Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 29, 2024 5:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Następna strona
 Manipulacje w mediach 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Manipulacje w mediach
Gita2 napisał(a):
Bardzo dobrego porównania dokonał Witold: NSDAP i PO.


Skoro tak, to Gita nie ma się czym martwić. NSDAP przecież stanowczo sprzeciwiała się rozkradaniu majątku narodowego, zapowiadała częściową nacjonalizację, domagała się sprawiedliwej redystrybucji dochodów i szerokich zabezpieczeń socjalnych, dopuszczała wywłaszczenie "na cele społeczne", domagała się kar dla tych, którzy działają "wbrew interesowi społecznemu" i rozliczenia tych, którzy wzbogacili sie w sposób nieuprawniony, chciała centralizacji władzy, a nawet buntowała się przeciwko manipulacjom w mediach. Czyli mnie więcej to samo czego chce PiS i wspierający go kolektyw...


Pn lip 25, 2011 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Manipulacje w mediach
Nie martwię się problemami Platformy, Platformersi też nie muszą się martwić tym, że SLD z Kaliszem na czele wciąga Platformę w pułapkę.
Na czym ta pułapka polega łatwo mozna się domysleć. Macie fani Platformy dobrzu ukształtowane myslenie logiczne, więc nie muszę wam tłumaczyć, tymbardziej, że moher taki jak ja nie dorównuje inteligencją
wnikliwym umysłom.
P.S. Znowu dałam się wciągnąć w off top


Wt lip 26, 2011 7:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Witold napisał(a):
Bywało w historii i tak, że była to słuszna postawa. A dla Johnnego opozycja jest święta tylko dlatego, że jest opozycją.


Dlatego właśnie tak usilnie próbuje się przedstawić PiS jako "nazistów" i Wielkie Zagrożenie - aby przekonać społeczeństwo, że teraz jest właśnie taki moment w historii, iż trzeba bezwarunkowo poprzeć Władzę, bez względu na to, co by nie robiła. Tak też już bywało w historii. Ba, stosowano nawet identyczne argumenty: np. kiedyś już też opozycja atakowała "legalnie istniejące władze legalnego państwa" itp. Opozycja nie jest święta. Ja nigdy nikogo nie namawiałem do głosowania na PiS, nawet wtedy, kiedy sam to deklarowałem. Uważam natomiast, że dzisiaj nie Władza potrzebuje obrony przed kimkolwiek, tylko my potrzebujemy obrony przed Władzą. A nikt nam jej nie zapewnia. Największe media są po stronie Władzy i zwalczają opozycję. Służby na każde skinienie premiera robią co im każe, a nawet i bez tego też sobie radzą. Policja zatrzymuje za antyrządowe okrzyki i transparenty. ABW za stronę internetową atakującą prezydenta. A ludzie mówią: "no przecież Tusk musi się jakoś bronić przed tymi strasznymi atakami!". No właśnie: to Władza jest biedna i atakowana, musi się bronić przed tymi straszliwymi internautami i kibicami! I, w ogóle, czas już skończyć z tym chamstwem! Rzecz jasna, nie boją się. Za IV RP to był strach, a jakże! A dzisiaj? Czego tu się bać? Jak ktoś popiera PO, to nie ma się przecież czego bać. A nawet jeśli nie lubisz PO, to wystarczy tylko siedzieć cicho i nie wychylać się - też ci nikt nic nie zrobi. Zresztą, nie jesteś chyba na tyle nienormalny i niewykształcony, by być pisowcem? Więc o co wam chodzi z tym strachem?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lip 26, 2011 9:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Manipulacje w mediach
Gita2 napisał(a):
Nie martwię się problemami Platformy, Platformersi też nie muszą się martwić tym, że SLD z Kaliszem na czele wciąga Platformę w pułapkę.


Jeśli PO jest podobna do NSDAP do Gita nie ma się czym martwić, bo NSDAP wyznawała dość podobną ideologię społeczno-gospodarczą jak ukochany przez Gitę PiS (jak opisałem wcześniej). Także pod rzadami PO również jesteśmy na dobrej drodze, tzn. dobrej dla Gity.



Cytuj:
tymbardziej, że moher taki jak ja nie dorównuje inteligencją wnikliwym umysłom.


Cóż za szczera samokrytyka.


Cytuj:
P.S. Znowu dałam się wciągnąć w off top


Jako offtop, specjalnie dla ciebie pogrubiłem "manipulacje w mediach". NSDAP dokładnie tak samo jak dziś PiS czuła się pokrzywdzona przez cały świat, znienawidzona przez media i wrogie elementy, jedyna sprawiedliwa formacja na scenie, walcząca z otaczającym ją złem.


Wt lip 26, 2011 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Manipulacje w mediach
Takiś "mądry" Witoldzie i nie zupełnie nie zrozumiałeś w jaki sposó SLD z Kaliszem na czele wciąga was w pułapkę.
A już gotowa byłam mysleć, że fani Platformy są madrzejsi od moherów.


Wt lip 26, 2011 11:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 16, 2010 19:45
Posty: 185
Post Re: Manipulacje w mediach
Johnny99 napisał(a):
Nie o to chodzi. Dziennikarze nie są atakowani z jakichkolwiek powodów ideowych - są atakowani jako wrogowie, którzy chcą zniszczyć Radio Maryja i Dzieła Przy Nim Powstałe. Przy czym określenia "wrogowie" i "zniszczyć" są pojmowane całkowicie dosłownie. Słuchacze RM postrzegają np. dziennikarzy Wyborczej jako ludzi, którzy, gdyby mogli, przyszliby pod WSKSiM z młotami i ją dosłownie rozwalili. A rząd jako grupę ludzi, która jedynie czyha na okazję, by o. Rydzyka i wszystkich współpracowników RM pozamykać w więzieniach, słuchaczom zaś odebrać nie tylko głos, ale także np. środki do życia. Czują się przez nich nienawidzeni w sensie dosłownym. Bez zrozumienia tych emocji nie da się zrozumieć tych zachowań. To naprawdę nie jest jakieś symboliczne "zamykanie się Kościoła w Twierdzy". To jest dla nich kwestia życia i śmierci.

Sporządziłeś dobrą analizę ich zachowań; ale to jest już skutek. Nie przeanalizowałeś przyczyn które do tego skutku prowadzą.

Czyli dlaczego oni (słuchacze RM) w ten sposób postrzegają TVN, POLSAT, itp.??

Otóż dlatego że tego nauczyli się słuchając mediów Rydzyka, nauczyli się nienawiści do TVN-u że to żydowsko-masońska telewizja. Zatem sam Rydzyk z załogą to spowodował.


Cz lip 28, 2011 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Manipulacje w mediach
"Zatem sam Rydzyk z załogą to spowodował"
No cóż "Rydzyk i jego załoga", nie chcą wiecznie nadstawiać trzeciego policzka, gdy dwa juz mocno obite, a trzeciego wcale nie mają. Od czasu do czasu trzeba sie bronić, a sprowokować się , też w tej sytuacji nie trudno.

Przewodnicząca SKKiŚP Iwona Śledzińska Katarasińska dopięła swego, udowodniła na czym polega
"Stalinowska wolność obywatelska":
http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... 28&id=main


Cz lip 28, 2011 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Manipulacje w mediach
Asphodelus napisał(a):
Sporządziłeś dobrą analizę ich zachowań; ale to jest już skutek. Nie przeanalizowałeś przyczyn które do tego skutku prowadzą.

Czyli dlaczego oni (słuchacze RM) w ten sposób postrzegają TVN, POLSAT, itp.

Otóż dlatego że tego nauczyli się słuchając mediów Rydzyka, nauczyli się nienawiści do TVN-u że to żydowsko-masońska telewizja. Zatem sam Rydzyk z załogą to spowodował.


Myślę, że trochę jednak Rydzyka przeceniasz.

Ludzie których opisał Johnny, mają po prostu taką mentalność. Wykształconą w sposób raczej długotrwały, wychowali się w PRLu i po prostu rozumuje w sposób taki, w jaki rozumowała wychowująca ich ludowa ojczyzna. Nawet jeśli do samego PRLu nie pałają miłością, to zostali wychowani na wzrowego człowieka sowieckiego i rozumują jak człowiek sowiecki, tylko dziś znajdują sobie nowych - w miejsce PZPRu - panów. Czy to jest Radio Maryja, czy to (raczej subiektywnie przez nich pojmowany) Kościół, czy też nowa Matka Partia (PiS).

Rydzyk czy Kaczyński to jedynie reprezentacja tych środowisk. Częsciowo na nich żerują, częściowo podburzają i ukierunkowują, ale to nie oni je stworzyli.


Cz lip 28, 2011 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 19, 2011 19:08
Posty: 271
Post Re: Manipulacje w mediach
Asphodelus napisał(a):

Czyli dlaczego oni (słuchacze RM) w ten sposób postrzegają TVN, POLSAT, itp.??

Otóż dlatego że tego nauczyli się słuchając mediów Rydzyka, nauczyli się nienawiści do TVN-u że to żydowsko-masońska telewizja. Zatem sam Rydzyk z załogą to spowodował.



To teraz powiedz dlaczego "nie oni"(inni) (słuchacze RM) postrzegają TVN, Polsat itp w taki sposób? Tylko konstruktywnie. Polecam szczególnie życiorysy(choćby z Wikipedii) prezesów/właścicieli owych telewizji. Albo w ogóle zachęcam do lektury skąd 99% mediów bierze swoje newsy, to też bardzo ciekawy materiał "dowodowy". Już nie wspominając o sondażach na zamówienie, czasie podczas kampanii wyborczej dla poszczególnych ugrupowań (chociaż to w końcu komercyjne programy wiec trudno sie tu czepiąc, no ale mimo wszystko obiektywizmu tam brak).

_________________
"Jeżeli państwo macie odrobinę zdrowego rozsądku, to przede wszystkim głosujcie na wszystkich, (…) tylko nie na tych łajdaków.(…) Jeżeli zagłosujecie na te trzy partie [PiS, PO, SLD], to jest tak samo jak za komuny – głosowaliście na PZPR."


Cz lip 28, 2011 21:25
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
patryq021 napisał(a):
Asphodelus napisał(a):

Czyli dlaczego oni (słuchacze RM) w ten sposób postrzegają TVN, POLSAT, itp.??

Otóż dlatego że tego nauczyli się słuchając mediów Rydzyka, nauczyli się nienawiści do TVN-u że to żydowsko-masońska telewizja. Zatem sam Rydzyk z załogą to spowodował.



To teraz powiedz dlaczego "nie oni"(inni) (słuchacze RM) postrzegają TVN, Polsat itp w taki sposób? Tylko konstruktywnie. Polecam szczególnie życiorysy(choćby z Wikipedii) prezesów/właścicieli owych telewizji. Albo w ogóle zachęcam do lektury skąd 99% mediów bierze swoje newsy, to też bardzo ciekawy materiał "dowodowy". Już nie wspominając o sondażach na zamówienie, czasie podczas kampanii wyborczej dla poszczególnych ugrupowań (chociaż to w końcu komercyjne programy wiec trudno sie tu czepiąc, no ale mimo wszystko obiektywizmu tam brak).

Jeśli chodzi o życiorysy, to wielu ideologów RM najchętniej chciałoby aby nie zostały poznane...
-wchodzenie do komunistycznego sejmu za prof. Stommę, który odmówił podpisu i podpisanie się pod deklaracją w Konstytucji PRL o wiecznej przyjaźni z ZSRR,
- przez dzziesięciolecia budowanie PRL w zarządzie głównym SD - satelicie PZPR, a na tydzień przed wyborami 8.06.1989r snucie marzeń o naprawie PRL "na równych warunkach z PZPR".
I tak co trzeci to były komunista, albo przystawka PZPR - stąd uprawniona konstatacja - w czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów


Pt lip 29, 2011 8:08

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Manipulacje w mediach
ja się przekonałem ze nawet zwykłe gazery przekręcają i manipulują
jak umarło dziecko u nas to napisali nieprawde o jego śmierci


Pt lip 29, 2011 8:17
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
merkaba napisał(a):
ja się przekonałem ze nawet zwykłe gazery przekręcają i manipulują
jak umarło dziecko u nas to napisali nieprawde o jego śmierci

Wszystkie, bez żadnego wyjątku.
Jeszcze łudziłam się, że mój od lat czytany tygodnik nie wejdzie w tą brudną wodę - ale niestety wszedł.


Pt lip 29, 2011 8:25

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Manipulacje w mediach
merkaba napisał(a):
ja się przekonałem ze nawet zwykłe gazery przekręcają i manipulują
jak umarło dziecko u nas to napisali nieprawde o jego śmierci

Zgadza się, najlepiej można to zaobserwować na bazie znanego nam zdarzenia lokalnego, bez żadnych podtekstów politycznych. Nawet zwykłe gazety kierują się przede wszystkim poziomem sensacyjności, a nie rzetelnym informowaniem.


Pt lip 29, 2011 10:38
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
Nie tylko zdarzenia lokalne ukazują "dwie miary" stosowane w mediach.
Przykład
http://gosc.pl/doc/808826.Na-pewno-jestem-patriota
http://gosc.pl/doc/891942.Nie-ma-polity ... kompromisu
To samo stanowsko (aborcja) wyrażone przez dwie osoby budzi jakże diametrialnie różne reakcje.
Po pierwszym wywiadze brak komentarza, drugi skomentowany
http://gosc.pl/doc/891612.Piersze-sa-wartosci


So lip 30, 2011 8:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Punkt widzenia jakże zależy od punktu siedzenia.. fajny przykład "lustracyjnego" i "pisowskiego" myślenia elity rządzącej przynosi dzisiejsza Wyborcza, piórem Bogdana Wróblewskiego - nie ma żadnych dokumentów, które świadczyłyby o jakichkolwiek "naciskach" za IV RP? To tylko tym większy dowód na to, że naciski były!! I to nawet jeszcze bardziej straszne!!

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So sie 06, 2011 20:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL