Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Komu przeszkadza Papież ? Komu przeszkadza Kościół ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Szachista napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Skoro poważnie, to ciekaw jestem, co też chciałeś przekazać Czytelnikom w tym zdaniu? Pytam, aby nie rozpędzać zanadto swojej wyobraźni :)

Skomentowałem między innymi własne (szczęśliwie niespisane) myśli do Twojego komentarza. Ledwie powstrzymałem się przed spiętrzeniem konfabulacji... Ty (tak mi się wydawało) budowałes parter, a ja o mało co dobudowałbym kilka pięter. Na koniec byłaby wieża Babel :)


Najbardziej zaintrygowała mnie ta "jedna strona", a dokładniej co to za strona. Odpowiedzi wprost nie ma, ale wyobraźnia podpowiada mi, że wieża Babel może symbolizować "tasiemcowe wątki". Jeśli nie mylę się w tych domysłach, to chciałbym jedynie dodać, że nie było moją intencją stawianie fundamentów pod kolejny takowy wątek :)


Śr paź 04, 2006 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Re: Komu przeszkadza Papież ? Komu przeszkadza Kościół ?
Stanisław Adam napisał(a):
W przypadku karykatur, niby jak w "Walce o ogień" walczono o wolność wypowiedzi.
??????
O co chodzi? Ktoś coś miał do tego filmu? Ludziom to się już naprawdę nudzi :?...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Śr paź 04, 2006 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
SweetChild.
Doskonale wiesz, że o żadnym Super/Hiper Układzie nie ma mowy.
On jest niemożliwy.
Wymieniłem tylko "środowiska" programowo zainteresowane walką z religią, chrześcijaństwem, KK, Papieżem. Środowiska te mają swoich fanatyków. Mają również wpływy w rządach, strukturach europejskich i mediach. Często mają spore pieniądze i inne środki by wynagradzać spolegliwe im media. Na zasadzie: ja ci ułatwię to, ty mi wyświdczysz przysługę. Ponieważ mają wspólnego "wroga" (KK) to i często wzajemnie się wspierają.
Na te "środowiska" ideowo "zaprogramowane" nakłada się polityka. Przyznasz, że są tacy w globalnej polityce, co chcą na konflikcie cywilizacji europejskiej z islamską coś ugrać. Za tą "polityką" są koncerny zbrojeniowe, dla których każdy konflikt zbrojny to u uczestników wymiana sprzętu na nowszy, nowe bieżące zamówienia itd.
Ja nie twierdzę, że jest jakiś jeden "demoniczny" ośrodek centralnie sterujący globalną nagonką na KK. Jest ich wiele. Wzajemnie się przenikają i infiltrują. I dlatego wygląda to tak, jakby zamiast wielu wektorów był jeden.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Śr paź 04, 2006 17:08
Zobacz profil WWW
Post 
Kościół przeszkadza m.in homoseksualistom


Śr paź 04, 2006 20:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
przemo napisał(a):
Kościół przeszkadza m.in homoseksualistom
Nieprawda. Znam wielu homo i żadnemu nie przeszkadza :)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Cz paź 05, 2006 6:20
Zobacz profil
Post 
a mi przeszkadza. Pomimo, że 90% moich znajomych to geje, nie znam ani jednego, który nie miałby jakiś pretensji do kościoła katolickiego, bądź też poczucia krzywdy jaką ta organizacja czyni temu wobec ludzi tego środowiska.


Cz paź 05, 2006 7:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
OK
Ale przypominam (profilaktycznie) że to NIE JEST temat o stosunku Kościoła do homoseksualizmu i homoseksualistów

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz paź 05, 2006 7:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Hmmm... Ciekawe. Może raczej od środowiska to zależy, bo moi znajomi po prostu nie przejmują się Kościołem, dużo śmieszniejsze dla nich jest to co wygadują politycy...
Oczywiście nie licząc takich indywiduum jak np. kś.Oko i jego "chrześcijańskie" wypociny prasowe, ale on Krk oficjalnie nie reprezentuje, bodajże nawet ochrzan dostał od zwierzchników...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Cz paź 05, 2006 7:26
Zobacz profil
Post 
filippiarz napisał(a):
Hmmm... Ciekawe. Może raczej od środowiska to zależy, bo moi znajomi po prostu nie przejmują się Kościołem

Zatem spróbuj z nimi o tym troche poważniej porozmawiać. Jeśli np chodzi o mnie to na co dzień mam taki stosunek jak opisałeś, po prostu sie nie interesuje kościołem, nie myślę o nim i generalnie lata mi co papież mysli w tej czy innej srpawie, no bo przecież żyję sobie spokojnie i raczej nikt mi tego nie uniemożliwia, ale jeśli byś chciał się czegoś wiecej dowiedzieć to byś dostał od większosći gejów informację, że kościół przeszkadza im w takim sensie, że sieje o nich ferment, kłamstwa, buduje im negatywny obraz w społeczeństwie. Kościół przeszkadza również w sensie nie lubienia go, nei dażenia sympatią, patrzenia nań spod byka. O takie przeszkadzanie mi chodziło. Jasne, że nie przeszkadza w życiu codziennym, ale ilekroć się słyszy opinie kościoła na temat gejów to się nóż otwiera..

Jotak, jeśli uważasz, zę to offtop to skasuj. Ja tylko się odwołuję do pytania tego wątku "komu kościół przeszkadz?", a nie pisze bezpośrednio o homsoeksualizmie.


Cz paź 05, 2006 7:41

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Stanisław Adam napisał(a):
Ja nie twierdzę, że jest jakiś jeden "demoniczny" ośrodek centralnie sterujący globalną nagonką na KK. Jest ich wiele. Wzajemnie się przenikają i infiltrują. I dlatego wygląda to tak, jakby zamiast wielu wektorów był jeden.


Nasz drogi Premier znalazł nawet wdzięczne określenie dla takiego stanu rzeczy: Szara Sieć. Nawiązuje zapewne do rozproszonej struktury internetu, wielu węzłów połączonych ze sobą wspólnym medium, ale dziłających w dużym stopniu niezaleznie. Podobno tak zbudowane są dzisiejsze organizacje terrorystyczne.

Ale mniejsza o struktury, ważniejsze jest, kogo zaliczyłeś do tych wrogów Kościoła. Dlaczego niby zwolennicy wolności antykoncepcji są od razu wrogami Kościoła? Albo zwolennicy wolności homoseksualnych? Podobnie cała reszta wymienionych, na tradycyjnych liberałach kończąc. Czemu ma służyć wypychanie ich wszystkich na linię frontu?

Jestem przekonany, że wielu wymienionych przez Ciebie ideowych przeciwników nie jest wrogo nastawiona do KK. Tym bardziej nie pochwala metod walki polegających na manipulacji znaczeniem wyrwanych z kontekstu zdań, budowaniu atmosfery sensacji na bazie wątpliwych "faktów histerycznych" czy przeinaczaniu przesłania konkretnych dokumentów.


Cz paź 05, 2006 9:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 20:18
Posty: 175
Post 
Jak się robi coś źle [nasz rząd] to musi być jakiś układ, który jest temu winien bo przecież nie kochani rządzący.

Co do ataków. TO nie ataki tylko chęć wyjawienia prawdy przez ofiary. Jestem zainteresowany mediami w Polsce i na świecie i wiem, że takie stacje jak BBC czy CNN nie walą pod publike bo i tak mają taką oglądalność, że taka sytuacja nie wpłynie jakoś znacząco na dłuższą metę na ich wpływy z reklam Może przez 2 tyg tak jak Gazeta Polska później wszystko wróci do normalnego stanu.

Myślę, że 10 razy przemyśleli to zanim wyemitowali te nagrania. No a cóż, że prawda może być niewygodna [o ile to jest prawda] no to coś każdy tam związany z KK próbuje sobie wymyślić niejako chcąc usprawiedliwiać :) Mam nadzieje, że te wątpliwości niedługo się rozwieją i będzie wszystko tak jak KK mówi.

Pozdrawiam :)


Cz paź 05, 2006 13:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
WhiteAngel napisał(a):
Myślę, że 10 razy przemyśleli to zanim wyemitowali te nagrania. No a cóż, że prawda może być niewygodna [o ile to jest prawda] (...)


Niestety, zbyt często okazuje się, że ta prawda jest mocno nieprawdziwa, jak w tym legendarnym już Radiu Erewań. A skutki przekłamania bywają fatalne. I co wtedy?


Cz paź 05, 2006 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
WhiteAngel napisał(a):
Jak się robi coś źle [nasz rząd] to musi być jakiś układ, który jest temu winien bo przecież nie kochani rządzący.

Zostawmy nasz Rząd. I nasze swojskie układy i sieci. Mówimy o tym, kto nie "lubi" KK.

WhiteAngel napisał(a):
Co do ataków. TO nie ataki tylko chęć wyjawienia prawdy przez ofiary. Jestem zainteresowany mediami w Polsce i na świecie i wiem, że takie stacje jak BBC czy CNN nie walą pod publike bo i tak mają taką oglądalność, że taka sytuacja nie wpłynie jakoś znacząco na dłuższą metę na ich wpływy z reklam Może przez 2 tyg tak jak Gazeta Polska później wszystko wróci do normalnego stanu.

Myślę, że 10 razy przemyśleli to zanim wyemitowali te nagrania. No a cóż, że prawda może być niewygodna [o ile to jest prawda] no to coś każdy tam związany z KK próbuje sobie wymyślić niejako chcąc usprawiedliwiać :) Mam nadzieje, że te wątpliwości niedługo się rozwieją i będzie wszystko tak jak KK mówi.

Ostatnio CNN kiepsko się wiedzie. Ale wróćmy do przypadku BBC.

Rzeczywiście, taka była renoma BBC: "nie waliło pod publikę".
Ale gdzie jest powiedziane, że raz zdobyta renoma - jest na zawsze ?
Zawsze, to jest tylko możliwość błędu, nawet w 10-ciokrotnym przemyśleniu.
Zawsze też jest możliwość zamierzonego błędu.
Wygląda na to, że tak było w tym przypadku.

Sam nie oglądałem tego "filmu", lecz wg wiarygodnych opinii był on w iście w "tefałenowskim stylu": stały audiowizualny "refren" (per examplum "Nie do wiary"), przemieszanie informacji z komentarzem, tekst niezgodny z obrazem, sugerowanie incydentu za regułę itd.

To nie był klasyczny telewizyjny czy filmowy dokument.
W kontekście "oglądalności" i "opiniotwórczości" przekraczającej granice W. Brytanii - na tym polega problem.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz paź 05, 2006 15:35
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
Stanisławie.
Walka z Kościołem w "demokratycznej" Ameryce,przybiera niejednokrotnie formę groteski.
W mieście Las Cruces,NM. "ktoś" zaskarżył miasto o posiadanie
krzyża w herbie i wnioskował o usunięcie znaku krzyża jako historycznego
punktu" landmark".
Niszczone są elewacje gmachów rządowych aby usunąć z nich elementy
judeo-chrześcijańskie.
Zaskarżono nawt napis na banknocie USD na którym od wieków
znajduje się napis - W Bogu nasza ufność.

Takie "drobne" incydenty idą w setki, ktoś nie szczędzi wysiłku i pieniędzy
na rozprawy sądowe (koszty kolosalne),na zgiełk medialny i polityczny.

W kraju w którym 95% to chrześcijanie,pozostałe 5% dzięki
"prawdziwej demokracji" zdobyło środki i fundusze aby terroryzować
i wyniszczać. Wprowadzać ferment który ma zaowocować nowym porządkiem dziejowym.

Jest to Stanisławie, imperialistyczny proletariat, międzynarodówka
internacjonalistyczna, hybryda kapitalizmu z komunizmem.

Prawdziwym żerem tego potwora jest słabość ludzka.


Cz paź 05, 2006 17:15
Zobacz profil
Post 
na jakiej pdostawie twierdzisz, że w USA 95% ludności to chrześcijanie?
W Ameryce większość tzw "wierzących" dekalruje wiarę w Boga i na tym pratkycznie ich wiara się zaczyna i kończy. Nie ma to nic wspólnego ani z chrześcijaństwem, ani z katolicyzmem, a zawłaszczanie sobie tej grupy ludzi jako "chrześcijan" w celu realizacji swoich interesów jest haniebne.


So paź 07, 2006 12:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL