Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 4:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Smutny Autobus 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Smutny Autobus
Jajko napisał(a):
Czy jest tu ktokolwiek, kto uważa ten filmik za udany?


Technicznie to on jest nawet bardzo udany.. oczywiste jest też, że miał wzbudzać kontrowersje i wzbudził. To chyba pierwszy przypadek, kiedy instytucja publiczna, de facto, pochwala najpierw samobójstwo, a potem zabójstwo. Moja refleksja, która raczej się dotąd nie pojawiała w komentarzach (co nie znaczy, że ignoruję inne kwestie, jak choćby problem dyskryminacji osób starszych): filmik dobrze wyraża współczesną mentalność, w której ludzie dopuszczający się jakiegoś wyjątkowo odrażającego (wg tejże mentalności) czynu, zasługują na śmierć w męczarniach. Przykłady można mnożyć - tuskowi pedofile jako "kreatury nie zasługujące na miano człowieka", idioci ciągnący psy za samochodami jako "zasługujący na takie samo potraktowanie" itp. To samo z tymi, którzy "narażają bezpieczeństwo naszych dzieci" - powinni się albo sami "zabić", albo, jak już ich ktoś uratuje, nikt nie powinien się wzbraniać przed dokończeniem dzieła za nich (oczywiście, wprost to nie jest powiedziane, chodzi o mentalność).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 30, 2014 7:16
Zobacz profil
Post Re: Smutny Autobus
"won dziadu" :twisted:
to nie ten temat, choć ten sam dział


Pn cze 30, 2014 7:45
Post Re: Smutny Autobus
akruk napisał(a):
A jest skandaliczny moralnie.
O w mordę. Już różne debilne opinie o tym spocie słyszałem. Ale widać - postanowiłeś pobić rekord debilności.

A tak poza tym - lmgtfy nie służy do tego, do czego tutaj tego serwisu użyłeś.
MARIEL napisał(a):
A co mają zrobić, przyznać się że znów im nie wyszło?
Zaiste. "Z przykrością informujemy, że popełniliśmy błąd myśląc, że wszyscy Polacy mają trochę oleju w głowie".


Pn cze 30, 2014 7:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Smutny Autobus
A masz jakieś merytoryczne argumenty, czy.. jak zwykle?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 30, 2014 7:50
Zobacz profil
Post Re: Smutny Autobus
zefciu napisał(a):
akruk napisał(a):
A jest skandaliczny moralnie.
O w mordę. Już różne debilne opinie o tym spocie słyszałem. Ale widać - postanowiłeś pobić rekord debilności.
Cóż zefciu, skoro się wpisujesz w klimat filmiku ... to trudno z toba rozmawiać. Poczekam kilkadziesiąt lat, kazdy w końcu dojrzewa (prawie każdy).
zefciu napisał(a):
MARIEL napisał(a):
A co mają zrobić, przyznać się że znów im nie wyszło?
Zaiste. "Z przykrością informujemy, że popełniliśmy błąd myśląc, że wszyscy Polacy mają trochę oleju w głowie".
Własnie dlatego, że Polacy mają trochę oleju w głowie widzą, jaki to knot z tego filmu.


Pn cze 30, 2014 7:54
Post Re: Smutny Autobus
Johnny99 napisał(a):
A masz jakieś merytoryczne argumenty, czy.. jak zwykle?
Tzn ja mam dowodzić, że film nie jest naganny moralnie?
Kozioł napisał(a):
Cóż zefciu, skoro się wpisujesz w klimat filmiku ... to trudno z toba rozmawiać. Poczekam kilkadziesiąt lat, kazdy w końcu dojrzewa (prawie każdy).
No tak. Po co argumenty, jak można kogoś wyzwać od gówniarzy?
zefciu napisał(a):
Własnie dlatego, że Polacy mają trochę oleju w głowie widzą, jaki to knot z tego filmu.
Taki knot, że aż stał się wiralem i wszyscy o tym mówią. Nie wiem, czy kiedyś rządowi RP udało się tak skutecznie wypromować jakąś kampanię społeczną. Chyba nawet "papierosy są do dupy" nie były tak głośne i nie budziły takich emocji. Oczywiście fakt, że Kozioł i Johnny99 reagują na filmik alergicznie (nie umiejąc wyjaśnić merytorycznie czemu tak reagują) nie jest wcale żadną porażką rządu.


Pn cze 30, 2014 8:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Smutny Autobus
zefciu napisał(a):
Tzn ja mam dowodzić, że film nie jest naganny moralnie?


Masz odpowiadać na argumenty.

Kozioł napisał(a):
Oczywiście fakt, że Kozioł i Johnny99 reagują na filmik alergicznie (nie umiejąc wyjaśnić merytorycznie czemu tak reagują)


Filmik jest - dla mnie - naganny moralnie przede wszystkim dlatego, że:

1. przedstawia śmierć osoby (autobus został uosobiony - gdyby nie został, nie byłoby problemu) jako coś dobrego i słusznego,
2. przedstawia chęć samobójstwa osoby, która czuje się niepotrzebna, jako coś dobrego i słusznego, w czym nie należy przeszkadzać,
3. przedstawia morderstwo osoby, która stwarza niebezpieczeństwo, jako coś dobrego i słusznego,
4. promuje postrzeganie osób starszych i niedołężnych jako zasługujących wyłącznie na śmierć i to przez zabicie,
5. zachęca do uśmierzenia w sobie poczucia litości wobec osób już "niepotrzebnych",
6. jego skuteczność wzięła się właśnie z tego, że jest on naganny moralnie - co zawsze wzbudza zainteresowanie. Inaczej mówiąc, państwowy organ posłużył się moralną nagannością, w celu wzbudzenia zainteresowania.

To tak w skrócie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 30, 2014 8:10
Zobacz profil
Post Re: Smutny Autobus
@zefciu
Argumenty przeciwko filmikowi w tym temacie padły. wszyscy je zrozumieli, a ty nagle nie potrafisz odczytać.
Twój argument to : "postanowiłeś pobić rekord debilności".
I tyle "dyskusji".
Więcej trolla nie będę karmił.


Pn cze 30, 2014 8:14
Post Re: Smutny Autobus
Szczerze mówiąc zupełnie nie rozumiem tego szumu wokół filmiku.
Czyżby przeciwnicy promowali zbieractwo?....nic starego, zniszczonego nie należy utylizować?
Odniesienie do starych ludzi? - jedyna sprawiedliwość na tym świecie - każdy umrze, niezależnie od koneksji, układów, kasy.
Żal jedynie gdy umierają młodzi ludzie.

Kozioł - nie wszyscy :)


Pn cze 30, 2014 8:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Smutny Autobus
Alus napisał(a):
Czyżby przeciwnicy promowali zbieractwo?....nic starego, zniszczonego nie należy utylizować?


Nie "utylizuje się" osób.

Cytuj:
Odniesienie do starych ludzi? - jedyna sprawiedliwość na tym świecie - każdy umrze, niezależnie od koneksji, układów, kasy.


Autobus nie umarł, tylko został świadomie zabity.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 30, 2014 8:19
Zobacz profil
Post Re: Smutny Autobus
@Alus
Problem w personifikacji.
W ten sposób autobus przedstawia starszą, samotną zniedołężniałą osobę szukającą akceptacji, zrozumienia, swojego miejsca w życiu. Znajduje odrzucenie i wyszydzenie. A gdy wreszcie na końcu mysli samobójcze przerywa przyjacielski motyl, to bezlitośnie zostaje uśmiercony.

Personifikacja autobusu dała taki efekt: starzy, zniedołężniali, samotni, "niepotrzebni" (ludzie) - do gazu !
Ups ... mialo byc : pod prasę! ;)


Pn cze 30, 2014 8:26
Post Re: Smutny Autobus
Johnny99 napisał(a):
Masz odpowiadać na argumenty.
No więc poproszę.
Cytuj:
1. przedstawia śmierć osoby (autobus został uosobiony - gdyby nie został, nie byłoby problemu) jako coś dobrego i słusznego
No to i Bóg w Księdze Rodzaju jest naganny moralnie. [...]
Cytuj:
2. przedstawia chęć samobójstwa osoby, która czuje się niepotrzebna, jako coś dobrego i słusznego, w czym nie należy przeszkadzać,
Przedstawia pewną kliszę z osobą przeszkadzającą i kliszę tę brutalnie łamie. Personifikuje autobus dlatego, że lubimy się przywiązywać do rzeczy. Dlatego, że istnieją w nas emocje, które mogą być szkodliwe.
Cytuj:
3. przedstawia morderstwo osoby, która stwarza niebezpieczeństwo, jako coś dobrego i słusznego,
Od dzisiaj złomowanie to morderstwo.
Cytuj:
4. promuje postrzeganie osób starszych i niedołężnych jako zasługujących wyłącznie na śmierć i to przez zabicie,
5. zachęca do uśmierzenia w sobie poczucia litości wobec osób już "niepotrzebnych",
Nie wobec osób tylko pojazdów.
Cytuj:
6. jego skuteczność wzięła się właśnie z tego, że jest on naganny moralnie - co zawsze wzbudza zainteresowanie. Inaczej mówiąc, państwowy organ posłużył się moralną nagannością, w celu wzbudzenia zainteresowania.
Organ posłużył się emocjami i łamaniem klisz.
Kozioł napisał(a):
Personifikacja autobusu dała taki efekt: starzy, zniedołężniali, samotni, "niepotrzebni" (ludzie) - do gazu !
Hahahahaha! W tym momencie osoby, które żyją w piwnicy rzeczywiście uwierzyły w brednię Kozła. W Polsce gazuje się ludzi starych, zniedołężniałych. Co więcej robi się to w efekcie publikacji filmiku.[...]


Ostatnio edytowano Pn cze 30, 2014 14:24 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy

obraźliwe komentarze -> kosz



Pn cze 30, 2014 8:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: Smutny Autobus
Cytuj:
Odniesienie do starych ludzi? - jedyna sprawiedliwość na tym świecie - każdy umrze, niezależnie od koneksji, układów, kasy.

Owszem. Ale nie powinno to nastąpić wskutek kiwnięcia palcem uśmiechniętej urzędniczki.
Zresztą w praktyce tak jest. Bo przedłużając wiek emerytalny, kultywując bezrobocie i zapewniając wiadomo jaką opiekę medyczną ten …. (autocenzura) rząd już to robi. Co prawda podejrzewam, że każdy inny rząd postępowałby podobnie, a jeśli nawet w mniej naganny (eufemizm) sposób, to byłby to tylko przejaw większej inteligencji, mniejszego …. (autocenzura) i bardziej rozwiniętego instynktu samozachowawczego, a nie rzeczywistej troski o społeczeństwo.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Pn cze 30, 2014 8:36
Zobacz profil
Post Re: Smutny Autobus
Gorgiasz napisał(a):
Zresztą w praktyce tak jest. Bo przedłużając wiek emerytalny, kultywując bezrobocie i zapewniając wiadomo jaką opiekę medyczną ten …. (autocenzura) rząd już to robi.
Tematem tego wątku jest lewacka krytyka spotu "Smutny Autobus", a nie lewacka krytyka całej polityki rządu. Uprasza się więc lewaków o trzymanie się tematu.


Pn cze 30, 2014 8:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Smutny Autobus
zefciu napisał(a):
No to i Bóg w Księdze Rodzaju jest naganny moralnie.


Ministerstwo jako substytut Boga.. no, tego to nawet Alus nie wymyśliła :-D

Cytuj:
Personifikuje autobus dlatego, że lubimy się przywiązywać do rzeczy. Dlatego, że istnieją w nas emocje, które mogą być szkodliwe.


Owszem - mianowicie emocją tą jest litość wobec osób starszych, zniedołężniałych i niepotrzebnych. Ta właśnie emocja jest przedstawiona jako "szkodliwa". Poza tym, jest to nonsens - nie znam nikogo, kto odczuwałby litość wobec niesprawnych autobusów.

Cytuj:
Od dzisiaj złomowanie to morderstwo.


Nie - pozbawienie życia osoby to morderstwo, nie złomowanie.

Cytuj:
Nie wobec osób tylko pojazdów.


W tym filmiku pojazd jest osobą. To jest istota rzeczy, na co już kilka osób zwracało uwagę.

Cytuj:
W Polsce gazuje się ludzi starych, zniedołężniałych. Co więcej robi się to w efekcie publikacji filmiku.[...]


Na razie jeszcze nie, bo wciąż funkcjonują "szkodliwe" emocje..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 30, 2014 8:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL