Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 11:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Następna strona
 PiS - Populizm i Socjalizm 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Zefciu nie jest katolikiem. A ty moze lepiej katechizm czytaj, ale w kontekscie twoich wystapien na forum.


Wt lis 18, 2014 12:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Alus napisał(a):

Cytuj:
Chyba nie postrzegasz podobnie jak mój znajomy traktujący głosowanie na PiS jako formy kultu .....katolik dla chwały Boga głosuje na katolicką partię.


To jest upolitycznienie religii. Partia nie jest reprezentantem Boga!
Alus napisał(a):

Cytuj:
A ta "katolicka" partia przoduje pośród innych w "krytyce" w postaci drwin i obelg - nawet w niedziele zwycięstwo prezes, w swoim zwyczaju uczcił drwiną.


Jeśli takie postawy, mające cechy pyszałkowatości, mają miejsce, to warto za takich ludzi się pomodlić.


Wt lis 18, 2014 12:19
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
proteom napisał(a):
Po raz kolejny Zefciu obrażasz mnie, przypisując kłamliwe przekonania.
Uzasadnij, że moje rozumowanie jest błędne:
  • Mierzysz skuteczność Kościoła wynikami wyborów - ergo uważasz, że zadaniem Kościoła jest propaganda partyjna.
  • Celowo kaleczysz język polski (np. pisząc "po za") - ergo masz jakiś powód by nie pisać poprawnie po polsku.
Jeśli się mylę - uzasadnij. Nie cytuj mi jednak fragmentów o oczernianiu, bo ja jestem przekonany, że moja ocena jest słuszna (nie umiem uzasadnić innej).


Wt lis 18, 2014 12:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Kael napisał(a):
Zefciu nie jest katolikiem. A ty moze lepiej katechizm czytaj, ale w kontekscie twoich wystapien na forum.


Chrześcijan też to obowiązuje, zresztą ludzi przyzwoitych na pewno.


Wt lis 18, 2014 12:24
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
To co? Uzasadnisz mi, gdzie się mylę, czy nie?


Wt lis 18, 2014 12:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
zefciu napisał(a):

Cytuj:
Mierzysz skuteczność Kościoła wynikami wyborów - ergo uważasz, że zadaniem Kościoła jest propaganda partyjna.


Teza nieprawdziwa w stosunku do mojej osoby.

zefciu
Cytuj:
Celowo kaleczysz język polski (np. pisząc "po za") - ergo masz jakiś powód by nie pisać poprawnie po polsku.


Czasami popełniam błędy ortograficzne, jak wielu na tym forum, i nie jest to celowe.


Wt lis 18, 2014 12:30
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
proteom napisał(a):
Teza nieprawdziwa w stosunku do mojej osoby.
Przecież napisałeś wyraźnie, że wysoki wynik PO to dowód na małą skuteczność KRK. Wypierasz się tego?
Cytuj:
Czasami popełniam błędy ortograficzne, jak wielu na tym forum, i nie jest to celowe.
Jak można "niecelowo" postawić trzy spacje zamiast jednej, albo spację po przecinku zamiast przed nim?

A może tym niechlujstwem po prostu okazujesz swoją pogardę dla innych użytkowników - postu, który wysłałeś powyżej nawet nie obejrzałeś wcześniej na podglądzie.


Wt lis 18, 2014 12:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
zefciu
Cytuj:
Przecież napisałeś wyraźnie, że wysoki wynik PO to dowód na małą skuteczność KRK. Wypierasz się tego?


Oto co napisałem:

Cytuj:
Gdzie jest Krk w Warszawie? Czemu nie głosi, jak destrukcyjna moralnie jest to partia?

Oto uzasadnienie, że Krk ma prawo zabierać głos w sprawach polityki: http://www.przewodnik-katolicki.pl/?pag ... &art=20044
Cytuj:
Po drugie, jeśli ktoś mówi, że Kościół wtrąca się do polityki, zazwyczaj ma na myśli duchowieństwo. Sęk w tym, że duchowni w pewnych sytuacjach nie tylko mają do tego prawo, ale wręcz obowiązek. Staje się to jasne, gdy poznamy katolicką definicję polityki. Według niej, polityka to rozumna troska o dobro wspólne. A więc o poszanowanie godności osoby ludzkiej, zapewnienie jej podstawowych i niezbywalnych praw, w tym prawa do postępowania według „słusznej normy własnego sumienia” i praktykowania wiary. Dobro wspólne domaga się dobrobytu społecznego i rozwoju społeczności, a także pokoju.

Kościół jest apolityczny. Ale ta apolityczność nie oznacza, że zachowuje postawę neutralną wobec wszystkich przepisów prawa, propozycji ustrojowych czy programów politycznych. Kościół, dbając o dobro wspólne, a przede wszystkim kierując się celami ewangelizacyjnymi, musi wypowiadać się w sprawach, które dotyczą poszanowania godności człowieka. Nie można więc wymagać od Kościoła, by milczał, gdy uchwala się prawo do aborcji czy eutanazji, gdy pozostawia się biednych samym sobie, gdy łamie się prawo do praktykowania wiary, gdy narusza się godność rodziny itd.

Po trzecie, owo wtrącanie się Kościoła hierarchicznego do polityki polega jedynie na odwoływaniu się do sumień wiernych. Przecież duchowni nie należą do partii politycznych ani nie wchodzą w skład rządu. Zabrania tego prawo kanoniczne.

zefciu
Cytuj:
Jak można "niecelowo" postawić trzy spacje zamiast jednej, albo spację po przecinku zamiast przed nim?

Jak widać można zrobić to niecelowo, ale Ty widzę tego nie możesz zrozumieć.
zefciu
Cytuj:
A może tym niechlujstwem po prostu okazujesz swoją pogardę dla innych użytkowników - postu, który wysłałeś powyżej nawet nie obejrzałeś wcześniej na podglądzie.


Na podstawie jakich racji logicznych wyciągasz wniosek: jeśli ktoś popełnia czasem błędy ortograficzne to oznacza, iż okazuje pogardę innym użytkownikom :?:


Wt lis 18, 2014 12:50
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
proteom napisał(a):
Oto uzasadnienie, że Krk ma prawo zabierać głos w sprawach polityki
A ja nie mówię, czy KRK ma, czy nie ma zabierać głosu w sprawch polityki. Ja pytam, od kiedy celem KRK jest propaganda za konkretnymi i przeciwko konkretnym partiom.
Cytuj:
Na podstawie jakich racji logicznych wyciągasz wniosek: jeśli ktoś popełnia czasem błędy ortograficzne to oznacza, iż okazuje pogardę innym użytkownikom :?:
Jeśli ktoś pisze niechlujnie, nie korzysta poprawnie z taga 'quote', nie przegląda postów przed wysłaniem i notorycznie wali dziwne błędy, to tak - jest to dowód pogardy dla użytkowników.


Wt lis 18, 2014 13:18
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Gdzie się 2 żre, tam trzeci zwycięża, na podstawie 90% oficjalnych danych, PSL gromi wszystkich zdobywając większość w 10 sejmikach wojewódzkich.


Wt lis 18, 2014 18:28
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Rolnicy boja sie o KRUS. I slusznie.


Wt lis 18, 2014 18:59
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Kael napisał(a):
Rolnicy boja sie o KRUS. I slusznie.

Ale to nie tylko wybór rolników - w Kielcach do rady miasta równo po 2 mandaty zyskały kluby PSL i PiS, PO zachowała ilość miejsc, Stracił lokalny klub i SLD.
We Włoszczowie przegrał z kretesem protegowany śp P. Gosiewski z kandydatem PiS.
Z funkcjonujących dotychczas 4 wójtów PiS, pozostał jeden z własnego komitetu, z poparciem PiS.
Szanse ma 1 w II turze, Gminy przejął PSL i komitety niezależne.


Wt lis 18, 2014 19:16

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 854
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Alus napisał(a):
Gdzie się 2 żre, tam trzeci zwycięża, na podstawie 90% oficjalnych danych, PSL gromi wszystkich zdobywając większość w 10 sejmikach wojewódzkich.

Nie tak szybko.... brak wyników z dużych miast.
Swoją drogą to ostateczna kompromitacja PKW.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr lis 19, 2014 7:06
Zobacz profil
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
zepp napisał(a):
Alus napisał(a):
Gdzie się 2 żre, tam trzeci zwycięża, na podstawie 90% oficjalnych danych, PSL gromi wszystkich zdobywając większość w 10 sejmikach wojewódzkich.

Nie tak szybko.... brak wyników z dużych miast.

Niewiele zmienią, może w sejmikach wojewódzkich gdzie PSL ma stosunkowo niewielką przewagę, a w większości ma znaczną.
Cytuj:
Swoją drogą to ostateczna kompromitacja PKW.

Podobnie pracowni badawczej opracowującej wyniki sondażowe.


Śr lis 19, 2014 8:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: PiS - Populizm i Socjalizm
Kael napisał(a):

A ja polecam nie czytanie ksiazek O sw Janie Pawle II, ale czytanie JEGO tekstow.
.


Co ostatnio czytałeś?


Śr lis 19, 2014 11:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1062 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL