Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 07, 2020 21:05Odpowiedz w wątku  [ Posty: 665 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 45  Następna strona
 Nowy koronawirus 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 746
Post Re: Nowy koronawirus
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):

"Niebawem" trafia środki i do nas juz zakupione bezpośrednio u producentów w Chinach. A "niebawem", a nie jutro, bo transport zapchany. Czesi tez kupili bezpośrednio i zrobili nawet własny most powietrzny wykorzystując osobiste kontakty(sic!; i jak na razie chyba tylko oni). Od nich należy się uczyć, nie od Brukseli. Podobno staramy sie zrobić cos podobnego, podobno. Informacji o tym nie ma i dopóki cokolwiek nie zrobią (o ile sie uda) nie będzie. Najprawdopodobniej dostaniemy swoje w tym samym czasie co inni.
Cały ambaras w tym, że "niebawem" może być trochę późno i przy gorszym scenariuszu będzie ze środkami krucho nawet tam, gdzie sa obecnie zapasy.

Może być, a może nie być, ale na pewno będzie taniej, bo zawsze silniejszy ma większą moc w przetargu.

Ja myślę, że decyzja o "spóźnieniu" się na unijny przetarg była podjęta z premedytacją:przecież obowiązuje narracja że Unia jest bee. Potem z triumfem pokażą w tvpis jaka ta Unia egoistyczna, innym załatwia, a nam nie.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz mar 26, 2020 8:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2012 15:51
Posty: 13508
Post Re: Nowy koronawirus
Stan na rano 26.3.2020
Ogolna liczba: 1051
Nowych infekcji: 150 (152 / 115 / 98)

pom napisał(a):
Oby szczepionka powstała jak najszybciej ale, jak sobie poradzisz, by zaszczepić Hindusów bo jak tego ludzkość nie zrobi to będą się tam piętrzyły nowe mutacje COVID-19 wymagające nowych szczepionek? I jak wyeliminujesz u Hindusów aktualne dwie mutacje - jak wielu z nich żyje pod gołym niebem i nie ma kontaktu z mediami, a pochówek ich jest wbrew jakiejkolwiek higienie?

Są i bogaci Hindusi mający także w Polsce swoje biznesy i domy, i są i ich `pracownicy` także w Polsce. Czy granice myślisz, że dla biznesu będą wiecznie zamknięte? A co zrobisz z dziećmi Hindusów urodzonymi w Polsce?

pom co mialoby oznaczac to ostatnie zdanie? Jakas dyskryminacja?
Hindusi tez maja szczepienia. I w swoich lepiankach maja radia i telewizory! Chyba nie uwierzysz!


Mrs_Hadley napisał(a):
Kael napisał(a):
Mrs_Hadley, te 2%, dla ktorych nach (ach jakze humanitarny) rzad "poswieca caly kraj", to z jakiego zrodla wzielas?

Te 2% wzięłam z danych WHO dotyczących śmiertelności wśród zarażonych koronawirusem w Chinach, ale jak wynika z ostatniej wypowiedzi szefa WHO obecnie śmiertelność wynosi 3,4%.

Uważasz, że połowa społeczeństwa jest w grupie ryzyka śmierci z powodu koronawirusa?

(...)Jednak gdy zaczynają umierać ludzie, nawet najwięksi pyszałkowie pokornieją, przykład Włoch jest porażający, gdyż tam odsetek zgonów wśród zarażonych wynosi prawie 10%, tam jednak epidemia przyjęła poziom ekstremalny, dlatego za bazę przyjęłam odsetek 2%. Jeżeli dzięki podjętym działaniom, uda się zejść poniżej pułapu 2% zgonów, to znaczy, że te wszystkie ograniczenia uratowały wiele istnień ludzkich.


Tak naprawde, to kazdy ma 50% szans: albo przezyje (pytanie: w jakim stanie? Moze byc rencista w mlodym wieku po uszkodzeniu pluc) albo umrze.

Nawet z grup wysokiego ryzyka nie kazdy umiera, a np " tylko" 20-30 procent.
Jezeli jednak zabraknie sprzetu, moze bedzie umierac juz 100% jak we Wloszech?

Po to sa te ograniczenia: zeby nie bylo kilkaset tysiecy osob na raz w stanie krytycznym, bo tego zaden system nie udzwignie. No i zeby jednak zabezpieczyc tych, ktorzy prawie na pewno nie przezyja. I nie sa to tylko osoby 80+


Cz mar 26, 2020 8:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1621
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
jak sobie poradzisz, by zaszczepić Hindusów bo jak tego ludzkość nie zrobi to będą się tam piętrzyły nowe mutacje COVID-19 wymagające nowych szczepionek?

Niekoniecznie będzie potrzeba nowej szczepionki. Czy wiesz, że np. szczepionka na czarna ospe powstała na bazie podobnego wirusa krowianki, mutacji atakującej krowy i świnie? Nawet do końca nie wiadomo jaki to był szczep, bo po wiekach trzymania w laboratoriach róznił się nawet od krowianki "dzikiej" (oba szczepy mutowały osobno).

A kto sie nie zaszczepi, to albo będzie odporny albo ... umrze. Z ospa prawdziwa było podobnie. W zasadzie wystarczy aby zaszczepiła sie większość ludzi, a wirus wyginie.
pom napisał(a):
A co zrobisz z dziećmi Hindusów urodzonymi w Polsce?
A co ma do tego pochodzenie etniczne? W Polsce jest jedno prawo dla wszystkich bez względu na pochodzenie etniczne, kolor skóry, oczu, włosów.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz mar 26, 2020 8:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 02, 2004 17:39
Posty: 40366
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
Bóg wielokrotnie ostrzega w różnych objawieniach przed kataklizmami i nawołuje do nawrócenia. Nawet w Biblii masz zniszczenie Sodomy i Gomory za grzechy sodomskie. I tych przykładów jest wiele i w Biblii i w objawieniach.
Swoją drogą trudno mi wyobrazić sobie osiągnięcie przez ludzi większego dna rozpusty i grzechów niż jest obecnie.

Kataklizmy były, są i będą i nie są karą za grzechy - przypomnij sobie słowa Chrystusa i wieży w Siloe - czyż myślicie, ze ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli?...Albo myślicie, że owych osiemnastu na których zawaliła sie wieża w Siloam zabiła ich, bo byli większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy?.


Cz mar 26, 2020 9:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 467
Post Re: Nowy koronawirus
Cytuj:
pom co mialoby oznaczac to ostatnie zdanie? Jakas dyskryminacja?
Hindusi tez maja szczepienia. I w swoich lepiankach maja radia i telewizory! Chyba nie uwierzysz!

Po prostu pokazuję, że Polska jest powiązana `nitkami biznesowymi` z Indiami, które są już nie do zerwania. I trochę logiki - jak bezdomni mogą mieć TV, nie wspomnę o sienniku do spania.

Miałem w życiu bezpośredni kontakt z wieloma Hindusami i mam trochę pojęcia o czym mówię. Mogę też wstawić tu trochę publicznych mediów w razie zainteresowania, by sobie wyobrazić z czym mamy do czynienia.

Na początek np czy wiecie, że w Indiach jest warstwa społeczna, która wg ich tradycji nie jest godna do tego by ich zwłoki mogły być wrzucone do Gangesu?

YTber jest Polakiem mieszkającym w Tajlandii więc wszystko zrozumiecie. W filmiku pokazany jest hotel, gdzie tam mowa o TV jak kojo jest w ... zobaczycie :)?

A na ulicach wielu bezdomnych.

https://www.youtube.com/watch?v=AyxMAf0cwpI

I wyobraźcie sobie tu masowe szczepienia na COVID-19. A to jest najświętsze miasto w Indiach, a wiecie jak wyglądają przedmieścia, czy wsie, czy drogi? Fakt, że nie jest to Bangladesz gdzie koronawirus też dotarł. Ciekawe jak cywilizacja się zdobędzie na szczepienia dla nich, jak do tej pory wiele ludzi umiera z głodu na świecie, a gospodarka światowa dopiero wyhamowuje.

A Afryka boryka się z niespotykaną plagą szarańczy - czy świat im pomoże?


Cz mar 26, 2020 9:43
Zobacz profil
Moderator

Dołączył(a): Pn cze 21, 2004 18:27
Posty: 8031
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
I wyobraźcie sobie tu masowe szczepienia na COVID-19.
Jakoś na czarną ospę w Tajlandii nie cierpią. Polio też zostało w tym kraju wyeliminowane. Zatem pozostaje wniosek iż problem niemożności wyobrażenia sobie masowych szczepień w Tajlandii wynika z Twojej kiepskiej wyobraźni, a nie z rzeczywistych problemów.

Zresztą miało być o Hindusach, a nie Tajach. Mam kolegów Hindusów. Ba! Mój szef wszystkich szefów (CEO) ma indyjskie pochodzenie. Więc chętnie usłyszę, czemu mam się ich bać jakoś bardziej od innych. Póki co, wychodzą jakieś dziwne uprzedzenia zamiast argumentów.

_________________
მიჯნურობა სხვა რამეა, არ სიძვისა დასადარი:
იგი სხვაა, სიძვა სხვაა, შუა უზის დიდი მზღვარი


Cz mar 26, 2020 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1621
Post Re: Nowy koronawirus
@pom
Nie wszyscy muszą się zaszczepić aby zaraza padła. Nie padnie tez w ciągu jednego sezonu. Będzie się błąkać przez kilka lat zanim większość ludzi nabierze odpornosci albo droga naturalna albo przez szczepienia.
Najgroźniejsza jest teraz, gdy nikt nie jest odporny i kazdy kto sie z wirusem zetknie choruje.

@zefciu
Na czarna ospe juz nigdzie nie szczepią :D

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz mar 26, 2020 10:31
Zobacz profil
Moderator

Dołączył(a): Pn cze 21, 2004 18:27
Posty: 8031
Post Re: Nowy koronawirus
Kozioł napisał(a):
Na czarna ospe juz nigdzie nie szczepią :D
Wiem. Ale kiedyś szczepili. I wyeliminowali chorobę na całym świecie, a nie tylko w tych krajach, gdzie sobie pom wyobraża, że się dało :)

_________________
მიჯნურობა სხვა რამეა, არ სიძვისა დასადარი:
იგი სხვაა, სიძვა სხვაა, შუა უზის დიდი მზღვარი


Cz mar 26, 2020 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 467
Post Re: Nowy koronawirus
Cytuj:
Jakoś na czarną ospę w Tajlandii nie cierpią. Polio też zostało w tym kraju wyeliminowane. Zatem pozostaje wniosek iż problem niemożności wyobrażenia sobie masowych szczepień w Tajlandii wynika z Twojej kiepskiej wyobraźni, a nie z rzeczywistych problemów.W Tajlandii to mieszka autor filmiku na YouTube, a mówimy o Indiach. :) Zapraszam na film.

Nie mam uprzedzeń i nawet miły zapach bezdomnych nie jest mi obcy. Pokazuję tylko, że w Indiach, które liczą ok 1,3 miliarda (1 296 384 042) osób w tym wielu bezdomnych (pisałem o mieszkających pod chmurką lub gołym niebem i sorki, że nie domyśliliście się, że chodzi mi o bezdomnych) trudno jest wyegzekwować kwarantannę kijem, czy ćwiczeniami fizycznymi.

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-in ... ja-4514160

Cytuj:
Zatrzymywanie riksz i motocykli, karanie przez przysiady i pompki, a nawet bicie. To środki stosowane przez policję w Indiach, która dyscyplinuje obywateli do pozostania w domach. Od wtorku w kraju obowiązuje 21-dniowy zakaz wychodzenia z domu. Wszystko to, aby nie dopuścić do rozwoju koronawirusa w tym ponad miliardowym kraju.


Cz mar 26, 2020 10:42
Zobacz profil
Moderator

Dołączył(a): Pn cze 21, 2004 18:27
Posty: 8031
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
W Tajlandii to mieszka autor filmiku na YouTube, a mówimy o Indiach.
Aha. W Indiach też nie ma polio, ani czarnej ospy. Jest niestety odra, póki co.
Cytuj:
Pokazuję tylko, że w Indiach, które liczą ok 1,3 miliarda (1 296 384 042) osób w tym wielu bezdomnych (pisałem o mieszkających pod chmurką lub gołym niebem i sorki, że nie domyśliliście się, że chodzi mi o bezdomnych) trudno jest wyegzekwować kwarantannę kijem, czy ćwiczeniami fizycznymi.
No dobra. Ale jaki to ma mieć związek z Hindusami żyjącymi w Polsce?

_________________
მიჯნურობა სხვა რამეა, არ სიძვისა დასადარი:
იგი სხვაა, სიძვა სხვაა, შუა უზის დიდი მზღვარი


Cz mar 26, 2020 10:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 467
Post Re: Nowy koronawirus
Pokazuję, że niektórzy Hindusi mający biznesy w Polsce i domy mieszkalne, czy apartamenty, którzy mają potomstwo narodowości Polskiej są powiązani na stałe z Polską. To samo dotyczy ich `pracowników` z Polskimi dziećmi. Więc jak się z powrotem otworzą granice dla biznesu tu będzie nowy kanał migracji ludzi z Indii do Polski. Ot stwierdzenie faktu. A koronawirus w Indiach bez pomocy świata będzie trudny do wyeliminowania.


Ostatnio edytowano Cz mar 26, 2020 10:55 przez pom, łącznie edytowano 1 razCz mar 26, 2020 10:53
Zobacz profil
Moderator

Dołączył(a): Pn cze 21, 2004 18:27
Posty: 8031
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
Pokazuję, że niektórzy Hindusi mający biznesy w Polsce i domy mieszkalne, czy apartamenty, którzy mają potomstwo narodowości Polskiej są powiązani na stałe z Polską. To samo dotyczy ich `pracowników` z Polskimi dziećmi. Więc jak się z powrotem otworzą granice dla biznesu tu będzie nowy kanał migracji ludzi z Indii do Polski. Ot stwierdzenie faktu.

Aha. Czyli po prostu stwierdziłeś fakt nie mający związku z tematem wątku. A ja krzywdząco założyłem, że piszesz coś na temat.

_________________
მიჯნურობა სხვა რამეა, არ სიძვისა დასადარი:
იგი სხვაა, სიძვა სხვაა, შუა უზის დიდი მზღვარი


Cz mar 26, 2020 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 467
Post Re: Nowy koronawirus
Jest na temat.


Cz mar 26, 2020 10:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2012 15:51
Posty: 13508
Post Re: Nowy koronawirus
pom napisał(a):
Pokazuję, że niektórzy Hindusi mający biznesy w Polsce i domy mieszkalne, czy apartamenty, którzy mają potomstwo narodowości Polskiej są powiązani na stałe z Polską. To samo dotyczy ich `pracowników` z Polskimi dziećmi. Więc jak się z powrotem otworzą granice dla biznesu tu będzie nowy kanał migracji ludzi z Indii do Polski. Ot stwierdzenie faktu. A koronawirus w Indiach bez pomocy świata będzie trudny do wyeliminowania.

pom kanaly migracji z Polski w swiat sa i beda nieskazone wirusem?
Przeciez jest jasne, ze zaden kraj (no, moze Korea Pln) sobie z wirusem nie poradzi. Po co ten lament nad Indiami? U nas bezdomnych nie ma? Zatroszcz sie o polskich bezdomnych, tych mijasz co dzien!


Cz mar 26, 2020 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 467
Post Re: Nowy koronawirus
Indie są na kuli ziemskiej i będą ciągłą wylęgarnią mutacji koronawirusa, puki świat im nie pomoże uporać się z problem. A przypominam, że wszystko się zaczęło od znacznie bardziej karnych Chin.


Cz mar 26, 2020 11:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 665 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL