Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 876, 877, 878, 879, 880, 881, 882 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To przesłuchanie?
Jeszcze zapytaj dla kogo i w jakim celu?


Wt sie 03, 2021 18:47

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Abp Gądecki o tacy nie wspomniał, a przecież mógł, i po tym poznajemy dżentelmena. Dżentelmen nigdy nie mówi o pieniądzach, on je ma.

"Nie dość mamy w Kościele polskim problemów z laicyzacją życia religijnego, dechrystianizacją kultury, postępującym permisywizmem moralnym i ideologią gender, konsumpcjonizmem i podziałami w życiu społecznym, to jeszcze odizolowanie od sakramentów świętych, rozbicie wspólnoty kościelnej i osamotnienie w warunkach kwarantanny spowodowało nagłą i radykalną, niezwykle trudną sytuację duszpasterską, której najważniejszym przejawem jest problem z udziałem we Mszy św. i możliwość bezpiecznego przystępowania do Komunii Świętej”

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 5,79cfc278


Pt sie 06, 2021 11:59
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Abp Gadecki krytykuje pisowski rzad za zamordyzm! Koniec swiata!

Ale, ze w polskim Kosciele sa problemy z laicyzacją życia religijnego, dechrystianizacją kultury, postępującym permisywizmem moralnym i ideologią gender, konsumpcjonizmem to nie wiedzialam.


Pt sie 06, 2021 12:36

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ja natomiast zauwazylem pewna zmiane stanowiska w sprawie Izby Dyscyplinarnej, teraz znowu czesciowo zamrozonej przez prezes Manowska ( nawet w sprawach immunitetowych ). Moze to wyplywac z tego ze termin zatwierdzenia polskiego "planu odbudowy" przez KO byl i minal 3 sierpnia, a zatwoerdzenia i pieniazkow nawet na horyzoncie nie widac. Rowniez przepadlo gdzies nastepne posiedzenie TK w sprawie wyzszosci polskiej Konstytucji nad prawem unijnym, majace sie odbyc tez 3 sierpnia.
Moze wreszcie Unia postanowila na serio podejsc do problemu praworzadnosci w Polsce i na Wegrzech i zamknac kurek z pieniedzmi dla tych dwu krajow do momentu przeprowadzenia jakichs zmian.


Pt sie 06, 2021 13:26
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oczywiscie, ze tak.
JarKacz, genialny strateg, chcial wykolowac uczciwych ludzi w UE, jak to robi w Polsce, przesuwajac decyzje TK na pozniej, bez zadnego trybu, zeby najpierw dostac kase, ktora sie nam po prostu nalezy a potem powiedziec, ze Unia to nam moze...

A tu sie okazalo, ze Unia to nie naiwne panienki i nie beda dawac niczego na zas.

Z Unia mamy przechlapane.

Z USA, czekajac na powrot Trumpa, wlasnie sobie niszczymy dobre kontakty. A kiedy USA oglosi, ze jestesmy krajem niestabilnym, to zachodni inwestorzy uciekna i wpadniemy w rece Chinczykow i Rosji.

Kosciol sie obudzil, ze posluszenstwo restrykcjom kosztowalo go miliony w gotowce i setki tysiecy obecnych w kosciolach.
Czyli z Kosciolem tez sie psuje.


Co by tu jeszcze spie....c panowie, co by tu...


Pt sie 06, 2021 13:45
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czy ludzie mają dość skandali mających miejsce w KRK za pontyfikatu JPII?
Cytuj:
Hiszpania: Usunięto pomnik Jana Pawła II. Decyzja w ogniu krytyki
https://wydarzenia.interia.pl/swiat/new ... ej_czytane


Pt sie 06, 2021 20:48
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Believing napisał(a):
Czy ludzie mają dość skandali mających miejsce w KRK za pontyfikatu JPII?
Cytuj:
Hiszpania: Usunięto pomnik Jana Pawła II. Decyzja w ogniu krytyki
https://wydarzenia.interia.pl/swiat/new ... ej_czytane

„Nie budujcie mi pomników. Zróbcie coś dobrego dla ludzi”. Czyżby przewidział to, co nastąpi po jego śmierci?
https://www.wadowiceonline.pl/rozmaitos ... -dla-ludzi

Jak tak spojrzeć na niektóre pomniki, to wcale się nie dziwię, że nie chciał ich mieć. Delikatnie mówiąc przyprawiają o mdłości.
https://www.bryla.pl/bryla/1,85300,1619 ... GLAD_.html


So sie 07, 2021 7:00

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
„Nikt nie spodziewał się, że to się stanie tak szybko”. Tusk rozprawił się z ludźmi Trzaskowskiego".
https://www.newsweek.pl/polska/polityka ... ko/kqvntm1

A czy trzeba sie z kims tak rozprawiac czy go eliminowac? A moze zamiast tego przydalaby sie wspolpraca i porozumienie.


So sie 07, 2021 9:56
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ktos cos wymyslil, przeczytac mozna 10% tekstu, a ty juz krytykujesz Tuska i dajesz mu dobre rady?

Sam idz do polityki i dogadaj sie tak ze wszystkimi, zeby PiS oddal co ukradl i sam chcial odbudowac kraj, zrobic czystki w spolkach, policji, sadach i wyrzucic kogo tam wepchnal.
Na pewno dasz rade!


So sie 07, 2021 10:25

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czyli Kaczyński "zły" a Tusk, który chce zdejmować Krzyże i mówi że rodzicielstwo to udręka kobiet "dobry"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 07, 2021 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Ktos cos wymyslil, przeczytac mozna 10% tekstu, a ty juz krytykujesz Tuska i dajesz mu dobre rady?
Sam idz do polityki i dogadaj sie tak ze wszystkimi, zeby PiS oddal co ukradl i sam chcial odbudowac kraj, zrobic czystki w spolkach, policji, sadach i wyrzucic kogo tam wepchnal.
Na pewno dasz rade!


No jak ktos w ogole smie krytykowac Tuska i jeszcze cos wspominac o jakims porozumieniu.
O jakzaz to bezczelnosc Newsweeka i innych liberalnych zrodel aby krytykowac tych krorzy dla wielu sa prawdziwymi swietosciami. :(

To juz trzeba byc skrajnie naiwnym aby w to wierzyc ze nastepcy beda sie wzdrygac przed zlodziejstwem i nepotyzmem i beda cos zwracac obywatelom.
Niestety tak juz jest ze znaczna czesc politykow niezaleznie od barw sprzedalaby kazdego z nas za przyslowiowe piec groszy.
Wladza i pieniadze niszcza i sprawiaja ze ludzie sie zmieniaja.


I tak sie zalatwia sprawy aby to moje wyplynelo na wierzch:

"Po pierwotnych liderach Platformy słuch zaginął. Wszystkich po kolei wykończył Donald Tusk. Najczęściej robił to rękami Grzegorza Schetyny, którego potem próbował wykończyć jako ostatniego.
Tusk zostawił PO tak wyjałowioną, że partia nie może się pozbierać do dziś".
" Poparłem Tuska w jego gotowości przejęcia przywództwa. Mówiąc szczerze, myślałem, że się podzielimy zadaniami. Ale pan Tusk już nie chciał się dzielić władzą. Powiedział mi w sposób otwarty, że nie przewiduje takiej sytuacji".
"Miałem poczucie, że ludzie Tuska mnie wykańczali. Może obawy rodziła moja legenda założyciela Platformy — mówił mi po latach".

"W tym jednym cytacie zawarta jest cała strategia: Tusk uznał, że jeśli on nie załatwi Piskorskiego, to Piskorski załatwi jego".

"Ale mimo hegemonii Tuska nie był to czas spokoju na szczytach partii. Bo Tusk szybko wytypował nową ofiarę, swego przyjaciela — Grzegorza Schetynę"
"Czemu więc Tusk zaczął gnębić Schetynę? Bo zaczął się obawiać jego rosnącej politycznej siły. Schetyna jako szef MSWiA rozbudowywał wpływy w spółkach skarbu państwa, służbach specjalnych i mediach"

"Tak naprawdę Schetyna był ostatnim na liście polityków, których Tusk wziął sobie za cel. I jedynym, którego nie zdołał wykończyć. Może to dlatego, że tuż przed ostatecznym ukąszeniem został wybrany na stanowisko szefa Rady Europejskiej w Brukseli?".

"Każda organizacja polityczna, szczególnie tak żywa jak partia, domaga się z czasem hierarchii. To nie jest mój wymysł, to jest archetyp. Jeśli na szczytach partii dochodzi do starcia, to ten kto przegrywa, odpada, a nie ląduje niżej".


Donald Tusk
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/20-leci ... za/7cwsve3

Dokladnie tak jest i taka jest brutalna prawda. Polityka jest niestety amoralna i malo jest w niej miejsca na jakas uczciwosc i jakies zasady. A rzadza jakies uklady i ukladziki, a niewygodnych nalezy eliminowac roznymi sprytnymi metodami.

Klaniajmy sie swoim oblubiencom w pas i nie dopuszczajmy zadnej najmniejszej chocby krytyki tych swietosci.


So sie 07, 2021 11:24
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czy ja pisze, ze Tuska nie wolno krytykowac?
Tak wam nienawisc rozum odbiera, ze nie rozumiecie prostego tekstu?

Co wynika katon z linku, z ktorego mozna przeczytac dokladnie tylko tyle:
Cytuj:
„Nikt nie spodziewał się, że to się stanie tak szybko”. Tusk rozprawił się z ludźmi Trzaskowskiego

Borys Budka został nowym szefem parlamentarnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Zastąpił na tym stanowisku Cezarego Tomczyka. To część układu jaki zawarł z Donaldem Tuskiem.
Cezary Tomczyk sam ustąpił z zajmowanego stanowiska. Chociaż nie ma najmniejszych wątpliwości, że ta decyzja została mu zasugerowana przez pełniącego obowiązki szefa partii Donalda Tuska. Od dwóch tygodni na sejmowych korytarzach mówiło się, że ma go zastąpić Borys Budka i tak się stało.


Moze tak bylo, moze nie a nikt nie wie dlaczego.
Moze to blad Tuska, moze nie. Okaze sie. Tylko Genialny Strateg bledow nie popelnia.
Holownia za to np (nie) potrafi wyjatkowo dobrze sie porozumiewac i wspolpracowac

Nie wiem co i jak Tusk planuje, ale ja na niego nie czekalam jak na Wernyhore. Na razie KO skopala odbudowe palacu Saskiego w Senacie, ale ja smiem watpic, ze to tez wina Tuska.
Oczekiwanie, ze gdzies wsrod Polakow zajmujacych sie polityka sa anioly, nigdy do niczego sensownego nie doprowadzilo.

Ale jezeli udzielasz dobrych rad innym, licz sie z tym, ze i tobie ktos dobrych rad udzieli.

Widze, ze tego na klate przyjac nie potrafisz. A szkoda, bo moze to wlasnie ty jestes tym jezdzcem na bialym konu, na ktorego tylu czeka i ... nic nie robi?


So sie 07, 2021 12:44

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Czy ja pisze, ze Tuska nie wolno krytykowac?
Tak wam nienawisc rozum odbiera, ze nie rozumiecie prostego tekstu?

Co wynika katon z linku, z ktorego mozna przeczytac dokladnie tylko tyle:

A na jakich to podstawach przypisujesz komus nienawisc?
Dlaczego dzielisz na wy i my? To takie kibolskie podejscie do sprawy.
Kto to sa ci "wy".
I wyluzowac bym tu raczyl.
Uwazasz ze tytul z Newseek.pl jest nieadekwatny do calego artykulu? Autor celowo manipuluje tytulem?

"„Nikt nie spodziewał się, że to się stanie tak szybko”. Tusk rozprawił się z ludźmi Trzaskowskiego".-Newsweek.pl
Poza tym posluzylem sie wczesniej artykulem z onet.pl z wypowiedziami bylych liderow platformy ktorzy doskonale zdawali sobie sprawe z tego w jaki sposob Tusk ich rozgrywal i sie ich pozbywal.
I nic nie ma tu nadzwyczajnego ze Trzaskowski jest tu zagrozony i że ma sie czego obawiac.

Cytuj:
„Nikt nie spodziewał się, że to się stanie tak szybko”. Tusk rozprawił się z ludźmi Trzaskowskiego


Tak jak w przyrodzie silniejszy pozera slabszego.

Cytuj:
Moze tak bylo, moze nie a nikt nie wie dlaczego.
Moze to blad Tuska, moze nie. Okaze sie. Tylko Genialny Strateg bledow nie popelnia.
Holownia za to np (nie) potrafi wyjatkowo dobrze sie porozumiewac i wspolpracowac

Dlaczego blad Tuska?
Taka jest polityka. Tusk swiadomie eliminuje niewygodnych czlonkow partii.
Sam przeciez przyznal:

"Każda organizacja polityczna, szczególnie tak żywa jak partia, domaga się z czasem hierarchii. To nie jest mój wymysł, to jest archetyp. Jeśli na szczytach partii dochodzi do starcia, to ten kto przegrywa, odpada, a nie ląduje niżej".


Wiec Trzaskowski powinien byc tu ostrozny i nie podskakiwac i tylko lasic sie do wlasnego szefa i mu schlebiac.
Cytuj:
Ale jezeli udzielasz dobrych rad innym, licz sie z tym, ze i tobie ktos dobrych rad udzieli.

To niech udziela i jestem za. Byle uczciwie.

Cytuj:
Widze, ze tego na klate przyjac nie potrafisz. A szkoda, bo moze to wlasnie ty jestes tym jezdzcem na bialym konu, na ktorego tylu czeka i ... nic nie robi?

A co niby mam przyjac?
Co do reszty to do szamba jaka jest polityka to nigdy mnie nie ciagnela.

Gdyby spoleczenstwo nie dalo sie tak manipulowac to te czolowe partie musialyby zniknac ze sceny politycznej i byloby miejsce na cos nowego. I za nieudane rzady niebyt polityczny.


So sie 07, 2021 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Partie wodzowskie typu PO czy PiS, gdzie oprocz wodza nie ma nikogo kreatywnego to specjalnosc wschodniej Europy ktora nie wytworzyla jak dotad spoleczenstwa obywatelskiego i dalej nogami "tkwi w bagnach Prypeci".
Zupelnie inaczej dzialaja partie panstw anglosaskich czy Niemiec gdzie przewodniczacy partii jest tylko jednym z kolek w zegarku zarzadu, akuat tym wysunietym na czolo na dana kadencje. Z sadami zreszta jest podobnie, juz w prawie magdeburskim okolo 1200r postanowiono ze sadzic maja lawnicy a nie burmistrz jednoosobowo i ze taki sad bedzie sadem sprawiedliwszym, ale jakos do tej pory sie to w Polsce nie przebilo.
Wracajac do tresci mego ostatniego postu to prezes juz zapowiedzial likwidacje I.D. "w jej obecnym ksztalcie" - ciekawe jaki wygibas prawny zamiast niej powstanie. Pieniazkow z Unii dalej nie widac, a czas ucieka wiec trzeba bylo jakis ruch bylo zrobic. Obecna sytuacje PiSu dobrze pokazuje ponizszy artykul:
https://gospodarka.dziennik.pl/news/art ... ejska.html
Choc nie zgadzam sie z konkluzja ze chodzilo o strach, raczej msciwosc i obrazalskosc prezesa.


So sie 07, 2021 14:51
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
katon napisał(a):
Kael napisał(a):
Czy ja pisze, ze Tuska nie wolno krytykowac?
Tak wam nienawisc rozum odbiera, ze nie rozumiecie prostego tekstu?

Co wynika katon z linku, z ktorego mozna przeczytac dokladnie tylko tyle:

A na jakich to podstawach przypisujesz komus nienawisc?
Dlaczego dzielisz na wy i my? To takie kibolskie podejscie do sprawy.
Kto to sa ci "wy".
I wyluzowac bym tu raczyl.
Uwazasz ze tytul z Newseek.pl jest nieadekwatny do calego artykulu? Autor celowo manipuluje tytulem?


" Wy" to katon i Andy72, ktorzy odpowiedzieli na moj post.

Twoje zdanie To takie kibolskie podejscie do sprawy. swiadczy o tobie. Co w sercu to na jezyku. Bez zastanowienia.
Zycze sukcesow w budowie cywilizacji milosci i porozumienia nad podzialami!

Nie wiem czy autor manipuluje tytulem, bo nie znam tresci. Ale chyba przeczytales juz kilka artykulow w swoim zyciu i wiesz, ze czesto tytuly sa krzykliwe, zeby czytelnika zachecic do lektury?


subadam masz racje, ale nie wiem jak to moznaby zmienic.
Moze w Polakach jest tesknota za idealnym przywodca, do ktorego wystarczy sie doczepic, zeby osiagnac (osobisty) sukces?
Moze brak doswiadczenia w demokracji na podstawowym poziomie i korzysci we wspolpracy dla osiagniecia wspolnego celu?
Moze slynne "gdzie dwoch Polakow tam trzy zdania" i chec przepchniecia wlasnej wizji bez umiejetnosci (koniecznych) kompromisow?
Nie wiem.


So sie 07, 2021 15:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 876, 877, 878, 879, 880, 881, 882 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL