Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje 
Autor Wiadomość
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Quinque napisał(a):
Kij na katolików o nazwie "Polski Kościół" został przetrącony wczoraj. Gdy prawowiernych polskich biskupów oficjalnie wsparł Kościół Czeski
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artyku ... szewskiego


Żadne poparcia nie zmienią treści Biblii - Czyż nie wiecie, ze niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjące ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego (1 Kor 6,9-11)
Czyli nie będzie osobnego piekła tylko dla homo i każdy oszczerca za sąsiada będzie miał homoseksualistę :D


Pn sie 12, 2019 12:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Cytuj:
[jeżeli ktoś chce poczytać wartościowe katolickie pisma to polecam
- ultramontes. Jest to strona sedewakantystów. Ale zawiera bogaty zbiór katolickich pism z różnego okresu
- zawsze.wierni. tutaj akurat lefebryści. Ale piszą z sensem


Czyli do wartosciowych katolickich pism zaliczaja sie te wydawane przez sedewakantystow i lefebrystow, ktorzy choc formalnie, na papierze nie sa jeszcze schizmatykami ale w praktyce odcinaja sie od Kosciola.

Nie widze tu logiki i konsekwencji. Tamci z TP nie sa katoliccy,natomiast lefebrysci et consortes sa.

_________________
ksiądz


Pn sie 12, 2019 12:26
Zobacz profil
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Może zacznijmy od tego że lefebryści nie są schizmatykami. Natomiast sedevakantyści owszem. Ponadto nic nie pisałem o tym że nimi nie są. Tylko że na ich stronie jest sporo katolickich treści z różnych okresów

Warto zauważyć inną rzecz. Obrońcy wiary katolickiej jak lefebryści są szkalowani. Natomiast modernistów i postępowców się wychwała


Pn sie 12, 2019 12:30
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Z tego co wiem, to lefebrysci sa przynajmniej suspendowani. Quinque tak chetnie przykleja wszystkim łatki heretykow, a najnowszych schizmatykoe wychwala. Tyle twoje święte oburzenie na TP jest warte.


Pn sie 12, 2019 13:08
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
TP Powinien nazywać się obłudnikiem Powszechnym. Pisemko to głosi takie wartości jak wolność poglądów. Tymczasem ja po napisaniu kilku słów prawdy o komunistce Szymborskiej(której nie należy się żaden szacunek), dostałem bana na FP tygodnika. Czy to jest ta ich rzekoma otwartość? Zresztą, czy ktoś kiedykolwiek widział aby na łamach tego badziewia dopuszczono do głosu; Kogoś o tradycyjnych poglądach? Ja nie widziałem. Śmieszne jest to że TP ma takie wyrozumienie dla ateistów, byłych Sb'eków a tak gardzi swoimi tradycyjnymi "braćmi w wierze". Zresztą, nie tylko nami gardzi bo niedawno urządził sobie szyderstwa ze św. Ojca Pio. Ciekawa jest też inna zależność, już kilka osób które tam pisały straciły wiarę czy odeszli od Kościoła, min. Obirek, Węcławski czy Tadziu Bartoś, czy Natalia de Barbaro (przeszła na protestantyzm). TP jest pismem szkodliwym i antykatolickim, promującym dialogizm i irenizm, kpiący z kultu świętych i cudów

O ile o takiej więzi można powiedzieć wiele to przynajmniej nie widziałem aby jej redaktorzy, kpili ze świętych


Cz cze 11, 2020 8:31
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Znając Twoją "radosną" twórczość na tym forum, śmiem twierdzić, że nie dostałęś bana za konserwatywne poglądy, ale za swój język i brak szacunku dla kogokolwiek, kto ma te poglądy inne od Twoich. I jako przykład, dowód z Twojego posta:
- o komunistce Szymborskiej(której nie należy się żaden szacunek)
- tego badziewia
Kimże Ty jesteś, że śmiesz narzucać innym ocenę kogokolwiek i czegokolwiek? Proszę zmienić język i postawę, bo tu też dostaniesz bana.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz cze 11, 2020 8:51
Zobacz profil
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
[ciach... uwagi do moderacji są w innym miejscu. Kolejne tego typu posty będą powodem do ostrzeżenia. M]


Pt cze 12, 2020 6:10

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Quinque napisał(a):
TP Powinien nazywać się obłudnikiem Powszechnym. Pisemko to głosi takie wartości jak wolność poglądów. Tymczasem ja po napisaniu kilku słów prawdy o komunistce Szymborskiej(której nie należy się żaden szacunek), dostałem bana na FP tygodnika. Czy to jest ta ich rzekoma otwartość?

TP służy do kształtowania odpowiednich poglądów głównie wśród ludzi wierzących. Szczególnie bardzo nieuczciwi są wobec papieża Franciszka i jego wypowiedzi dot aborcji czy gender są prawie zupełnie pomijane. Natomiast jakoś tej selekcji nie są
poddawane słowa Franciszka dot osób homoseksualnych.


Pt gru 04, 2020 18:43
Zobacz profil
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
katon napisał(a):
Quinque napisał(a):
TP Powinien nazywać się obłudnikiem Powszechnym. Pisemko to głosi takie wartości jak wolność poglądów. Tymczasem ja po napisaniu kilku słów prawdy o komunistce Szymborskiej(której nie należy się żaden szacunek), dostałem bana na FP tygodnika. Czy to jest ta ich rzekoma otwartość?

TP służy do kształtowania odpowiednich poglądów głównie wśród ludzi wierzących. Szczególnie bardzo nieuczciwi są wobec papieża Franciszka i jego wypowiedzi dot aborcji czy gender są prawie zupełnie pomijane. Natomiast jakoś tej selekcji nie są
poddawane słowa Franciszka dot osób homoseksualnych.


Najwidoczniej dawno nie czytałaś TP, bo w przeciwieństwie do aktualnego trendu w Kościele polskim "nie dostrzegania" pontyfikatu papieża Franciszka, właśnie TP poświęca jego nauce dużo miejsca.
A chrześcijaństwo nie sprowadza się jedynie do kwestii aborcji, antykoncepcji, gender.


N gru 06, 2020 8:30

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Jak najbardziej TP poświęca nauce papieża Franciszka trochę miejsca jednak wybiórczo.
Owszem chrześcijaństwo nie sprowadza się jedynie do kwestii aborcji czy gender jednakże wierny powinien mieć przedstawiona nauczanie swojego papieża w różnych istotnych kwestiach w przeciwnym wypadku jest to manipulacja.
Papież Franciszek nie jest liberałem jak chcą z niego zrobić co niektóre media ale konserwatystą z krwi i kości.

Podobnie dziej się z Ewangelią gdzie gdzie niektórzy pismacy a także niektórzy wierni wybierają sobie te fragmenty jakie im pasują i wychodzi zakłamany obraz tego co tak naprawdę Jezus chciał nam przekazać.
Więc możemy sobie zrobić Jezusa według naszych upodobań, albo tego surowego albo tego łagodnego, a On tak naprawdę jest i taki i taki.


N gru 06, 2020 12:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL