Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje 
Autor Wiadomość
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Ale rozmawiamy nie o tym co robią ci o których mówił papież ale o tej akcji prowadzonej przez LGBT i która poparli redaktorzy TP i więzi.


N wrz 18, 2016 17:03
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
No dobrze: o tej akcji.
Pomine fakt, ze rozne akty agresji czy dzielenie narodu na lepszy i gorszy, episkopatu jakos do zadnych oswiadczen nie porywalo.

Ta akcja LGBT nie ma na celu zmiany doktryny Kosciola, ale skierowana jest do zwyczajnych katolikow, ktorzy czesto jeszcze maja nastawienie "bic zyda". I dzis osoby homoseksualne sa traktowane jak tredowate, badz tez sa jawnie przesladowane.

Naprawde nie wiem, na ile ich orientacja jest wrodzona, na ile jest skutkiem np uwiedzenia, a na ile jest moda. Faktem jest, ze i osoby heteroseksualne moga w pewnych okreslonych warunkach przejawiac zachowania homoseksualne. Poped plciowy to jednak potezna sila i nie kazdy potrafi nad nia zawsze panowac, szczegolnie latami.

LGBT mnie nieco wkurza swoja plakatowoscia i przerysowanymi manifestacjami, ale jako osoba, ktora korzysta ze zdobyczy wywalczonych przez sufrazystki, czy pierwsze feministki, nie mnie oceniac metody osob, walczacych o traktowanie ich zwyczajnie w spoleczenstwie.
Owszem, mogliby sie chowac jak do tej pory, udawac ze wspolne mieszkanie to koniecznosc materialna itp. Ale dlaczego? Bo razi to porzadnych katolikow?
Faktem jest, ze metoda ostracyzmu nikogo nie przekonamy, ze zycie z Jezusem jest lepsze i ze warto nad Jego slowami przynajmniej sie zastanowic.
Cytuj:
46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski M 5
.

Panu Jezusowi zarzucano, ze jest przyjacielem celnikow i grzesznikow. A my bedziemy wybrzydzac, ze homoseksualista to musi najpierw 10 lat zyc w celibacie i nie przyznawac sie, ze ma takie sklonnosci, to moze, ewentualnie z nami przy jednym stole usiasc?
Cytuj:
Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: "Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników". A jednak mądrość usprawiedliwiona jest przez swe czyny Mt 11


Moze zamiast potepiac katolikow, ktorzy chca widziec w homoseksualistach takich samych ludzi jak oni,nalezaloby zajac sie wiekszymi problemami nienawisci w naszym kraju?

A tu, dzieki episkopatowi i prymasowi, juz wszyscy wiedza, ze ta akcja jest, o czym ta akcja jest i ze katolik ma szanowac homoseksualistow, ale .... ich omijac.

Pamietam opowiesc mojej babci, ktorej przyjaciolka zalila sie, ze nie dostala rozgrzeszenia, bo nie zerwala kontaktow z synem, ktory sie rozwiodl z zona w latach szescdziesiatch XX wieku.


N wrz 18, 2016 17:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Alus napisał(a):
Fajna tyrada, tylko zero odniesienia do tematu......powiedz mi panie mądralo - czym zawinili wobec Boga i Kościoła transseksualiści - sami sobie dobrowolnie i świadomie wybrali tą odmienność?
Przyczyn homoseksualizmu też nikt nie zdefiniował.
Medialni homoseksualiści niczym sie praktycznie nie różnią od medialnych małżeństw żyjących w kolejnych związkach i publicznie chlubiących się "powodzeniem" i kolejnym ślubem.
Dla niesakramentalnych związków znajduje sie miejsce w Kościele, funkcjonuje duszpasterstwo, a transseksualista i gej to tylko demontuje Kościół.
Radykalizm Ewangelii wskazuje grzech, ale równolegle obowiązek szanowania każdego człowieka.
Ta kampania uderza w Kościół, a ta "broni" Kościoła
http://wyborcza.pl/1,75398,20155339,fes ... -geje.html

PS. Chrystus zapewnia bramy piekielne go nie przemogą, a niektórzy boją sie, ze Soros silniejszy od Boga zniszczy Kościół......

Jak zwykle Alus nie na temat.

Piszemy tu o TP i jak oceniamy TP, a nie dyskutujemy o roli i miejscu transseksualistów, gejów, czy małżeństw niesakramentalnych

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N wrz 18, 2016 22:14
Zobacz profil WWW
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Fajna tyrada, tylko zero odniesienia do tematu......powiedz mi panie mądralo - czym zawinili wobec Boga i Kościoła transseksualiści - sami sobie dobrowolnie i świadomie wybrali tą odmienność?
Przyczyn homoseksualizmu też nikt nie zdefiniował.
Medialni homoseksualiści niczym sie praktycznie nie różnią od medialnych małżeństw żyjących w kolejnych związkach i publicznie chlubiących się "powodzeniem" i kolejnym ślubem.
Dla niesakramentalnych związków znajduje sie miejsce w Kościele, funkcjonuje duszpasterstwo, a transseksualista i gej to tylko demontuje Kościół.
Radykalizm Ewangelii wskazuje grzech, ale równolegle obowiązek szanowania każdego człowieka.
Ta kampania uderza w Kościół, a ta "broni" Kościoła
http://wyborcza.pl/1,75398,20155339,fes ... -geje.html

PS. Chrystus zapewnia bramy piekielne go nie przemogą, a niektórzy boją sie, ze Soros silniejszy od Boga zniszczy Kościół......

Jak zwykle Alus nie na temat.

Piszemy tu o TP i jak oceniamy TP, a nie dyskutujemy o roli i miejscu transseksualistów, gejów, czy małżeństw niesakramentalnych

Baaaaardzo merytoryczna odpowiedź......wątek nosi tytuł..... choć 80% wpisów tyczy grzechu pedofilskiego, który św Paweł wymienia w szeregu innych, a których jakoś wielu przestrzegających rygorystycznie nakazu Ewangelii "nie dostrzegają".


Pn wrz 19, 2016 6:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czego chce KOD?
mikkel napisał(a):
Mógłbyś podać jakieś konkretne przykłady takiego jadu i pogardy w tych felietonach?


Nie dam rady - dostęp do archiwalnych artykułów na stronie TP jest płatny (a ja już dość wydaję na prenumeratę), zaś starych numerów nie zbieram.

Cytuj:
Naprawdę zapomniałeś już lata 2005-07?


Nie, ale nie przypominam sobie, by wtedy było to tak daleko posunięte. Może dlatego, że jednak wówczas PiS miał mimo wszystko jakąś konkurencję (choćby LPR, która swego czasu ostro walczyła z PiS o względy Rydzyka, a i działaczy Samoobrony też Radio niekiedy przyjmowało).

Cytuj:
Gdy tylko PiS próbuje stanąć okoniem wobec Rydzyka (jak to było na przykład przy układaniu list wyborczych), natychmiast może liczyć się z tym, że Radio Maryja odpowie stosowną szykaną - np. przestanie głosić potrzebę wiary w "zamach" smoleński albo coś podobnego.


Nie wiem, czy to o to chodzi. Zwłaszcza, że przecież PiS faktycznie stanął okoniem wobec Rydzyka przed ostatnimi wyborami, o co Rydzyk miał całkiem jawne pretensje - i co? I nic, rząd i tak jest wspaniały i prowadzony przez Matkę Bożą (może miało na to wpływ szerokie otwarcie np. TVP na rydzykowych stażystów, na czym mu szczególnie zależało; może się teraz chwalić, że absolwenci jego szkoły "nie mają problemów ze znalezieniem pracy" - noo, a jakże, za czasów dobrej zmiany z pewnością nie mają). Z pewnością Radio Maryja trzyma w garści emigrację, zwłaszcza pozaeuropejską (dla wielu Polaków, zwłaszcza w USA, jest jedynym polskim medium jakiego mogą słuchać czy oglądać, co wiem z pierwszej ręki), co może mieć pewne znaczenie, ale już jego zasięg w Polsce jest więcej niż marginalny. Chodzi raczej o fakt, na który już lata temu ktoś zwrócił uwagę - polityk PiS na antenie Radia Maryja jest szefem, może mówić co chce, jak chce i ile chce. Wielu może postrzegać to jako sposób na wybicie się, choćby wewnętrzne.

m_m napisał(a):
Niestety, takie środowiska jak TP, Znak, Więź, Kontakt (czy większość osób z tych środowisk) dalekie są od radykalizmu Ewangelii i jasności postaw w Kościele.


M_m, pozwól mi na odrobinę złośliwości i offtopicu - z całym szacunkiem, ale środowisko PiS (czy większość osób z tego środowiska) jest bardzo dalekie od radykalizmu Ewangelii i jasności postaw w Kościele, co jakoś ci nie przeszkadza w upartym popieraniu go i bronieniu. A to o wiele większy problem, bo TP jest drogą i niszową gazetką, o której mało kto w ogóle słyszał, tymczasem hipokryci i katolicy na pokaz z PiS rządzą naszym biednym krajem, z pominięciem zarówno reguł prawnych, jak i przyzwoitości czy moralności. Nie czas wskazywać drzazgi, gdy belki lecą!

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 20, 2016 8:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
Kael napisał(a):

Ta akcja LGBT nie ma na celu zmiany doktryny Kosciola, ale skierowana jest do zwyczajnych katolikow, ktorzy czesto jeszcze maja nastawienie "bic zyda". I dzis osoby homoseksualne sa traktowane jak tredowate, badz tez sa jawnie przesladowane.

Z jednej strony racja, bo to co inne niż u większości, bywa prześladowane.
A z drugiej strony można sobie zadać pytanie, czy jest uzasadnione wyodrębnianie i tworzenie pewnych grup społecznych, ze względu na preferencje seksualne? Czy w tym kontekście, można mówić o czymś co wyraża się słowem "inne"?

Na przykład my tutaj na tym forum, rozmawiamy na przeróżne tematy i mimo wszystko nie mamy potrzeby dzielić się z naszymi rozmówcami informacjami, co do naszych preferencji seksualnych. W kategoriach rozmowy o wartościach, a do tego sprowadza się nasze życie, wydaje się to zupełnie niepotrzebne. Po co więc w otaczającej nas codzienności, powstaje tego typu wyodrębnienie, które wyraża się słowem "osoba homoseksualna"?
Mnie osobiście wydaje się to sztuczne i niepotrzebne, albo nawet powiedziałbym więcej: utworzone i odwołujące się do naszej seksualności, jako rzekomej podstawie do tworzenia grup społecznych, czyli nieuprawnione do samodzielnego występowania jako element tworzenia społeczności.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 20, 2016 8:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czego chce KOD?
Johnny99 napisał(a):
m_m napisał(a):
Niestety, takie środowiska jak TP, Znak, Więź, Kontakt (czy większość osób z tych środowisk) dalekie są od radykalizmu Ewangelii i jasności postaw w Kościele.


M_m, pozwól mi na odrobinę złośliwości i offtopicu - z całym szacunkiem, ale środowisko PiS (czy większość osób z tego środowiska) jest bardzo dalekie od radykalizmu Ewangelii i jasności postaw w Kościele, co jakoś ci nie przeszkadza w upartym popieraniu go i bronieniu. A to o wiele większy problem, bo TP jest drogą i niszową gazetką, o której mało kto w ogóle słyszał, tymczasem hipokryci i katolicy na pokaz z PiS rządzą naszym biednym krajem, z pominięciem zarówno reguł prawnych, jak i przyzwoitości czy moralności. Nie czas wskazywać drzazgi, gdy belki lecą!

Sorry, ale ta Twoja "złośliwość" jest chybiona.
Odróżniamy chyba prasę, która chce się nazywać katolicką i reprezentować katolików od partii politycznej, która takich celów nie ma?
Pozwól mi krytykować TP za to, co uważam, że nie jest w nim, mimo deklaracji, katolickie, a partie polityczne, za te działania, które odbiegają od ich programu.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt wrz 20, 2016 8:58
Zobacz profil WWW
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
W temacie TP i "walki" z Kościołem
http://www.deon.pl/czytelnia/ksiazki/ar ... ikach.html


Pt wrz 23, 2016 8:12
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
A na co w tej rozmowie chciałabyś nam zwrócić szczególną uwagę?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt wrz 23, 2016 8:40
Zobacz profil WWW
Post Re: Tygodnik Powszechny - opinie, oceny, dyskusje
medieval_man napisał(a):
A na co w tej rozmowie chciałabyś nam zwrócić szczególną uwagę?

Przeczytałeś przynajmniej?


Pt wrz 23, 2016 9:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czego chce KOD?
medieval_man napisał(a):
Odróżniamy chyba prasę, która chce się nazywać katolicką i reprezentować katolików od partii politycznej, która takich celów nie ma? Pozwól mi krytykować TP za to, co uważam, że nie jest w nim, mimo deklaracji, katolickie, a partie polityczne, za te działania, które odbiegają od ich programu.


Sorry, ale ten argument jest chybiony. PiS jawnie chce być utożsamiany z katolicyzmem. Czy to nie jest aby jeden z powodów, dla których ich popierasz? Gita kilka razy tutaj dawała wyraz swojemu zdziwieniu, że są jacyś katolicy, którzy nie popierają PiS. Również dla znacznej części hierarchii polskiego Kościoła poparcie dla PiS zdaje się być czymś naturalnym dla katolika. To nie jest tak, m_m, że można na to wszystko wzruszyć ramionami, twierdząc, że niby co z tego i że skoro PiS nie chce mieć słowa "katolicki" w nazwie, to nie ma w ogóle tematu i liczy się realizacja programu (niezależnie od tego, jaki ten program jest?).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 23, 2016 9:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czego chce KOD?
Johnny99 napisał(a):
Sorry, ale ten argument jest chybiony. PiS jawnie chce być utożsamiany z katolicyzmem.

Chyba nikt w PiS aż tak głupi nie jest, żeby partię polityczną utożsamiać z religią, czy jednym z jej wyznań?
Johnny99 napisał(a):
Czy to nie jest aby jeden z powodów, dla których ich popierasz?

Absolutnie, nie.
Johnny99 napisał(a):
Gita kilka razy tutaj dawała wyraz swojemu zdziwieniu, że są jacyś katolicy, którzy nie popierają PiS.

I stąd Twoja generalizacja?
Johnny99 napisał(a):
Również dla znacznej części hierarchii polskiego Kościoła poparcie dla PiS zdaje się być czymś naturalnym dla katolika.

Być może. ale chyba nie ma ani jednego hierarchy, który utożsamia katolicyzm z PiS?
Johnny99 napisał(a):
To nie jest tak, m_m, że można na to wszystko wzruszyć ramionami, twierdząc, że niby co z tego i że skoro PiS nie chce mieć słowa "katolicki" w nazwie, to nie ma w ogóle tematu i liczy się realizacja programu (niezależnie od tego, jaki ten program jest?).

Liczy się realizacja programu.
PiS nie ma w swoim statucie reprezentowania katolików, co najwyżej pewne elementy jego ideologii są zbieżne z tym, co głosi Krk w Polsce.
TP natomiast jest powszechnie znany jako "ukazujący się od 1945 r. tygodnik katolicki o tematyce społeczno-kulturalnej"

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt wrz 23, 2016 12:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Czego chce KOD?
Cytuj:
Sorry, ale ten argument jest chybiony. PiS jawnie chce być utożsamiany z katolicyzmem.

Cytuj:
Chyba nikt w PiS aż tak głupi nie jest, żeby partię polityczną utożsamiać z religią, czy jednym z jej wyznań?

Ot tak przypadkowo PiS pokochał się wzajem z o. Rydzykiem, choć parę lat temu J. Kaczyński pytał jakim sposobem RM ma przekaźniki w Rosji.

Cytuj:
Być może. ale chyba nie ma ani jednego hierarchy, który utożsamia katolicyzm z PiS?

Zwycięstwo PiS to zmartwychwstanie, a PAD to dar od Boga, bp J. Wysocki.


Pt wrz 23, 2016 13:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czego chce KOD?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Być może. ale chyba nie ma ani jednego hierarchy, który utożsamia katolicyzm z PiS?

Zwycięstwo PiS to zmartwychwstanie, a PAD to dar od Boga, bp J. Wysocki.

I to już jest dla ciebie utożsamienie?
Niewiele co trzeba...
:doubt:

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt wrz 23, 2016 21:54
Zobacz profil WWW
Post Re: Czego chce KOD?
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Być może. ale chyba nie ma ani jednego hierarchy, który utożsamia katolicyzm z PiS?

Zwycięstwo PiS to zmartwychwstanie, a PAD to dar od Boga, bp J. Wysocki.

Cytuj:
I to już jest dla ciebie utożsamienie?
Niewiele co trzeba...
:doubt:

Wpisywanie PiS i Dudy do Ewangelii dla jednych niewiele, dla innych profanacja.


So wrz 24, 2016 7:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL