Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie 
Autor Wiadomość
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Jak ja kocham tych co to lepiej wiedza gdzie ja chciałby, żyć. Teraz np. dowiedziałem się od Kael ze ja chciałbym żyć w USA. Zastanawiające skąd ona to wie. Bo jakbym chciał tam żyć to bym żył tam, zazwyczaj robię to co chce. Ale jakoś żyje w Polsce bo tak zdecydowałem.
A USA jest dużo normalniejsze od UE i przynajmniej mniej socjalistyczne. Ale tutaj jest mój dom. Hasło patriotyzm zapewne Kael nic nie mówi.

Zbigniew nie ośmieszaj się. Nikt nie mówi o segregacji śmieci. A o naciskach pseudoekologów do jakiś wydumanych niczym nie popartych praktyk. Według A.Gore 2013 miał być kataklizm. I.... nic się nie stało. Z pseudoekologami jest jak ze Świadkami. Przepowiadają co 3 lata koniec świata i nic się nie dzieje.
Ekologia ma sens ale nie takie bzdury jak próbują ekoterrorysci robić.


Pn sty 27, 2020 20:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Jockey napisał(a):
Teraz np. dowiedziałem się od Kael ze ja chciałbym żyć w USA.

A gdzie to wyczytałeś? Bo czytam i czytam i znów czytam i widzę tylko stwierdzenie, że bezkrytycznie podziwiasz USA i ani jednego słowa, że chciałbyś tam żyć.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 27, 2020 21:02
Zobacz profil
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
No i prosze: kolejny, kto nie potrafi czytac, ale uwaza sie za jedynie sluszny wzor patriotyzmu!
I jak tu rozmawiac?

Ameryka jest normalniejsza niz UE, bo ... jest mniej socjalizmu?
Czyli Jockey jest za wyrzucaniem z pracy z dnia na dzien, platna "ochrona" zdrowia, strzelanina pod domem i kultem ludzi bogatych, a biedni niech umieraja?
I naprawde tylko twoj patriotyzm powstrzymuje ciebie, zeby nie przeniesc sie tam, gdzie jest tak, jak sobie wymarzyles? Czy raczej realizm: nie tak latwo zostac bogatym. Latwiej...bezdomnym.

A socjalizm to nie to samo co so polityka socjalna, czyli spoleczna.


Pn sty 27, 2020 21:20
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Kael napisał(a):
Widza bezkrytyczny podziw dla "najmadrzejszego kraju swiata" u Jockey
USA ciagle wierzy w to, ze mozna jesc pieniadze. Swiat, klimat i zycie ludzkie jest im dokladnie obojetne: America first! Reszta to ci, ktorzy na pewno tylko o tym marza, zeby w Ameryce zyc. Zero samokrytycyzmu.

Reg. § II/2 "Każdy zamieszczony cytat powinien być skomentowany." M.


Pn sty 27, 2020 21:28
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Kael napisał(a):
jest za wyrzucaniem z pracy z dnia na dzien


To zdarza się i w Polsce.

Cytuj:
platna "ochrona" zdrowia


To jest również i w Polsce. Leczysz się prywatnie, płacisz, masz lepszą opiekę.

Cytuj:
strzelanina pod domem


To zdarza się i w Polsce, owszem, nie na taką skalę. Ale przebąkuje się o powszechnym dostępie do broni w Polsce. Zresztą broń czarnoprochową można mieć bez zezwolenia w Polsce, o ile się nie mylę. Posiadanie broni w USA jest silnie związane z ich kulturą i jest konstytucyjnie ustalone/ uchwalone.

Cytuj:
i kultem ludzi bogatych, a biedni niech umieraja


Tak jest niemal na całym świecie. Patrz chociażby jak działa system kastowy w Indiach.

Cytuj:
Czy raczej realizm: nie tak latwo zostac bogatym. Latwiej...bezdomnym.


No nie wiem. Dawid Andres w jednym z odcinków jego programu mówił o tym że w USA jeśli chcesz to dorobisz się pieniędzy, oni po prostu jak pracują i chcą pracować to mają pieniądze i żyją na przyzwoitym poziomie. A on mieszka tam już niemal 20 lat w Arizonie i jeździ truckiem w polskiej firmie która ma siedzibę w Chicago. I robi przy okazji filmy o swoich podróżach.



Tak jakby tylko o recykling chodziło. A ja zapytałem Kael dokładnie co z tymi 6 miliardami ludzi żyjącymi w krajach trzeciego świata. Tam to jest ''recykling'', obejrzyj sobie obrazki z Bombaju czy Delhi, spójrz co tam jest, śmieci walają się wszędzie, szczury chodzą po ludziach. Zobacz sobie jaki tam jest smog w Indiach i chociażby w Chinach.


Wt sty 28, 2020 9:32
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Oj Kael coraz bliżej poglądami do socjalistycznego PiSu
Kael napisał(a):
Ameryka jest normalniejsza niz UE, bo ... jest mniej socjalizmu?
Jak najbardziej. Własność prywatna to jest własność prywatna i żaden rząd nie może mi tego zabrać jeśli nie będę chciał oddać. U nas własność jest fikcyjna bo jeśli rząd będzie chciał przez mój dom poprowadzić drogę to może mnie w każdej chwili usunąć płacąc jakieś groszowe zadośćuczynienie.
Policja nie ma prawa mnie zatrzymać od tak sobie ale musi mieć konkretny powód. Mam dalej wymieniać różnice?

Kael napisał(a):
Czyli Jockey jest za wyrzucaniem z pracy z dnia na dzien
U nas masz za to umowy śmieciowe, które pracodawca opłaca jak złożysz rachunek. Jak będzie miał dość współpracy z tobą to z dnia na dzień może zakończyć taką umowę zlecenie. Po prostu przestaje ci zlecać pracę i po umowie. Umowy śmieciowe które nie wliczają ci się do niczego. Jedynie masz opiekę zdrowotną.

Kael napisał(a):
platna "ochrona" zdrowia
W USA jest też państwowa opieka zdrowotna ale jest na fatalnym poziomie. U nas jest tak, że teoretycznie opieka zdrowotna jest opłacana ze składek ale jak jest konieczna potrzeba to musisz iść prywatnie. Przykład musisz na cito zrobić rezonans magnetyczny, na NFZ czekasz min. pół roku prywatnie w tym samym miejscu masz na jutro ale płacisz 350 zł. Musisz pilnie skontaktować sie ze specjalistą np. laryngologiem na NFZ okres oczekiwania około 8 miesięcy, prywatnie do tygodnia, sprawy kobiece coś się dzieje i kobieta musi się zdiagnozować, prywatnie do 14 dni na NFZ 2-3 miesięcy. Czy przez przypadek nasza ochrona zdrowia nie jest płatna?
Kael napisał(a):
strzelanina pod domem i kultem ludzi bogatych, a biedni niech umieraja?
Nie ma u nas podziału na bogatych i biednych? Strzelaniny się zdarzają, porachunki nożowe również. Bandyta ma więcej praw niż uczciwy obywatel. I zawsze ma przewagę bo może mieć broń obywatel telefon, a i tak w razie pobicia bandyty będzie odpowiadał za przekroczenie granicy obrony koniecznej.

Kael napisał(a):
I naprawde tylko twoj patriotyzm powstrzymuje ciebie, zeby nie przeniesc sie tam, gdzie jest tak, jak sobie wymarzyles?
A Kael przeczytała dokładnie? Jest mniej socjalizmu co nie oznacza, że jest tak jak sobie wymarzyłem.
Kael napisał(a):
Czy raczej realizm: nie tak latwo zostac bogatym. Latwiej...bezdomnym.
smiech na sali. Wielu moich znajomych wyjechała bo tak chciała i radzą sobie całkiem dobrze. Oprócz tego dlaczego od razu albo biedny albo bogaty. A o klasie średniej to Kael słyszała?

Kael napisał(a):
A socjalizm to nie to samo co so polityka socjalna, czyli spoleczna.
Takie teksty to wciąż słyszę od betonowego elektoratu PiS.


Wt sty 28, 2020 10:14
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Widze, ze Jockey prawdziwego socjalizmu nie pamieta.

Jockey napisał(a):
A USA jest dużo normalniejsze od UE i przynajmniej mniej socjalistyczne. Ale tutaj jest mój dom. Hasło patriotyzm zapewne Kael nic nie mówi.

Zdecyduj sie, czy piszesz o UE, czy o polskiej patologii?
Powszechne umowy smieciowe i upadek ochrony zdrowia, to nie jest stan normalny w calej UE. Podobnie polski "socjalizm" PiSu, to nie polityka socjalna np w Niemczech.
No ale Polacy wiedza lepiej, ze prawo stanowione przez Prawo i Sprawiedliwosc, jest a priori bardziej polskie, czyli pasujace Polakom niz obcojezyczne, ktorych nawet nasz prezydent nie pojmie.

equuleuss czy jezeli w Indiach swoich smieci nie segreguja, to ty tez nie musisz? To nie segreguj, jesli wolisz miec takie widoki, jak opisujesz. Twoj wybor. Najwyzej wiecej zaplacisz, ale zawsze mozesz pojechac do Indii i miec wolnosc zycia w smieciach.


Wt sty 28, 2020 12:07
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Czyżby był już Polexit? Skoro to co w Polsce nie jest tym jak mamy w UE


Wt sty 28, 2020 12:17
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Spytaj sie prezesa.
Czyzbys nie zauwazyl pewnej rozbieznosci miedzy prawami w Polsce a prawami w UE?


Wt sty 28, 2020 12:31
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Nie znam prezesa. A tych prezesów których znam nie są zaangażowani w politykę. Natomiast widzę pewną zbieżność między poglądami twoimi a poglądami PiS np. w sferze socjalnej czy też ograniczaniu wolności obywatelskich (brak legalnego dostępu do broni).
W UE w wielu aspektach np. prawach własności jest podobnie jak w Polsce i jest kolosalna różnica pomiędzy USA (tam to zależy jeszcze w jakim stanie bo mają pokręcone prawo stanowe)

Co do podatków to w UE są również wyższe niż w USA. Ja nie chcę żeby Państwo dopłacało do moich potrzeb ja chcę żeby mi nie zabierało aż tyle kasy. Dobroczynność Państwa kosztuje nas 2 razy więcej niż to co nam łaskawie zwróci. I nie ma to znaczenia czy Polska czy Francja czy Niemcy. Koszty Państwa zawsze pozostaną kosztami.


Wt sty 28, 2020 12:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Wybacz Jockey, ale robisz to samo, o co oburzałes się na pilastra - wciskasz Kael schlebianie PiSowi. Dobrze wiesz, że nie jest to prawdą, bo z pewnością zążyłeś się już zorientować.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 28, 2020 13:32
Zobacz profil
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Jestes pewien Jockey, ze PiS ma takie same poglady na posiadanie broni jak ja? Ja tam bojowek Macierewicza nie popieram. A zycie w USA, gdzie kazdy moze strzelac, ale jesli nie stac go na najlepszego adwokata, bedzie mial dozywocie, wcale nie jest bezpieczniejsze niz w Polsce.

Jak ci sie podatki nie podobaja, to wybieraj Korwina. Ja jestem za pewna solidarnoscia spoleczna a nie zbiorem egoistow.


Wt sty 28, 2020 13:51
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Małgosiaa napisał(a):
Wybacz Jockey, ale robisz to samo, o co oburzałes się na pilastra - wciskasz Kael schlebianie PiSowi. Dobrze wiesz, że nie jest to prawdą, bo z pewnością zążyłeś się już zorientować.

Niczego nie wciskam. Zwracam tylko uwagę ze poglądy socjalne ma bliskie PiS. Rozmawiamy o socjalizmie o PiS to socjaliści a Kael poparła socjalne wydatki których ja jestem przeciwnikiem.
Inna sprawa ze Polska scena polityczna została zaszachowana przez PiS właśnie socjalem
A co do jej poglądów to wiem ze nie lubi PiS i to mnie dziwi ze z jednej strony krytykuje PiS a z drugiej pokazuje poglądy idące w ich stronę. Przynajmniej w jednej dziedzinie.

Kael napisał(a):
Jestes pewien Jockey, ze PiS ma takie same poglady na posiadanie broni jak ja? Ja tam bojowek Macierewicza nie popieram. A zycie w USA, gdzie kazdy moze strzelac, ale jesli nie stac go na najlepszego adwokata, bedzie mial dozywocie, wcale nie jest bezpieczniejsze niz w Polsce.

Jak ci sie podatki nie podobaja, to wybieraj Korwina. Ja jestem za pewna solidarnoscia spoleczna a nie zbiorem egoistow.

Nie wiem jakie dokładnie masz poglądy na posiadanie broni. Ja jestem zwolennikiem posiadania. Z tego co PiS głosi to są przeciwnikami. Pisząc o tym ze w USA jest strasznie bo są strzelaniny wnioskuje ze jesteś przeciwnikiem posiadania broni. PiS jako socjaliści są zwolennikami ograniczania swobód obywatelskich m.in. posiadania broni.
Kael ale Korwin to pajac i w zasadzie ośmiesza idee liberalizmu gospodarczego. Kael po raz kolejny podajesz to sako co PiS. Przypomnę ci ze w 2005 startowali w wyborach z projektem IVRP i przeciwstawiali Polskę liberalna Polsce solidarnej. Dokładnie używali tych samych argumentów co ty. I dzisiaj Morawiecki prowadząc taka politykę gospodarcza i uderzając podatkami w małych i średnich przedsiębiorców właśnie tak samo próbują to tłumaczyć.
Nie zrozum mnie źle jak Małgosia. Nie uważam ze jesteś pisowcem ale w tych kwestiach bliżej ci do PiS niż do wolnorynkowcow. I znając twoje poglądy na PiS zauważam dziwna tendencje argumentowania jak oni.


Wt sty 28, 2020 14:35

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: "Ekologizm" - teoria spiskowa czy rzeczywiste zagrożenie
Jockey napisał(a):
Zbigniew nie ośmieszaj się. Nikt nie mówi o segregacji śmieci. A o naciskach pseudoekologów do jakiś wydumanych niczym nie popartych praktyk. Według A.Gore 2013 miał być kataklizm. I.... nic się nie stało. Z pseudoekologami jest jak ze Świadkami. Przepowiadają co 3 lata koniec świata i nic się nie dzieje.
Ekologia ma sens ale nie takie bzdury jak próbują ekoterrorysci robić.


Nie ośmieszam się, ale zwracam uwagę na znaczenie terminu "ekologia". Jak na razie to Ty nie zdefiniowałeś terminu, którym żonglujesz: "ekoterroryzm", "pseudoekolodzy", "niczym nie poparte praktyki". Zejdź do konkretów i wyjaśnij, czym są owe tajemnicze praktyki, a także wyjaśnij kim są ekoterroryści i pseudoekolodzy, a potem będziesz mógł zarzucać komukolwiek ośmieszanie siebie. Nie wiem, o czym mówisz, bo używasz modnych zwrotów, które znaczą wszystko i nic - te określenia można odnieść do wszystkiego, co jest związane z ekologią.

@ equuleuss - co innego kraje "trzeciego świata", co innego USA, a co innego Polska. W każdym kraju segregacja śmieci i inne praktyki ochrony środowiska, a także ochrona praw człowieka, ochrona zdrowia i inne takie działania muszą się od siebie różnić ze względu na oczywiste różnice pomiędzy tymi krajami.

_________________
MODERATOR


Wt sty 28, 2020 15:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL