Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia 
Autor Wiadomość
Post Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Prymasa uważam za wybitną postać. Zastanawiam się, co dzisiaj by zrobił w Kościele, gdyby żył i miałby 60-70 lat. Swoim autorytetem i charakterem zdziałałby zapewne dużo. Natomiast będąc na urzędzie Prymasa nie mógłby praktycznie nic, bo ... ten urząd to obecnie funkcje czysto honorowe. Taką zmianę wprowadził św. Jan Paweł II. Na dzisiejszego Prymasa niektórzy ludzie mówią: "Polaczek Nieboraczek". Choć jego intencje wydają się być szczere, to cóż on może ?

Piękna uroczystość beatyfikacyjna. Jak ten chór pięknie śpiewał ... ! Słychać było głosy anielskie !

Przy ołtarzu też same "Aniołki": Dziwisz, Kowalczyk, Głódź ... Brakowało Paetza, ale przypomniało mi się, że nie żyje.

Legat papieski przewodniczył beatyfikacji. Ciekawe, jak bardzo Kościół w Polsce był ofiarny, dając mu ofiarę za poprowadzenie Mszy beatyfikacyjnej. Ile dostał w kopercie ? 10 000 euro ? Myślę, że się nie pomylę, biorąc pod uwagę, że chodzi o watykańskiego prefekta ds. kanonizacyjnych.

Nawet taką uroczystość muszą poplamić !


N wrz 12, 2021 16:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Cincinnatus, o czym mamy tu dyskutować?
O funkcji prymasa?
O biskupach będących na tej uroczystości?
Czy ile dostał w kopercie papieski legat?
Poza paroma zdaniami na początku postu nie widzę w Twojej wypowiedzi nic merytorycznego, tylko klasyczny trolling.

_________________
ksiądz


N wrz 12, 2021 18:27
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
O beatyfikacji.

Mi to utkwiło w pamięci po obejrzeniu beatyfikacji. Innym Forumowiczom pewnie coś innego. Mogą się tym podzielić.


N wrz 12, 2021 18:33
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
bramin napisał(a):
Cincinnatus, o czym mamy tu dyskutować?
O funkcji prymasa?
O biskupach będących na tej uroczystości?
Czy ile dostał w kopercie papieski legat?
Poza paroma zdaniami na początku postu nie widzę w Twojej wypowiedzi nic merytorycznego, tylko klasyczny trolling.

Podobny trolling napisał T Terlikowski
https://wprost.pl/kraj/10490187/arcybis ... onych.html
Lekceważy skrzywdzonych i publicznie lekceważy pokutę...
A dla odmiany, duchowni celebransi smartfonami robią fotki w trakcie Mszy św :(
I oburzenie, ze młodzi wypisują sie z lekcji religii, wszak każda ryba psuje się od głowy...


Pn wrz 13, 2021 7:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Niestety ale Terlikowski kłamie i w tym przypadku uprawia trolling.
Oficjalny komunikat archidiecezji warszawskiej, który powołuje się na wypowiedź Nuncjatury w Warszawie brzmi:
Cytuj:
W wyniku zakończonego dochodzenia abp Głódź dostał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, nie może uczestniczyć w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej, a także ma wpłacić pieniądze na rzecz działalności Fundacji św. Józefa.

https://archwwa.pl/wiadomosci/watykan-u ... p-janiaka/

Proszę więc nie rozpowszechniać takich kłamliwych informacji, w prawie obowiązuje zasada: co nie jest zakazane, jest dozwolone. Mamy być uczciwi nawet wobec tych, których nie darzymy sympatią.

Masz świętą rację pisząc o smartfonach w czasie celebracji Eucharystii. To jest niedopuszczalne i karygodne zachowanie.
W sierpniu byłem w Polsce i celebrowałem w pewnej bazylice, dwóch koncelebrujących młodych księży zaczęło robić focie na początku Mszy, głośno zwróciłem im uwagę, żeby się zdecydowali albo robią za fotografów albo odprawiają święte obrzędy.
Zaskoczeni byli nie tylko ci fotografujący ale tez inni, jakbym wymagał czegoś nadzwyczajnego. Trzeba tępić i krytykować takie zachowania.

_________________
ksiądz


Pn wrz 13, 2021 8:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Porozumienie Państwo-Kościół 1950 – porozumienie zawarte 14 kwietnia 1950 roku pomiędzy przedstawicielami władz Rzeczypospolitej Polskiej i Kościoła katolickiego w Polsce

[…]Kościół katolicki, potępiając zgodnie ze swymi założeniami każdą zbrodnię, zwalczać będzie również zbrodniczą działalność band podziemia oraz będzie piętnował i karał konsekwencjami kanonicznymi duchownych, winnych udziału w jakiejkolwiek akcji podziemnej i antypaństwowej.[...]

Prymas Stefan Wyszyński
Inicjator porozumienia




Zastanawia ilu członków tych band podziemia, których obecnie nazywamy (Kościół również) "Żołnierze Wyklęci", w wyniku zwalczania, potępiania, piętnowania i karania konsekwencjami kanonicznymi duchownych, straciło w kazamatach UB życie, zdrowie oraz wiarę w Boga. Czy to nie ten sam Kościół święci obecnie pomniki członkom tych band podziemia, czy może to członkowie jakichś innych band podziemia.


Pn wrz 13, 2021 9:02
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
bramin napisał(a):
Niestety ale Terlikowski kłamie i w tym przypadku uprawia trolling.
Oficjalny komunikat archidiecezji warszawskiej, który powołuje się na wypowiedź Nuncjatury w Warszawie brzmi:
Cytuj:
W wyniku zakończonego dochodzenia abp Głódź dostał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, nie może uczestniczyć w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej, a także ma wpłacić pieniądze na rzecz działalności Fundacji św. Józefa.

https://archwwa.pl/wiadomosci/watykan-u ... p-janiaka/

Proszę więc nie rozpowszechniać takich kłamliwych informacji, w prawie obowiązuje zasada: co nie jest zakazane, jest dozwolone. Mamy być uczciwi nawet wobec tych, których nie darzymy sympatią.

Czyli grzech i pokuta ograniczony terytorialnie. Św Piotrowi gdy przyjdzie jego pora powie, że poza terytorium diecezji gdańskiej jest czysty jak lelija...bo przecież pokora, wstyd pozostały w Gdańsku.


Pn wrz 13, 2021 9:28
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
bramin napisał(a):
Niestety ale Terlikowski kłamie i w tym przypadku uprawia trolling.
Oficjalny komunikat archidiecezji warszawskiej, który powołuje się na wypowiedź Nuncjatury w Warszawie brzmi:
Cytuj:
W wyniku zakończonego dochodzenia abp Głódź dostał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, nie może uczestniczyć w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej, a także ma wpłacić pieniądze na rzecz działalności Fundacji św. Józefa.

https://archwwa.pl/wiadomosci/watykan-u ... p-janiaka/

Proszę więc nie rozpowszechniać takich kłamliwych informacji, w prawie obowiązuje zasada: co nie jest zakazane, jest dozwolone. Mamy być uczciwi nawet wobec tych, których nie darzymy sympatią.

Masz świętą rację pisząc o smartfonach w czasie celebracji Eucharystii. To jest niedopuszczalne i karygodne zachowanie.
W sierpniu byłem w Polsce i celebrowałem w pewnej bazylice, dwóch koncelebrujących młodych księży zaczęło robić focie na początku Mszy, głośno zwróciłem im uwagę, żeby się zdecydowali albo robią za fotografów albo odprawiają święte obrzędy.
Zaskoczeni byli nie tylko ci fotografujący ale tez inni, jakbym wymagał czegoś nadzwyczajnego. Trzeba tępić i krytykować takie zachowania.


To ja Ci teraz naświetlę przyszłość. Przez kilka lat, co jakiś czas, Polacy będą widzieli na uroczystych Mszach, PRZY OŁTARZU, Dziwisza, Głódzia, Kowalczyka, Skworca, Tyrawę, Janiaka, Rakoczego, etc. i jeszcze bardziej będą wkurzeni na Kościół. Podobną reakcję wywoływał przez lata Paetz. Ludziom nie chodziło generalnie o to, że łamie zakaz papieski, tylko że ze swoją niesławną buźką pokazuje się publicznie przy samym ołtarzu. Prasa o tym się rozpisywała, dolewając oliwy do ognia. Służy to Kościołowi ? A gdzie tam !

W innym temacie rozpocząłem z Tobą rozmowę, po czym usłyszałem od Ciebie, że spamuję i zobaczyłem, że mojego wpisu nie ma. Dla mnie był to początek rozmowy, dla Ciebie spam, który trzeba wywalić. Sprawa błaha, ale służy to Kościołowi ? Powiem Ci, że to forum dobrze odzwierciedla zwyczaje panujące w Kościele. Ma być posłuszeństwo pasterzom, tu na forum - moderacji, administracji. Inaczej wierny / forumowicz dostaje po łapkach. Częstotliwość dawania po łapkach jest wysoka na tym forum, jak i w Kościele. Porozmawiajmy teraz o skutkach. Podobne skutki dotknęły i Kościół i to forum. Wiernych czy forumowiczów ubywa. Dyskusja na tym forum - znikoma. Dwa, trzy tematy na początku strony żyją, w reszcie tematów są wpisy sprzed lat.

Dobrze, że dostrzegłeś przynajmniej kler na beatyfikacji. Chodzi mi o smartfony w ich rękach. Kościół ma przyszłość z takim klerem ? A wszędzie w Polsce jest podobnie (chodzi mi o zachowania kleru).


Pn wrz 13, 2021 15:02

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Nieprawda jest ze Terlikowski klamie, napisal przeciez wprost ze formalnie Glodz ma prawo byc na tej mszy, ale ze byc tam NIE POWINIEN.


Pn wrz 13, 2021 15:15
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Chodzi o to, że te wszystkie gagatki włażą na świeczniki i przez to jeszcze bardziej wkurzają ludzi. :D


Pn wrz 13, 2021 15:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Cincinnatus napisał(a):
wkurzają ludzi. :D

Czy mozesz mowic za siebie. W wielu Twoich wypowiedziach kreujesz sie za reprezentanta ogolu.
Mnie nie wkurzaja bo zdaje sobie sprawe z tego ze kazdemu zdarzaja sie potkniecia. Mnie rowniez a moze przede wszystkim. Tych ludzi wlasnie widzialem na transmisji z Areny Mlodych w Lodzi.


Pn wrz 13, 2021 18:40
Zobacz profil
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Mówię, co dociera do mnie od ludzi, których znam. Wielu moich znajomych, kolegów, przyjaciół chodziło do kościoła jeszcze 5 lat temu. Nie w każdą niedzielę, ale było tak, że chodzili - może zdarzało im się opuścić jedną niedzielę w miesiącu. W tej chwili nikt z nich nie chodzi. Teraz o ich dzieciach. Też nie chodzą do kościoła. Młodsze chodzą na religię, ale opowieści o Jezusie, Abrahamie, Mojżeszu traktują jak bajkę o złotej rybce. Sorry, ale tak jest. Moje pokolenie w ich wieku miało głębszą wiarę. U nich nie ma żadnej. Dwóch starszych synów koleżanki - jeden 14 lat, drugi 16 lat. 16-latek ze średnią ocen 5,2 (chodzi o ostatnie świadectwo szkolne), nie chodzi do kościoła od Pierwszej Komunii, na religię nie chodzi od 2 lat, rok temu nie poszedł do bierzmowania. Młodszy - nie idzie do bierzmowania, od bieżącego roku szkolnego wypisany z lekcji religii.

Mówisz o potknięciach kleru. W ten sposób rozmywa się przeważnie ogromną winę. Słyszałem wypowiedzi pewnej starszej kobiety: "No ksiądz złapał dziewczynkę za kroczek i co się stało !". No stało się ! Moja koleżanka nie wyszła za mąż, nie ma dzieci, boi się ludzi, żadnemu mężczyźnie nie dała się dotknąć w życiu dorosłym. Ma zmarnowane życie. Wszystko przez dotyk w kroczek. Prawda jest taka, że to nie potknięcia, tylko celowe i świadome działanie, wręcz taktyka (chodzi o traktowanie ofiar przez Kościół).

Mówisz o Arenie Młodych w Łodzi, głównie napędzonych przez katechetów. Jaki procent młodych był tam w skali kraju ? 0,00001% ? Teraz zadaj sobie pytanie, ilu młodych ludzi w Polsce było w ostatnią sobotę w lokalu czy dyskotece ? 30% ? 40% ?


Pn wrz 13, 2021 20:04
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Czy ja się mylę w stwierdzeniu, że papież Franciszek zakazał abp Głódziowi brania udziału w jakichkolwiek uroczystościach kościelnych? A na wczorajszej beatyfikacji abp Głódź brylował w nowiuśkim ubraniu celebransa. Ładnie to tak lekceważyć polecenia papieża Franciszka? I to w jak doborowym towarzystwie. Nie miał kto zwrócić abp uwagi?
Jaki to jest przykład dla wiernych i społeczeństwa?


Pn wrz 13, 2021 20:09
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
Głódź ma zakaz w archidiecezji gdańskiej. W warszawskiej może uczestniczyć w uroczystych nabożeństwach. Tylko swoim włażeniem na świecznik wkurza ludzi. On z boku nie usiądzie, tylko wepchnie się do przodu, odstrojony jak Arcyksiążę Ferdynand.


Pn wrz 13, 2021 20:18
Post Re: Dzisiaj odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia
To wyjątkowo łaskawym okazał się papież Franciszek. Teraz rozumiem mój błąd w myśleniu że to było na całą Polskę.

Niech się cieszą i czekają końca.

Z mojego środowiska - coraz więcej młodych bierze tylko ślub cywilny ( ku rozpaczy rodziców, bo jak to tak!). Coraz więcej młodych nie chce mieć dzieci. A jak już je ma, to ich nie chrzci, by nie robić im krzywdy. A jak już chrzci, to impreza jest jak wesele na 150 osób. Dla dzieci animatorzy, alpaki, malowanie twarzy, robienie super baniek. Dla dorosłych orkiestra i zabawa do 2 w nocy.


Pn wrz 13, 2021 20:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL