Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 9:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona
 Wielcy i znani odchodzą, ale pozostaną w pamięci! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post 
Taki na gorąco wynaleziony cytat:
Odszedł nasz Wielki Przeciwnik. Biorąc pod uwagę, że Jego następcy mogą postępować mniej racjonalnie i kulturalnie - może się okazać, że i my będziemy Go żałować.
[quote][/quote]


N lip 13, 2008 21:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
A mi chodziło tylko o to, że Staszek zrobił z siebie błazna i po raz kolejny postawił katolicyzm w złym świetle. Bo tu oto człowiek umiera, a on sobie kpi i drwi. Będąc katolikiem pokazał, że takie kpiny to postawa katolicka. Ale czy tak jest naprawdę?

Co dla kogo jest kpiną, relatywiści moralni winni wiedzieć najlepiej.
Okazuje się jednak że lepiej wiedzą na czym polegają "postawy katolickie".
Niedługo zażyczą sobie być biskupami w Kościele. By pouczać i pasterzować.

Awa napisał(a):
Taki na gorąco wynaleziony cytat:
Odszedł nasz Wielki Przeciwnik. Biorąc pod uwagę, że Jego następcy mogą postępować mniej racjonalnie i kulturalnie - może się okazać, że i my będziemy Go żałować.
Cytuj:

Emocje zadziałały (u autora cytatu). Wielkim Przeciwnikiem jest tylko Szatan. Reszta to mali grzeszni ludzie.

Nie wiem co gorsze, czy kulturalny racjonalny drań, czy nieokrzesany "człowiek dusza"?

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


N lip 13, 2008 22:15
Zobacz profil WWW
Post 
Mnie ciekawi wg jakiego rytuału odbędzie się pogrzeb?
Teraz dopiero dowiemy się kim był z przekonania, a nie z pochodzenia Geremek, bo różne słuchy krążą.


Pn lip 14, 2008 7:20
Post 
"Mnie ciekawi wg jakiego rytuału odbędzie sie pogrzeb"...w jakim by się nie odbył, dla Ciebie dobra okazja do poplucia...a jeszcze dla "pokornego, pozbawionego pychy wzorcowego Polaka-katolika, Stanisława".
Bez pogrzebu powiem Ci kim był "z przekonania" - uczciwym, godnym człowiekiem.
Owszem....wiem o jakie słuch krążące Ci chodzi...z pochodzenia był Żydem, dzieckiem uratowanym z Holokaustu (jego rodzina zginęła w Oświęcimu), wychowanym przez polską rodzinę Geremków.
A naprawdę kim był ocenił już Pan, dla którego nie ma Żyda, Greka, poganina.
Ale po co Ci to piszę? - "wiedzący lepiej" nie potrzebują nauk nawróconego Żyda.


Pn lip 14, 2008 8:06

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=po51.txt

Brak słów po prostu. Brzydzę się takimi ludźmi, oni jak by mogli to zrównali by z błotem każdego tylko nie rydzyka i jakiegokolwiek księdza. Żałosny brukowiec.

Ale tak tak wiem, to jest jedyna prawda i pewnie boli mnie to, że jedynie nasz dziennik ma odwagę pisać prawdę.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn lip 14, 2008 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 7:25
Posty: 325
Post 
Alus, dla Boga "nie ma już Żyda, Poganina czy Greka" w tym sensie, że pochodzenie nie ma wpływu na to, czy ktoś może stać się w pełni chrześcijaninem, w odróżnieniu od starotestamentowego judaizmu, gdzie czynnik pochodzenia miał znaczenie.

Cytuj:
A mi chodziło tylko o to, że Staszek zrobił z siebie błazna i po raz kolejny postawił katolicyzm w złym świetle. Bo tu oto człowiek umiera, a on sobie kpi i drwi. Będąc katolikiem pokazał, że takie kpiny to postawa katolicka. Ale czy tak jest naprawdę?
Nikt sobie nie kpi i nie drwi. Jeśli uważałem Bronisława Geremka za polityka, którego działalność przynosiła szkodę Polsce i Kościołowi, jeśli z poglądami p.Geremka nie zgadzałem się, a ugrupowanie demokraci.pl uważałem za najgorszą partię w Polsce (pośród tych, które znam) to trudno oczekiwać ode mnie, abym z radością przyjął wpis Grubego w tym wątku. Powiem więcej, pisanie peanów na cześć Zmarłego byłoby z mojej strony hipokryzją. Zgodnie jednak ze swoim sumieniem odmówiłem modlitwę za ś.p. Bronisława osąd pozostawiając Bogu.

_________________
wiara to pewność bez dowodu


Pn lip 14, 2008 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
genowef:

Jakbym ja po śmierci papieża napisał:

Cytuj:
Ja bym widział w tym przejaw Bożego Miłosierdzia.
Dla tych co zostali na padole łez.


Jak myślisz, czy mój post wytrzymałby na forum dłużej niż 5min? Czy święta inkwizycja nie usunęła by go? Czy prawdziwi katolicy nie okazali by swojego oburzenia "jak śmiem!"?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pn lip 14, 2008 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 7:25
Posty: 325
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20080714&id=po51.txt

Brak słów po prostu. Brzydzę się takimi ludźmi, oni jak by mogli to zrównali by z błotem każdego tylko nie rydzyka i jakiegokolwiek księdza. Żałosny brukowiec.

Pomyśl logicznie - jeśli środowisko RM uważało Bronisława Geremka za szkodnika, to dlaczego ma teraz zmieniać swoje poglądy? Ludzie odchodzą, ale spuścizna po nich zostaje...

_________________
wiara to pewność bez dowodu


Pn lip 14, 2008 8:28
Zobacz profil
Post 
Genowef - wiem - chciałam wyraźnie zaznaczyć, że zbawienie nie jest zarezerwowane tylko dla chrześcijan.
Więc jakie to ma znaczenie "wg jakiego rytuału odbędzie sie pogrzeb" i jak on może świadczyć o człowieku?
Mafiozi mają katolickie pogrzeby (Nikoś)...zmienia to ich obraz, przekonania, czyny?


Pn lip 14, 2008 8:43

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 7:25
Posty: 325
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
genowef:

Jakbym ja po śmierci papieża napisał:

Cytuj:
Ja bym widział w tym przejaw Bożego Miłosierdzia.
Dla tych co zostali na padole łez.


Jak myślisz, czy mój post wytrzymałby na forum dłużej niż 5min? Czy święta inkwizycja nie usunęła by go? Czy prawdziwi katolicy nie okazali by swojego oburzenia "jak śmiem!"?
Nie jestem fanem moderacji tego forum i nie mam zielonego pojęcia ile czemu utrzymałby się ten post. Póki co, Kościół zezwolił na powszechny kult innego papieża XX wieku (być może o polskim pochodzeniu) św. Piusa X. A dokonania Jana Pawła II czekają na głęboką analizę, czas pokaże, czy papieskie nauczanie jest tykającą bombą (określenie Georga Weigla).

_________________
wiara to pewność bez dowodu


Pn lip 14, 2008 8:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 7:25
Posty: 325
Post 
Zapomniałem dodać, że Jan Paweł II był ziemskim zwierzchnikiem Krk, co odróżniało go wyraźnie od Bronisława Geremka...

_________________
wiara to pewność bez dowodu


Pn lip 14, 2008 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Uwagi do moderacji proszę zamieszczać w dziale moderacja.

Osiris - a jakie ma znaczenie formuła pogrzebu? Jakie ma znaczenie jego ewentualne wyznanie? Jeśli nie był katolikiem (nie mam pojęcia, czy był) TO CO?

Tekst z ND mi się bardzo nie podoba, zwłaszcza zręczne prześlizgnięcie się po działalności opozycyjnej. O ile wybiórczość tekstów gloryfikujących po śmierci kogoś można zrozumieć, o tyle wybiórczość w drugą stronę w tej sytuacji można by powstrzymać...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lip 14, 2008 9:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 7:25
Posty: 325
Post 
jo_tka napisał(a):
Uwagi do moderacji proszę zamieszczać w dziale moderacja.
Tekst z ND mi się bardzo nie podoba, zwłaszcza zręczne prześlizgnięcie się po działalności opozycyjnej. O ile wybiórczość tekstów gloryfikujących po śmierci kogoś można zrozumieć, o tyle wybiórczość w drugą stronę w tej sytuacji można by powstrzymać...
O działaności opozycyjnej jest, choć w pewnym zabarwieniu. Gorszy życiorys wisi na stronach Gazety Wyborczej - ani słowa o przynależności do PZPR.

_________________
wiara to pewność bez dowodu


Pn lip 14, 2008 9:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
"Nie płakałem po Geremku"

Dobry napis na koszulkę.


Pn lip 14, 2008 10:06
Zobacz profil
Post 
Będę dokładnie widział w jakim duchu został wychowany.
Żyd sam w sobie nie jest w swoim znaczeniu pejoratywny, ale że żydzi maja chrapkę na miliardy odszkodowań, które mogą doprowadzić do bankructwa naszego państwa, to już nie jest optymistyczne a raczej pojoratywne odczucie.
Cytuj:
Pan, dla którego nie ma Żyda, Greka, poganina.

Pan bóg niech ocenia, ale My musimy byc czujni, kto nami rzązi i naszym krajem.
Jakoś nie kwapi mi sie, żeby jakowy np. ajatollach rządził naszym krajem, więc wolę żeby mimo wszystko w swoje ręce brał nasz los Polak z dziada pradziada, a nie Żyd, Grek, muzułmanin, czy kto inny.
Co boskie zostawiam Panu Bogu, a co nasze, niech zostanie nasze polskie.


Pn lip 14, 2008 10:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL