Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Dobre pytanie Believing.


Pt lut 10, 2023 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1944
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
robaczek2 napisał(a):
No to mamy nadludzi, ludzi i podludzi.
Do nadludzi zaliczamy wyznawcow roznych religii, do ludzi zaliczamy nauczycieli, policjantow i prawnikow i do podludzi kierowcow, sprzedawcow, pracownikow produkujacych rozne przedmioty, rolnikow itd.
Zbędną klasyfikację wprowadzasz... Wystarczy, żeby każdy był porządny tam, gdzie żyje i w tym, co robi... A to, że się różnych rzeczy od innych oczekuje, to normalne, bo i Jezus uczył, że "komu wiele powierzono, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48) - a skoro duszpasterzom powierzono "pasienie owieczek", to gdy tym "owieczkom" krzywdę robią, to czyż nie należy się im większa nagana?! (tak samo np. w przypadku szkolnych nauczycieli - im też powierzono dzieci pod opiekę i naukę...).
Tak to widzę, ale mogę się mylić...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lut 11, 2023 4:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Kael napisał(a):
andej ma tylko jedno pytanie: gdyby okazalo sie, ze twoj nauczyciel, ktorego darzyles szacunkiem, wykorzystywal seksualnie swoich siostrzencow, to dalej bylby on dla ciebie autorytetem?

Ależ nie, od razu potępiłbym całe szkolnictwo, system edukacji i cały resort oświaty. Dokładnie tak, jak czynisz to (zwróciłaś się in personam, dlatego w podobny sposób odpowiadam) potępiając Kościół (być może tylko ten w Polsce) za czyny iluś księży.

Kael napisał(a):
Albo twoj najlepszy przyjaciel, ktory zna takze twoje slabe strony, okazal sie byc zlodziejem, tyranem domowym i niszczyl psychicznie i fizycznie zone i dzieci? Dalej powierzalbys mu swoje tajemnice i moze jeszcze dawal falszywe alibi i gwarantowal sedziom jego nieskazitelnosc?

Poprosiłem Mateusza, aby odpowiedział a moim imieniu. I usłyszałem Mt 18.15-17 Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!

Kael napisał(a):
Tu chodzi o systemowe chowanie przestepcow, przenoszenie pedofilii do innych parafii albo w miejsca gdzie beda niszczyc kolejne ofiary, ukrywanie dokumentow przed wymiarem sprawiedliwosci i wolanie, ze zadanie sprawiedliwosci i odszkodowan od przestepcow i ich zwierzchnikow to atak na swiety Kosciol, czyli samego Pana Boga!

Otóż nie. Tu chodzi o systemową dyskredytację Kościoła. O niszczenie wszystkich księży, za winy kilku. Tu chodzi o pomijanie takich samych czynów wśród innych środowisk. A w szczególności o odwracanie uwagi o podobnych czynów dokonywanych przez lewaków czy elgiebetowców. To celowa i zorganizowana nagonka na cały Kościół. To tendencyjne i jednostronne spojrzenie na problem. To przejaw nieprzejednanej nienawiści do Kościoła.


So lut 11, 2023 9:58
Zobacz profil
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Jezeli Kosciol reagowalby nie gladzeniem po glowce przestepcow, jako "nietykalnych wybrancow Boga", tylko wspieralby ofiary, nie byloby takiego problemu.
Zadni oszczercy nie mieliby sie do czego przyczepic.
Sw Piotr o tym pisal:
Cytuj:
13 Kto zaś będzie wam szkodził, jeżeli gorliwi będziecie w czynieniu dobra? 14 Ale jeżelibyście nawet coś wycierpieli dla sprawiedliwości, błogosławieni jesteście. Nie obawiajcie się zaś ich gróźb i nie dajcie się zaniepokoić! 15 Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego6 i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest. 16 A z łagodnością i bojaźnią [Bożą] zachowujcie czyste sumienie, ażeby ci, którzy oczerniają wasze dobre postępowanie w Chrystusie, doznali zawstydzenia właśnie przez to, co wam oszczerczo zarzucają. 17 Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle.
1P

Nikt nigdy nie obiecywal, ze Kosciol bedzie rajem na ziemi, wyniesionym poza ludzkie prawa i ludzie slabosci. Wrecz przeciwnie.

Ale po co chcesz "isc do Kosciola", jesli ten ciebie zgani, a przestepce nagrodzi? Bedziesz sie dalej czul rownowartym czlonkiem "wspolnoty milujacych wyznawcow Chrystusa"?
Czy widzac powtarzajaca sie jawna niesprawiedliwosc nie uznasz, ze Ewangelia sobie, a ta konkretna wspolnota sobie?


So lut 11, 2023 10:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
andej napisał(a):
To celowa i zorganizowana nagonka na cały Kościół. To tendencyjne i jednostronne spojrzenie na problem. To przejaw nieprzejednanej nienawiści do Kościoła.

Trudno nie zauwazyc ze mamy do czynienia z rewolucja obyczajowa i Kosciol jest jedynym miejscem ktore wskazuje droge. Dlatego nalezy go zniszczyc. Zreszta w Kosciele rowniez sa tacy ktorzy chcieli by rewolucji np placz niemieckiego hierarchy w Pradze. A wsrod ludzi sa ideolodzy ktorzy pomagaja sterowac tymi zmianami i ogromna grupa pozytecznych idiotow z oczami zamknietymi na rzeczywistosc.


So lut 11, 2023 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Owszem sa zewnetrzni wrogowie Kosciola, ale to ci wewnetrzni wrogowie najbardziej jemu szkodza.
To ci ktorzy przyjeli postawe komformistyczna i ktorzy boja sie zmian i zamiataja prawde pod dywan rzekomo dla dobra Kosciola, a tak naprawde robia to dla wlasnej wygody.

A robaczek dobry przyklad tu zapodal z Abp Rysiem. Ksiadz zaniedbal i nie przyszedl do starszej osoby po koledzie, a biskup to naprawil i to poszlo w miedia jako cos pozytywnego.
I chcialoby sie widziec takie reakcje przelozonych biskupow ze ksiadz poptraktuje w sposob niegodziwy wiernych a biskup zareaguje i go ukarze, a nie ze nic sie nie stalo.

"Nie spotkałem w moim życiu nikogo, kto by stracił wiarę po przeczytaniu Marksa i Engelsa, natomiast spotkałem wielu, którzy ją stracili po spotkaniu ze swoim proboszczem".

Józef Tischner, Historia filozofii po góralsku


Cz mar 09, 2023 21:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL