Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
terezjusz napisał(a):
atak lewicowych środowisk na ks. Międlara?

A kto to jest ksiądz Międlar? Ja słyszałem tylko o takim człowieku, który kiedyś był księdzem, ale porzucił kapłaństwo i teraz zajmuje się faszyzowaniem i opluwaniem KK na Youtube.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz cze 22, 2017 20:34
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
terezjusz napisał(a):
cytujesz artykuł robiący z księdza Sowy ofiarę, podczas gdy nie przeszkadzają Ci ataki na Abp. Jędraszewskiego, niewybredna krytyka ks. Kneblewskiego, atak lewicowych środowisk na ks. Międlara? No ale tych bardziej prawicowych księży to można krytykować i można ich nie słuchać...

Ale wszyscy wiemy, ze sa scisle okreslone grupy w Polsce, dla ktorych ciagle jest niekwestionowanym autorytetem.


Cz cze 22, 2017 20:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Kael napisał(a):
Ale wszyscy wiemy, ze sa scisle okreslone grupy w Polsce, dla ktorych ciagle jest niekwestionowanym autorytetem.


Masz oczywiście na myśli ks. Sowę, guru środowiska Platformy Obywatleskiej oraz całego obozu opozycji. Zgadzam się z Tobą, to szokujące i gorszące!

Soul33 napisał(a):
A kto to jest ksiądz Międlar? Ja słyszałem tylko o takim człowieku, który kiedyś był księdzem, ale porzucił kapłaństwo i teraz zajmuje się faszyzowaniem i opluwaniem KK na Youtube.


Czy porzucenie kapłaństwa unieważnia sakrament święceń?
P.S. osobiście nie podoba mi się droga, którą poszedł, ale też bądźmy obiektywni - czy równe, jest podejście do obu tych księży, Międlara i Sowy, wobec politycznej skrajnści, w jaką wpadli?


Cz cze 22, 2017 21:08
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
terezjusz napisał(a):
Kael napisał(a):
Ale wszyscy wiemy, ze sa scisle okreslone grupy w Polsce, dla ktorych ciagle jest niekwestionowanym autorytetem.


Masz oczywiście na myśli ks. Sowę, guru środowiska Platformy Obywatleskiej oraz całego obozu opozycji. Zgadzam się z Tobą, to szokujące i gorszące!

To ksiadz Sowa odszedl juz od kaplanstwa? Jesli nie poslucha biskupa jak byly zakonnik Miedlar, bedzie to tez o nim.
terezjusz napisał(a):
Soul33 napisał(a):
A kto to jest ksiądz Międlar? Ja słyszałem tylko o takim człowieku, który kiedyś był księdzem, ale porzucił kapłaństwo i teraz zajmuje się faszyzowaniem i opluwaniem KK na Youtube.


Czy porzucenie kapłaństwa unieważnia sakrament święceń?
P.S. osobiście nie podoba mi się droga, którą poszedł, ale też bądźmy obiektywni - czy równe, jest podejście do obu tych księży, Międlara i Sowy, wobec politycznej skrajnści, w jaką wpadli?

Jest wlasnie ta drobna roznica: posluszenstwo. Jesli ks Sowa nie poslucha biskupa i wybierze zycie swieckie, to bedzie rowne podejscie.


Pt cze 23, 2017 7:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Dokładnie. Dopiero wkrótce będzie można ujrzeć porównanie ich reakcji. A i kaliber zgorszenia jest, jak dla mnie, zupełnie inny. Czegoś budzącego aż taki niesmak, i to z ust (ex)duchownego, rzadko spotykałem. Poziom oszczerstw jest niezwykły. A brakiem dowodów i odwoływaniem się do plotek ("ktoś mi powiedział") robi z siebie prymitywa (każdy wykształcony człowiek wie, że oskarżenie bez dowodu to oszczerstwo). Poza tym oszczerstwo to grzech z dekalogu. Natomiast czy ks. Sowa grzeszył to jest już mniej oczywiste.

A co do kapłaństwa, to gdy ktoś odrzuca stan duchowny i tym samym katolickie zasady, nie mam zamiaru traktować go wbrew woli. Wiara nie jest przymusem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt cze 23, 2017 11:54
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Soul33 napisał(a):
terezjusz napisał(a):
atak lewicowych środowisk na ks. Międlara?

A kto to jest ksiądz Międlar? Ja słyszałem tylko o takim człowieku, który kiedyś był księdzem, ale porzucił kapłaństwo i teraz zajmuje się faszyzowaniem i opluwaniem KK na Youtube.

Z tego, co mi wiadomo, to ks. Międlar został suspendowany, a nie przeniesiony do stanu świeckiego. Używanie wobec niego określenia "ksiądz" jest jak najbardziej na miejscu.


Pt cze 23, 2017 12:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Ks. Jacek Międlar wystąpił z zakonu. "Będę wymiatał brudy Kościoła"
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-jacek ... ola/s4skgx

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt cze 23, 2017 13:12
Zobacz profil
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Soul33 napisał(a):
terezjusz napisał(a):
atak lewicowych środowisk na ks. Międlara?

A kto to jest ksiądz Międlar? Ja słyszałem tylko o takim człowieku, który kiedyś był księdzem, ale porzucił kapłaństwo i teraz zajmuje się faszyzowaniem i opluwaniem KK na Youtube.

Z tego, co mi wiadomo, to ks. Międlar został suspendowany, a nie przeniesiony do stanu świeckiego. Używanie wobec niego określenia "ksiądz" jest jak najbardziej na miejscu.

Z tego mi wiadomo i wiadomo powszechnie, to ks/nie ksiądz Międlar sam osobiście we wrześniu 2016r zrzucił sutannę, o czym osobiście w dn. 28.09.2016r poinformował KAI.
Sakrament jest niezmywalny, ale czy osobista decyzja porzucenia kapłaństwa nie skutkuje przejściem w stan cywilny?


Pt cze 23, 2017 13:12
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Oj gruby test priorytetów i lojalności się szykuje dla naszych kochanych genetycznych katolików :(


Pt cze 23, 2017 13:29
Post Re: "Różane" pogaduszki, czyli rozmowy o życiu
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Z tego, co mi wiadomo, to ks. Międlar został suspendowany, a nie przeniesiony do stanu świeckiego. Używanie wobec niego określenia "ksiądz" jest jak najbardziej na miejscu.

Z tego mi wiadomo i wiadomo powszechnie, to ks/nie ksiądz Międlar sam osobiście we wrześniu 2016r zrzucił sutannę, o czym osobiście w dn. 28.09.2016r poinformował KAI.
Sakrament jest niezmywalny, ale czy osobista decyzja porzucenia kapłaństwa nie skutkuje przejściem w stan cywilny?

Nie. Do stanu świeckiego może byś przeniesiony ksiądz wyłącznie na podstawie wydanego wyroku lub decyzji Stolicy Apostolskiej.


Pt cze 23, 2017 13:59
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
A ksiadz Sowa juz jest suspendowany?


Pt cze 23, 2017 14:07
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Za co?


Pt cze 23, 2017 14:12
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
No nie wiem wlasnie. terezjusz postawial go na rowni z (ks) Miedlarem, wiec moglam cos przeoczyc.


Pt cze 23, 2017 14:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Kael napisał(a):
No nie wiem wlasnie. terezjusz postawial go na rowni z (ks) Miedlarem, wiec moglam cos przeoczyc.


Być może wyraziłem się mało precyzyjnie. Nie chodziło mi o reakcje hierarchów Kościoła wobec ks. Sowy czy Międlara, ale niektórych osób na tym forum, którzy tak się oburzali kazaniem ks.Międlara na Mszy, a którzy się nie oburzają postawą ks. Sowy. W sumie w miejsce nazwiska "Międlar" można by wstawić "Rydzyk". A w miejsce "Sowa" wstawić "Lemański". Właśnie sobie przejrzałem watek Przegląd prasy i aktualności, i wiedzę, że Wasza retoryka polega na tym że" ale co tam ks. Sowa, za to o.Rydzyk to dopiero..." I nie tylko ja na tę argumentację i brak oburzenia wobec ks. Sowy zwróciłem uwagę, a że nie chce mi się powatzrać, podpisuję sie pod wnioskami @Coronera, który Was podsumaował w punkt.

Coroner napisał(a):
...
Widże ze stosujecie zasadę o której Małgosia mówiła ze jest pisowska. A u was biją murzynów.


No, ale Wam wolno...

Owszem, biskup zareagował. I bardzo dobrze. Ks. Sowa, póki co, się podporządkował, super.
Ale konsekwencje jego prowadzenia się w przestrzeni publicznej z politykami PO pozostają. A echo jego zachowania wybrzmiewa.
Wielu ludzi jest zgorszonych jego postawą. Ale dla Was było, minęło. Szkoda, że nie możecie przestać wypominać tego, co 10 lat temu zrobił o.Rydzyk albo powiedział na antenie RM.
Ot, takie wybiórcze miłosierdzie i sprawiedliwość.

Jak o.Rydzyk "rozbija się drogimi samochodami" to jest be.
Jak ks.Sowa "je ośmiorniczki z elitą i bluzga wulgaryzmami a do tego doradza jak kogoś zniszczyć" to nic się nie stało i po co o tym gadać.


Pt cze 23, 2017 15:35
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Kael napisał(a):
No nie wiem wlasnie. terezjusz postawial go na rowni z (ks) Miedlarem, wiec moglam cos przeoczyc.


Być może wyraziłem się mało precyzyjnie. Nie chodziło mi o reakcje hierarchów Kościoła wobec ks. Sowy czy Międlara, ale niektórych osób na tym forum, którzy tak się oburzali kazaniem ks.Międlara na Mszy, a którzy się nie oburzają postawą ks. Sowy. W sumie w miejsce nazwiska "Międlar" można by wstawić "Rydzyk". A w miejsce "Sowa" wstawić "Lemański". Właśnie sobie przejrzałem watek Przegląd prasy i aktualności, i wiedzę, że Wasza retoryka polega na tym że" ale co tam ks. Sowa, za to o.Rydzyk to dopiero..." I nie tylko ja na tę argumentację i brak oburzenia wobec ks. Sowy zwróciłem uwagę, a że nie chce mi się powatzrać, podpisuję sie pod wnioskami @Coronera, który Was podsumaował w punkt.

O o. Rydzyku od miesięcy nikt nie pisze.
Ks Sowa, jak sam mówisz, podporządkował sie decyzji biskupa....czyżbyś uznawał, ze jednak należy mu się stosik kamieni.
Ks Międlar non stop nie daje o sobie zapomnieć - podoba Ci się szkalowanie duchownych polskiego Kościoła w wykonaniu ks Międlara, a może bluzgi w serialu "policjanci"????


Pt cze 23, 2017 16:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL