem, co się podszywa?


Pn kwi 04, 2016 11:43

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
proteom napisał(a):
beata50 napisał(a):
Cytuj:
Żonie jednego znanego przeciwnika diagnostyki prenatalnej robiłem amniopunkcję, w wielkiej tajemnicy, żonie obrońcy życia terminowałem ciążę z zespołem Downa. Pytałem: jak to jest, przecież jesteście przeciw? A oni mówili: słuchaj, to naprawdę "wyjątkowa sytuacja" Wyjątkowa, bo dotyczyła ich osobiście, a nie ich pacjentek. Bo dla pacjentek zawsze mają żelazne sumienie

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,139142, ... a_zle.html


Czego ma to dowodzić :?:

To dowodzi temu, że jesteśmy bohaterami, dopóki problem, nie dotknie nas osobiście. Jeśli to my musimy nasze życie ryzykować, patrzymy na problem już z innej perspektywy.
Ja jestem kobietą i mówię Ci, że moje ciało i moje życie to moja sprawa, a ty zajmij się swoim życiem i swoją rodziną.


Pn kwi 04, 2016 11:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Posty bez treści merytorycznej lub z celowo stosowanymi szokującymi sformułowaniami zostały usunięte.

Rozmawiajmy merytorycznie.

proteom napisał(a):
APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa
Cytuj:
(...) uchwalenie takiego prawa, które chronić będzie życie każdego człowieka od momentu poczęcia, bez względu na stan jego zdrowia czy okoliczności poczęcia.
(...)
Jednak najbardziej zdecydowanej pomocy i wsparcia potrzebują kobiety w ciąży problemowej, tj. w sytuacji, gdy poczęte dziecko jest prenatalnie chore, zagrożone jest zdrowie matki lub gdy ciąża jest skutkiem przestępstwa.

Nauka KK dopuszcza przerwanie ciąży, gdy zagrożone jest życie matki. Jednak zupełnie nie da się tego dostrzec w tych apelach.

Nawet w apelu wprost z Episkopatu:
Cytuj:
W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych.

Być może wynika to z faktu, że KK rozróżnia cele, jakimi są: przerwanie ciąży i ratowanie życia. Tylko, że to jest pewien niuans, którego prawie nikt, włącznie z większością katolików, nie rozumie bez słów. Dlatego trzeba to zawsze podkreślać jednoznacznie, bo inaczej nie jest nawet jasne, czy sam Episkopat o tym pamięta.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn kwi 04, 2016 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Jest różnica między "zdrowiem" i "życiem". Projekt Stop Aborcji przewiduje brak przestępności czynu, polegającego na spowodowaniu śmierci dziecka poczętego w wyniku działań leczniczych podjętych w sytuacji uchylenia bezpośredniego zagrożenia życia matki. Słowo "bezpośredniego" też jest tu istotne - ma to być zabieg polegający wprost na ratowaniu życia matki, w momencie, w którym istnieje zagrożenie jej życia (tj. nie wcześniej i nie później). O "zdrowiu" nie ma mowy w tym przepisie; jest natomiast w artykule który dotyczy "uszkodzenia ciała dziecka poczętego lub rozstrój zdrowia zagrażający jego życiu" - wówczas nie ma przestępstwa, gdy uszkodzenie ciała dziecka poczętego lub rozstrój zdrowia zagrażający jego życiu powstały w wyniku działań leczniczych, podjętych w celu uchylenia niebezpieczeństwa grożącego życiu lub zdrowiu matki (albo dziecka poczętego). Tu dwie kwestie: nie ma mowy o "bezpośrednim" niebezpieczeństwie (tzn. zabieg "może" mieć miejsce w sytuacji, gdy niebezpieczeństwo jest jedynie potencjalne, a niekoniecznie aktualne w chwili jego przeprowadzania), nie ma też mowy o, na przykład, "poważnym" niebezpieczeństwie - to znaczy, że chodzi o każde niebezpieczeństwo dla zdrowia matki, niezależnie od jego wagi.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 04, 2016 12:13
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Apel KEP odczytywany w kościele św. Anny w Warszawie został zakłócony przez wojujące lewaczki, z których jedna to dobrze znana z manifestacji LGBT aktywistka.
Gdyby to było w meczecie, straciłaby życie, ale lewactwo uważa, że w kościele katolickim można pozwolić sobie na łamanie Konstytucji.
Lewaczki przeliczyły się, sprawa najpóźniej jutro trafi do prokuratury i z tego co wiem nie będzie to jedno doniesienie.
P.s. Jeśli idzie o moją prywatną opinię, to uważam, że z apelem KEP oraz projektem ustawy można było nieco poczekać.


Pn kwi 04, 2016 12:48

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
proteom napisał(a):
Przykazanie: Nie zabijaj dotyczy każdego człowieka Beato50. Ochrona ludzkiego życia to zasada fundamentalna.
Cytuj:
KKK 2270 Życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia (Por. Kongregacja Nauki Wiary, instr. Donum vitae, I, 1).

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię (Jr 1, 5).

Nie tajna Ci moja istota,

kiedy w ukryciu powstawałem, utkany w głębi ziemi (Ps 139, 15).

KKK 2271 Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym każde spowodowane przerwanie ciąży. Nauczanie na ten temat nie uległo zmianie i pozostaje niezmienne. Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym.

Nie będziesz zabijał płodu przez przerwanie ciąży ani nie zabijesz nowo narodzonego (Didache, 2, 2; por. Barnaba, Epistula, 19, 5; List do Diogneta, 5, 5; Tertulian, Apologeticus, 9).

Bóg... Pan życia, powierzył ludziom wzniosłą posługę strzeżenia życia, którą człowiek powinien wypełniać w sposób godny siebie. Należy więc z największą troską ochraniać życie od samego jego poczęcia; przerwanie ciąży, jak i dzieciobójstwo są okropnymi przestępstwami (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 51).

KKK 2272 Formalne współdziałanie w przerywaniu ciąży stanowi poważne wykroczenie. Kościół nakłada kanoniczną karę ekskomuniki za to przestępstwo przeciw życiu ludzkiemu. "Kto powoduje przerwanie ciąży, po zaistnieniu skutku, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa" (KPK, kan. 1398). "przez sam fakt popełnienia przestępstwa" (KPK, kan. 1314). na warunkach przewidzianych przez prawo (Por. KPK, kan. 1323-1324). Kościół nie zamierza przez to ograniczać zakresu miłosierdzia. Ukazuje ciężar popełnionej zbrodni, szkodę nie do naprawienia wyrządzoną niewinnie zamordowanemu dziecku, jego rodzicom i całemu społeczeństwu.

KKK 2273 Niezbywalne prawo do życia każdej niewinnej istoty ludzkiej stanowi element konstytutywny społeczeństwa cywilnego i jego prawodawstwa:

"Niezbywalne prawa osoby winny być uznawane i szanowane przez społeczeństwo cywilne i władzę polityczną. Owe prawa człowieka nie zależą ani od poszczególnych jednostek, ani od rodziców, ani nie są przywilejem pochodzącym od społeczeństwa lub państwa. Tkwią one w naturze ludzkiej i są ściśle związane z osobą na mocy aktu stwórczego, od którego osoba bierze swój początek. Wśród tych podstawowych praw należy wymienić... prawo do życia i integralności fizycznej każdej istoty ludzkiej od chwili poczęcia aż do śmierci" (Kongregacja Nauki Wiary, instr. Donum vitrae, III).

"W chwili, gdy jakieś prawo pozytywne pozbawia obrony pewną kategorię istot ludzkich, których ze swej natury powinno bronić, państwo przez to samo neguje równość wszystkich wobec prawa. Gdy państwo nie używa swej władzy w służbie praw każdego obywatela, a w szczególności tego, który jest najsłabszy, zagrożone są podstawy praworządności państwa... Wyrazem szacunku i opieki należnej mającemu urodzić się dziecku, począwszy od chwili jego poczęcia, powinny być przewidziane przez prawodawstwo odpowiednie sankcje karne za każde dobrowolne pogwałcenie jego praw" (Kongregacja Nauki Wiary, instr. Donum vitrae, III).

KKK 2274 Ponieważ embrion powinien być uważany za osobę od chwili poczęcia, powinno się bronić jego integralności, troszczyć się o niego i leczyć go w miarę możliwości jak każdą inną istotę ludzką.


Mnie te argumenty przekonują.


Kościół Katolicki nie jest dla mnie autorytetem. [...]

Ta ustawa to najbardziej barbarzyński projekt w ustawodawstwie Polskim, jaki znam. Nie zlikwiduje ona problemu, tylko, przyczyni się do eskalacji cierpienia i być może jeszcze więcej niewinnych dzieci straci życie. Usunięcie ciąży, to nie jest nigdy dla kobiety łatwa decyzja. Jeśli już się na to zdecyduje to lepiej, żeby miała możliwość zrobić to legalnie. Jeśli nie będzie miała takiej możliwości, to wyjedzie za granicę, albo skorzysta z usług podziemia aborcyjnego, gdzie nikomu nie będzie zależało na ocaleniu życia poczętego. Jeśli zdecyduje się usunąć ciążę legalnie, to na pewno wykorzysta taką możliwość. Tu dopiero widzę pole do działania dla obrońców życia poczętego. Uświadomienie kobiety, która być może w olbrzymim stresie nie jest zdolna myśleć racjonalnie, że usunięcie ciąży to nie jest jedyna i słuszna decyzja. Wskazać inne rozwiązania, tak aby kobieta sama zdecydowała, a nie była do tego zmuszona. Działania obrońców , życia powinno być skupione na materialnej i niematerialnej konkretnej pomocy kobietom, które zdecydują się urodzić, tak aby były świadome , że jak urodzą, to nie zostaną z tym problemem same. Decyzja zawsze powinna należeć do kobiety i jej rodziny.


Ostatnio edytowano Pn kwi 04, 2016 15:45 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

offtop



Pn kwi 04, 2016 13:19
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
gita napisał(a):
P.s. Jeśli idzie o moją prywatną opinię, to uważam, że z apelem KEP oraz projektem ustawy można było nieco poczekać.

Bo dla PiS termin nie wygodny.


Pn kwi 04, 2016 14:09

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
gita napisał(a):
Apel KEP odczytywany w kościele św. Anny w Warszawie został zakłócony przez wojujące lewaczki


Mozna wiedzieć po czym poznałaś jakie te kobiety mają poglądy polityczne?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn kwi 04, 2016 14:30
Zobacz profil
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
JedenPost napisał(a):
gita napisał(a):
Apel KEP odczytywany w kościele św. Anny w Warszawie został zakłócony przez wojujące lewaczki


Mozna wiedzieć po czym poznałaś jakie te kobiety mają poglądy polityczne?

Gita - Twój Gdańsk też nie wolny od "lewaków", z kościoła mariackiego w Gdańsku też wyszło mnóstwo ludzi.
W moim kościele parafialnym nie był czytany komunikat KEP.


Pn kwi 04, 2016 15:41
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
Alus napisał(a):
JedenPost napisał(a):
gita napisał(a):
Apel KEP odczytywany w kościele św. Anny w Warszawie został zakłócony przez wojujące lewaczki


Mozna wiedzieć po czym poznałaś jakie te kobiety mają poglądy polityczne?

Gita - Twój Gdańsk też nie wolny od "lewaków", z kościoła mariackiego w Gdańsku też wyszło mnóstwo ludzi.
W moim kościele parafialnym nie był czytany komunikat KEP.

W moim kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi też nie był czytany apel KEP.
Jeśli idzie o Gdańsk to już dawno na salonie24 napisałam notkę :"WSTYD MI ZA GDAŃSK!" W Gdańsku wygrywa Platforma, a na Platformę głosują również lewacy, a więc nie dziwie się, że z kościoła mariackiego wyszli lewacy. Dziwiłabym się, gdyby wyszli z kościoła św. Brygidy.


Pn kwi 04, 2016 15:53

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia
A wyjaśnisz skad wiesz, że to "lewacy"?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn kwi 04, 2016 15:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL