Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Orchard Lake 
Autor Wiadomość
Post Re: Orchard Lake
Jezeli wolisz polskie sanatorium, to twoj wybor.
Za 1500 mialabys tyfzien w Chorwacji

https://fly.pl/wycieczka/chorwacja,wysp ... sv/?filter[tourOperator]=EXIM&filter%5Bperson%5D=2

Jesli np dzieci nigdzie starszych rodzicow nie chca zabrac na wakacje, to tez smutne.

Prasa teraz sledzi Dziwisza, bo Watykan sledztwo prowadzi. Gdyby on chcial by byc na widoku, to by wlasnie w Polsce nad morzem wakacje spedzal.
Mnie osoba Dziwisza interesuje ze wzgledu na jego funkcje jako sekretarza papieza i biskupa krakowskiego.
Jego wakacje, leczenie czy zycie prywatne mnie nie interesuje.

Jak byscie wy sie czuli, gdyby jak Katolikow, Ateistow, Urzednikow, Nauczycieli itp itd ktos wam kamere w sypialni albo przed domem na stale postawil? I w mediach dyskutowal, czy to przyzwoicie, ze nowa posciel sobie kupiliscie? No bo jako Urzednik jestescie oplacani z podatkow i w ogole...


N lip 04, 2021 10:49
Post Re: Orchard Lake
Droga Kael,
nie chcę robić offtopu.
Chcę abyś spróbowała wejść w sytuację ludzi niekoniecznie na tyle zdrowych, by mogli w tempie zwiedzać Chorwację. W naszej państwowej służbie zdrowia na sanatorium z NFZ zwykły Kowalski czeka ponad trzy lata. Więc wybacz, ale prywatne sanatorium to nie zachcianka lecz konieczność. Zaprzyjaźniony proboszcz jakimś cudem dostaje sanatorium z NFZ co roku. Rozumiesz co chcę Ci powiedzieć?

Co do dzieci, wiesz moja dawna dyrektor powiedziała kiedyś takie mądre słowa "czasami trzeba zjeść ciastko tak, żeby dzieci nie widziały". Jest czas kiedy poświęcamy dzieciom całą swoją uwagę, majętność etc. Ale przychodzi czas gdy dorosłe dzieci mają swoje tempo życia, ja mam swoje. Wspólny wyjazd, to niekoniecznie znak równości wobec potrzeb konkretnych osób w tak różnym wieku. Piszę te słowa nie tylko z własnego doświadczenia, ale i z doświadczenia innych osób w podobnym wieku i o podobnych doświadczeniach.

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić tygodniowe "wakacje " za 1500 PLN w Chorwacji. To chyba wakacje w autokarze.
Tygodniowy pobyt w polskich górach z wyżywieniem (śniadanie i obiadokolacja) to koszt 250 PLN za dobę/osobę. I to nie jest wysoka cena. Są znacznie wyższe.

A co do sweet fotki z wypoczynku kardynała, to przypuszczam, że taki był plan.
Zauważ, że z wcześniejszych lat nie ma takiego zdjęcia. Jak się chce, to się zachowuje anonimowość. Podobnie jest, gdy się nie chce.

EOT


N lip 04, 2021 11:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Orchard Lake
Temat wątku jest na tyle precyzyjny, ze nie pozwala na inne interpretacje i luźne dygresje czy rozważania.
Ponieważ jest niedziela a ja w niedzielę nie pracuję to nie będę usuwał postów będących OT ale kolejne OT będą "nagradzane" ostrzeżeniami.

_________________
ksiądz


N lip 04, 2021 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Orchard Lake
Seminarium w Orchard Lake będzie w 2022 roku zamknięte.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/semina ... em/x04hstw

_________________
ksiądz


Pn lip 05, 2021 14:53
Zobacz profil
Post Re: Orchard Lake
Pytanie: dlaczego?
Bo wyszly na widok publiczny wszystkie bezecenstwa. Jesli teraz sie amerykanski wymiar sprawiedliwosci wlaczy, moze byc (nie)ciekawie.


Pn lip 05, 2021 18:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Orchard Lake
Były to osoby dorosłe więc trudno będzie cokolwiek udowodnić.

Jeśli udowodnią jakieś finansowe machlojki i wykorzystywanie swojej pozycji wobec podwładnego co można powiązać z mobbingiem i molestowaniem seksualnym to wtedy oskarżeni mogą oglądać niebo w kratkę.

Nawet gdyby amerykańska Temida nic nie udowodniła to pozostaje moralny aspekt tej sprawy i winni powinni być ukarani odpowiednimi karami kościelnymi.

_________________
ksiądz


Wt lip 06, 2021 11:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL