Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Pamięć niejednoznaczna 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
ErgoProxy napisał(a):
Polityk działa poza kategoriami odwagi czy tchórzostwa.


To jest idea czy stwierdzenie faktu?

Cytuj:
Takie to trudne do pojęcia?


Przy takim poglądzie na świat, trudno w ogóle mówić o czyjejkolwiek wielkości. Takie to trudne do pojęcia?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 26, 2014 7:03
Zobacz profil
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
Johnny99 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Polityk działa poza kategoriami odwagi czy tchórzostwa.
To jest idea czy stwierdzenie faktu?

I jedno, i drugie.

Johnny99 napisał(a):
Przy takim poglądzie na świat, trudno w ogóle mówić o czyjejkolwiek wielkości. Takie to trudne do pojęcia?

A do czego potrzebna jest wielkość? Poza, rzecz jasna, uruchomieniem mechanizmu składania ofiary z człowieka, o którego biologicznej podstawie dyskutuję z Soulem w innym wątku.


Pn maja 26, 2014 7:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
ErgoProxy napisał(a):
A do czego potrzebna jest wielkość? Poza, rzecz jasna, uruchomieniem mechanizmu składania ofiary z człowieka, o którego biologicznej podstawie dyskutuję z Soulem w innym wątku.


Dżizaskrajst, to ty napisałeś coś o wielkości Jaruzelskiego, mam w głębokim, do czego ci jest ona potrzebna, choć najwyraźniej wcale nie jest, a napisałeś to sobie ot tak. Wtedy spoko.

BTW skąd ten pogląd, że politycy są robotami, a nie ludźmi?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 26, 2014 7:11
Zobacz profil
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
Napisałem także "ziew". Skoro jednak mam pisać szczerze... nie wiem, czy Jaruzelski był wielki, czy malutki. Nie wiem, czy był odważny, pospolity, czy tchórzył. W każdym razie robił coś, czego nie robił ani Johnny99, ani Ergo Proxy, ani brunero nawet. Mianowicie walczył na wojnie.

Nie cierpię natomiast głupoty i jest mi obojętne, czy jest to głupota szeregowego żołnierza zaczadzonego patriotyzmem, czy jest to głupota polityka, który nie potrafi sobie zorganizować kancelarii i w efekcie zabija setkę swoich współpracowników. Wielki jest na przykład Putin, który potrafi prowadzić wojnę zachowując wszelkie pozory pokoju i wciskać jeszcze swoim przeciwnikom ich retorykę z powrotem do gardeł. I nie ma na drania sposobu. W tym sensie Jaruzelski zapewne wielki nie był. Wykazał się natomiast ostatecznie zdolnością do poświęceń dla dobra swoich ludzi (tj. Polaków). A to jest to, czego życzyłbym sobie od swojego dowódcy czy przełożonego.


Pn maja 26, 2014 7:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
ErgoProxy napisał(a):
Napisałem także "ziew". Skoro jednak mam pisać szczerze... nie wiem, czy Jaruzelski był wielki, czy malutki. Nie wiem, czy był odważny, pospolity, czy tchórzył. W każdym razie robił coś, czego nie robił ani Johnny99, ani Ergo Proxy, ani brunero nawet. Mianowicie walczył na wojnie.


Ano. Mój pradziadek podobno też walczył na wojnie. Co w związku z tym?

Cytuj:
Wielki jest na przykład Putin, który potrafi prowadzić wojnę zachowując wszelkie pozory pokoju i wciskać jeszcze swoim przeciwnikom ich retorykę z powrotem do gardeł. I nie ma na drania sposobu.


Putin ma niewątpliwie zdolność do kreowania rzeczywistości. Jednak na ocenę, czy jest to "wielkość", trzeba poczekać do momentu, aż będzie można obiektywnie ocenić skutki.

Cytuj:
Wykazał się natomiast ostatecznie zdolnością do poświęceń dla dobra swoich ludzi (tj. Polaków). A to jest to, czego życzyłbym sobie od swojego dowódcy czy przełożonego.


Była to taka sama "zdolność do poświęceń", jak zdolność do porzucenia stanowiska przez radnego, który jest z niego wywożony na taczkach.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 26, 2014 7:53
Zobacz profil
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
Johnny99 napisał(a):
Ano. Mój pradziadek podobno też walczył na wojnie. Co w związku z tym?

To, że go nie rozstrzelali za tchórzostwo. Myślę, że powinieneś teraz publicznie przeprosić rodzinę Zmarłego.

Johnny99 napisał(a):
Była to taka sama "zdolność do poświęceń", jak zdolność do porzucenia stanowiska przez radnego, który jest z niego wywożony na taczkach.

Bo stan wojenny, jak przecież wiadomo, wprowadzali i nadzorowali w całym kraju Ślązacy i jaszczury z gwiazdozbioru Oriona.


Pn maja 26, 2014 8:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
ErgoProxy napisał(a):
To, że go nie rozstrzelali za tchórzostwo. Myślę, że powinieneś teraz publicznie przeprosić rodzinę Zmarłego.


Jakby wszystkich tchórzy rozstrzeliwali, to pewnie większość wojen byłaby nierozstrzygnięta :roll:

Cytuj:
Bo stan wojenny, jak przecież wiadomo, wprowadzali i nadzorowali w całym kraju Ślązacy i jaszczury z gwiazdozbioru Oriona.


Można by kontynuować dyskusję w kierunku "czy wprowadzenie stanu wojennego było aktem odwagi czy tchórzostwa", ale uważam, że ani postać, ani temat nie są tego specjalnie warte.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 26, 2014 8:19
Zobacz profil
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
Można by, ale osobiście wolałbym pchnąć ją w kierunku debaty nad rzeczywistym poparciem dla działań WRON. Bo zdaję sobie sprawę, że w mitologii prawiczków Jaruzelski z braku ludzi osobiście objeżdżał wszystkie zakłady pracy, ażeby przystawiać dyrektorom pistolet do głów.


Pn maja 26, 2014 8:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
ErgoProxy napisał(a):
Bo zdaję sobie sprawę, że w mitologii prawiczków Jaruzelski z braku ludzi osobiście objeżdżał wszystkie zakłady pracy, ażeby przystawiać dyrektorom pistolet do głów.


Już prędzej to bym uznał za akt odwagi :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 26, 2014 8:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
Myślę, że odpowieź jest zupełnie inna.
Otóż były wtedy DWIE Polski. Czasem w tym samym bloku, dwie rodziny mieszkały oddzielone jedynie ścianą betonową żyły w DWÓCH zupełnie innych krajach.
Jedni chwalili włądzę za błyskawiczny przydział mieszkania, a sąsiedzi klęli, że od dokonania pełnej wpłaty czekali ćwierć wieku.
Jedni co 23 lata (niektórzy częściej) zmieniali auta (kupując na talony) i żyli z tego, a drudzy nie byli w stanie uzbierać na auto, gdyż jego cena rosła szybiej niż oszczędności.
Jedni kupowali w sklepach (specjalnych) mięso i wędliny, inni wystawali w długich kolejkach, aby cokolwiek zdobyć.
To były dwa światy. I każdy z tych ludzi inacz ocenia tamte czasy. Dla jednych czas zamożności (względnej), wolności i kariery, dla drugich czas biedy, dyskryminacji i beznadziei.
A podział ten był dziwny. Np. kierowca. Święta krowa. Nietykalny. Jak przyszedł pijany do pracy, to go naławeczce kładziono. Bo mógł się obrazić i rzucić robotę. I łatwo dorabiał taki po boku. A na dodatek sprzedawał wachę. I każdy go szanował. A teraz? Inny świat. Inne świety. Ale teraz chyba nie DWA, lecz więcej.


Pn maja 26, 2014 14:18
Zobacz profil
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
andej napisał(a):
Myślę, że odpowieź jest zupełnie inna.
Otóż były wtedy DWIE Polski. Czasem w tym samym bloku, dwie rodziny mieszkały oddzielone jedynie ścianą betonową żyły w DWÓCH zupełnie innych krajach.
Jedni chwalili włądzę za błyskawiczny przydział mieszkania, a sąsiedzi klęli, że od dokonania pełnej wpłaty czekali ćwierć wieku.
Jedni co 23 lata (niektórzy częściej) zmieniali auta (kupując na talony) i żyli z tego, a drudzy nie byli w stanie uzbierać na auto, gdyż jego cena rosła szybiej niż oszczędności.
Jedni kupowali w sklepach (specjalnych) mięso i wędliny, inni wystawali w długich kolejkach, aby cokolwiek zdobyć.
To były dwa światy. I każdy z tych ludzi inacz ocenia tamte czasy. Dla jednych czas zamożności (względnej), wolności i kariery, dla drugich czas biedy, dyskryminacji i beznadziei.
A podział ten był dziwny. Np. kierowca. Święta krowa. Nietykalny. Jak przyszedł pijany do pracy, to go naławeczce kładziono. Bo mógł się obrazić i rzucić robotę. I łatwo dorabiał taki po boku. A na dodatek sprzedawał wachę. I każdy go szanował. A teraz? Inny świat. Inne świety. Ale teraz chyba nie DWA, lecz więcej.

To nie były dwie Polski.
Praktycznie ta bardziej dostatnia Polska to góra 10-15% społeczności. Pozostali to urawniłowka.


Pn maja 26, 2014 14:33
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
Zastanawia mnie ten procent, bo odpowiada on z grubsza procentowi... szlachty w Rzplitej przedrozbiorowej. Ale może to tylko zbieg okoliczności, a ja szukam sensu w szumie?


Wt maja 27, 2014 6:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: WIELCY ODCHODZA, ALE POZOSTANA W PAMIECI!
Jajko napisał(a):
Kto wie czy gdyby nie stan wojenny, to nie mielibyśmy wówczas gorzej niż dziś ma Ukraina?


Nawet jeżeli jest to prawda, to i tak ciężko w tym widzieć jakąkolwiek zasługę Towarzysza Generała.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 27, 2014 7:03
Zobacz profil
Post Re: WIELCY ODCHODZA, ALE POZOSTANA W PAMIECI!
Johnny99 napisał(a):
Jajko napisał(a):
Kto wie czy gdyby nie stan wojenny, to nie mielibyśmy wówczas gorzej niż dziś ma Ukraina?


Nawet jeżeli jest to prawda, to i tak ciężko w tym widzieć jakąkolwiek zasługę Towarzysza Generała.
Aha. Jeśli Stan Wojenny był zły, to był z winy Generała Jaruzelskiego. A jeśli był dobry, to nie był jego zasługą. Widać nienawiść zawsze jest ponad logiką.


Wt maja 27, 2014 7:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pamięć niejednoznaczna
Stan wojenny był zły i był z winy Jaruzelskiego. To, czy z niego parę lat później, w zupełnie innych okolicznościach, teoretycznie wynikło coś dobrego, to zupełnie inna sprawa. Tymczasem niektórzy głoszą już poglądy, że Jaruzelski wprowadził stan wojenny, bo w prorockim uniesieniu przewidział rok 1989.. no, to raczej nie, że tak powiem.

P.S. ja nikogo nie nienawidzę, nawet Hitlera i Stalina :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 27, 2014 7:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL