Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ... 
Autor Wiadomość
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Też mogę powiedzieć, że to, co napisał PeterW, to są wizje. Owszem, można przypuszczać, że w tym samym czasie były krzywdzone jakieś dzieci w Polsce. W jednej sprawie PeterW się myli. Sprawy pedofilii u ludzi świeckich też są nagłaśniane przez media. W komputerze mam ustawioną Wirtualną Polskę jako stronę startową. Ciągle czytam w WP, że jakieś dziecko zostało skrzywdzone przez ludzi świeckich i najczęściej jest mowa o molestowaniu seksualnemu.
(...) Tekst usunięty. To nie jest miejsce na rozważania o funkcjonowaniu forum! bramin

A propos skandali pedofilskich w Kościele. Spójrzcie na Kościół we Francji. Powołana została niezależna świecka komisja, kilka dni temu wydała bolesny raport i ... tamtejszy Kościół jest po najgorszym bólu. Teraz będzie przebiegać już tylko gojenie się ran. Prawda zaczyna wyzwalać Kościół we Francji. A Kościół w Polsce będzie trwać w tym brudzie przez lata, zmagając się co rusz z nowymi medialnymi doniesieniami o pedofilii kleru mającej miejsce wiele lat temu. Tak zdecydował nasz Episkopat. Wrzody na pewnej części ciała trzeba przecinać. Nie wolno ich pudrować. :D Episkopat w Polsce zużył tony pudru. Na nic to się zdało.


Wt paź 12, 2021 13:18
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
robaczek2 napisał(a):
Cincinnatus napisał(a):
Jest potężny rozdźwięk pomiędzy tym, co głoszą a tym, jak się zachowują.
Tak z ciekawosci - jak sadzisz do jakiego procentu duchowienstwa odnosi sie Twoja wypowiedz?
Moim zdaniem mniej niz 5%.
Czy jeszcze ktos ma odwage zaprezentowac swoj poglad?
Wiem ze Believing wysyla kazdego do swojej parafii zatem wg niego chyba 100%.


Przystawiłem ucho do rozmowy księdza Tadeusza i ks. Jarka. Przeczytaj, co w komentarzu napisał ks. Jarek.
https://twitter.com/IsakowiczZalesk/sta ... 2964418565

Komentarz mnie nie dziwi, bo słyszałem o tym, że dzisiaj wielu proboszczów bardzo źle traktuje wikarych, zwłaszcza neoprezbiterów. Nadal uważasz, że mniej niż 5% ?


Śr paź 13, 2021 17:34
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
bramin napisał(a):
żyjemy w czasach mediów społecznościowych, zeszmaconego dziennikarstwa, wystarczy wrzucić jakąś głupotę, plotkę, wystarczy, ze komuś cos się zdaje i wielu ludzi przyjmuje to za prawdę objawioną.


Z życia "świętego" kościoła:
Cytuj:
Ksiądz Marko Rupnik był uznawany za jeden z największych, współczesnych talentów sztuki sakralnej. Twórca mozaik w kaplicach Watykanu. Artysta, mówca i bliski współpracownik papieży okazał się seksualnym oprawcą. Ustalenia w jego sprawie zebrała Monika Białkowska, dziennikarka "Więzi", a w rozmowie z Interią odtwarza ich przebieg.
https://tygodnik.interia.pl/news-szanta ... Id,6575655

Believing, nie umieszczaj tego samego postu w różnych wątkach! bramin


So lut 04, 2023 8:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Bardzo dobry przykład obrazujący zdanie bramina. Sprawa konkretnego człowieka wykorzystywana do oceny całego Kościoła. Podziw i uznanie dla talentu sprytnie sugerujące, że dotyczyło akceptacji odchyleń seksualnych. Użycie słowa oprawca, bez wyjaśniania, jakim to torturom poddawał ofiary.
To dobry przykład na wykorzystywanie mediów do nagonki na Kosciół, jak też na religię i samego Boga.
Zastanawia mnie to, w jakim stopniu włączają się pożyteczni idioci, w jakim lemingi, a w jakim stopniu ci, którym najbardziej zależy na szkodzeniu.
Andej, proszę nie kopiować i nie wklejać całego poprzedniego postu, zobacz regulamin! bramin


So lut 04, 2023 9:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Speaking during a lively free discussion period on Monday evening, Bishop Bätzing lamented what he said was a lack of attention to clerical abuse survivors at the continental stage of the synodal process. He said he found it incomprehensible that the “hundreds of thousands of victims” did not have a voice at the synod.
co sie tlumaczy:
Przemawiając w poniedziałkowy wieczór podczas ożywionej, swobodnej dyskusji, biskup Bätzing ubolewał nad brakiem zainteresowania ofiarami nadużyć duchownych na kontynentalnym etapie procesu synodalnego. Powiedział, że jest dla niego niezrozumiałe, że „setki tysięcy ofiar” nie miały głosu na synodzie.

Widze ze to nie tylko ulubiony temat niektorych forumowiczow ale nawet szefa episkopatu naszych zachodnich sasiadow. Oczywiscie ze to jest najwazniejszy problem Kosciola. Litosci.


Wt lut 07, 2023 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
A jaki jest najwazniejszy problem Kosciola?
Jeszcze niedawno wydawalo sie ze Kosciol ma jakis potencjal, a teraz szybko zmierza do marginalizacji.
Potrzeba szybkich zmian a one sa za wolne i jest to tez latwo wykorzystywane przez tych ktorzy Kosciolowi dobrze nie zycza.
I nastapic zmiany nie moga poniewaz system to uniemozliwia. Kto zostaje biskupem? W jaki sposob to sie odbywa?
No bo jak ci co sie potrafia dobrze zakrecic i sa usluzni, spolegliwi, kadzacy swojemu zwierzchnikowi to nic dobrego z tego nie bedzie.
A dobrych kaplanow troche jednak jest, ale jakie oni maja szanse aby zajsc wyzej? Czy tak normalnie moga?
Jaka jest komunikacja wierni - duchowni?
Jaka jest komunikacja ksieza- hierarchowie?

Czy moze zyja sobie wsrod licznych pochlebstw gdzie nikt z otoczenia nie odwazy sie powiedziec prawdy.
Wiec jakie sa ich relacje?
Czy autentyczne?

A problem z pedofilia ma glebszy wymiar poniewaz jesli jakis biskup nie potrafi pochylic sie nad ofiara
to znaczy ze brak mu empatii, milosci do blizniego wiec jak moze on byc dobrym pasterzem?

Jedna z ofiar wypowiedziala sie na deon.pl ze tylko jeden biskup chcial sie z nia spotkac.
I to jest niepokojace.
Dobry samarytanin niepotrafi przejsc obojetnie i wiele potrafi dostrzec, i jest to dla niego naturalne, niewyuczone, on tez wspolodczuwa.
Odczuwa on niesprawiedliwosc blizniego jakby to jego samego dotyczylo i nie moze sie pogodzic z jej brakiem.

"„Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni”


Wierni tez sa tacy jacy sa i najwazniejsze aby na zewnatrz bylo przyzwoicie i nie idzie za tym zaden rozwoj duchowy gdyz po co sie trudzic i wychodzic poza strefe komfortu, wiec jest religia, ale taka pusta bez duchowosci.
Paciorek rano, paciorek wieczorem, a czasem nawet ucieczka zupelna w religie i wtedy codziennnie do Kosciola.
Takich porzadnych katolikow mocno siedzacych w praktykach religijnych i tym zyjacych tez troche jest.
Tyle ze to czesto jest tylko taka ucieczka.

Tylko na prawdzie mozna zbudowac cos solidnego.


Wt lut 07, 2023 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
katon napisał(a):
Potrzeba szybkich zmian a one sa za wolne i jest to tez latwo wykorzystywane przez tych ktorzy Kosciolowi dobrze nie zycza.
I nastapic zmiany nie moga poniewaz system to uniemozliwia..

Bardzo slusznie. Potrzeba zmian. Komunikacja o ktorej piszesz jest niewatpliwie do poprawienia.
No to oprocz wskazywania co jest zle jakie widzisz rozwiazania?
Bo oprocz narzekania nie zauwazylem u niemieckiego hierarchy wskazowek co mozna poprawic. Na tym forum rowniez o to ciezko. Narzekac na ksiezy, lekarzy, nauczycieli, prawnikow, kierowcow i kogo tam jeszcze kazdy potrafi.


Śr lut 08, 2023 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Alez po czesci wskazalem w czym rzecz i to wydaje mi sie najwazniejsze.
Z Ewangelii:

"Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą."

Bp. Dajczak do kaplanow:

(Od ok 7:30) Ci ktorzy glosza Ewangelie nie moga isc do czlowieka z matrycowym sposobem postepowania z formulka ktora mozna powtorzyc sto, tysiac razy. To jest szkodliwe dzialanie i zadne gloszenie."

(Od ok 13:40)Ten Kosciol jest taki ze przekazac Ewangelie moze tylko ktos kto jest uosobiona Ewangelia."

I od ok 31 min z dzienniczka Sw Faustyny.
https://www.youtube.com/watch?v=cBXD61JcXKk&t=392s

Przypomne jeszcze raz cos o dobrym Samarytaninie ktory potrafi dostrzec:
https://www.youtube.com/watch?v=Hw0APVpz9l4

Wiec jest to bardzo wazne jak formowani sa nasi kaplani.

Moze to wazne aby zrobic cos takiego(40 dni na pustyni):

" Ja tęskniłem za takimi chwilami. Bo człowiek poznaje nie tylko siebie, ale przede wszystkim Boga i Jego ogromną miłość. To było dla mnie jak drugie seminarium. Nie intelektualne, tylko duchowe".
https://www.gosc.pl/doc/927429.Pustelnia-daje-kopa

Mysle ze od glowy trzeba by tu zaczac, wiec Episkopat do wymiany, a dopiero wtedy ich nastepcy, ci mlodsi, nowi z nowym powyslem i nie zakleszczeni w tym starym, w tych schematach moga popchnac Kosciol do przodu.

Byla tradycja mocno zwiazana z Kosciolem i ta tradycja teraz upada a wraz z nia Kosciol i wierni tez odchodza.
Jakies skandale w Kosciele to tylko takie przyspieszacze.
Co to za wierzacy ktoremu odsloniecie ciemnych stron Kosciola spowodowalo upadek jego wiary?

Jeszcze kilkanascie lat temu caly narod plakal za papiezem, a teraz jak dyrygent w mediach sie zmienil
to i lud zaczal podskakiwac w rytm nowej muzyki.

"Jan Paweł II oddzielał ludzi od Boga. Tak zaczął się wielki szwindel"
"Przede wszystkim bardzo wątpliwe jest stwierdzenie, że Jan Paweł II był chrześcijaninem".
https://kultura.onet.pl/fragmenty-ksiaz ... el/dcynsfc

I tak ze skrajnosci w skrajnosc.

I to nie pan Bog jest dla wielu na pierwszym miejscu a programujace media grajace naszymi emocjami.

Wiec widac w jakiej zyjemy iluzji.

Jakis czas temu unikano krytyki Kosciola i tylko same dobre rzeczy pisano i bylo tak cukierkowo, tak teraz same zle newsy jakby nic zupelnie dobrego tam sie nie dzialo.
A przeciez media moglyby przy okazji tej krytyki przytoczyc fragment jakiegos budujacego kazania ktore mogloby na kogos wplynac pozytywnie.
Ale bardziej atrakcyjne dla mediow jest jak jakis ksiadz z ambony sie wypowie w temacie posilkow podczas wizyty duszpasterskiej.

Krytyka Kosciola owszem ale merytoryczna i nie za wszelka cene i z myla o jego naprawieniu a nie zniszczeniu.
A wierny tez poza zauwazeniem tych smutnych, ciemnych stron Kosciola powinien szukac dobra bo tylko ono
jest budujace.
Jest internet i zawsze mozna znalezc cos inspirujacego, natrafic na jakies ciekawe przemyslenia i jest roche takich duchownych ktorzy sie z nami dziela.
Swiata niezmienisz i nie masz na niego wplywu, ale to ty sie zawsze mozesz zmienic i wtedy i ten swiat juz nie bedzie taki sam.


Śr lut 08, 2023 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
katon napisał(a):
"Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą."
Mysle ze od glowy trzeba by tu zaczac, wiec Episkopat do wymiany, a dopiero wtedy ich nastepcy, ci mlodsi, nowi z nowym powyslem i nie zakleszczeni w tym starym, w tych schematach moga popchnac Kosciol do przodu.

Cytat z ewangelii super ale Twoj Episkopat do wymiany to chyba zart. Patrze na statystyki odejsc tych mlodszych. Skandale i naduzycia w Kosciele byly, sa i beda.
Cytuj:
Co to za wierzacy ktoremu odsloniecie ciemnych stron Kosciola spowodowalo upadek jego wiary?.

A to spostrzezenie jest ekstra. Mam taka sama opinie. Ciemne strony byly juz wsrod pierwszych Dwunastu o czym ci upadli zdaja sie nie pamietac i zyja w swoim swiecie uludy ze gdzies tam istnieje sekta idealow.


Cz lut 09, 2023 11:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
robaczek2 napisał(a):
Cytat z ewangelii super ale Twoj Episkopat do wymiany to chyba zart.

A dlaczego zart? Moze wtedy pojawili by sie tacy ktorzy by wchodzili i pozwalali innym wejsc do Krolewstwa Niebieskiego, ktorzy by sie troche bardziej zatroszczyli o te wlasnie wewnetrzna strone kubka i misy.
Przypomne slowa Bp Dajczaka:
"Ci ktorzy glosza Ewangelie nie moga isc do czlowieka z matrycowym sposobem postepowania z formulka ktora mozna powtorzyc sto, tysiac razy. To jest szkodliwe dzialanie i zadne gloszenie."

Szczerze powiem ze predzej natrafie na jakies ciekawe kazanie zwyklego ksiedza niz jakiegos hierarchy.
Najgorsze to sa tzw listy pasterskie. Tak w skrocie: dlugie, nudne i schematyczne i daje sie tam zauwazyc ten wlasnie matrycowy sposob postepowania z taka formulka ktora mozna wielokrotnie powtorzyc. Taki wypracowany styl, od ekierki.
Mlodziezy tym nie przyciagniesz, a wiekszosc wiernych jakos to musi znosic.
Bp Dajczak jest rzeczywiscie wyjatkowy i mowi z serca i takich tu trzeba. Jest jeszcze kilku innych, ale niewielu jednak.

Poza tym jakby wymienilo sie Episkopat to moze nowi mlodsi biskupi mieliby troche lepszy kontakt z rzeczywistoscia i z ludzmi, a wtedy latwiej o lekarstwo.
Mlodsi ktorzy sa z innej epoki na miejsce tych starszych..
Cytuj:
Patrze na statystyki odejsc tych mlodszych. Skandale i naduzycia w Kosciele byly, sa i beda.


To oczywiste ze w takim Kosciele mlodzi sie nie odnajda, wiec trudno zeby nie odchodzili jak traycja juz ich nie trzyma i rodzina nie bedzie palcami wytykac. Wczesniej to bylo latwo - tradycja, dziatkowie religijni, rodzice, to i mlody musial takim byc. Wyboru nie bylo, bo krzywo by patrzyli.
I trzeba bylo udawac. I tak to sie wszystko krecilo.
A biskup wtedy to byl ktos.
Cytuj:
A to spostrzezenie jest ekstra. Mam taka sama opinie. Ciemne strony byly juz wsrod pierwszych Dwunastu o czym ci upadli zdaja sie nie pamietac i zyja w swoim swiecie uludy ze gdzies tam istnieje sekta idealow.

I co tu porownywac tych obecnych z tymi pierwszymi dwunastu. Blisko byli Jezusa a przy tym tacy normalni z tymi swoimi slabosciami. Z problemami z wiara, nie to co ci dzisiejsi, przeciez oni takich problemow z wiara i innymi slabosciami miec nie moga tak jak inni zwykli ludzie.


Pt lut 10, 2023 1:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
A może lepiej: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w XXXX... I w miejsce XXXX wpisywać co się żywnie podoba. EU, PE, Sejm, Senat, Kongres, wszelkie partie i organizacje...
„Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum”
Otóż nie istnieje żadne ludzkie gremium, ani żaden człowiek (poza Maryją), które wolne byłoby od błądzenia, upadków...
Wielkość Kościoła polega na tym, ze się wciąż podnosi. Na tym, ze przetrwał o wiele większe upadki niż te, które są obecnie wywlekane (przez wrogów Kościoła i wiary).
Uważam, że źli ludzie koncentrują się na tym, co jest złe. Zwłaszcza u kogoś, kogo nie lubią. A dobrzy przeciwnie, koncentrują się na tym co dobre i starają się je podkreślać. Ci krytykujący uderzają w czyjeś piersi. Widząc źdźbło, ale nie zauważając belki.
Choć jest w tym jeszcze jedno, wylewając kubły pomyj na Kościół wydaje się im, że ich organizacje, partie stają się czystsze i nikt nie zauważy, że winni są takich samych czynów. To tak jak złodziej krzyczący w biegu: Łapaj złodzieja.


Pt lut 10, 2023 9:43
Zobacz profil
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
andej ma tylko jedno pytanie: gdyby okazalo sie, ze twoj nauczyciel, ktorego darzyles szacunkiem, wykorzystywal seksualnie swoich siostrzencow, to dalej bylby on dla ciebie autorytetem?
Albo twoj najlepszy przyjaciel, ktory zna takze twoje slabe strony, okazal sie byc zlodziejem, tyranem domowym i niszczyl psychicznie i fizycznie zone i dzieci? Dalej powierzalbys mu swoje tajemnice i moze jeszcze dawal falszywe alibi i gwarantowal sedziom jego nieskazitelnosc?

Tu nie chodzi o skandal obyczajowy jak teraz w diecezji koszalinskiej, gdzie pani z ktora sie pewien ksiadz zwiazal publikuje jego mejle publicznie.
Tu chodzi o systemowe chowanie przestepcow, przenoszenie pedofilii do innych parafii albo w miejsca gdzie beda niszczyc kolejne ofiary, ukrywanie dokumentow przed wymiarem sprawiedliwosci i wolanie, ze zadanie sprawiedliwosci i odszkodowan od przestepcow i ich zwierzchnikow to atak na swiety Kosciol, czyli samego Pana Boga!


Pt lut 10, 2023 10:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
andej napisał(a):
Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
A może lepiej: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w XXXX... I w miejsce XXXX wpisywać co się żywnie podoba. EU, PE, Sejm, Senat, Kongres, wszelkie partie i organizacje...
Co by nie mówić, to skandale są zawsze niewskazane (mowa o skandalach ze złem w tle; choć czy są dobre skandale? No, może taki, że uczeń, który w szkole ledwo zdawał do kolejnej klasy, nagle jest orłem w nauce - to taki "skandal" z przymrożeniem oka...).

Ale, ale, ale... jednak Kościół to jest na tyle społeczność wyjątkowa pod kątem wartości, jakimi tam się operuje w nauczaniu, że gdy teoria nauczana rozmija się z praktyką życia, to skandal jest jednak większy w moim odczuciu (bo od partii i ludzi w niej obecnych nie oczekuje się chyba tego samego, co od ludzi Kościoła - w Kościele się głosi wzniosłe ideały moralne, a w partii niekoniecznie... stąd tak różnicuję wagę tego, co się skandalem zwie).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt lut 10, 2023 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
No to mamy nadludzi, ludzi i podludzi.
Do nadludzi zaliczamy wyznawcow roznych religii, do ludzi zaliczamy nauczycieli, policjantow i prawnikow i do podludzi kierowcow, sprzedawcow, pracownikow produkujacych rozne przedmioty, rolnikow itd.


Pt lut 10, 2023 19:25
Zobacz profil
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Skandale w kościele były są i będą. Z tą tylko różnicą, że w dobie nowoczesnych technologii, rozwoju człowieka, nauki, nie da się tego zamieść pod dywan.
I tu rodzi się pytanie: czy nadal chcę być uczestnikiem takiego kościoła świętych i skandalistów, czy też nie?


Pt lut 10, 2023 19:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL