Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 17:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Orchard Lake 
Autor Wiadomość
Post Re: Orchard Lake
Ale to twoj problem, ze sie gorszysz tym, ze ktos nie spelnia twoich oczekiwan.

Z roznych powodow nie jestem fanem kard Dziwisza, ale zeby musial robic to, co inni od niego oczekuja, bo ich babcia w tym wieku tak zyla?
Przeciez to niepowazne.
Robisz naprawde tylko to, co twoj dziadek/babcia w twoich wieku robili? Dlaczego?
Kazdy ma przeciez wlasne zycie.


So lip 03, 2021 18:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Orchard Lake
Kael napisał(a):
Ale to twoj problem, ze sie gorszysz tym, ze ktos nie spelnia twoich oczekiwan.

Z roznych powodow nie jestem fanem kard Dziwisza, ale zeby musial robic to, co inni od niego oczekuja, bo ich babcia w tym wieku tak zyla?
Przeciez to niepowazne.
Robisz naprawde tylko to, co twoj dziadek/babcia w twoich wieku robili? Dlaczego?
Kazdy ma przeciez wlasne zycie.


Zgadzam się, księża też mają prawo do wakacji, a Chorwacja to nie Malediwy więc o rozrzutność trudno go oskarżać. Chyba też kąpanie się w kąpielówkach w morzu nie jest żadnym występkiem w religii katolickiej.

Chociaż patrząc na zdjęcia, to może warto, aby mu ktoś przypomniał 5. z grzechów głównych ;-).


So lip 03, 2021 18:27
Zobacz profil
Post Re: Orchard Lake
Nie gorszę się na widok kardynała w gaciach. W życiu widziałem dużo, może nawet za dużo, ale przynajmniej urosło moje życiowe doświadczenie.

Kardynał powinien brać pod uwagę odczucia nie tylko swoje, ale i niektórych pozostałych ludzi. Nie jest Janem Kowalskim, zwykłym zjadaczem chleba, ale jednym z największych pasterzy w Kościele (chodzi mi wyłącznie o stopień w hierarchii) i powinien zdawać sobie sprawę, że zgorszy niektóre pobożne osoby.

Wątpię, aby wszyscy katolicy chcieliby oglądać w gaciach papieża Franciszka czy Jana Pawła II albo - dobry przykład - papieża emeryta, czyli Benedykta XVI, bo skoro 82-letni kardynał może paradować na plaży w gaciach, to czemu nie papież. To droga donikąd.


So lip 03, 2021 18:41
Post Re: Orchard Lake
atheist napisał(a):
Kael napisał(a):
Ale to twoj problem, ze sie gorszysz tym, ze ktos nie spelnia twoich oczekiwan.

Z roznych powodow nie jestem fanem kard Dziwisza, ale zeby musial robic to, co inni od niego oczekuja, bo ich babcia w tym wieku tak zyla?
Przeciez to niepowazne.
Robisz naprawde tylko to, co twoj dziadek/babcia w twoich wieku robili? Dlaczego?
Kazdy ma przeciez wlasne zycie.


Zgadzam się, księża też mają prawo do wakacji, a Chorwacja to nie Malediwy więc o rozrzutność trudno go oskarżać. Chyba też kąpanie się w kąpielówkach w morzu nie jest żadnym występkiem w religii katolickiej.

Chociaż patrząc na zdjęcia, to może warto, aby mu ktoś przypomniał 5. z grzechów głównych ;-).


Księża mają prawo do wakacji, potem mają prawo do żony, dzieci, kochanki, papierosów, alkoholu, narkotyków ... do wszystkiego, jak zwykli ludzie. Chcą żyć jakby nigdy nie byli w seminarium. To po co tam szli ?


So lip 03, 2021 18:50
Post Re: Orchard Lake
Spytaj sie ksiezy.

Troche mylisz zakonnikow z ksiezmi diecezjalnymi.
Niby dlaczego gorszy ciebie uprawianie sportow czy relaks u ksiezy? Moze leczyc tez sie nie powinni?

Moze zrob sobie liste, co wolno i nie wolno ksiezom i zastanow sie dlaczego tak uwazasz?
Zacznij od zastanowienia sie, kim jest ksiadz?

Przypomne, ze Pan Jezus lubil rozne imprezy i chetnie bywal na ucztach i weselach, nawet u niekoniecznie tylko swoich zwolennikow. Czym ludzie sie gorszyli.


So lip 03, 2021 19:01
Post Re: Orchard Lake
Dobry człowiek powinien zwracać uwagę na to, czy swoim zachowaniem nie powoduje pewnego zakłopotania u innych ludzi. Wielu ludzi to rozumie. Podam inny przykład. Jest coraz więcej punktów gastronomicznych nad morzami, które wprowadziły zakaz obsługi mężczyzn z nagimi torsami. Dlaczego ? Dlatego, że wielu klientów skarżyło się na to, że widok mężczyzny z nagim owłosionym torsem i brzuchem i często z owłosionymi plecami jest nieapetyczny, wręcz obrzydliwy. Nagi tors - niby nic takiego, a jednak w pewnej sytuacji razi w oczy wielu ludzi.

Kardynał mnie nie gorszy. Raczej śmieszy. Widok jest dla mnie zabawny, ale dla niektórych ludzi starszej daty będzie gorszący.

Jeden emeryt paraduje w galotach, drugi został sołtysem, trzeci może wystąpi w kolejnej edycji sanatorium miłości. W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, nawet w wykonaniu kleru. Papież powinien jednak reagować - ostro i stanowczo. Powinien usuwać takich emerytów ze stanu duchownego. Wtedy niech bawią się w życie plażowicza czy sołtysa do samej śmierci, ale bez ośmieszania Kościoła. Papież Franciszek ma 85 lat. Mógłby w Kościele zrobi czystkę (no nie taką jak Stalin !). W wieku 85 lat niczym nie ryzykuje. Przed śmiercią miałby przynajmniej satysfakcję, że wywalił ze stanu duchownego wszystkie żmije.


So lip 03, 2021 20:19
Post Re: Orchard Lake
Naprawde widok starszych ludzi na plazy jest dla ciebie zabawny?
Zalosne.

Jesli wiesz co papiez "powinien" zrobic (przypomne - do urzedu papieza nie jest przypisamy dar nieomylnosci i widzenia sumien), to mam propozycje: idz do seminarium, zostan wzorcowym i idealnym ksiedzem, a kiedy juz zostaniesz papiezem, to zrob te porzadki.
Zobaczysz jak latwo jest skrzywdzic porzadnych ludzi, kiedy masz setki tysiecy tylko ksiezy i biskupow i chcesz kazdego co roku, albo na biezaco "przeswietlac".
Powodzenia!


So lip 03, 2021 20:40
Post Re: Orchard Lake
Widok starszych ludzi na plaży nie jest zabawny. Widok kardynała - już tak. Na tej plaży najbardziej egzotyczny jest widok kardynała w gaciach. Nic bardziej egzotycznego na tej plaży nie ma.

Z Kościołem zrobi porządek Pan Bóg. Ja nie mam w sobie tyle gniewu w stosunku do Kościoła, ile ma Pan Bóg. Skandale będą ciągnąć się latami aż Kościół upadnie. Skandale to nie przypadek. Wtedy zacznie się okres stawiania Kościoła na nowo.


So lip 03, 2021 20:58
Post Re: Orchard Lake
Cincinnatus napisał(a):
Widok starszych ludzi na plaży nie jest zabawny. Widok kardynała - już tak. Na tej plaży najbardziej egzotyczny jest widok kardynała w gaciach. Nic bardziej egzotycznego na tej plaży nie ma.

Z Kościołem zrobi porządek Pan Bóg. Ja nie mam w sobie tyle gniewu w stosunku do Kościoła, ile ma Pan Bóg. Skandale będą ciągnąć się latami aż Kościół upadnie. Skandale to nie przypadek. Wtedy zacznie się okres stawiania Kościoła na nowo.


Kardynał w szatach ukrywa swój prawdziwy obraz, kardynał w gaciach obnaża prawdę. Podobnie jest z prezydentem w garniturze i krawacie. Pomniki stawiane są ludziom w szatach. Gdy im je zdejmiesz, dochodzisz do wniosku, że pomnik postawiono komuś z drugim stopniem otyłości i żądasz natychmiastowego usunięcia go z cokołu.

PS
Te swoje proroctwa w sprawie porządków, to Twoje przemyślenia powstałe z gniewu, czy może miałeś jakieś objawienia?


N lip 04, 2021 6:52
Post Re: Orchard Lake
Pan Bog od 2 tysiecy lat sobie z Kosciolem radzil, wiec i teraz poradzi.

Ja mam nadzieje na ujawnienie wszystkich brudow i otrzezwienie hierarchii. Ze nie sa "wybrani" w sensie "poza prawem" i dla jakichkolwiek przywilejow, ale wybrani do szczegolnej odpowiedzialnisci na tym i tamtym swiecie. Ze wszystkimi konsekwencjami.

A o tym, ze to kardynal, a nie po prostu starszy czlowiek, jak setki innych na plazy, wiesz ty i gawiedz z Polski, ktora ma okazje do rechotu, bo to "kardynal w gaciach".
Ze swojego ojca "w gaciach" tez mialbys taka ucieche?


N lip 04, 2021 7:18
Post Re: Orchard Lake
Kael napisał(a):
Pan Bog od 2 tysiecy lat sobie z Kosciolem radzil, wiec i teraz poradzi.

Pod warunkiem że naprawdę istnieje.

Kael napisał(a):
Ja mam nadzieje na ujawnienie wszystkich brudow i otrzezwienie hierarchii. Ze nie sa "wybrani" w sensie "poza prawem" i dla jakichkolwiek przywilejow, ale wybrani do szczegolnej odpowiedzialnisc

Bujasz w obłokach droga Kael. Właśnie widać że hierarchowie są poza prawem i jakie mają przywileje. I kogo słowa mają w "najwyższym poważaniu". Nawet mi nie szkoda tych sługusów Dziwisza którzy są tam z nim. Dobrze im tak niech skaczą wokół swego pana i władcy. Uważasz, że robią to z miłości do bliźniego? Czy może dla własnej kariery zawodowej?

Kael napisał(a):
A o tym, ze to kardynal, a nie po prostu starszy czlowiek, jak setki innych na plazy, wiesz ty i gawiedz z Polski, ktora ma okazje do rechotu, bo to "kardynal w gaciach".


Myślę, że nikt nie rechocze z faktu zobaczenia kardynała w gaciach. Wyobrażasz sobie gdzie byłby nasz kardynał Dziwisz, gdyby nie był kardynałem, a zwykłym, schorowanym, samotnym, człowiekiem po osiemdziesiątce? Dzięki swojej pozycji społecznej bryluje w Chorwacji i robi szoł. Jak myślisz po co akurat teraz dał się zobaczyć w gaciach na plaży? Chyba nie wierzysz że po raz pierwszy jest na wakacjach?


N lip 04, 2021 8:40
Post Re: Orchard Lake
Naprawde wakacje w Chorwacji dzis, sa za cene wakcji na Seszelach?
Nie znasz zadnych starszych ludzi, ktorzy do Chorwacji na wakacje jezdza?

https://fly.pl/oferta/wakacje/chorwacja-wakacje/
Uwazasz, ze zadnego starszego czlowieka w Polsce nie (powinno byc) stac na taki wyjazd?
Czy ze wszyscy starsi moja juz tylko poscic i modlic sie o szybka smierc? A od jakiego wieku? 80? 70? 60? Czy moze juz 50?

Nie znam tych panow, ktorzy sa tam z Dziwiszem i ich motywy sa mi obojetne.
Nie wymyslam sobie, czego spodziewaja sie po tych wakacjach od czlowieka, wokol ktorego Watykan prowafzi sledztwo.


N lip 04, 2021 9:20

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Orchard Lake
Believing napisał(a):
Dzięki swojej pozycji społecznej bryluje w Chorwacji i robi szoł. Jak myślisz po co akurat teraz dał się zobaczyć w gaciach na plaży? Chyba nie wierzysz że po raz pierwszy jest na wakacjach?

Naprawde zamierzal zrobic szol z takim brzuszkiem? Raczej nie jest zadowolony ztego ze ktos go namierzyl.


N lip 04, 2021 10:04
Zobacz profil
Post Re: Orchard Lake
Gdyby nie chciał być namierzony, to by nie był. Tak uważam. Jakoś wcześniej nic do prasy nie przeciekło, gdzie wypoczywa kardynał.


N lip 04, 2021 10:13
Post Re: Orchard Lake
Kael napisał(a):
Nie znasz zadnych starszych ludzi, ktorzy do Chorwacji na wakacje jezdza?

Osiemdziesięciolatków - nie znam.
Wszyscy których znam, są spracowani i umierają przed osiemdziesiątką. Bądź, jeśli dożyją tak pięknego wieku, jeśli jeszcze mogą, to zajmują się swoimi schorowanymi współmałżonkami.

Kael napisał(a):
Uwazasz, ze zadnego starszego czlowieka w Polsce nie (powinno byc) stac na taki wyjazd?

A stać go? Takiego przeciętnego Kowalskiego.
Wiesz, ja nie mam osiemdziesięciu lat, ale wybieram na wypoczynek prywatne sanatorium w Busku-Zdroju. Koszt dwutygodniowego pobytu z pięcioma zabiegami dziennie to z 10% zniżką stałego klienta 3445 PLN. Nie ma wyjścia, gdy trzeba zadbać o zdrowie nadszarpnięte pracą, obowiązkami związanymi z wychowaniem.
Taka mała Chorwacja ;)

Kael napisał(a):
Nie znam tych panow, ktorzy sa tam z Dziwiszem i ich motywy sa mi obojetne.

Na fizjoterapeutów nie wyglądają. Po "ciut mniejszych bojlerach" domyślam się, że to najbliżsi współpracownicy. Czy i ich pobyt nie został najprawdopodobniej "opłacony z tacy"?

Kael napisał(a):
Nie wymyslam sobie,

I ja sobie nie wymyślam. Wyciągam własne wnioski.


N lip 04, 2021 10:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL