Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 29, 2024 9:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 reklama Media Markt 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
W poscie wysłanym: 2006-03-21 14:04:52 zamieściłem taki fragment:
Cytuj:
A teraz nieco lżejszy kaliber, ale całkiem na serio.
Czy jest ktoś taki kto uważa, że wydając bajońskie sumy na reklamy w mediach (np. w telewizji 'MediaMarkt nie dla idiotów') czyni się to wyłącznie w celach informacyjnych - by klient wiedział że jest towar i gdzie go nabyć ?
Przecież właśnie reklama ma wmówić potencjalnemu klientowi, że nabycie towaru jest jego własnym suwerennym wyborem. Optymalnym.
Właśnie te sumy świadczą o tym, jak skuteczne mogą być dzisiejsze metody reklamy.

Życie sprawia niespodzianki i dopisuje nowe rozdziały:
Cytuj:
Polacy oburzeni reklamą w niemieckich mediach

W najnowszej kampanii reklamowej firmy Media Markt Polacy są ośmieszani i przedstawiani jako złodzieje.


W reklamie telewizyjnej trzej aktorzy mówią niegramatycznie z łatwo rozpoznawalną, słowiańską naleciałością. Wylewnie ściskają się z trzema menadżerami firmy, komplementując drużynę niemiecką.

Potem okazuje się, że przy okazji ukradli im spodnie. Jeden z nich ironicznie zauważa, że "Polak to przyzwoity człowiek, bo mógł ukraść zegarek". W spocie radiowym gra słów dotyczy czasownika "klauen", czyli kraść i podobnie brzmiącego imienia Klaus. W tych reklamach również są wyraźne odniesienia do Polaków.

Przedstawiciele Polonii z oburzeniem zareagowali na te reklamy i zażądali od koncernu przeprosin.

Za ONET.PL IAR, MZ /14:30

Proszę. Zobaczcie, jak instrumentalnie traktują nas, klientów, swoich żywicieli - właściciele super- i hipermarketów. W Polsce, w Niemczech czy gdziekolwiek indziej.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Pn mar 27, 2006 16:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Również jestem oburzony reklamą w Media Markt.

Ale, Stanisławie, akurat nie ma to nic wspólnego z tematem dotyczącym kupowania/nie kupowania w niedzielę :) czego chyba nie zauważyłeś :) Niemcy w bardzo brzydki sposób pozwolili sobie uzewnętrznić w reklamie sstereotyp dotyczący Polaka: czyli Polak = złodziej.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn mar 27, 2006 17:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
ToMu napisał(a):
Również jestem oburzony reklamą w Media Markt.


Dla pełniejszego obrazu dodam, że obecny cykl reklam w MM dotyczył też innych nacji (Francuzów przedstawiono jako erotomanów, a Niemców jako pijaków).


Wt mar 28, 2006 9:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Tylko rozumiem, SweetChild, że żadnego narodu nie wyśmiewano w jego kraju - tylko u Niemców Polaków, u Francuzów Niemców itp :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 28, 2006 10:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Sprawę opisała Wyborcza:

Cytuj:
Polacy kradną w niemieckiej reklamie Media Markt
Co robią polscy klienci w niemieckim sklepie Media Markt? Uśmiechają się, gratulują wyboru, a potem kradną obsłudze spodnie



W reklamie Media Markt Polaków jest trzech. Wyjeżdżają ze sklepu z pełnymi koszykami, ale na bramce czeka ochrona. I wtedy rozpoczyna się polsko-niemiecka konwersacja. Polacy zachwalają sklep (po niemiecku z bardzo wyraźnym polskim akcentem), a rozmowa szybko schodzi na temat piłki nożnej - jeden z Polaków cieszy się, że polska i niemiecka reprezentacja spotkają się na boisku. Potem Polacy rzucają się Niemcom na szyje i po chwili oddalają się w swoją stronę.

- Ci Polacy to jednak sympatyczni ludzie - mówi jeden z pracowników. - Jeszcze mam zegarek - mówi pokazując przegub.

Ale niestety kamera pokazuje, że po wizycie gości z nad Wisły zostali bez spodni. - Ich bin doch nicht blöd - Nie jestem głupi (niemiecka wersja hasła "Nie dla idiotów") - komentują na koniec Polacy. W zeszły weekend reklamę emitowała m.in. niemiecka telewizja publiczna ARD.

Wczoraj od rana Polacy i Niemcy zasypywali siedzibę koncernu e-mailami z protestem przeciwko reklamie. W polskiej ambasadzie w Berlinie urywały się też telefony. - Uznaliśmy tą reklamę za wielce niestosowną. Do kierownictwa Media Marktu i telewizji wysłaliśmy listy protestacyjne - mówi zastępca ambasadora RP Wojciech Więckowski.

- Nie chcieliśmy nikogo zranić ani przedstawić Polaków jako złodziei. Chciałbym przeprosić tych, którzy poczuli się urażeni - wyjaśnił Gerhard Taubenberger, rzecznik prasowy sieci.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 39895.html


Reklamy reklamami. Nie mam nic przeciwko - ale to jest przesada. Najpierw obrzuca się prezydenta kraju jajami, a potem wyśmiewa naród. Chamstwo, nic więcej.


Może by tak osobny temat wydzielić :?: :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 28, 2006 10:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
ToMu napisał(a):
Tylko rozumiem, SweetChild, że żadnego narodu nie wyśmiewano w jego kraju - tylko u Niemców Polaków, u Francuzów Niemców itp :?:


Nie wiem, wydaje mi się, że wszystkie spoty emitowane były w Niemczech, ale najlepiej podam linka.


Wt mar 28, 2006 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
ToMu napisał(a):
Ale, Stanisławie, akurat nie ma to nic wspólnego z tematem dotyczącym kupowania/nie kupowania w niedzielę :) czego chyba nie zauważyłeś :)

:yes: Tak jest - nic wspólnego. Właśnie o tym traktował ten mój post z 21.III.
Mimochodem zeszliśmy z dyskusji o religijnym uzasadnieniu nierobienia masowych zakupów w niedziele na zaletey i wady super- i hipermarketów, celowość ich istnienia itd.

Ta część o reklamie była ubocznym wątkiem z dyskusji z A. w której usiłowałem przekonać A. że jego widzenie świata chyba jest efektem działań marketingowych wielkich sieci handlowych (np. MediaMarktu).

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt mar 28, 2006 11:15
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL