Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 10, 2024 17:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 JPII odszedl... co zostalo? 
Autor Wiadomość
Post JPII odszedl... co zostalo?
Natknalem sie na tekst "Jakie jest pokolenie Jana Pawła II". Pokolenie mlodych ludzi, ktorzy laczyli sie w marszach (moje tez, chociaz mnie tam nie bylo).

Młodzi w większości akceptują papieskie przesłanie z jednym wyjątkiem - stosunku do antykoncepcji. Aż 43% badanych trudno jest zaakceptować nauczanie Jana Pawła II na temat środków antykoncepcyjnych (ponad jedna trzecia ma nadzieję, że Kościół w przyszłości zmieni stanowisko w tej sprawie), zdecydowanie mniej, bo 17% nie może się pogodzić z potępieniem przez papieża kary śmierci. Jeszcze mniej - 12% nie zgadza się ze stosunkiem Jana Pawła II do badań genetycznych, aborcji, eutanazji, kapłaństwa kobiet i legalizacji związków homoseksualnych - opisuje gazeta.

Gdyby taki sondaż przeprowadzono wśród młodzieży w całej Polsce, wyniki byłyby prawdopodobnie inne - mówi "Rzeczpospolitej" prof. Krzysztof Koseła. Badaliśmy młodzież akademicką, a zatem lepiej wykształconą, w dodatku bardziej religijną i na uczelni sfeminizowanej. Aż 20% studentów UKSW deklaruje, że są osobami głęboko wierzącymi. Wśród ogółu młodych Polaków to 5-6%." (PAP)

Wirtualna Polska

To moi drodzy, pokazuje stosunek studentow ze sfeminizowanej i posiadajacej duzy odsetek ludzi wierzacych uczelni. Dla normalnych pomnozcie odsetek nie zgadzajacych sie przez 4.

Nie chodzi mi o to, zeby kogos okpic - nie. I prosze tego tak nie odczytywac. Ale to sa oczekiwania ludzi, ktorzy za pare lat beda rzadzic tym krajem, czesc z nich bedzie jego elita. Oczekiwania jak widac sa jasne, taki sam jest stosunek do pewnych spraw. I to powinno dac co niektorym do myslenia.


Crosis


So lis 26, 2005 17:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
UKSW? Co to za uczelnia? :o Nie żebym pierwsze co słyszał, ale moim skromnym zdaniem powinni na czymś wyższego pułapu poankietować- może UJ?

Ale to jest racja, przynajmniej z tego co sam widziałem i widzę. Może wpadłem w krąg satanistów :D ale ze wszystkich ludzi, których znam(wszelcy przyjaciele, koledzy, była klasa LO, mój rok itepe) to mogę tylko o jednej z nich powiedzieć, że jest głęboko wierząca, a o wielu ciężko powiedzieć, że wogóle wierzą w kontekscie dobrego katolika. Nie wspominając już o tym iledziesiąt procent z nich(a byłaby to większa liczba niż podane w cytacie) ma podobne poglądy do wyżej wspomnianych.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So lis 26, 2005 18:18
Zobacz profil
Post 
USKW - Uniwersytet Kardynałła Stefana Wyszyńskiego. Wlasnie stad komentarz o wysokosci, poniewaz na tej uczelni okolo 4 razy wiecej studentow deklaruje sie jako gleboko wierzacych niz ogolnie w Polsce. U mnie to mniej niz 1%, UJ (a czesto bywa w Kraku) tez ma niski ;) najnizszy maja oczywiscie: polibudy :P I medycy ;)


Crosis


So lis 26, 2005 18:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
A to takie buty. No to wiele mówi, tak na marginesie, nie ma jakiejś stronki gdzie by były wyniki ankiet w innych uczelniach, nie bede owijał UAM mnie interesuje- sorry, że tako lekki off-top;)

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


So lis 26, 2005 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Być może rzeczywiście młodzi ludzie - poza antykoncepcją - akceptują nauczanie Papieża. Niestety, osobiście twierdzę, że poza tym w Polsce panuje moda (tak, właśnie moda) na wszystko, co związane z papieżem - wszelkiego rodzaju modlitewne spędy itp. I dobrze. Tylko dobrze nie jest, gdy ludzie wracają z czegoś takiego do domu, i dalej robią swoje - np. mąż nadal leje żonę. A pół godzIny wcześniej był na różańcu za papieża. Gdzie tu jest jakaś konsekwencja, dojrzałość :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So lis 26, 2005 19:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 7:17
Posty: 41
Post Nie mieszać :-)
Nie mieszałabym Jana Pawła II i selektywności naszej wiary. Studiowanie i przyjmowanie (bądź nie) nauczania Koscioła to indywidualna decyzja każdego z nas.
-------
8) Anioł dobrze poinformowany
:biggrin: Ciekawe prezenty dla bliskich


Pt gru 09, 2005 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Może coś w tym jest Crosis, ale ja też jestem młoda, a akceptuję nauczanie Kościoła w pełni i w dodatku bardzo cieszę się, ze broni on tych spraw.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


N gru 11, 2005 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
[...]

Crosisie, skoro aż 80% badanej społeczności studentów nie ma w sobie głębokiej wiary, to poparcie względem poszczególnych elementów nauczania Jana Pawła II i tak mnie pozytywnie zaskakuje.
Oczekiwania tej młodzieży powinny dać do myślenia Kościołowi - to chciałeś zasugerować? Jeśli tak to bynajmniej - prawidłowe kierownictwo duchowe polega na tym aby młodzi słuchali starszych i mądrzejszych, a nie na tym aby Kościół dostosowywał swoje nauczanie do "gorących głów" :wink: Nie ma sensu zaniżać poziomu tylko dlatego że większość do niego nie dorasta.

[...] - nie ma postu, na który ten tekst odpowiadał - jo_tka

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pt lut 10, 2006 14:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL