Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 08, 2024 4:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14537 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 958, 959, 960, 961, 962, 963, 964 ... 970  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2118
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A nie! Ja nie jestem przeciwko posłowaniu tego pana! Jestem przeciwko jego pogaństwu, z którym się być może nawet obnosi!... (bo swoją sferę duchową mógł trzymać dla siebie; mam nadzieję, że z mównicy jej nie będzie promował)

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr lis 22, 2023 15:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ewangelizacja na początku nie polegała na walce i demonstrowaniu obrzydzenia wobec innych religii, tylko na niesieniu Ewangelii i misjonarstwie. Na świecie są różne wyznania i nawet w chrześcijańskim kręgu kulturowym to się już nie zmieni w przewidywalnej przyszłości. Natomiast logicznym jest, że wyznawców innych religii powinno się traktować z takim szacunkiem, jakiego samemu się oczekuje. Trzeba też zaakceptować wolny wybór człowieka, który szuka prawdy tak jak potrafi.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lis 22, 2023 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2118
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zgoda: szacunek się należy każdemu. Ale swój brak zgody na pewne sprawy można póki co wyrażać, więc dlatego jestem przeciwko pogaństwu (uwaga: przeciwko tematowi, a nie osobie! choć taka separacja nie jest łatwa, bo temat nie żyje bez osoby).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz lis 23, 2023 8:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 10, 2023 16:05
Posty: 38
Post Grzegorz Braun
W pewnym sensie dotyczy to kościoła, więc wrzucę to. Mr. Grzegorz Gaśnica Braun znów się popisał. Brawo, skrajna prawica. Brawo. Antysemityzm, to już było, jakby komuś umknęło. 80 lat temu. Katolik antysemitą, ciekawe. Jakiej narodowości był wasz rzekomo Bóg? I kościołowi znów poniekąd się oberwie, bo to przecież Braun - katolik. To taka sugestia, jakby ktoś się zastanawiał, gdzie można szukać przyczyn sekularyzacji. I co? Dalej menory, krzyże itd. powinny znajdować się w sejmie?


Śr gru 13, 2023 11:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Braun ma tyle wspólnego z Kościołem, co Kant z kanciarzem. Fanatyzm nijak się ma do katolicyzmu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr gru 13, 2023 17:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 730
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
DySkUtAnT napisał(a):
W pewnym sensie dotyczy to kościoła, ...

Jeśli sensem jest wynikająca z nienawiści niechęć do Kościoła.
Czyn Brauna nie maił miejsca w kościele, ani nawet w kaplicy sejmowej. Zatem nie dotyczy żadnego kościoła. Jedynym obiektem, z którym powiązany, to budynek Sejmu.
Czy związany z antysemityzmem? Nie wiem. Ale gdzieś wyczytałem pytanie:
Co by się stało, gdyby ktoś w Knesecie postawił krzyż z okazji jakiegoś święta chrześcijańskiego i zapalił świece? Czy, gdyby został zlinczowany (a niemal pewien, że tak by się stało), to świat byłoby oburzony żydowskim antypolonizmem? Czy ktoś z linczujących poniósłby jakąś odpowiedzialność? Czy, gdyby sprawca to przeżył, to czy nie zostałby skazany na długie więzienie?

A Braun sam wyjaśnia: https://www.youtube.com/watch?v=M1-7JohtcbU

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Ostatnio edytowano Śr gru 13, 2023 18:26 przez Idący, łącznie edytowano 1 raz



Śr gru 13, 2023 18:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Mówił, że walczy z talmudycznym satanizmem. Czyli to był bohaterski odpór diabła.

Ale poważnie, nie wygląda to na zdrowie psychiczne. Popłynął już za daleko.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr gru 13, 2023 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2118
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Polska i Polacy mają na świecie raczej "łatkę" antysemitów... No to teraz przez takiego Grzesia tylko ta łatka będzie mocniej się nas trzymać!... :cry:
Szkodnik z niego nad szkodniki, a to, że jest posłem, to hańba dla tego urzędu!
Smuci mnie też to, jak ogromne poparcie ma jego czyn w mediach społecznościowych - naraz tak wiele osób cieszy się, że ktoś się tak zachował; nawet grube tysiące zł są zbierana na jakieś zbiórki ratujące chyba kieszeń Brauna, bo go ukarano finansowo w Sejmie... ech! smutek! :cry:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr gru 13, 2023 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Woda na mlyn prasy zagranicznej piszacej o "polskich obozach zaglady" i antysemityzmie Polakow w 2 Rzeczypospolitej i w czasie okupacji, przeciez ten duren zrobil to w obecnosci calego korpusu dyplomatycznego, zaproszonych zagranicznych dziennikarzy i wlasnie zaproszonej do Sejmu grupy Zydow, ktorzy mieli zaprezentowac swoje uroczystosci Hannukowe. Czy tak sie traktuje zaproszonych gosci?
A jesli chodzi o media spolecznosciowe to pokazuje tylko jak wielu Polakow demonstruje "moralnosc Kalego".
Mnie sie wydaje jednak ze te posty powinny byc w Aktualnosciach, a nie tu.


Śr gru 13, 2023 20:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Przeniosłem do wątku o aktualnościach.

Idący napisał(a):

Doszedłem do momentu, w którym stwierdza, że to jest święto dla dzieci, które dostają tego dnia prezenty. Jak gdzieś przeczytałem, tak jest tylko wśród Żydów amerykańskich, ale mniejsza z tym. Zachowanie to tym bardziej więc świadczy o nim samym, skoro uważa, że to jest święto dla dzieci, a odstawia takie gówniarskie popisy.

I raczej jednak trudno uznać, że ma problemy z głową, ponieważ jak ktoś zauważył, te świece w Sejmie palą się co roku przez kilka dni, a Braun odpalił się akurat dzisiaj w trakcie zaprzysiężenia Tuska na premiera. Wydaje się więc bardziej prawdopodobne, że było to świadomie zaplanowane.

subadam napisał(a):
Woda na mlyn prasy zagranicznej piszacej o "polskich obozach zaglady" i antysemityzmie Polakow

Mieszanie Polski z błotem na arenie międzynarodowej przez polskich "patriotów" stało się już chyba jakimś swego rodzaju zwyczajem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr gru 13, 2023 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 730
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Soul33 napisał(a):
Doszedłem do momentu, w którym .
Też nie dotrwałem.

Soul33 napisał(a):
Mieszanie Polski z błotem na arenie międzynarodowej przez polskich "patriotów" stało się już chyba jakimś swego rodzaju zwyczajem.
Ja to nazywam zdradą. Za zdradę powinno się karać infamią i banicją. Na początku odbierając obywatelstwo.
O ile da się zrozumieć, że antypolonijne środowiska żydowskie wykorzystają każdą okazję do ataku na Polskę i Polaków, o tyle teoretycznie neutralne środowiska nie powinny przyłączać się do opluwania i wrzasku. Jednak syjonistyczne lobby jest bardzo dobrze zorganizowane i skuteczne. I tak jak Rosjanie potrafią doskonale łączyć sprawy gospodarcze z politycznymi.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz gru 14, 2023 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 426
Post Re: Z życia Kościoła w Polsce
Idący napisał(a):
Wysłuchałem do końca, ale nie znajduję potwierdzenia słów posła:
„Przypisano mi tutaj pobudki rasistowskie, gdy tymczasem ja przywracam stan normalności i równowagi, kładąc kres aktom satanistycznego, rasistowskiego triumfalizmu. Takie jest przesłanie tych świąt.”
https://opoka.org.pl/News/Polska/2023/skandal-w-sejmie-grzegorz-braun-konfederacja-zgasil-gasnica

Co miałoby znaczyć przywracanie normalności? Jakie akty satanistyczne?


Cz gru 14, 2023 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 730
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tymczasem posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic przywraca wiarę w spuściznę Dzierżyńskiego. Ja donosi O2: Ziobro poważnie chory. Posłanka: Przesłuchamy pana!
Domyślam się, że nie ograniczą się do ponownego przyznania emerytur ubekom, ale przywrócą ich na stanowiska. I każdemu zafundują nagana, aby tradycji stało się zadość. Czystka już się zaczęła. Od ambasadorów. (A PIS długo trzymał antypolskiego Schnepfa.) Czy czystce będzie towarzyszyć fizyczna likwidacja, jak za Czerezwyczajki? Zemsta, zemsta, zemsta.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Cz gru 14, 2023 14:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie sądzę, aby przywrócili wysokie emerytury ubekom. To byłoby szkodliwe wizerunkowo, a politycy sami sobie nie chcą szkodzić. A tutaj jest jeszcze kilka osób w koalicji, które muszą decydować wspólnie. Podejrzewam, że temat zostanie po prostu przemilczany.

Natomiast ambasadorów często nowa władza wymienia. Generalnie wymieniają prawie wszystkich na wyższych stanowiskach. Poprzednicy też to robili. A Schnepf został odwołany w 2016.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz gru 14, 2023 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Warto tu przypomnieć, że jeszcze niedawno Marszałek Hołownia był przeciwny ściganiu obrazy uczuć religijnych.
https://twitter.com/szymon_holownia/sta ... 9965846528

Ten postulat znajduje się także w programie Polski 2050:
"Koniec ze ściganiem z urzędu przestępstw dotyczących obrazy uczuć religijnych. Zniesiemy karę pozbawienie lub ograniczenia wolności za ten typ przewinień".
https://polska2050.pl/rozdzial-kosciola ... scilenego/


Pt gru 15, 2023 0:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14537 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 958, 959, 960, 961, 962, 963, 964 ... 970  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL