Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 9:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14542 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541 ... 970  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Ta ustawa to jest taki papierek lakmusowy: czy bliżej nam do cywilizacji, czy do ruskiego mira.

A Izraelowi to dokąd bliżej?


Śr sty 31, 2018 16:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
No ale o co chodzi? Skoro w Polsce jest normalnie, to niech się drze jak wariatka; pokreślimy kółka na czołach i przejdziemy do porządku. A jeśli w Polsce są znaczące grona filosemitów i antysemitów, to należy się spodziewać równie wrzaskliwych reakcji na "skandal".

Zresztą, ja Wam to otłumaczę. Otóż w kulturze zachodniej od niejakiego czasu przepraszanie za grzechy przodków należy do dobrego tonu. Mogą być to grzechy wątpliwej jakości, a nawet zupełnie urojone, ale po prostu wypada sobie jakiegoś trupa w szafie znaleźć i się do niego publicznie przyznać.

Toż to jest dopiero obłuda i hipokryzja.

Zupełnie jak na rozmowach o pracę:
- Jaka jest Pana/Pani największa wada?
- No cóż... jestem zbyt pracowity, zaangażowany i całkowicie oddany firmie, dla której miałbym pracować. To jest w moich genach.

Tadam....

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 31, 2018 16:08
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No i katastrofa.
PiS zablokowało demonstrację ONR pod ambasadą Izraela.
A tyle ciekawych artykułów po polsku, niemiecku i angielsku już w GW przygotowano o tym, jak państwo PiS wspiera narodowców i wysługuje się nimi.
Już były gotowe zdjęcia z palenia flagi Izraela, albo kukły Żyda. A tu zonk.
No to trzeba napisać:

Dominika Wielowieyska napisał(a):
Gdyby to PO zablokowała demonstrację narodowców z pomocą kruczków prawnych......Nie chcę myśleć, co by się wtedy działo na TT i na portalu wPolityce. O wypowiedziach polityków PiS nie wspomnę.

Kij się zawsze znajdzie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 31, 2018 16:32
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
No i katastrofa.
PiS zablokowało demonstrację ONR pod ambasadą Izraela.
A tyle ciekawych artykułów po polsku, niemiecku i angielsku już w GW przygotowano o tym, jak państwo PiS wspiera narodowców i wysługuje się nimi.
Już były gotowe zdjęcia z palenia flagi Izraela, albo kukły Żyda. A tu zonk.
No to trzeba napisać:

Dominika Wielowieyska napisał(a):
Gdyby to PO zablokowała demonstrację narodowców z pomocą kruczków prawnych......Nie chcę myśleć, co by się wtedy działo na TT i na portalu wPolityce. O wypowiedziach polityków PiS nie wspomnę.

Kij się zawsze znajdzie.

Duch święty czy wtyka w GW .......na kilka dni do przodu zna materiały prasowe......


Śr sty 31, 2018 16:46
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Właśnie. Od zawsze podejrzewałem, że medieval to drugie wcielenie Orlińskiego.

Also, jaki kij. To jest tak słabe, że się już płakać nawet nie chce nad tą opozycją.


Śr sty 31, 2018 16:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Duch święty czy wtyka w GW .......na kilka dni do przodu zna materiały prasowe......

ojtam, na kilka...
Przecież to byłoby jutro, albo nawet dzisiaj w "cała prawda, całą dobę".
I nie trzeba do tego ducha proroctwa. Wystarczy prześledzić, co GW zazwyczaj wypisuje niezależnie od faktów.

Obrazek

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 31, 2018 17:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):

Obrazek


Trzeba naprawdę nieprawdopodobnych zdolności, żeby wplątywać się w takie sytuacje, z których wyjścia są tylko złe.
A pisowska dyplomacja objawy takich właśnie (anty)zdolności wykazuje.
Najpierw wymyślono ustawę, której teraz nawet nie można poprawić.
Wszelkie jej ewentualne modyfikacje zostaną natychmiast odczytane jako zupełnie oczywisty sukces izraelskiego i światowego lobby żydowskiego, niewątpliwą skuteczność jego ataków i nacisków oraz trafność żądań. A jednocześnie pokażą słabość, uległość i rażącą niekompetencję pisowskiego rządu.
Pozostawienie ustawy bez modyfikacji będzie oczywiście wyjściem równie złym lub jeszcze gorszym.
PiS wplątał się w sytuację, z której dobrego wyjścia po prostu nie ma.
I identycznie jest z demonstracją ONR i in.
Prewencyjne zakazywanie manifestacji legalnie działających ugrupowań i organizacji godzi w swobodę zgromadzeń. Dostarcza w zupełnie oczywisty sposób paliwa wszystkim tym, którzy widzą PiS jako partię niewolniczą - ograniczającą podstawowe swobody i prawa obywatelskie.
A dopuszczenie do demonstracji neonazistów byłoby rozwiązaniem rzecz jasna równie złym, o ile nie gorszym.
Dobrego wyjścia i tu nie ma.
Nie, żeby mnie to martwiło - jest to po prostu kara za arogancję. PiS wielokrotnie udowadniał, że w swoich pomysłach legislacyjnych z nikim i z niczym się nie liczył.
No to teraz ma.
Kompromitacja pełną gębą.


Śr sty 31, 2018 19:53
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oho - mikkel już widzi w PiSie tak wielkie zło, że gotów jest wspierać ONR, byle tylko PiS uwalić.

No ja mam chyba jednak na odwrót. I tyle przynajmniej wiem, że pożaru nie gasi się poprzez dostarczanie paliwa. Nie, PiS go nie dostarcza. Dostarczają go różne mikkele, które tak dosadnie tłumaczą swojemu obozowi PiSu czyny i wyczyny.

Bosz, kiedy się to POPiSkiwanie wreszcie skończy. A głupi! A głupi A głupi wy! A weźcie się wszyscy za łby, byle z dala od mojego domu...


Śr sty 31, 2018 20:11

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Oho - mikkel już widzi w PiSie tak wielkie zło, że gotów jest wspierać ONR, byle tylko PiS uwalić.


Nie chodzi tu o wcale o ONR/PiS, ale o pewne zasady.
ONR dawno powinien być zdelegalizowany. Ale nie jest. Ma prawo manifestować swoje poglądy jak wszyscy inni.
Niestety.
Taka jest cena wolności i demokracji.

I dodam jeszcze.
Nawet z takiej sprawy, która mogłaby połączyć wszystkich Polaków, nawet taki mikkel obiema rękami mógłby za nią głosować, chodziło przecież o obronę dobrego imienia naszej Ojczyzny, PiS potrafił uczynić kość niezgody i rzucić ją Polakom, aby się żarli, a obcy mogli rozgrywać i dyskontować ten konflikt.
Czytam właśnie: przed ambasadą Izraela zgromadziło się kilkadziesiąt osób - są wśród nich zwolennicy i przeciwnicy ustawy o IPN.
Zwolennicy i przeciwnicy czego? Obrony dobrego imienia swojego własnego narodu?
No, ale taki bubel, tak spapraną ustawę trudno przecież rozumnemu człowiekowi poprzeć.
Sądzę, że ostatecznie PiS-owi uda się obrzydzić ideę obrony przed nazywaniem nazistowskich obozów śmierci "polskimi", że na tym polu już odnieśliśmy zdecydowaną porażkę.
Świat naszej narracji po prostu nie kupi. Zbyt jest ona skażona pisowskim fałszem i hipokryzją.
To wielka szkoda dla naszej Ojczyzny.

ErgoProxy napisał(a):
I tyle przynajmniej wiem, że pożaru nie gasi się poprzez dostarczanie paliwa. Nie, PiS go nie dostarcza.


No tak.
PiS paliwa już nie dostarcza.
PiS jedynie wywołuje pożary.
Jeden za drugim. Ale paliwa już potem nie dolewa.
Brawo PiS!


Śr sty 31, 2018 20:17
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kiedy patrze na absolutny antytalent PiS w dziedzinie dyplomacji (w Polsce jej nie stosuja z zasady i wydawalo im sie, ze tak mozna zachowywac sie i poza Polska), to przypomina mi sie tylko jedno okreslenie: "dyplomatolki".

I piosenka Mlynarskiego: "Co by tu jeszcze spie....c panowie, co by tu jeszcze spiep...c?"


Śr sty 31, 2018 20:53

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Kiedy patrze na absolutny antytalent PiS w dziedzinie dyplomacji (w Polsce jej nie stosuja z zasady i wydawalo im sie, ze tak mozna zachowywac sie i poza Polska), to przypomina mi sie tylko jedno okreslenie: "dyplomatolki".


Tyle, że to określenie pochodzi z czasów, gdy na czele pisowskiej dyplomacji stała niejaka Fotyga Anna. W kategoriach względnych można by oceniać ją jako postać wybitną. W kategoriach względnych to znaczy zważywszy na to, co nastąpiło, gdy tylko PiS odzyskał władzę i zaczęliśmy słyszeć o San Escobarze, wegetarianach i cyklistach, przyglądać się przeczołgiwaniu polskiej premier po korytarzach Brukseli albo całkowitemu ośmieszeniu i skompromitowaniu idei nigdy nie wypłaconych, choć należnych Polsce reparacji wojennych.
Wydawało się, że ten etap- etap tzw. waszczykowszczyzny - to dno den.
Ale nie.
Nastąpiła rekonstrukcja rządu i zupełnie nowy etap w polskiej dyplomacji.
Polega on na niespodziewanym i nagłym przegrywaniu spraw z góry niemal pewnych, słusznych i wygranych. Takich, w których racje moralne i wszystkie inne całkowicie leżą po naszej stronie. Takich jak obecna sprawa "polskich" obozów zagłady.


Śr sty 31, 2018 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):

Zresztą, ja Wam to otłumaczę. Otóż w kulturze zachodniej od niejakiego czasu przepraszanie za grzechy przodków należy do dobrego tonu. Mogą być to grzechy wątpliwej jakości, a nawet zupełnie urojone, ale po prostu wypada sobie jakiegoś trupa w szafie znaleźć i się do niego publicznie przyznać. Nawet Japończycy tak robią. A kto tego nie robi? Kto hołubi obraz swój zakłamany a wyidealizowany wbrew wszelkim faktom i perswazjom? Otóż Rosjanie.

Ta ustawa to jest taki papierek lakmusowy: czy bliżej nam do cywilizacji, czy do ruskiego mira.
A Michnik za co ostatnio przeprosił?

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Śr sty 31, 2018 23:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Na początku pomyślałem, że to dobrze, iż zabronią twierdzeń o "polskich obozach". Może sprawa się nagłośni i wszyscy, którzy mogli mieć wątpliwości zrozumieją, że Polacy za nic takiego nigdy nie odpowiadali.

Potem zaskoczyło mnie, że ktoś protestuje. A potem przeczytałem zapisy ustawy.

Pół świata teraz wskazuje na to, że te zapisy są błędne, bo jacyś tam Polacy jednak z nazistami współpracowali. Jeśli tak dalej pójdzie, dzieci w Izraelu będą uczyć się o tym w szkołach. A może nie tylko w Izraelu. Zaraz też zaczną kolejne rządy protestować.

Myślałem, że PiS już niewiele może zaszkodzić naszej reputacji. Ale okazuje się, że udało im się przebić dno. Takich nieudaczników w polityce międzynarodowej nie było od czasów poprzedzających Mieszka I.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 31, 2018 23:54
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Hmm, znalazłem w Salonie24 publikację, pod jakże chwytliwym tytułem, "Żydowskie obozy koncentracyjne"
Cytuj:
Dlaczego zapis broniący oczywistej prawdy, wywołał w Izraelu wściekłość, której wyrazem, są m.in. słowa Yaira Lapida, byłego ministra finansów tego kraju i obecnego posła izraelskiego parlamentu, o tym, że „istniały polskie obozy śmierci i żadne prawo nigdy tego nie zmieni”? Dlaczego Izrael, przyjazny - podobno - Polsce kraj stawia na szali dobre – podobno – stosunki, walcząc z prawdą i utrwalając łgarstwa? Dlaczego, dlaczego, dlaczego? Dużo pytań – mało odpowiedzi.
Spróbujmy je zatem odnaleźć.

Jako dziennikarz śledczy, staram trzymać się faktów, które jak wiadomo, nie wymagają interpretacji, bo po prostu są jakie są. A jakie mamy fakty w tej sprawie? Sięgnijmy do niedawnej historii, by przypomnieć rzeczy, wydawałoby się, oczywiste.

[...]

Odpowiedź nie jest łatwa, ale paradoksalnie jest prosta - wystarczy tylko, jak w dziennikarstwie śledczym, połączyć kropeczki. Przez wszystkie te lata szerzenia łgarstw o rzekomych „polskich obozach koncentracyjnych” - głównie w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, ale nie tylko - nie słyszałem nigdy o choćby pisku sprzeciwu ze strony izraelskich ambasadorów w tych państwach, oficjeli czy przedstawicieli kół rządowych Izraela, tak przecież wyczulonych na wszystko, co dotyczy Holokaustu, przeciwko tak jawnemu łgarstwu. Z tamtej strony zatem istniało co najmniej przyzwolenie na fałszowanie rzeczywistości i szerzenie kłamstw. Czy jednak „tylko” przyzwolenie? Furia, którą w pewnych kołach w Izraelu wywołała ustawa polskiego Sejmu o karaniu za kłamstwa o rzekomych „polskich obozach śmierci” spowodowała, że maski właśnie spadły i jaśniej widać dziś to, co do niedawna było zakryte - że mogło to być coś znacznie więcej, niż „tylko” przyzwolenie na kłamstwa i że powielanie tych oczywistych łgarstw było po prostu Żydom na rękę. Być może dlatego, że skuteczne - a przynajmniej bardziej skuteczne niż dotąd – zwalczanie kłamstw o Polakach, jako współsprawcach „nazistowskich zbrodni” (o niemieckich zbrodniach nie ma na świecie w ogóle mowy), a zamiast tego pokazywanie polskiego wkładu w walkę z „nazistami” i potwornej ceny, jaką za tę walkę ponieśliśmy, stanowi zagrożenie dla „monopolu” cierpień Żydów, ofiar Holokaustu? A może dlatego, że zablokowanie kłamstw i odkrycie przed światem oczywistej dla nas prawdy, mogłoby zaburzyć funkcjonowanie świetnie funkcjonującej maszynerii „przedsiębiorstwa Holokaust”, które właśnie, przy pomocy senatu USA, weszło w decydujący etap walki o zapłatę przez Polskę (w takiej czy innej formie) 65 miliardów dolarów, które w ramach roszczeń miałyby przypaść żydowskim organizacjom zajmujących się edukacją na temat holokaustu? Niewykluczone zresztą, że może chodzić tak o jedno, jak i o drugie.

Wojciech Sumliński


Cz lut 01, 2018 3:34

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Soul33 napisał(a):
Na początku pomyślałem, że to dobrze, iż zabronią twierdzeń o "polskich obozach". Może sprawa się nagłośni i wszyscy, którzy mogli mieć wątpliwości zrozumieją, że Polacy za nic takiego nigdy nie odpowiadali.

Potem zaskoczyło mnie, że ktoś protestuje. A potem przeczytałem zapisy ustawy.

Pół świata teraz wskazuje na to, że te zapisy są błędne, bo jacyś tam Polacy jednak z nazistami współpracowali. Jeśli tak dalej pójdzie, dzieci w Izraelu będą uczyć się o tym w szkołach. A może nie tylko w Izraelu. Zaraz też zaczną kolejne rządy protestować.

Myślałem, że PiS już niewiele może zaszkodzić naszej reputacji. Ale okazuje się, że udało im się przebić dno. Takich nieudaczników w polityce międzynarodowej nie było od czasów poprzedzających Mieszka I.


Jaki Ty biedny jesteś soul. Ale nie jestes sam, zacne grono Polakow, niezaleznych niezawislych jest z Toba, oto lista...

Oczywiście, nie zabrakło ataku na polski naród i kwestionowania jego bohaterstwa w czasie II wojny światowej, bo znajdziemy zapis mówiący, że ustawa czyni z Polaków”jedyny w Europie naród bez skazy”. Lista sygnatariusz mówi sama za siebie i znaleźli się tam prominentni przedstawiciele III RP tacy jak: Anne Applebaum, Jacek Bocheński, Barbara Engelking, Konstanty Gebert, Jan Tomasz Gross, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Maria Janion, Jarosław Kurski, Aleksander Kwaśniewski, Wojciech Lemański, Monika Płatek, Stanisław Radwan, Andrzej Rzepliński, Dorota Segda, Radek Sikorski, Marek Siwiec, Aleksander Smolar, Kazimiera Szczuka, Paweł Śpiewak, Róża Thun, Olga Tokarczuk, Grzegorz Turnau, Adam Zagajewski, Jacek Żakowski.

Źródło: teFakty.pl http://tefakty.pl/2018/01/31/oni-juz-sa ... ia-polski/

U mnie przebiegało to wręcz odwrotnie. Na poczatku uznalem to jako niepotrzebne prawo, ktore spowoduje wrecz przeciwna reakcje. I mialem racje. Jednak spodziewalem sie przypadkow bardziej z wolnosci slowa, czyli wpisow w mediach czy na portalach spolecznościowych, niż akcji Izraeala.
Nawet atakowalem troche to prawo, na profilach narodowcow czy PiSu. Uzam, ze dzis wazniejszy jest patriotyzm gospodarczy.
Jedank po tych atakach , takich zacieklych, nie mam watpliwości, ze to nie tylko chodzi o wolność słowa, ale kasę i polityke.
Dobrze by było, gdybyśmy akurat w tej sprawie byli razem.


Cz lut 01, 2018 6:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14542 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 535, 536, 537, 538, 539, 540, 541 ... 970  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL