Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 10:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 570, 571, 572, 573, 574, 575, 576 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Szanowny panie - ja nic takiego nie napisałem - co pan sugeruje.
Wiadomo jednak, że bez wyroku to są tylko przypuszczenia (może nawet graniczące z pewnością) - warto więc to udowodnić - bez dowodów trudno mówić o fakcie. Mam nadzieję, że jest pan w posiadaniu takiego dowodu iż czyn został popełniony.
Póki co wiadomo jest, że pan Prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej (CFIT) i to jest wszystko co do tej pory ustalono. Inne twierdzenia to zwykłe mijanie się z prawdą by nie powiedzieć oszczerstwa - które nie przystją katolikowi - nawet temu prawdziwemu.


Pozdrawiam

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


Cz maja 24, 2018 9:33
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Marek_Piotrowski napisał(a):
Bo jak wiadomo o morderstwie nie decyduje czyn morderstwa, tylko "prawomocny wyrok".

Owszem, tak to mniej więcej wygląda w cywilizacji łacińskiej, gdzie domniemuje się, że morderca jest niewinny i trzeba mu tę winę dopiero udowodnić. Prawomocny wyrok jest tu gwarancją, że dowód winy został przeprowadzony przez niezawisły Sąd i nie budzi wątpliwości.

Bez instytucji prawomocnego wyroku mamy samosądy motłochu, a bez instytucji niezawisłości mamy morderstwa sądowe na zlecenie osobników rozporządzających wolą polityczną. Pytanie: kim trzeba być, żeby rajcować się co najmniej jedną z tych możliwości?


Cz maja 24, 2018 9:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Niekoniecznie wyrok, niekoniecznie prawomocny. Do stwierdzenia morderstwa wystarczą dowody takie jak narzędzie zbrodni. Minęło przeszło dwa lata, a takowych brak. Jedynie kasa z budżetu wypływa na podkomisję.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 24, 2018 9:45
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Niekoniecznie wyrok, niekoniecznie prawomocny. Do stwierdzenia morderstwa wystarczą dowody takie jak narzędzie zbrodni. Minęło przeszło dwa lata, a takowych brak. Jedynie kasa z budżetu wypływa na podkomisję.

Której liczebność systematycznie maleje, ale kilku byłych członków komisji skompromitowało zupełnie "śledztwo" rzekomej "komisji".


Cz maja 24, 2018 9:51

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Niekoniecznie wyrok, niekoniecznie prawomocny. Do stwierdzenia morderstwa wystarczą dowody takie jak narzędzie zbrodni. Minęło przeszło dwa lata, a takowych brak. Jedynie kasa z budżetu wypływa na podkomisję.


Małgosiu oczywiście, że tak. Warto jednak poczekać z pisaniem o morderstwie do prawomocnego wyroku (choć i ten nie da 100% gwarancji).
Ja wspomniałem o procesie, ponieważ do niektórych nie docierają dotychczasowe ustalenia, ba nawet brak jakichkolwiek dowodów by było inaczej nie skłania do zweryfikowania swoich poglądów - za to rzucanie oskarżeń i owszem. A w sprawie morderstwa z tego co wiem nie toczy się nawet proces.

Pozdrawiam

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


Cz maja 24, 2018 10:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Bo jak wiadomo o morderstwie nie decyduje czyn morderstwa, tylko "prawomocny wyrok".

Owszem, tak to mniej więcej wygląda w cywilizacji łacińskiej, gdzie domniemuje się, że morderca jest niewinny i trzeba mu tę winę dopiero udowodnić. Prawomocny wyrok jest tu gwarancją, że dowód winy został przeprowadzony przez niezawisły Sąd i nie budzi wątpliwości.

Bez instytucji prawomocnego wyroku mamy samosądy motłochu, a bez instytucji niezawisłości mamy morderstwa sądowe na zlecenie osobników rozporządzających wolą polityczną. Pytanie: kim trzeba być, żeby rajcować się co najmniej jedną z tych możliwości?


Nie, żebym chciał bronić kuriozalnej tezy o zamordowaniu Kaczynskiego, ale zwracam uprzejmie uwagę, że Marek pisał o morderstwie, nie mordercy. Sam zaś fakt morderstwa (zabójstwa) zazwyczaj stwierdza się nie tylko przed prawomocnym wyrokiem, ale nawet przed wytypowaniem podejrzanego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 24, 2018 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):

Nie, żebym chciał bronić kuriozalnej tezy o zamordowaniu Kaczynskiego, ale zwracam uprzejmie uwagę, że Marek pisał o morderstwie, nie mordercy. Sam zaś fakt morderstwa (zabójstwa) zazwyczaj stwierdza się nie tylko przed prawomocnym wyrokiem, ale nawet przed wytypowaniem podejrzanego.


Tu akurat pełna zgoda - tylko ja pisałem o wyroku tylko dlatego, że póki co nie ma innych ustaleń jak takie, że była to katastrofa lotnicza - a inne to tylko bajania „fachwfcuf” i nic więcej. Myślę też że, mówienie o morderstwie w niektórych kręgach (przy okazji Smoleńska) równa się mówieniu o mordercy.


Pozdrawiam

Edit:
Literówki

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


Ostatnio edytowano Cz maja 24, 2018 10:17 przez JarStary, łącznie edytowano 1 raz



Cz maja 24, 2018 10:14
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Hm.

Uwaga cenna, dziękuję za nią. Zasugerowałem się tymi cudzysłowami na zwrocie prawomocny wyrok.


Cz maja 24, 2018 10:15

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/n ... id,tm.html

Haha, cóż za ironia losu :-D

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 24, 2018 17:57
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JarStary – zapominasz, że Marek Piotrowski obraca się ostatnio coraz więcej w jedynym środowisku, które można podejrzewać o zamordowanie Lecha Kaczyńskiego i ewentualne nastawanie na życie jego brata. Może więc ktoś mu coś szepnął.

Gdybym był na miejscu Kaczyńskiego, to lękałbym się zamachu do tego stopnia, że Aerys Targaryen byłby przy mnie wzorem beztroski.


Cz maja 24, 2018 18:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/niespodzianka-prawo-i-sprawiedliwosc-oglosilo-kandydata-na,4659531,art,t,id,tm.html

Haha, cóż za ironia losu :-D

Nie bardzo rozumiem. Obecny prezydent, Tomasz Budasz, także startuje w wyborach. Uważasz, że przejdzie kandydat PiS? Tu masz poparcie dla obecnego prezydenta: http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-ra ... z,851.html

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 24, 2018 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oj, nie napisałem o co chodzi. Rzecz w tym, że facet był właścicielem Morbid Noizz, firmy swego czasu pionierskiej i zasłużonej na polu dystrybucji w Polsce black metalu. W kontekście Gniezna i PiS dość zabawne ;)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 24, 2018 20:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ooo, to nawet sympatyczne, że ludzie postrzegają Gniezno jako ostoję świętości :-D . Tu też są bardzo różni ludzie, ale w przeciwieństwie do ściany wschodniej, PiS nie ma przewagi mimo iż mieni się partią prawdziwych katolików (chyba muszą prymasa wypisać z Kościoła, bo jest apolityczny).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz maja 24, 2018 21:08
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie wszędzie na ścianie wschodniej PIS ma przewagę, np. w wyborach w 2015 r., w powiecie hajnowskim miał dopiero czwartą pozycję:

1. PO - 22,1%,
2. Zjednoczona Lewica - 20%,
3. PSL - 18,3%,
4. PiS - 17,8%,
5. Kukiz'15 - 8,2%,
6. Nowoczesna Ryszarda Petru - 4%.


Pt maja 25, 2018 7:07
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zefciu napisał(a):
Fakt, że w swoich wypowiedziach powtarza dokładnie wszystko to, co powtarzają wszyscy inni genetyczni patrioci wynika z faktu, że samodzielnie doszedł do identycznych wniosków.

zefciu, jeśli naprawdę wierzysz w to, że istnieją genetyczni patrioci, to genetyczni zdrajcy też chyba muszą istnieć.


Pt maja 25, 2018 7:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 570, 571, 572, 573, 574, 575, 576 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL