Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 19, 2021 2:35Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12915 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 856, 857, 858, 859, 860, 861  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1762
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Dane Min. Zdrowia z 3 kwietnia 2021, na covid zmarło:
- 138 lekarzy,
- 131 pielęgniarek,
- 19 położnych,
- 16 ratowników medycznych.

nolda napisał(a):
Nie bardzo rozumiem, na czym ta zasługa Pana Kaczyńskiego polega, mogę prosić o wyjaśnienie? Odnoszę wrażenie, że we bez mała wszystkich krajach na świecie, jeśli nie we wszystkich mamy rekordowe liczby zgonów, komu przypiszesz te zasługi w innych krajach?

Po USA, Brazylii, Indiach, Meksyku w przeliczeniu zgonów na milion mieszkańców Polska znajduje się na 5-6 miejscu. Przy czym raczej trudno porównywać warunki zdrowotne nędzarzy w fawelach, na ulicach Indii, w rejonach nędzy Meksyku...to co i kto winien?


Nie wiem, jak to było 9 kwietnia ale dzisiaj jest zgoła inaczej i chyba 9 kwietnia było dość podobnie:

zgonów na milion

Czechy 2 2677
Węgry 3 2675
Bułgaria 7 2261
Słowacja 9 2070
Bośnia 5 2476
Czarnogóra 6 2299
Macedonia 8 2187
Słowenia 11 2008
Brazylia 14 1785
USA 15 1754
Polska 17 1679
Meksyk 20 1643
Indie 120 133

Jak widać, to kraje byłego bloku wschodniego przodują w śmiertelności na milion mieszkańców, a statystyki Węgier i Polski w ostatnich dniach szybują szybko do góry.


(miejsce w rankingu), (ilość zgonów na milion mieszkańców)
nie wiem, jak to sformatować


Cz kwi 22, 2021 9:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2018 19:14
Posty: 1142
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kawałek życia i przejmujących ludzkich historii.


So kwi 24, 2021 9:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1280
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
To jest pytanie, odpowiedź, teza do udowodnienia, czy wkładanie mi nie moich zdań w usta?

Skoro do udowodnienia to proszę udowodnićCytuj:
I może wyjaśnisz sens tego jego argumentu że mamy inną populację(uczestnicy strajku kobiet) więc przez to zagrożenie niewielkie.

Cytuj:
Błędnie zakładasz, że muszę się zgadzać z jakimiś wypowiedziami jakichś gostków, których - pewnie - utożsamiasz z moją stroną polityczną. Simon mi ani brat ani swat, jego linii argumentacji ani nie rozumiem ani się z nią nie zgadzam.

Nic nie zakładam jednak to bardzo poważny problem gdy tacy eksperci w mediach się kompromitują.
Cytuj:
Cytuj:
Być może wypowiedzi pana Simona były dyktowane bardziej politycznie niż merytorycznie, nie wiem. Ale pan Szumowski jest w pierwszej linii politykiem, i to nie byle jakim ale (byłym) ministrem zdrowia.

Noszenie maseczek łączyć z polityką? Widocznie taką uzyskali wiedzę(Szumowski i Główny Inspektor Sanitarny).


Cytuj:
Natomiast u pana Sommera najgorszym błędem nie jest prak tytułu profesorskiego czy wykształcenia medycznego, ale łamanie standardów tego, co jest (albo powinno) być jego profesją, czyli dziennikarstwa.

Owszem ale to nic nadzwyczajnego to normalka więc tak naprawdę niczego wyjątkowego ten Sommer nie uczynił.
Pewnie że powinno być inaczej jednak nic na to się nie poradzi że dziennikarstwo sięgnęło dna.
Jakość mediów wpływa na jakość demokracji. Dziennikarze wysilać się nie muszą ponieważ odbiorca nie jest wymagający.
To kwestia edukacji jednakże to nie w interesie polityków. W ich interesie jest mieć wpływ na jakieś media.

Cytuj:
Owszem należy sprawdzać różne zródła i nie zawsze nam to wychodzi. Tak z przebiegu dyskusji jakoś nie widzę tego u Ciebie gdyż nie dostrzegasz tu wielu kwestii i argumentów.

Cytuj:
Co ciekawe, pewien wzrost jest przy chorobach przenoszonych przez kleszcze. A choroby seksualne bez większych zmian. Ostrożne wnioski wskazują na to, że przez lockdowny, czasowe zamykanie szkół oraz nakaz maskowania zmniejszyła się liczba pierwszej grupy chorób, zwiększyła liczba chorób związanych z masowymi spacerami (kleszcze), natomiast ludzie ciurlają się bez większych zmian.

Nic nadzwyczajnego w tym nie ma że jest wzrost chorób związanych z kleszczami ponieważ od pewnego czasu coraz więcej jest kleszczy zarażonych jak i też stopniowo ich przybywa. Rośnie też wiedza w tym temacie personelu medycznego i już nie odrzucają tak łatwo tej możliwości.Cytuj:
"Stwierdza" się jak zwykle, na podstawie wyważenia ryzyka. Przykładowo szczepionki, czy to kowidowe czy grypowe, mają zawsze jakieś niezerowe ryzyko skutków ubocznych. Przez porównanie tego z ryzykiem nieszczepienia podaje się, który wybór (dla których grup ryzyka) jest mniejszym a który większym złem.

No nie bardzo można tu zrównać szczepionki covidowe z grypowymi ponieważ niepożądane efekty uboczne jak np gorączka, dreszcze, zawroty głowy czy wymioty są praktyczne niespotykane wśród tych grypowych a u covidowych to normalka lecz naczelni doktorzy wbrew rzeczywistości zwykle twierdzą inaczej.
No i jak przedstawiają się badania kliniczne szczepionek covidowych w odniesieniu do poszczególnych schorzeń?
Czy uwzględniono poszczególne grupy? Sądząc tak po wypowiedziach osób na forum vertigo to chyba nie bardzo.
A co ze skutecznością tych szczepionek po kilku miesiącach od zaszczepienia?
No na pewno Astra Zeneca ma tu problem a przecież powinno to wyjść już wcześniej ponieważ uczestnicy badań klinicznych są dalej na bieżąco monitorowani.
Cytuj:
To wszystko racja. Ale:
- Ilość nadmiarowych zgonów zmienia się w obie strony, jak pokazuje przykład Niemiec, w niektórych chorobach może się nawet zmniejszać
- wpływ kowidowych śmierci na stan psychiczny jest niezerowy. W moim kręgu rodzinnym i znajomych akurat w Polsce ostatnie półtora roku było okresem pogrzebów, w przeważającej części 100% kowidowych. Może nie jestem reprezentatywny, ale taka jest moja obserwacja
- skutki ekonomiczne na gospodarkę są we wszystkich wariantach, w przypadku lockdownów rozdzielają się bardziej równomiernie, niż gdyby w niekótrych branżach każdy szef musiał decydować, czy ryzykować zdrowie pracowników, bo konkurent na pewno otworzy restaurację czy salon. Lockdown wyrównuje tę kwestię.
- dodatkowe środki z funduszy europejskich też należy uwzględnić. Chwilowo bezwarunkowe, ale z pewnością gdyby jeden kraj drastycznie obniżał standardy ochrony przed zakażeniem, temat wyszedłby na tapetę. A Polska już i tak jest na cenzurowanym przez kwestie konstytucyjne.

Ależ tych nie covidowych zgonów jest znacznie więcej bo ci niecovidovi pacjenci są mniej cenni więc się ich nie będzie operować.
To w takim razie należy też zamknąć fabryki i supermarkety ponieważ dużo ludzi tam się przewija i po co ryzykować?
Środki komunikacji też zamknąć.
A te fundusze europejskie to przecież z drukarki i nic nie będzie tu bez konsekwencji.
Naukowcy też mówią o następnych nieuchronnych zarazach więc lepiej żeby ludzie porzucili myśli o otwieraniu własnych biznesów.
To już chyba mniejsze ryzyko na giełdzie.

Cytuj:
Krytykujesz Sommera a robisz to samo ponieważ w tym artykule naukowym na którym opierał się Sommer bardzo wyraznie jest podkreślone że osoby otyłe
są szczególnie zagrożone na konsekwencje zarażenia covidem więc bardzo wybiórczo to badanie potraktowałeś.

Cytuj:
Przeszukałem tamto badanie pod względem jednej kwestii, lockdownów. Wykazałem, że pan Sommer cytując jedną wypowiedź na temat lockdownów nie zacytował innej, ważnej dla dalszych losów pacjentów. Jest to brak poważny, gdyż tu wystarczy CTRL-F do kontroli. Nie kwestionuję innych kwestii i nie analizowałem ich tak dogłębnie. Zresztą krótka piłka: Polska zajęła wysokie miejsce w kwestii otyłości przez lockdowny? Chyba nie <1>, już w 2016 byliśmy w Europie na czwartym miejscu. Można spekulować na temat wpływu lockdownów, ale nie poszedłbym tak daleko, żeby twierdzić, że bez nich ta liczba by znacząco spadła.

A było takie badanie dotyczące wzrostu otyłości przez locdowny? Pewnie się pogorszyło bo trochę ludzi ograniczyło ruch a także wzrost depresji wpływa na to że rzadziej wychodzimy z domu.
Cytuj:
Przede wszystkim społeczeństwo powinno się zaszczepić. Jak Izrael, który obecnie wraca do normalności. Wtedy dylemat między polityką pro- czy anty-lockdownową przestaje istnieć.

Ale skoro już po sześciu tygodniach skuteczność Astra Zeneci spada to może być na krótko to rozwiązanie.
A co z Pfizerem?
A społeczeństwo się nie zaszczepi w takim stopniu aby można było mówić o odporności stadnej.
Dużo ludzi nie chce się szczepić jak się dowiaduje o reakcjach po szczepieniu u znajomych.
Cytuj:
Echh... mój drogi katonie, chlor zabija wirusy w wodzie.

Nikt nie rozpyly chloru w powietrzu. To znaczy, dziś nie rozpyla. Efekty rozpylania chloru w powietrzu przetestowano praktycznie w 1915 po Ypres.

Bez znaczenia to jednak nie jest a przy ograniczeniu liczby osób pewnie wyjdzie mniejsze ryzyko niż w zakładzie pracy, czy w markecie.
Cytuj:
Owszem, ale w innych krajach wystrzeliwała już kilkakrotnie przedtem. W innych krajach są dwa albo trzy garby, Polska dopiero pod koniec 2020 zaczęła zwyżkować.

No właśnie to ciekawe bo powinno to być dużo wcześniej - tłumy na ulicach - strajk kobiet.

Cytuj:
Być może, politycy zawsze sukces ogłaszają. Co do dynamiki pandemii to nie zaprzeczam, że po poluzowaniu pod koniec 2020 zaprzepaszczono osiągnięcia poprzednich miesięcy. Odwrotnie w USA, po miesiąca odstraszających statystyk nastąpił gwałtowny zwrot, polityczny (Biden) i epidemiologiczny. Nadal więc, mimo znacznego pogorszenia sytuacji, Kaczyński wychodzi lepiej niż Trump i Bolsonaro.

USA nie poniosą aż tak dotkliwych strat ekonomicznych więc nie wiem czy lepiej. A u nas mamy do czynienia z dużo większą liczbą zgonów niecovidowych.
A w Brazylii jest duża część społeczeństwa żyje w slamsach i higiena jest na niższym poziomie. Poza tym nie ma aż tak dużo
więcej liczby zgonów covidowych w Brazylii i USA w odniesieniu do Polski na 1000 m

Być może nie z gospodarki polskiej, no ale do czegoś w końcu ta unia jest. Natomiast raczej płonne są nadzieje, że obecna władza uzyska coś ponad to, gdyż nie jest skłonna do jakichkolwiek kompromisów w kwestiach konstytucyjnych.

Posiada worek z pieniędzmi bez dna? Wszystkie kraje potężnie zadłużone.
My wszyscy za to musimy zapłacić i to nie mało.
Cytuj:
I ostatnia myśl. Polska służba zdrowia to nie tylko pieniądze, to także ludzie. Cytowałem statystyki o umieralności lekarzy i personelu medycznego. Nie cytowałem statystyk o emigracji zarobkowej w tej branży. Poluźnienie lockdownu być może poprawiłoby sytuację w restauracjach, na basenach czy wyciągach. Ale gdybym jako lekarz czy pielęgniarka stał w obliczu zwiększenia zagrożenia własnej śmierci za cenę ratowania fryzjerów czy księgarzy, to dwa razy bym się nie zastanawiał. Ten ruch pewnie i tak będzie, ale zmiana polityki w tym punkcie go tylko wzmocni. Jak już raz pisałem, w karetce zakup samego wozu i jego wyposażenie to dziś najmniejsza część kosztów. Problemem są ludzie, ich zarobki i ich wykształcenie. Poluzuj lockdowny, to nawet z Ukrainy nie przyciągniesz uzupełnienń.

A ja bym się nie zastanawiał ponieważ śmiertelność wśród personelu medycznego jest bardzo niska rzędu kilku promili, dotatkowo wyjdzie to wyraznie mniej dla młodszych lekarzy bez chorób współistniejących. A jakby co to leczyłbym się środkami których się powszechnie nie stosuje.
No i przede wszystkim zadbałbym jeszcze bardziej o swoją kondycje fizyczną, zdrową dietę i odporność.
Mało kto rozumie jak ważne jest zbudowanie własnej silnej odporności i nawet nie wiesz co to katar.


N kwi 25, 2021 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3610
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
bert04 napisał(a):
To jest pytanie, odpowiedź, teza do udowodnienia, czy wkładanie mi nie moich zdań w usta?

Skoro do udowodnienia to proszę udowodnić


Musiałem się "przesłyszeć". Prosisz mnie o udowodnienie tezy, którą sam postawiłeś? Serio? Onus probandi się kłania.

Cytuj:
Nic nie zakładam jednak to bardzo poważny problem gdy tacy eksperci w mediach się kompromitują.


No różnie to bywa z tymi ekspertami, ale przynajmniej u nich można sprawdzać, na czym polega ich wiedza, mają jakąś interakcję ze środowiskiem naukowym, które może sprawdzać jego wypowiedzi.

Tak na marginesie, z powodów obiektywnych (emigracja) jak i subiektywnych (odraza) nie śledzę na bieżąco polskich mediów, ale w tym tygodniu widziałem w jakimś TVN prof. Simona, który wypowiadał się na temat złagodzenia lockdownów. I większość jego argumentów była podobna do Twoich, m.in. wpływ na psychikę i rekreacja a zdrowie. Nie wiem, czy poniśszy link to ta wypowiedź która słyszałem, ale jest w podobnym tonie. Musiałem o Tobie myśleć, jak tego słuchałem.

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... ii-5065130

Cytuj:
Noszenie maseczek łączyć z polityką?


Ależ oczywiście. Polityka to nie tylko wiedza ściśle naukowa, ale też rachunek kosztów i korzyści. Eksperci naukowi są we wszystkich krajach, wiedza nie jest tajemna a jednak decyzje bywają różne. W jednym kraju jest obowiązek maskowania, w innym zalecenie, w trzecim nic.

Cytuj:
Cytuj:
Natomiast u pana Sommera najgorszym błędem nie jest prak tytułu profesorskiego czy wykształcenia medycznego, ale łamanie standardów tego, co jest (albo powinno) być jego profesją, czyli dziennikarstwa.

Owszem ale to nic nadzwyczajnego to normalka więc tak naprawdę niczego wyjątkowego ten Sommer nie uczynił.


Najpierw cytujesz gazetę jako "badanie naukowe" a teraz uciekasz w stylu "wszyscy dziennikarze na psy schodzą"? Pomijając to, że nie zgadzam się z konkluzją (Sommer na serio wyróżnia się negatywnie, nawet Korwin podawał linki do źródeł), to nie wpływa to pozytywnie na Twoją linię argumentacji.

Cytuj:
Pewnie że powinno być inaczej jednak nic na to się nie poradzi że dziennikarstwo sięgnęło dna.
Jakość mediów wpływa na jakość demokracji. Dziennikarze wysilać się nie muszą ponieważ odbiorca nie jest wymagający.
To kwestia edukacji jednakże to nie w interesie polityków. W ich interesie jest mieć wpływ na jakieś media.


Na polityków, media czy społeczeństwo na tym forum wpływu większego nie mamy. Nie oznacza to, że mamy zrównywać poziom dyskusji w dół. Jeżeli takie fora jak to nasze mnie czegoś nauczyły, to właśnie sztuki dyskusji, argumentacji, sięgania do źródeł i sprawdzania kwestii w innych mediach czy na innych platformach uznawanych bez kwestionowania. I tego się trzymam, i to polecam.

Cytuj:
Nic nadzwyczajnego w tym nie ma że jest wzrost chorób związanych z kleszczami ponieważ od pewnego czasu coraz więcej jest kleszczy zarażonych jak i też stopniowo ich przybywa. Rośnie też wiedza w tym temacie personelu medycznego i już nie odrzucają tak łatwo tej możliwości.


Nie przeczę, gdyż wspiera to nawet moją tezę, a mianowicie że lockdowny mają także pozytywny wpływ na zmniejszenie śmiertelności niektórych chorób, a przyrost wśród chorów przenoszonych przez kleszcze jest niezależny od tematu.

Cytuj:
No nie bardzo można tu zrównać szczepionki covidowe z grypowymi ponieważ niepożądane efekty uboczne jak np gorączka, dreszcze, zawroty głowy czy wymioty są praktyczne niespotykane wśród tych grypowych a u covidowych to normalka lecz naczelni doktorzy wbrew rzeczywistości zwykle twierdzą inaczej.


No ja Ciebie bardzo przepraszam, ale obracam się w kręgu ludzi podających się szczepieniom antygrypowym i wiem, że niektórzy mają regularnie "lekką grypę" po szczepionce. Może nie są tak mocne, jak opisywane efekty uboczne przy Astrze i innych, niemniej mówimy też o lżejszej chorobie, więc proporcjonalnie to jest porównywalne.

Cytuj:
No i jak przedstawiają się badania kliniczne szczepionek covidowych w odniesieniu do poszczególnych schorzeń?
Czy uwzględniono poszczególne grupy? Sądząc tak po wypowiedziach osób na forum vertigo to chyba nie bardzo.
A co ze skutecznością tych szczepionek po kilku miesiącach od zaszczepienia?
No na pewno Astra Zeneca ma tu problem a przecież powinno to wyjść już wcześniej ponieważ uczestnicy badań klinicznych są dalej na bieżąco monitorowani.


Nie znam forum vertigo i nie kojarzę, do czego tym razem się odnosisz. O 6 miesiącach - niżej.

Cytuj:
Ależ tych nie covidowych zgonów jest znacznie więcej bo ci niecovidovi pacjenci są mniej cenni więc się ich nie będzie operować.


Ech... stara teoria spiskowa, słyszę ją od roku. Jeżeli nawet by się zgadzała, to nie ma ona nic wspólnego z lockdownami (a na tym chciałem się koncentrować). A falsyfikuje ją praktyczny brak "nadprogramowych" zgonów w pierwszej połowie 2020 roku w Polsce, kiedy o tych mega-dopłatach już słyszałem. "Nadprogramowe" zgony wystrzeliły dopiero w czwartym kwartale.

Cytuj:
To w takim razie należy też zamknąć fabryki i supermarkety ponieważ dużo ludzi tam się przewija i po co ryzykować?
Środki komunikacji też zamknąć.


Owszem, są żądania krótkiego ale pełnego lockdownu. Takiego z zamknięciem fabryk i transportu na tydzień lub dwa. Jak na razie nawet najbogatsze państwa się na to nie zdecydowały. Być może powinny.

Cytuj:
A te fundusze europejskie to przecież z drukarki i nic nie będzie tu bez konsekwencji.
Naukowcy też mówią o następnych nieuchronnych zarazach więc lepiej żeby ludzie porzucili myśli o otwieraniu własnych biznesów.
To już chyba mniejsze ryzyko na giełdzie.


Zaraza dotyka cały świat, więc po jej przejściu cały świat będzie się podnosił ze szkód wyrządzonych. Ważniejsze jest więc, kto szybciej z tego wyjdzie i zacznie nadrabiać, niż kto oszczędzi dutki na półśrodkach, dziadowskich maskach, masowym omijaniu luźnych zakazów.

Co do następnych zaraz, to chyba oczywiste jest, że Covid nie pozostanie bez wpływu na przyszłe metody walczenia z zarazami oraz reguły współżycia społecznego. Tak jak AIDS swego czasu przyczynił się do rozpowszechnienia prezerwatyw i zmian w środowiskach zagrożonych, tak i teraz, nawet jak pokonamy Covid, to jeszcze przez lata będziemy żyć w jego cieniu.

Cytuj:
Przede wszystkim społeczeństwo powinno się zaszczepić. Jak Izrael, który obecnie wraca do normalności. Wtedy dylemat między polityką pro- czy anty-lockdownową przestaje istnieć.

Ale skoro już po sześciu tygodniach skuteczność Astra Zeneci spada to może być na krótko to rozwiązanie.
A co z Pfizerem?
A społeczeństwo się nie zaszczepi w takim stopniu aby można było mówić o odporności stadnej.
Dużo ludzi nie chce się szczepić jak się dowiaduje o reakcjach po szczepieniu u znajomych.
[/quote]

Nie wiem, skąd te ploty o spadku skuteczności Astry po 6 tygodniach, jeżeli odstęp między pierwszą a drugą dawką jest dłuższy. Może pomyliło Ci się z chińską szczepionką? O tej istotnie było, że chroni mało skutecznie i dosyć krótko. A może chodziło o kwestię wydłużenia odstępu między pierwszym a drugim szczepieniem? To właśnie Astra, mimo skutków ubocznych, jest skuteczna już po pierwszej dawce, ale musi być "utrwalona". Pfizer i Moderna dają ochronę dopiero po drugim zastrzyku.

Cytuj:
Bez znaczenia to jednak nie jest a przy ograniczeniu liczby osób pewnie wyjdzie mniejsze ryzyko niż w zakładzie pracy, czy w markecie.


To zależy. W większości prac mamy stałych pracowników i ograniczony kontakt z klientami. Na basenie mamy dużą liczbę krótkich kontaktów z różnymi ludźmi. Model epidemiologiczny będzie więc przypominał porównywanie częstego seksu w małżeństwie z rzadkim seksem z różnymi partnerami na zarażanie się syfami i kiłami.

Cytuj:
No właśnie to ciekawe bo powinno to być dużo wcześniej - tłumy na ulicach - strajk kobiet.


Być może prof. Simon miał rację i uczestnicy rekrutowali się ze środowisk, które trzymały dyscyplinę maskowania. Covido-sceptycy są bardziej rozpowszechnieni na koserwatywno-narodowej stronie sceny politycznej.

Tym bardziej podkreślam pozytywnie politykę PiS, która idzie wpoprzek oczekiwań sporej części ich elektoratu. Mam czasem nieprzyjemność rozmawiać z ich elektoratem, wiem, jak poirytowani są tym właśnie.

Cytuj:
USA nie poniosą aż tak dotkliwych strat ekonomicznych więc nie wiem czy lepiej. A u nas mamy do czynienia z dużo większą liczbą zgonów niecovidowych.


Podniosą podniosą. Ale bogaty może więcej stracić, zanim go zaboli.

Cytuj:
A w Brazylii jest duża część społeczeństwa żyje w slamsach i higiena jest na niższym poziomie. Poza tym nie ma aż tak dużo
więcej liczby zgonów covidowych w Brazylii i USA w odniesieniu do Polski na 1000 m


W USA zmieniła się władza, nie wiem, ile razy to trzeba przypominać. W obu krajach nadwyżka była przez cały czas, ale zdaje się, że zmądrzeli (nawet Bolsonaro). Polsce w ostatnim kwartale 2020 odbiło, niestety.

Cytuj:
Posiada worek z pieniędzmi bez dna? Wszystkie kraje potężnie zadłużone.
My wszyscy za to musimy zapłacić i to nie mało.


Worek może i dno ma, ale jest duży, i silniejsi od Polski do niego dokładają. Zawsze to lepiej, niż radzić sobie samemu.

Cytuj:
Cytuj:
I ostatnia myśl. Polska służba zdrowia to nie tylko pieniądze, to także ludzie. Cytowałem statystyki o umieralności lekarzy i personelu medycznego. Nie cytowałem statystyk o emigracji zarobkowej w tej branży. Poluźnienie lockdownu być może poprawiłoby sytuację w restauracjach, na basenach czy wyciągach. Ale gdybym jako lekarz czy pielęgniarka stał w obliczu zwiększenia zagrożenia własnej śmierci za cenę ratowania fryzjerów czy księgarzy, to dwa razy bym się nie zastanawiał. Ten ruch pewnie i tak będzie, ale zmiana polityki w tym punkcie go tylko wzmocni. Jak już raz pisałem, w karetce zakup samego wozu i jego wyposażenie to dziś najmniejsza część kosztów. Problemem są ludzie, ich zarobki i ich wykształcenie. Poluzuj lockdowny, to nawet z Ukrainy nie przyciągniesz uzupełnienń.

A ja bym się nie zastanawiał ponieważ śmiertelność wśród personelu medycznego jest bardzo niska rzędu kilku promili, dotatkowo wyjdzie to wyraznie mniej dla młodszych lekarzy bez chorób współistniejących. A jakby co to leczyłbym się środkami których się powszechnie nie stosuje.
No i przede wszystkim zadbałbym jeszcze bardziej o swoją kondycje fizyczną, zdrową dietę i odporność.
Mało kto rozumie jak ważne jest zbudowanie własnej silnej odporności i nawet nie wiesz co to katar.


Nie wiem też, co to ospa, dżuma i cholera i parę innych chorób, które regularnie wymiatały spore części ludności w Europie i nie tylko. "Czarna Smierć" i tak dalej, zawsze wynikały ze zwiększenia gęstości zaludnienia oraz z postępu w transporcie ludzi po tej planecie. Dzisiejsza ludzkość jest tak zagęszczona i tak opleciona siecią transportu, że stała się niesłychanie wrażliwa na takie choroby. Samym aerobikiem i dietą warzywno-owocową tego nie załatwisz.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn kwi 26, 2021 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1280
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
No różnie to bywa z tymi ekspertami, ale przynajmniej u nich można sprawdzać, na czym polega ich wiedza, mają jakąś interakcję ze środowiskiem naukowym, które może sprawdzać jego wypowiedzi.

Najlepiej to ich sprawdzać porównując obecne ich wypowiedzi z tymi wcześniejszymi. Powiedzą to a za jakiś czas nie wiadomo dlaczego zupełnie co innego.
Najlepszy jest w tym prof Horban gdzie na proste pytanie w ciągu kilku minut podaje zupełnie różne liczby dotyczące zakrzepicy.
To nie jest błaha sprawa ponieważ spada do nich zaufanie społeczne i ich wskazówki odnośnie pandemii są traktowane mniej poważnie.
Wielu lekarzy nie ośmieli się wyrazić odmiennego zdania aby uniknąć kłopotów, nie ma otwartej, swobodnej dyskusji w temacie koronawirusa.
A jak sprawdzić jaki był udział osób z różnymi chorobami w badaniach klinicznych?
Podaje się jedynie że w badaniach wzięła udział duża liczba osób.
Cytuj:
Ależ oczywiście. Polityka to nie tylko wiedza ściśle naukowa, ale też rachunek kosztów i korzyści. Eksperci naukowi są we wszystkich krajach, wiedza nie jest tajemna a jednak decyzje bywają różne. W jednym kraju jest obowiązek maskowania, w innym zalecenie, w trzecim nic.

Można się doszukiwać związku polityki z lockdownami ale trudno jest sobie to wyobrazić aby Szumowski i Główny Inspektor Sanitarny negowali sens noszenia maseczek ze względów politycznych.
I na pewno słusznie to zauważyłeś że eksperci naukowi są poddani wpływom politycznym.
No i w grę wchodzą też duże pieniądze (jakie zarobią koncerny farmaceutyczne) a często politycy i związani z nimi eksperci bardzo je lubią.
Cytuj:
Najpierw cytujesz gazetę jako "badanie naukowe" a teraz uciekasz w stylu "wszyscy dziennikarze na psy schodzą"? Pomijając to, że nie zgadzam się z konkluzją (Sommer na serio wyróżnia się negatywnie, nawet Korwin podawał linki do źródeł), to nie wpływa to pozytywnie na Twoją linię argumentacji.

Ależ ja tu jestem zwykłym forumowiczem a błędy się robi zawsze. Jednak dziennikarstwo do czegoś zobowiązuje a stan jego jest obecnie fatalny.
Nigdy też na forum nie ciągnąłem w nieskończoność jak komuś wytknąłem jakichś błąd ponieważ zle to służy atmosferze dyskusji.
Inna sprawa jak ktoś się zaprze i nie przyzna się do błędu i dyskusja ciągnie się w nieskończoność.

Cytuj:
Na polityków, media czy społeczeństwo na tym forum wpływu większego nie mamy. Nie oznacza to, że mamy zrównywać poziom dyskusji w dół. Jeżeli takie fora jak to nasze mnie czegoś nauczyły, to właśnie sztuki dyskusji, argumentacji, sięgania do źródeł i sprawdzania kwestii w innych mediach czy na innych platformach uznawanych bez kwestionowania. I tego się trzymam, i to polecam.

Poziom dziennikarstwa jest taki na ile społeczeństwo pozwala i jest to kwestia edukacji społeczeństwa lecz byłoby to niewygodne dla polityków. Zdecydowana większość z nas dopasowuje niusy do swoich poglądów i nie ważne czy nie ma tam przekłamań.
Cytuj:
Nie przeczę, gdyż wspiera to nawet moją tezę, a mianowicie że lockdowny mają także pozytywny wpływ na zmniejszenie śmiertelności niektórych chorób, a przyrost wśród chorów przenoszonych przez kleszcze jest niezależny od tematu.

No to chyba kiepsko z tą mniejsza śmiertelnością podczas lockdownów skoro gwałtownie wzrosła śmiertelność nie z powodu covida.

Cytuj:
No ja Ciebie bardzo przepraszam, ale obracam się w kręgu ludzi podających się szczepieniom antygrypowym i wiem, że niektórzy mają regularnie "lekką grypę" po szczepionce. Może nie są tak mocne, jak opisywane efekty uboczne przy Astrze i innych, niemniej mówimy też o lżejszej chorobie, więc proporcjonalnie to jest porównywalne.

A skąd to wynika że efekt uboczny po zaszczepieniu przeciwko grozniejszej chorobie ma być mocniejszy?
80% społeczeństwa przechodzi covid bezobjawowo ale niepożądane objawy po szczepionce dotyczą prawie wszystkich.
Jest duża różnica z tym co podaje się w mediach a jak jest w rzeczywistości.
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyosz ... 87426.html
No i mam inne doświadczenia jeśli chodzi o szczepienie przeciwko grypie a szczepiło się większość pracowników i nikt się nie skarżył na jakieś skutki uboczne.
Cytuj:
Nie znam forum vertigo i nie kojarzę, do czego tym razem się odnosisz. O 6 miesiącach - niżej.

"Hi, unfortunately many people here, including myself, have had these vaccine side effects for many weeks, that's why we found this website and and are supporting one another. I don't believe anyone here has been symptom free since the vaccine so those people are not reading these posts and don't have to worry about being misled, it's just us who are suffering. I'm happy for you that your symptoms lasted just one week, if that was the case for all of us we wouldn't be posting. For me it's been nine weeks so far. Best wishes".

"Cześć, niestety wiele osób tutaj, w tym ja, miało te skutki uboczne szczepionek od wielu tygodni, dlatego znaleźliśmy tę stronę internetową i wspieramy się nawzajem. Nie sądzę, aby ktokolwiek tutaj był wolny od objawów od czasu szczepionki, więc ci ludzie nie czytają tych postów i nie muszą się martwić, że zostaną wprowadzeni w błąd, tylko my cierpimy.
Cieszę się, że twoje objawy trwały tylko tydzień, gdyby tak było w przypadku nas wszystkich, nie publikowalibyśmy. Jak dla mnie minęło już dziewięć tygodni".
https://vestibular.org/forum/dizziness/ ... paged/126/

No niestety wygląda na to że zdecydowana większość z tą przypadłością ma poważne problemy po tych szczepionkach.
Czyżby nie byli oni reprezentowani w badaniach klinicznych?
Lekarz takim powie szczep się bo to bezpieczne a jak ktoś to zrobi to potem dopiero zaczynają się problemy zdrowotne.
Także to nie takie proste że posłuchasz sobie autorytetów i im zaufasz i możesz być prawie całkowicie pewny że nie narobisz sobie kłopotów.
A jak wprowadzą obowiązkowe szczepienia? To jak taka osoba z takim ryzykiem ma się zaszczepić? Może już lepiej poddać się karze niż potem cierpieć. :(
Cytuj:
Ależ tych nie covidowych zgonów jest znacznie więcej bo ci niecovidovi pacjenci są mniej cenni więc się ich nie będzie operować.

Cytuj:
Ech... stara teoria spiskowa, słyszę ją od roku. Jeżeli nawet by się zgadzała, to nie ma ona nic wspólnego z lockdownami (a na tym chciałem się koncentrować). A falsyfikuje ją praktyczny brak "nadprogramowych" zgonów w pierwszej połowie 2020 roku w Polsce, kiedy o tych mega-dopłatach już słyszałem. "Nadprogramowe" zgony wystrzeliły dopiero w czwartym kwartale.

To jakie jest uzasadnienie tych nadprogramowych zgonów?
Jak są przesuwane operacje to już to jest przyczyną zgonów.
Konsultacja lekarska przez internet to gorsza diagnostyka i większe ryzyko zgonów. To nie efekt restrykcji?
I nic tu nie falsyfikuje brak nadprogramowych zgonów w pierwszej połowie 2020 roku ponieważ wtedy nie było tak dużo przypadków zakażeń.

"Prezes Instytutu Człowieka Świadomego Marek Kustosz podkreślił, że po lockdownie społecznym mamy lockdown psychiczny wpływający negatywnie na zachowania pacjentów. Efektem tego jest spadek badań diagnostycznych i interwencji medycznych, co przekłada się na gorszą wykrywalność i skuteczność terapii".
https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/1 ... id-19.html

" O to walczę: wszyscy skoncentrowaliśmy się na COVID, a zapomnieliśmy o milionach osób z chorobami przewlekłymi:
o 9 mln chorych na nadciśnienie, 3 mln z cukrzycą, 2 mln z POChP, 2 mln z niewydolnością krążenia. Jeśli o nich nie zadbamy i nie będziemy dobrze leczyć, to prawdziwą epidemię zgonów będziemy mieli już za chwilę. Zaniedbane choroby zaostrzą się na skutek lockdownu, braku dostępu do lekarza. Ludzie nie będą umierać z powodu COVID, tylko nagle przyjdzie fala zgonów zaniedbanych chorych z nowotworami chorobami serca i innymi chorobami przewlekłymi. Część z nich nawet może mieć dodatni wynik badania na obecność wirusa, ale to nie wirus będzie ich zabijał.
https://swiatlekarza.pl/prof-piotr-kuna ... s-dobrego/
Więc tak to wynika z punktu widzenia lekarza i to rzeczywiście ma miejsce i się spełnia.
Poseł Pęk nawet stwierdził że musimy poświęcić innych chorych aby leczyć covida.

Cytuj:
Owszem, są żądania krótkiego ale pełnego lockdownu. Takiego z zamknięciem fabryk i transportu na tydzień lub dwa. Jak na razie nawet najbogatsze państwa się na to nie zdecydowały. Być może powinny
.
Prawdziwy dramat może się rozegrać gdy w wyniku drastycznych lockdownów nastąpi silne załamanie gospodarki.
I wtedy brak środków na służbę zdrowia i brak funduszy na leczenie obywateli spowoduje znaczny wzrost chorób i śmiertelności.
Już teraz wielu emerytów nie kupuje przepisanych leków bo ich po prostu na to nie stać.
Spore obniżenie poziomu życia jest niemal pewne.

Cytuj:
Zaraza dotyka cały świat, więc po jej przejściu cały świat będzie się podnosił ze szkód wyrządzonych. Ważniejsze jest więc, kto szybciej z tego wyjdzie i zacznie nadrabiać, niż kto oszczędzi dutki na półśrodkach, dziadowskich maskach, masowym omijaniu luźnych zakazów.

Skąd wiesz jak będzie się ten świat podnosił z tych szkód wyrządzonych?
Miliarderzy na tym zarobili. Politycy też zawsze się potrafią dobrze urządzić. Wyrazny spadek poziomu życia na długi okres czasu dla ogółu społeczeństwa jest niemal pewny.
Wiele firm upadnie i zostanie przejętych przez większy kapitał i będzie mniejsza konkurencja i wszystko pójdzie w górę a oszczędności pomniejszy inflacja.
Cytuj:
Nie wiem, skąd te ploty o spadku skuteczności Astry po 6 tygodniach, jeżeli odstęp między pierwszą a drugą dawką jest dłuższy. Może pomyliło Ci się z chińską szczepionką? O tej istotnie było, że chroni mało skutecznie i dosyć krótko. A może chodziło o kwestię wydłużenia odstępu między pierwszym a drugim szczepieniem? To właśnie Astra, mimo skutków ubocznych, jest skuteczna już po pierwszej dawce, ale musi być "utrwalona". Pfizer i Moderna dają ochronę dopiero po drugim zastrzyku.

No takie są informacje(błędnie napisałem że po 6 tyg a jest po 12 tyg) :

"W przypadku tych osób zaleca się, aby zamiast drugiej dawki szczepionki firmy AstraZeneca, podać szczepionkę mRNA 12 tygodni po pierwszym szczepieniu. Powodem jest to, że ochrona wywołana przez preparat AstraZeneki po 12 tygodniach zaczyna słabnąć".
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... y,79cfc278
Ciekawe dlaczego dopiero niedawno to wyszło na jaw skoro uczestnicy badań klinicznych powinni być monitorowani.
Zaleca się podanie innej szczepionki ale czy zrobiono badania że to jest bezpieczne?
To taki eksperyment po prostu.
A co z tymi osobami w Polsce które przyjęły szczepionkę Astra Zeneka? Głównie nauczyciele. Problem jest bardzo poważny ponieważ te osoby nie są świadome tego że ich ochrona słabnie już po trzech miesiącach.
W Niemczech kombinuje się tu aby uratować sytuację dzięki drugiej dawce innej firmy a u nas?
Cytuj:
Być może prof. Simon miał rację i uczestnicy rekrutowali się ze środowisk, które trzymały dyscyplinę maskowania. Covido-sceptycy są bardziej rozpowszechnieni na koserwatywno-narodowej stronie sceny politycznej.

Tym bardziej podkreślam pozytywnie politykę PiS, która idzie wpoprzek oczekiwań sporej części ich elektoratu. Mam czasem nieprzyjemność rozmawiać z ich elektoratem, wiem, jak poirytowani są tym właśnie.

Nie zauważyłem tego aby młodzi ludzie bardziej chętnie nosili maseczki a poza tym jak jest masówka to nie ma mowy o dystansie i kto o tym myśli jak i przy tym była zabawa.
Nosi się maseczki z materiału ale duża część osób pod nosem niezależnie od wieku.
Młodzi ludzie wyraznie mniej są skłonni do zaszczepienia się.
Prof Simon wyraznie mówił tu o innej populacji jakoby młodzi mieli mniejszą zdolność do przenoszenia się koronowirusa a przecież to absurd.
Poza tym na cmentarzach jest łatwiej o dystans niż na zmasowanych spontanicznych strajkach.
Cytuj:
Podniosą podniosą. Ale bogaty może więcej stracić, zanim go zaboli.

Większe gospodarki lepiej sobie radzą z kryzysami.
Cytuj:
W USA zmieniła się władza, nie wiem, ile razy to trzeba przypominać. W obu krajach nadwyżka była przez cały czas, ale zdaje się, że zmądrzeli (nawet Bolsonaro). Polsce w ostatnim kwartale 2020 odbiło, niestety.

Owszem była nadwyżka ale nie aż tak duża. A czy Biden wprowadził jakieś drastyczne lockdowny? Wprowadził obowiązek noszenia maseczek.
Cytuj:
Worek może i dno ma, ale jest duży, i silniejsi od Polski do niego dokładają. Zawsze to lepiej, niż radzić sobie samemu.

Ale z czego dokładają? Przecież do dodruk. Tak bez konsekwencji w przyszłości? Za wszystko trzeba będzie zapłacić.
Zamknie się gospodarkę to potem trzeba sprowadzić stopy procentowe do zera aby pobudzić ekonomię ale wszyscy ciułacze muszą za to zapłacić gdyż tracą na wartości realnej pieniądza.
Bogaci aby uchronić kapitał inwestują w nieruchomości i mocno podbijają ich ceny.
Ci ubożsi muszą porzucić marzenia a małym skromnym mieszkanku i muszą wynajmować i przyczyniać się do wzbogacania się bogatych.
To my wszyscy szarzy obywatele tak naprawdę do tego wszystkiego dołożymy i państwo nic nam tu nie pomoże.
Państwo to musi w tej sytuacji jakieś nowe podatki na nas nałożyć.
Cytuj:
Nie wiem też, co to ospa, dżuma i cholera i parę innych chorób, które regularnie wymiatały spore części ludności w Europie i nie tylko. "Czarna Smierć" i tak dalej, zawsze wynikały ze zwiększenia gęstości zaludnienia oraz z postępu w transporcie ludzi po tej planecie. Dzisiejsza ludzkość jest tak zagęszczona i tak opleciona siecią transportu, że stała się niesłychanie wrażliwa na takie choroby. Samym aerobikiem i dietą warzywno-owocową tego nie załatwisz.

Jednak dla siebie samego odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną załatwisz bardzo dużo ponieważ sprawny system odpornościowy to podstawa.
Szczepionki mają tak działać że tworzą odporność organizmu ale punktowo na danego wirusa.
Jak ktoś ma mocny system odpornościowy to o wiele mniej jest narażony na wirusy, dlatego pewna część społeczeństwa praktycznie nie zauważa że miała koronawirusa.
Jak ktoś złapie boreliozę to najlepszą metodą jest właśnie wzmacnianie odporności przez odpowiednie specyfiki i nie wytępisz wtedy borelii ale wejdzie ona w stan przetrwalnikowy tworząc tzw cysty ale system odpornościowy będzie czuwać.
Samo zabijanie borelli często przynosi słabe efekty a nawet jest dużo szkód.
Nic się nie mówi o tym aby wprowadzić edukacje zdrowotną i psychologiczną do szkół a tylko cała uwaga skupiona jest na edukacji seksualnej.


So maja 01, 2021 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2603
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie lubię lewicowania. Ale szanuję pragmatyzm. Pod względem ideologicznym daleko mi do Czarzastego. Ale tym razem, w wywiadzie dla radia Zet, udało mu się trafnie określić sytuację. I antypolską postawę fanów Budki.

Z pewnym zdumieniem obserwuję wypowiedzi Radosława Sikorskiego i Romana Giertycha. Myślę, że muszą nadrabiać to, jak byli w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Codziennie, jak się kładą spać i wstają, to mają problem wypisany na twarzy. Nie będę brał poważnie wypowiedzi, że głosowanie za 250 mld dla Polski to pakt Ribbentrop-Mołotow. Radek, stuknij się w głowę! Pakt to 7 mln ofiar śmiertelnych. Co ty w ogóle masz w tej głowie? Do podstawówki, naucz się historii. [Giertych] napisał, że głosowaliśmy za, bo kazały nam służby rosyjskie. Romek, spotkajcie się z Radkiem, stuknijcie się w głowę. Jeden drugiego, a drugi pierwszego. Zejdźcie na ziemię!

Jak słucham tego, że te pieniądze pójdą miliard na Daniela Obajtka, to uprzejmie informuję: w tym programie nie ma wpisanego miliarda dla Obajtka, nie zostało to wysłane do Komisji Europejskiej, więc nie będzie tego problemu. Są momenty, kiedy polska racja stanu jest ważniejsza od sondażu. Jeśli ktoś patrzy tylko na słupki, to wywali ten kraj w kosmos.


Śr maja 05, 2021 8:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 8146
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No właśnie, czy to głosowanie na prawdę było za tym o czym piszesz? Tak, wiem, takie były przekazy medialne, ale to tylko dowodzi, że nawet posłowie nie wiedzieli za lub przeciw czemu głosowali. Wyjaśnia to Róża Thun na fb: https://www.facebook.com/rozathun

_________________
https://www.siepomaga.pl/kirill


Śr maja 05, 2021 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2603
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
No właśnie, czy to głosowanie na prawdę było za tym o czym piszesz?

Dziękuję, za mądre pytanie. Dobrze byłoby przeprowadzić ankietę wśród posłów. W ten sposób można byłoby poznać, kto jest posłem myślącym i zaangażowanym w sprawy Polskie. A kto tylko maszynką do głosowania, zgodnie z poleceniem lidera. Ciekaw jestem, czy znajdzie się 50 posłów świadomych tego, co robią. Co gorsza, z moich obserwacji wynika, że nie wszyscy liderzy wiedzą co robią. Zwłaszcza, gdy w imię wojenki zmieniają zdanie na przeciwne.


Śr maja 05, 2021 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2012 15:51
Posty: 14438
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Geniusze polskiej dyplomacji, ktorzy Czechom nakazywali odmawiac aborcji Polkom, obudzili sie z glowa w nocniku.

https://tvn24.pl/polska/rzeczniczka-kom ... ie-5101046

Rzad mamrocze cos o "przesladowaniach" i " miejscach pracy", zamiast przyznac, ze olal sprawe i nie probowal nawet zalatwic problemu bilateralnie.

Pilskie jeziora w okolicach Gniezna wysychaja przez podobna kopalnie odkrywkowa wiec pewnie mysleli, ze jeslipolskie prawo pozwala, bez badania wplywu na srodowisko, przedluzyc koncesje, to unijny sasiad ma siedziec cicho o patrzec jak mu wody gruntowe wysychaja.

I nagle moze sie okazac, ze kopalnia stoi, kasy z unii nie bedzie i jeszcze wysokie kary za kazdy dzien trteba placic.
Bez wzgledu na opinie PiSu.


So maja 22, 2021 7:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 8146
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Pilskie jeziora w okolicach Gniezna

Z Piły do Gniezna jest 137 km, więc nie ma tam jezior pilskich. Turów od Gniezna jest w odkegłości 360 km, więc z pewnością nie ma wpływu na stan wód w tutejszych jeziorach. Rzeczywiście w jeziorach Pojezierza Gnieźnieńskiego obniża się stan wody, ale przyczyną jest wieloletnia susza. W okolicy mówi się, że przyczyną jest elektrownia w Koninie.
To tak gwoli wyjaśnienia geograficznego :)

_________________
https://www.siepomaga.pl/kirill


So maja 22, 2021 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2012 15:51
Posty: 14438
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mialo byc polskie, co wynikaloby tez z kontekstu. Ale mozna i tak "merytorycznie" ominac glowny temat.

Jeziora w okolicach Gniezna wysychaja z tego samego powodu, co Czesi maja problemy z wodami gruntowymi: to "urok" kopalni odkrywkowych. Jezeli kopiesz gleboka dziure w ziemi i otwierasz kanaly wody gruntowej, to splywa ona do najnizszego punktu.

https://www.money.pl/gospodarka/pojezie ... 9041a.html

Na Mazurach jakos nic o wysychaniu jezior nie slychac. Susza je omija?


So maja 22, 2021 11:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 13, 2018 18:23
Posty: 872
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Na Mazurach jakos nic o wysychaniu jezior nie slychac. Susza je omija?

A może aparacik słuchowy by się przydał ;)
https://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/susz ... or/6569dzh


So maja 22, 2021 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2603
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oczywisty błąd w wydobyciu węgla brunatnego. Powinniśmy się uczyć od Czechów i Niemców, bo ich kopalnie węgla brunatnego nie wpływają na poziom wód.
W okolicy naszej kopalni znajdują się kopalnie Reichwalde, Nochten, Jaenschwalde, Wetzlow Sued, Bilina, Nastup, Jiri i kilka mniejszych. Oni potrafią tak robić, że nie wywołują żadnych negatywnych skutków. Zwłaszcza finansowych. Ciekawy jestem, czy gdybyśmy sprzedali Turów Czechom, czy w dalszym ciągu obniżałby się poziom wód gruntowych?


Pn maja 24, 2021 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 08, 2013 21:26
Posty: 7235
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Och, dopisz tam jeszcze jedno zero. Czy gdybyśmy, w słusznym wzmożeniu, powtórzyli rok 1968, to wysechłby nagle cały Ren?

_________________
Ergo Proxy, znany również jako Lurker.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro


Pn maja 24, 2021 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 1745
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
I ktos tu marzy o Trojmorzu. :)
A nie potrafi dogadac sie w sprawie durnej kopalni z najblizszym sasiadem.


Pn maja 24, 2021 15:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12915 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 856, 857, 858, 859, 860, 861  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL