Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 12:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
 Wybory Samorzadowe 2014 
Autor Wiadomość
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Johnny99 napisał(a):
Kael napisał(a):
To odpowiedziales nie na moja wypowiedz.

Którą?

Ta
Kael napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Alus napisał(a):
Matecznik PO nie jest ani głuchy, ani ślepy.

Fani PO są zawsze głusi i ślepi na wszystko, co akurat podnosi PiS. No, co do zasady przynajmniej.

I tak swiat @Johnnego99 sie uproscil: kazdy kto nie podchwytuje z zapalem kazdej (durnej) uwagi PiSu jest ... fanem PO. Bo kazdy (prawy i myslacy) obywatel, powinien popierac kazda wypowiedz Prezesa i ja rozwijac, poglebiac i dodawac ... jej sensu.



Na to @Johnny99 odpowiedzial tak:
Johnny99 napisał(a):
Nie. Np. ja nie jestem fanem PO.


Jakos tak dla mnie ni z gruszki ni z pietruszki. Ale moze to dlatego, ze ja nie mysle jakos skomplikowanie?

Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Nienawisci? Widze ze lubisz radykalne osady ... innych.


Nie aż tak bardzo jak ty.


To ja poprosze o cytaty w ktorych "radykalnie osadzam" kogokolwiek w takim stylu jak twoj
Johnny99 napisał(a):
Poparcie dla PO jest w dużym stopniu wypadkową nienawiści do PiSu


Śr lis 26, 2014 8:23
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Cytuj:
wypadkową nienawiści do PiS

"Nienawiść" to taka nowo moda środowisk PiS-radiomaryjnych.
Przez 45 PRL kiedy naprawdę było za co nienawidzić komunistów, tego typu radykalizmy nie były w powszechnym użyciu.
Teraz nie istnieje nie lubić, czuć niechęć, obligatoryjnie należy jedynie nienawidzić, podobnie jak dosadnie w mediach wszystko musi być jedynie za***ste.


Śr lis 26, 2014 8:47

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
bramin napisał(a):

@Gzegorz
1. Przyklad chybiony bo ja nie mam zony :D Powtarzam do znudzenia, ze po kazdych wyborach w kazdej demokracji mozna zglaszac naduzycia, niejasnosci czy to do PKW czy do sadu. Takie jest prawo kazdego obywatela i prawo kazdej opozycji i od tego jest opozycja, jak jej nie ma, nie mamy demokracji.
Masz prawo sadzic, ze moze byc to sugerowanie. Jedni moga sie tym sugerowac, inni nie.

2. Skala nieprawidlowosci byla wieksza niz w poprzednich wyborach, gdyby tak nie bylo, nie byloby dymisji, spotkan z prezydentem, opinii rzeczoznawcow z PAN, konstytucjonalistow i innych itd.

4. O swieta naiwnosci :D

5. Wykladnia prawa nie zawsze jest jednoznaczna i nie zakladalem z gory nieuczciwosci sedziow (choc nigdy tego nie mozna wykluczyc). Casus Kwasniewskiego w wyborach prezydenckich jest tego przykladem. Sklamal, ze jest magistrem. W innych systemach prawnych pozegnalby sie z prezydentura. Nieraz w prawie tworzy sie precedensy, rozstrzyga sie na zasadzie autorytetu, pewnego precedensu a potem nowelizuje dana ustawe czy paragraf lub tworzy sie nowe prawo.

O fachowosci i pracy polskich sadow mozna sie przekonac w Europejskim Trybunale Praw Czlowieka w Strasburgu :D
Polska jest na pierwszym miejscu jesli chodzi o ilosc spraw rozstrzyganych przed Trybunalem.
1.Ja nie neguje tego prawa. Oceniam tylko intencje polityków korzystających z tego prawa.
2. Oczywiście, że była większa . Ale nie na poziomie komisji wyborczych czyli tam gdzie ludzie oddają głosy.
3. To nie naiwność ale znajomość realiów
Wybory można sfałszować
a) na poziomie komisji (tam gdzie ludzie głosują). Trzeba by mieć swoich ludzi w komisji, ale ponieważ głosy są liczone komisyjnie (jak sama nazwa wskazuje) – nie wystarczy mieć pojedynczych agentów, konieczne byłoby opanowanie pewnego odsetka komisji. W małej gminie wykonalne ale już przy wyborach do sejmiku wojewódzkiego to musiałoby brać udział w fałszowaniu setki jeżeli nie tysiące spiskowców.
b) Przy przeliczaniu głosów z komisji. Też wymagałoby to sporej liczby spiskowców. Jednak dane z komisji są publikowane (także w internecie) można by to spradzić. Myśle, że wystarczyłoby losowo z ¼ komisji.
4. W krajach demokratycznych wola wyborców jest święta. Sądy – wszystko jedno czy w Polsce czy w innej demokracji- nigdy nie będą skłonne przekreślać woli milionów zwykłych obywateli bez ekstremalnie ważnych powodów. Decyzja sądu w sprawie Kwaśniewskiego była słuszna, zapewne w innych państwach demokratycznych byłaby taka sama.

PS. Rusza PiSowska machina kłamstwa http://www.rp.pl/artykul/738666,1160234 ... rach-.html


Śr lis 26, 2014 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 854
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
No cóż, po raz kolejny prezes gotów jest podpalić swój kraj, byle było bliżej do zdobycia władzy.
Widać jaka będzie strategia PiS na przyszłoroczne wybory, bo paliwo smoleńskie już odrobinę zwietrzało.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz lis 27, 2014 7:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
zepp napisał(a):
No cóż, po raz kolejny prezes gotów jest podpalić swój kraj, byle było bliżej do zdobycia władzy.


Po raz kolejny rządząca koalicja, a zwłaszcza PSL, była gotowa "poprawić" wynik wyborów, byle było bliżej do zdobycia władzy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz lis 27, 2014 12:39
Zobacz profil
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Wiecie, ostatnio się wahałem, czyby nie zmienić obozów z uwagi na to, co się dzieje na wschodzie i jak na to reaguje koalicja rządząca, ale powyższe oświadczenie Johnny'ego rozwiało moje wątpliwości jak dym. Albo facet wierzy w Prezesa jak w obrazek święty - czyli sekta - albo dla Prezesa gotów jest rozpirzyć swój kraj do imentu - czyli mafia. Natomiast PO, no cóż, święci to oni nie są, ale przynajmniej toczą jakąś grę - a nie zimną wojnę domową, która nie przerodziła się jeszcze w gorącą czort wie czemu.

To jest ta delikatna różnica.


Cz lis 27, 2014 14:04
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Cytuj:
Po raz kolejny rządząca koalicja, a zwłaszcza PSL, była gotowa "poprawić" wynik wyborów, byle było bliżej do zdobycia władzy.

Kilka razy pytałam jak technicznie wyglądała ta "poprawa" i ani jednej odpowiedzi....czyli nie fakty się liczą, ale propaganda partyjna.
Na dodatek - jak PiS może wygrywać wybory, skoro nawet instrukcji dla własnych posłów nie potrafi właściwie wysłać i śle SMS do wrażych mediów :D


Cz lis 27, 2014 15:11
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Myślę, że nie było tu celowego fałszowania. Scenariusz wypaczenia tych wyborów mógł być taki:
Z porównania oficjalnych wyników i badania exit poll rzuca się w oczy dysproporcja między PiS a PSL i dość zbliżone wyniki innych partii. Pierwszy wniosek jaki się nasuwa jest taki, że osoby, które zadeklarowały oddanie głosu na PiS w rzeczywistości głosowały na PSL. Jak to możliwe? Otóż nie od dziś wiadomo, że spora część elektoratu PiS to ludzie słabiej wykształceni, czyli potencjalnie tacy, którzy mieli największe problemy z prawidłowym oddaniem głosu, najczęściej skreślający po jednym kandydacie na każdej stronie książeczki. Jeśli do tego dodamy niechlujstwo i brak profesjonalizmu części członków obwodowych komisji wyborczych, którzy widząc prawidłowo postawiony x na pierwszej liście nie sprawdzali już dalszych stron, tylko zapisywali głos na konto PSL, to być może mamy przynajmniej częściowe wytłumaczenie PSL-owskiego cudu nad urną.


Cz lis 27, 2014 19:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Widzę tu dwa problemy:

1. nie od dziś wiadomo, że PiS ma elektorat najbardziej "karny" - tj. w największym procencie uczestniczący w wyborach. Są to zatem ludzie, którzy najczęściej mają już doświadczenie w głosowaniu i na dodatek doskonale wiedzą, na kogo chcą głosować. Trudno więc przyjąć, by książeczka sprawiła im aż takie problemy, zwłaszcza, że nie pierwszy raz się przecież pojawiła,
2. nie tłumaczy to korelacji między głosami nieważnymi a wynikiem PSL, która np. w małopolskim jest niemal idealna (a nie tylko tam). Albo lokalne komisje były niechlujne i zaliczyły na rzecz PSL mnóstwo nieważnych głosów - co powinno skutkować spadkiem, a nie wzrostem liczby głosów nieważnych - albo były uważne i takie głosy odrzucały, co powinno obniżać wynik PSL wraz ze spadkiem ilości głosów nieważnych. A było raczej odwrotnie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 28, 2014 7:47
Zobacz profil
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Cytuj:
Albo lokalne komisje były niechlujne i zaliczyły na rzecz PSL mnóstwo nieważnych głosów - co powinno skutkować spadkiem, a nie wzrostem liczby głosów nieważnych - albo były uważne i takie głosy odrzucały, co powinno obniżać wynik PSL wraz ze spadkiem ilości głosów nieważnych. A było raczej odwrotnie.

Wcześniej jeszcze te niechluje komisje neutralizowały członków/mężów zaufania z PiS.
Johnny - ty wymyślasz zdecydowanie bardziej karkołomne wariacje na tema wyborów niż eksperci PiS.

mauger napisał(a):
Myślę, że nie było tu celowego fałszowania. Scenariusz wypaczenia tych wyborów mógł być taki:
Z porównania oficjalnych wyników i badania exit poll rzuca się w oczy dysproporcja między PiS a PSL i dość zbliżone wyniki innych partii. Pierwszy wniosek jaki się nasuwa jest taki, że osoby, które zadeklarowały oddanie głosu na PiS w rzeczywistości głosowały na PSL. Jak to możliwe? Otóż nie od dziś wiadomo, że spora część elektoratu PiS to ludzie słabiej wykształceni, czyli potencjalnie tacy, którzy mieli największe problemy z prawidłowym oddaniem głosu, najczęściej skreślający po jednym kandydacie na każdej stronie książeczki. Jeśli do tego dodamy niechlujstwo i brak profesjonalizmu części członków obwodowych komisji wyborczych, którzy widząc prawidłowo postawiony x na pierwszej liście nie sprawdzali już dalszych stron, tylko zapisywali głos na konto PSL, to być może mamy przynajmniej częściowe wytłumaczenie PSL-owskiego cudu nad urną.

A może odpowiedź jest prosta - w woj. świętokrzyskim, zdecydowanie pisowskim, wycięto 80% wótów z PiS, na rzecz komitetów niezależnych lub PSL.....tez komisje niechlujnie zliczyły pojedyncze kartki?
A może prawda zasadnicza, że na wsi lepiej widać efekty pracy wójtów i radnych.


Pt lis 28, 2014 8:57

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Johnny99 napisał(a):
Widzę tu dwa problemy:

1. nie od dziś wiadomo, że PiS ma elektorat najbardziej "karny" - tj. w największym procencie uczestniczący w wyborach. Są to zatem ludzie, którzy najczęściej mają już doświadczenie w głosowaniu i na dodatek doskonale wiedzą, na kogo chcą głosować. Trudno więc przyjąć, by książeczka sprawiła im aż takie problemy, zwłaszcza, że nie pierwszy raz się przecież pojawiła,
2. nie tłumaczy to korelacji między głosami nieważnymi a wynikiem PSL, która np. w małopolskim jest niemal idealna (a nie tylko tam). Albo lokalne komisje były niechlujne i zaliczyły na rzecz PSL mnóstwo nieważnych głosów - co powinno skutkować spadkiem, a nie wzrostem liczby głosów nieważnych - albo były uważne i takie głosy odrzucały, co powinno obniżać wynik PSL wraz ze spadkiem ilości głosów nieważnych. A było raczej odwrotnie.
Powtórzę to co napisałem
1. System Liczenia głosów PKW się posypał. Ale to co obliczał PKW można sprawdzić bo dane z obwodowych komisji są publikowane.
2. Zarzut PiSowski, że wybory były fałszowane przy urnach. Tego się nie da sprawdzić – wymagałoby to ponownego przeliczenia ręcznego kilkunastu milionów kart. Jest to niewykonale.
Jednak w kraju było pnad 27 tys. okręgowych komisji wyborczych. W każdej średnio 7 członów (nie licząc obserwatorów którzy jeżeli są – są z PISu bo inne partie się nie przejmują fałszowaniem). Razem około 190 000 osób pracowało w okręgowych komisjach wyborczych. Średni 12 000 w województwie. Żeby znacząco wpłynąć na wynik wyborów na rzecz PSLu musiałoby pracować kilka tysięcy osób w komisjach.
Johnny99 odpowiedz na to pytanie : w jaki sposób – techniczne - PSL mógłby sfałszować wybory


Pt lis 28, 2014 9:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Grzegor napisał(a):
Tego się nie da sprawdzić – wymagałoby to ponownego przeliczenia ręcznego kilkunastu milionów kart. Jest to niewykonale.


Żartujesz? Oczywiście, że jest wykonalne. I to właśnie należałoby zrobić.

Cytuj:
Żeby znacząco wpłynąć na wynik wyborów na rzecz PSLu musiałoby pracować kilka tysięcy osób w komisjach.


No i trzeba sprawdzić, czy aby tak nie było. Zwłaszcza, że inne partie się nie przejmują fałszowaniem - co swoją drogą dobrze wiedzieć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt lis 28, 2014 9:36
Zobacz profil
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Bo inne partie patrza realistycznie a nie emocjonalnie.

Rozumiem, ze zglaszasz sie na ochotnika do powtornego przeliczania glosow w czynie spolecznym, zeby budzetu panstwa nie narazac na dodatkowe obciazenia swoja bieufnoscia?


Pt lis 28, 2014 9:45
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Nikt nie zgłosi się do ponownego liczenia, choćby i płacono, bo oczywiste, że nie chodzi by złapać króliczka, aby by gonić go.....co wiernym wyznawcom wystarczy, by dowodzić fałszerstwa.


Pt lis 28, 2014 9:57

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Wybory Samorzadowe 2014
Johnny99 napisał(a):
Grzegor napisał(a):
Tego się nie da sprawdzić – wymagałoby to ponownego przeliczenia ręcznego kilkunastu milionów kart. Jest to niewykonale.

Żartujesz? Oczywiście, że jest wykonalne. I to właśnie należałoby zrobić.

Ponownie zatrudnić 200 000 ludzi do przeliczenia głosów? Przecież znowu sfałszują :evil:

Johnny99 napisał(a):
Grzegor napisał(a):
Żeby znacząco wpłynąć na wynik wyborów na rzecz PSLu musiałoby pracować kilka tysięcy osób w komisjach.

No i trzeba sprawdzić, czy aby tak nie było. Zwłaszcza, że inne partie się nie przejmują fałszowaniem - co swoją drogą dobrze wiedzieć.

I udało się tysiącom spiskowców zachować tajemnicę :o . Jonny99 wypisujesz nonsensy. Z doświadczenia wiem że jeżeli jakieś poglądy znajda się w głowie w sposób irracjonalny to racjonalnymi argumentami się ich z głowy nie usunie. Zatem merytoryczna dyskusja z Tobą jest niemożliwa.

Pytanie: w jaki sposób – techniczne - PSL mógłby sfałszować wybory pozostaje bez odpowiedzi.


Pt lis 28, 2014 10:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL