Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 6:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ponure statystyki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 29, 2004 8:06
Posty: 101
Post Ponure statystyki
Ten artykuł mnie uderzył.
http://info.onet.pl/977621,11,item.html
Co mnie tak walnęło? Liczby i sposoby rozwiązania...
Jakie propozycje kochani forumowicze mieliby na rozwiązanie tego problemu? I dlaczego te statystyki są takie przerażające? Ojejku... :(

"Z kraju i ze świata" to dobre miejsce na taki temat?

_________________
I jak ten głupiec u mądrości wrót
Stoję - i tyle wiem, com wiedział wprzód


Pt wrz 10, 2004 9:27
Zobacz profil
Post 


Masz moje błogosławieństwo. W końcu wątek dotyka artykułu z Rzplitej.
W tym artykule jest pomysł by ograniczyć samobójstwa przez utrudnienie dostępu do narzędzi je ułatwiających - broń. No dosyć dziwny pomysł. Był taki dokument, gdzie pokazywano, że w Japonii są specjalne służby, które każdego dnia wchodzą do lasu, aby zabrać z niego samobójców. Drzewo i lina wystarczą.
Samobójstwa to - według mnie - wynik braku nadziei.


N wrz 12, 2004 7:18
Post 
Pamiętam z czasów Gomułki wypowiedź pewnego prominenta partyjnego, który komentował zanotowany wówczas wzrst przestępczości:
Cytuj:
Zabrano zwłaszcza ludziom młodym Boga, nie dając nic w zamian.
.
Dziś także to zjawisko się powtarza. Zabiera się młodzieży Boga, proponując im za to jałową sieczkę w wydaniu Jurka Owsiaka "róbta, co chceta".


N wrz 12, 2004 11:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Teofil, Jan napisał(a):
Dziś także to zjawisko się powtarza. Zabiera się młodzieży Boga, proponując im za to jałową sieczkę w wydaniu Jurka Owsiaka "róbta, co chceta".


Janie Wtedy zabierał Gomułka . Dzisiaj przecież mamy nauczanie religii w szkolach na koszt państwa .Prawo do pełnego dostępu do mediów przedstawicieli kościoła .
Czyli powinno być dużo lepiej Jak za Gomułki !!

A jest Waszym zdaniem..?

Kto Twoim zdaniem zabiera Bogu młodzież.. Owsiak ????
To nonsen Potężniejszy ood.. Od Kogo ??? Ciekawie to widzisz !!!! .. A może jednak ci co głoszą wartości o Bogu sami postępują inaczej ?? . Czyzli co inego mówią co inego robią..
Moim zdniem to nie Owsiak i jemu podobni odbierają młodzież Bogu.. Problem jest bardziej złożony..


N wrz 12, 2004 12:24
Zobacz profil
Post 
Kalinko, pierwszy komentarz do tekstu:
http://info.onet.pl/1,15,11,7571117,226 ... forum.html
ja pozostawie bez komentarza :(
Pozdrawiam


N wrz 12, 2004 12:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 29, 2004 8:06
Posty: 101
Post 
Teofil, Jan napisał(a):
Dziś także to zjawisko się powtarza. Zabiera się młodzieży Boga, proponując im za to jałową sieczkę w wydaniu Jurka Owsiaka "róbta, co chceta".

A co złego zrobił komu Owsiak? Lubię go, zrywa naród do czegoś dobrego... ja tam go lubię i myślę, że robi dużo dobrego. Oby inni mieli też jakieś pomysły, oby!!

_________________
I jak ten głupiec u mądrości wrót
Stoję - i tyle wiem, com wiedział wprzód


N wrz 12, 2004 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 29, 2004 8:06
Posty: 101
Post 
mufka napisał(a):
ja pozostawie bez komentarza :(

Zgroza i przerażenie, zgadzam się.
Czasem jest tak, że słów brakuje....

_________________
I jak ten głupiec u mądrości wrót
Stoję - i tyle wiem, com wiedział wprzód


N wrz 12, 2004 16:46
Zobacz profil
Post 
Ja sądzę, że Owsiak zrobił wiele dobrego.
Gdyby nie on - to kto wie, jak wyglądałaby teraz nasza służba zdrowia ?? :(
Szkoda tylko, że nasze władze państwowe nie potrafią odpowiednio zabezpieczyć - zarówno działalności służby zdrowia - jak i "higieny psychicznej" Obywateli :(
Choćby po to, by nie dochodziło do takiej skali samobójstw ...


N wrz 12, 2004 16:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 29, 2004 8:06
Posty: 101
Post 
ddv163 napisał(a):
Szkoda tylko, że nasze władze państwowe nie potrafią odpowiednio zabezpieczyć - zarówno działalności służby zdrowia - jak i "higieny psychicznej" Obywateli :(

Czasami wydaje mi się, że władze od Obywateli odwracają się... plecami, czekając na kolejnego Owsiaka, który za nich załatwi to i może jeszcze coś :?

_________________
I jak ten głupiec u mądrości wrót
Stoję - i tyle wiem, com wiedział wprzód


N wrz 12, 2004 16:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
DDV - a co to jest ta "higiena psychiczna obywateli", którą miałoby zapewnić państwo? I w jaki sposób?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N wrz 12, 2004 17:43
Zobacz profil
Post 
Chodzi mi o podstawowe sprawy dnia codziennego takie jak:
- zapewnienie praworządności
- poczucia bezpieczeństwa
- sprawnie i skutecznie funkcjonujących służb takich jak: policja, służba zdrowia (a nie narzekanie na ciągły brak funduszy na te służby)
- właściwe i skuteczne respektowanie prawa pracy
- skutecznej ochronie Rodziny


N wrz 12, 2004 20:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
I myślisz, że poprawa w tych dziedzinach wpłynęłaby na zmniejszenie liczby samobójstw?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn wrz 13, 2004 5:40
Zobacz profil
Post 
jotko

Wydaje mi sie, ze gdyby zrealizowane zostaly te wszystkie postulaty o ktorych pisze ddv.....z pewnoscia ilosc samobojstw zmniejszyla by sie.
Wielu ludzi, wlasnie ze wzgledu na te braki wpada w alkoholizm, depresje itp.....a stad juz do samobojstwa droga niedaleka.

Oczywiscie, ze nie zlikwidowaloby to calkowicie problemu samobojstw....ale w pewnym stopniu ograniczylo.

Czlowiekowi nie potrzeba wiele do szczescia....wazne by widzial przed soba jasna przyszlosc, a poprawienie jego warunkow bytowych pozwala na takie spojrzenie.
Czy zdajesz sobie jotko sprawe z tego ile w dzisiejszych czasach ludzi targa sie na wlasne zycie.....z powodu popadniecia w dlugi?.
W przeciagu pol roku, dwoch moich znajomych powiesilo sie, bo nie potrafili sobie dac rady z.....dlugami finansowymi.....


pozdrowka


Pn wrz 13, 2004 10:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Beli - a co mają postulaty ddv do kwestii czyichkolwiek długów? Co ma z nimi zrobic państwo?

Zdaję sobie sprawę - że popadnięcie w długi, utrata pracy itd są czynnikami, które mogą doprowadzić do samobójstwa.

Nie przeczę - można stracić pracę w sposób niezgodny prawem pracy - ale można i niezależnie. Myślisz że zabijają się tylko Ci, którzy stracili pracę niesprawiedliwie? Czy że skuteczna ochrona Rodziny ma zapobiegać zwalnianiu osób, które tracą w ten sposób źródło utrzymania?

Nie wiem, o czym myslał ddv pisząc taki postulat. Z postulatami w zasadzie się zgadzam - na tym stopniu ogólności, w jakim zostały wyrażone. Tylko - obawiam się - to niczego nie zmieni.

Bo jeśli zabija się ktoś, kto ma na utrzymaniu rodzinę i małe dziecko, dlatego że nawalił w pracy i ją rzucił, żeby dziecko miało rentę po ojcu zamiast niczego, to to jest absurd i świat postawiony na głowie.
I żadne prawo tu nic nie zmieni. Chyba że zapewnisz temu człowiekowi stałą pracę do emerytury.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn wrz 13, 2004 10:22
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Beli - a co mają postulaty ddv do kwestii czyichkolwiek długów? Co ma z nimi zrobic państwo?


Maja i to BARDZO wiele wspolnego.

Te postulaty powinny byc spelnione gdyz zapewniaja one godnosc czlowieka.
Czlowiek , ktory zyje godnie nigdy nie targnie sie na swoje zycie.

Nie mowie o tym, ze panstwo ma zapewnic prace kazdemu.......mam na mysli to, ze panstwo powinno zabezpieczac swojego obywatela przed bezprawiem.
Niestety nasz kraj tego NIE ROBI.

Cytuj:
Bo jeśli zabija się ktoś, kto ma na utrzymaniu rodzinę i małe dziecko, dlatego że nawalił w pracy i ją rzucił, żeby dziecko miało rentę po ojcu zamiast niczego, to to jest absurd i świat postawiony na głowie.


To przyklad wyjatkowej skrajnosci, tak samo jak samobojca, ktory sie targnal na swoje zycie z powodu "nieszczesliwej milosci" - Takich skrajnych absurdow nie da sie uniknac i nie wiem czy jest jakikolwiek sens nad tymi przypadkami dyskutowac. To przypadki BEZNADZIEJNE i beda sie zdarzac zawsze.

Zapewniajac jednak czlowiekowi godne zycie i dajac mu ochrone przed bezprawiem.....mozna zmniejszyc liczbe samobojstw.


Cytuj:
- skutecznej ochronie Rodziny


Co to za praworzadnosc, skoro dazy sie do tego by homoseksualisci mieli wieksze prawa od normalnych ludzi?
Dewiacja nad norma?


pozdrowka


Pn wrz 13, 2004 11:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL