Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 13:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego 
Autor Wiadomość
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Mrs_Hadley napisał(a):
O księdzu Misiaku dowiedziałam się przy okazji zainteresowania tematem posługi charyzmatycznej w kościele. Aktywnie się udzielał, a także -jak twierdzi- doświadczył uzdrowienia i sam był świadkiem uzdrowień mocą Jezusa. Temat uzdrowień, jak i żywej, wręcz namacalnej obecności Jezusa, bardzo go interesował i pochłonął tak bardzo, że wpadł w objęcia wspólnoty zielonoświątkowej. Potem było z górki, chrzest w Jordanie u protestantów i coraz odważniejsze negowanie zasad religii, którą wyznaje. To wszystko z przekonaniem, że za tym stoi Bóg i on go do tego przynagla. Wielka szkoda, że się człowiek w życiu pogubił, wiele jego inicjatyw i energia jaką wkładał w ewangelizację to coś, co się ceni.

Alus napisał(a):
Nie mieścił się czasem w schemacie struktur Kościoła, ale skoro mieszczą sie w nim duchowni łamiący Ewangelię, to zbytni radykalizm w stosunku do ks Misiaka dziwi

Owszem, są w kościele wilki w owczej skórze, którzy zdradzają Kościół, tak jak to uczynił Judasz, ale przecież nie skreślamy Jezusa za to, że w jego zespole byli ludzie, którzy próbowali zniszczyć Jego dzieło.
O jakim radykalizmie względem ks.Misiaka mowa? On dostawał wiele szans, przenoszono go do innych parafii, bp. Ryś powiedział mu wprost, że jeżeli chce zostać w Kościele, nie może głosić sprzecznych poglądów, że musi zaprzestać ich głoszenia, proponował mu objęcie innej parafii i ks. Misiak podjął decyzję, że jednak zostaje w Kościele. Bp. Ryś owszem nałożył na niego ekskomunikę po akcji w Jordanie, ale później ją zdjął. Było wiele rozmów z nim, ale bezowocnych, w końcu sam ks. Misiak podjął decyzję, że jednak odchodzi. Nikt go z kościoła nie wyrzucił, on sam odszedł.


Ksiądz ten chrzest tłumaczy impulsem w danym momencie gdy przebywał nad Jordanem i zapragnął odrodzenia o jakim Jezus mówił Nikodemowi. Chrztu nie udzieliła mu wspólnota protestancka, ale pastor protestancki, bo on jedyny miał czas, inni kapłani mieli inne zajęcia i odmówili księdzu chrztu, czym wedle Prawa Kanonicznego zaciągnął ekskomunikę.
Nie piszę o radykalizmie abp Rysia, ale gremium duchownych, którzy na różnych portalach, w prasie katolickiej, przedstawiali ks Misiaka jako odszczepieńca, heretyka. Gdy tymczasem o rzeczywistych heretykach, dewiantach panowało i panuje milczenie.
Taka reakcja mogła w efekcie skutkować całkowitym odejściem księdza z KK.


N lip 19, 2020 7:56
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Alus napisał(a):
Nie piszę o radykalizmie abp Rysia, ale gremium duchownych, którzy na różnych portalach, w prasie katolickiej, przedstawiali ks Misiaka jako odszczepieńca, heretyka. Gdy tymczasem o rzeczywistych heretykach, dewiantach panowało i panuje milczenie.
Nie rozumiem takiego sposobu myślenia. Dlaczego fakt, że ktoś tam jest dewiantem w jakiś sposób ma usprawiedliwiać akt całkowitej negacji własnego Kościoła?


N lip 19, 2020 8:08
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
gzaze napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie piszę o radykalizmie abp Rysia, ale gremium duchownych, którzy na różnych portalach, w prasie katolickiej, przedstawiali ks Misiaka jako odszczepieńca, heretyka. Gdy tymczasem o rzeczywistych heretykach, dewiantach panowało i panuje milczenie.

Nie rozumiem takiego sposobu myślenia. Dlaczego fakt, że ktoś tam jest dewiantem w jakiś sposób ma usprawiedliwiać akt całkowitej negacji własnego Kościoła?

Nie zrozumiałeś - dewianci znajdują zrozumienie u wielu duchownych, którzy ich chronią, przenoszą z parafii di parafii, ba - z diecezji do diecezji. Filmy Siekielskich to ujawniły.
A ks Misiak - świadomie, czy nieświadomie zaciągnął ekskomunikę i ze strony duchownych, środowisk katolickich spotkało go odrzucenie.
I nie usprawiedliwiam odejścia księdza Misiaka z KK - nie negacji, bo nie obrzucił KK oskarżeniami i pomówieniami - a sprawę własnej decyzji zda Bogu.


N lip 19, 2020 8:19
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Alus napisał(a):
A ks Misiak - świadomie, czy nieświadomie zaciągnął ekskomunikę
Świadomie. Nie można człowieka, który 6 lat studiował teologię usprawiedliwiać, że nie rozumiał, czym jest chrzest.
Cytuj:
nie negacji
Negacji. Odrzucił ważność chrztu, który przyjął i przez który włączony został do Kościoła.


N lip 19, 2020 10:33
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Kto tam wie. Moze chcial swiadomie powtorzy znak chrztu i to wlasnie w Jordanie?

A ze formalnie to jak poqtorzenie wyznania muzulmanskiego " Allah..." to w Kosciele ma to konkretne konsekwencje z automatu. Potem sie rozpatruje przeslanki.

Mam wrazenie, ze jednym z glownych powodow jest jednak pragnienie zwiazku malzenskiego, ktorego w Kosciele katolickim zawrzec nie moze.
Jest to szpagat wielu ksiezy katolickich: albo brak pociagu do plci przeciwnej, albo wieczna walka z pociagiem do swojej badz przeciwnej plci, albo uczciwe odejscie, albo kochankowie na boku....
Ilu naprawde zyje w czystosci bez zadnych upadkow? Szczegolnie dlugoterminowych?


N lip 19, 2020 10:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Alus napisał(a):
Ksiądz ten chrzest tłumaczy impulsem w danym momencie gdy przebywał nad Jordanem i zapragnął odrodzenia o jakim Jezus mówił Nikodemowi.


Mnie ten impuls trochę dziwi bo jakby na to nie patrzeć ks. Misiak nie wygląda mi na takiego, który w seminarium był przepychany z semestru na semestr.
Intelektualnie i duchowo według mnie był zawsze poukładany. Facet z niesamowita charyzma.

Od czasów apostolskich Kościół uważał, ze chrzest jest jeden, jest włączeniem w Boże życie, jest włączeniem do wspólnoty Kościoła, nie można go powtarzać nawet gdyby udzielił go jakiś heretyk lub odszczepieniec.
Odnawiamy przyrzeczenia chrztu przy wielu okazjach i to by wystarczyło.

Alus napisał(a):
inni kapłani mieli inne zajęcia i odmówili księdzu chrztu,


Ponieważ wiedzieli, ze to jest bez sensu.
Był nad Jordanem, miał taki impuls, mógł sobie na nowo uświadomić czym jest chrzest, mógł wejść do rzeki, zanurzyć się, odnowić wieź z Bogiem.

Alus napisał(a):
Nie piszę o radykalizmie abp Rysia, ale gremium duchownych, którzy na różnych portalach, w prasie katolickiej, przedstawiali ks Misiaka jako odszczepieńca, heretyka. Gdy tymczasem o rzeczywistych heretykach, dewiantach panowało i panuje milczenie.
Taka reakcja mogła w efekcie skutkować całkowitym odejściem księdza z KK.


Nie, jego przyjaciele, inni księża, jego biskup podali mu rękę i pomogli. Na pewno było mu trochę ciasno w Kościele ale on sam przyznał, ze jego głównym o ile nie najważniejszym motywem było realizować się jako duszpasterz mając kobietę i zakładając rodzinę.

_________________
ksiądz


N lip 19, 2020 10:55
Zobacz profil
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Kael napisał(a):
Kto tam wie. Moze chcial swiadomie powtorzy znak chrztu i to wlasnie w Jordanie?
No chciał. Ale co z tego, że chciał? Wyznawał co Mszę „jeden chrzest”. Więc to „chcenie” powinien był odrzucić jako pokusę.
Cytuj:
Ilu naprawde zyje w czystosci bez zadnych upadkow?
Nie mam pojęcia. Ale nadal nie jest to usprawiedliwienie.


N lip 19, 2020 10:56
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
A czy ks Misiak potrzebuje naszego usprawiedliwiania? To jego zycie, jego wybory i jego odpowiedzialnosc.

Nikt z nas nie zyje jak doskonaly i, smiem twierdzic, Pan Bog nie oczekuje od nas bezgrzesznosci i perfekcyjnosci na tym swiecie. Doskonale wie, ze jest to dla ludzi niemozliwe.

Z tego co czytam o ks Misiaku, to osoba spontaniczna. Czasem dzialanie przed mysleniem o skutkach jest niezbedne, ale czasem skutki sa bolesne.


N lip 19, 2020 11:05
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Kael napisał(a):
A czy ks Misiak potrzebuje naszego usprawiedliwiania?
Nie wiem. Ja go nie próbuję usprawiedliwiać.
Cytuj:
Nikt z nas nie zyje jak doskonaly i, smiem twierdzic, Pan Bog nie oczekuje od nas bezgrzesznosci i perfekcyjnosci na tym swiecie. Doskonale wie, ze jest to dla ludzi niemozliwe.
Ale my przecież nie o tym, a o przyjmowaniu ponownego chrztu.
Cytuj:
Z tego co czytam o ks Misiaku, to osoba spontaniczna. Czasem dzialanie przed mysleniem o skutkach jest niezbedne, ale czasem skutki sa bolesne.
Z tego, co ja czytam – został potraktowany łagodnie i dostał szansę powrotu.


N lip 19, 2020 11:24
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
bramin napisał(a):
Nie, jego przyjaciele, inni księża, jego biskup podali mu rękę i pomogli. Na pewno było mu trochę ciasno w Kościele ale on sam przyznał, ze jego głównym o ile nie najważniejszym motywem było realizować się jako duszpasterz mając kobietę i zakładając rodzinę.

Oby się odnalazł w małżeństwie i posłudze pastora, i zaniechał szukać kolejnych doznań.


N lip 19, 2020 11:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Daj mu Boże. Parę razy pisał do Stolicy Apostolskiej w tej sprawie ale jak wiadomo rzecz jest nie do przeskoczenia.

Jak zmieni się Kodeks Prawa Kanonicznego i będzie zapis o rzeczywiście wolnej decyzji do życia w celibacie lub życiu w małżeństwie dla księdza i będą konkretne wymogi co do takiej czy innej decyzji (przed lub nawet po święceniach jak jest w niektórych Kościołach chrześcijańskich) to wtedy kandydat do kapłaństwa będzie miał wystarczająco dużo czasu aby podjąć konkretna decyzje.

Sprawa celibatu lub nie-celibatu nie dotyczy zakonników.
Zycie zakonne z samej swojej istoty zakłada bezżeństwo.

_________________
ksiądz


N lip 19, 2020 11:53
Zobacz profil
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Moim zdaniem ks. Misiak wybrał uczciwe życie przy Bogu z ukochaną kobietą?. Taki wybór dla zwykłych parafian krk (mnie) jest bardziej zrozumiały, niż udawanie że nie potrzebują bliskości kobiety i z nią. Obłudnie żyjąc z kochanką na boku.


N lip 19, 2020 13:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2002
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
Cytuj:
Ksiądz ten chrzest tłumaczy impulsem w danym momencie gdy przebywał nad Jordanem i zapragnął odrodzenia o jakim Jezus mówił Nikodemowi. Chrztu nie udzieliła mu wspólnota protestancka, ale pastor protestancki, bo on jedyny miał czas, inni kapłani mieli inne zajęcia i odmówili księdzu chrztu, czym wedle Prawa Kanonicznego zaciągnął ekskomunikę.

Według księdza Misiaka było inaczej: "Tu nie chodzi o jakiś chrzest, tu nie chodzi o wystąpienie z Kościoła Katolickiego, ja Kościół Katolicki kocham, a na dobrą sprawę, z żadnego kościoła nie zostałem usunięty, jestem w Kościele, kocham Kościół. Przez dwa tygodnie Bóg mnie zachęcał, popychał do tej wody, do Jordanu. Pojechaliśmy nad Jordan i przyjąłem chrzest tak, jak przedstawia go Biblia, czyli w celu opowiedzenia się za Jezusem. Nie miałem intencji zmiany Kościoła, ani nie zgłębiałem aspektu prawnego tego wydarzenia. Po prostu chciałem iść za tym, co mówi mi Bóg w sercu." Z jego relacji nie wynikało, że nie chodziło o to, że inni nie mieli dla niego czasu czy też mu odmawiali, lecz że parę dni wcześniej poznał protestanta, który mu udzielił później chrztu, do którego czuł się przynaglany przez Boga.

Cytuj:
Taka reakcja mogła w efekcie skutkować całkowitym odejściem księdza z KK.

Akurat w przypadku ks.Misiaka nie ma potrzeby snuć spekulacji, co mogło być powodem jego odejścia z KK, ponieważ on o tym mówi wprost: "On [celibat - red.] nie zawiera się w istocie kapłaństwa, to nie jest tak, że każdy, kto jest powołany do służby bożej, musi żyć w celibacie. To nie jest prawo Boże, to jest prawo ludzkie" - mówi ekskomunikowany ksiądz i dodaje, że chciał powiadomić papieża o swoich wątpliwościach i prosić go o zwolnienie z przysięgi celibatu: "sześć lat temu zacząłem pisać listy [do papieża - red.], po hiszpańsku, po włosku, po angielsku i co roku wysyłałem list, bo nigdy nie było odpowiedzi. Aż doszliśmy do tego roku, który mamy obecnie i mówię mojemu biskupowi: ojcze, ja tak po prostu bardzo cierpię, wszystko mi się sypie w życiu duchowym, nie czuję się synem, nie czuję się kochany, nie czuję się błogosławiony, czuję się jak najemnik, jak komandos do zadań specjalnych".

"Oficjalnie chciałem, żeby mnie Kościół zwolnił z tej przysięgi celibatu". Dodaje, że nie chciał zrzucić sutanny, bo zawsze chciał być "księdzem i mężem".

Odpowiedź z Watykanu nie nadeszła. "Powiedziałem biskupowi, że mam pragnienie małżeństwa, że mam ochotę kochać, że chciałbym mieć żonę, ewangelizować, być księdzem, nawet gdzieś daleko na misjach, ale z żoną. Biskup mi odpowiedział, że nie ma takiej opcji: Michaś, koniec marzeń, schodzisz na ziemię, idziesz na wikariusza do parafii, albo piszesz do Watykanu nie o zwolnienie z celibatu, ale o wydalenie z kapłaństwa".

https://deon.pl/kosciol/ks-michal-misia ... iki,522873

Chciał żyć inaczej i po wielu latach w końcu przestał się szarpać z sobą samym i znalazł sposób by żyć po swojemu realizując się jako duchowny protestancki i mąż. Tu nie było żali na nierówne traktowanie, na jakąś niesprawiedliwość, tylko walka o pozwolenie realizowania dwóch powołań, bp. Ryś próbował mu wyjaśnić, dlaczego w KK nie ma takiej opcji, ale najwyraźniej ks. Misiak łudził się, że dojdzie do precedensu i będzie pierwszym księdzem, który otrzymał zgodę na zwolnienie z celibatu.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N lip 19, 2020 13:50
Zobacz profil
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
[Ciach... Proszę trzymać się tematu. Twój post jest całkowicie poza tematem. Zbigniew]


Pn lip 20, 2020 8:02
Post Re: Ksiadz Misiak odchodzi z Kosciola katolickiego
nolda,
nie chcę nikogo przekonywać do mojego punktu widzenia - wyniku moich spostrzeżeń, doświadczeń.
Nie zamierzam także, nikomu się tłumaczyć z tego, co i jak pojmuję, doświadczam.

Jeśli tą odpowiedź uznałeś za namowę
viewtopic.php?p=1062711#p1062711
to daję sobie prawo nie podejmować dalszej dyskusji.


Pn lip 20, 2020 8:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL