Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Biochip pod skórę 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Stasiu:

Cytuj:
Tak. Gdybym jej nie miał nie miałbym dostępu do własnych uczciwie zarobionych pieniędzy lub ten dostęp byłby bardzo utrudniony, kosztowny i uciążliwy


W takim razie jesteś również zmuszany do posiadania kluczy od domu. Gdybyś ich nie miał to byś miał dostęp do niego bardzo utrudniony, uciążliwy i na pewno kosztowny. Cóż za strasznym grzechem było więc wprowadzenie kluczy. A już w ogóle kluczy magnetycznych. Zło i szatan.

Cytuj:
Tak. Zmusiła mnie do tego firma której świadczę pracę - nie wypłaca w gotówce, nie ma kasy, nie ma uprawnionych kasjerów.


Nikt Cię do niczego nie zmuszał, podejrzewam, że sam się zatrudniłeś do tej firmy. No chyba, że zadzwonili mówiąc "cze Stachu, chcesz u nas robić?".

Anyway karta płatnicza to jeden z lepszych wynalazków ułatwiających życie.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Cz sie 21, 2008 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
Stasiu:
Cytuj:
Tak. Gdybym jej nie miał nie miałbym dostępu do własnych uczciwie zarobionych pieniędzy lub ten dostęp byłby bardzo utrudniony, kosztowny i uciążliwy
W takim razie jesteś również zmuszany do posiadania kluczy od domu. Gdybyś ich nie miał to byś miał dostęp do niego bardzo utrudniony, uciążliwy i na pewno kosztowny. Cóż za strasznym grzechem było więc wprowadzenie kluczy. A już w ogóle kluczy magnetycznych. Zło i szatan.

Zupełnie nie adekwatne porównanie. Klucze do mieszkania podpadają pod to co Sweet określił jako "proces naturalny czy przynajmniej spontaniczny": Ponieważ zdarzają się złodzieje (mimo wysiłków społeczeństw by ich nie było) to się drzwi do domu zamyka. Ale w przeszłości bywało przecież w różnych społeczeństwach inaczej np. w dawnej Szwecji draństwem było zostawienie zamkniętego domu, bo gdyby przemarznięty i głodny wędrowiec nie miał się gdzie ogrzać i posilić to zwyczajnie by zginął. Ale też wędrowiec nie nadużywał nieobecności gospodarza by się wzbogacić. Nawej dawniej w Polsce na wsi klucz zostawiało się pod wycieraczką. Spróbuj dzisiaj, to mieszkania nie poznasz po powrocie.
Mimo wszystko do zamykania na klucz nikt, żaden podmiot, organizacja, państwo mnie nie zmuszają. Mogę wyjść, nie zamknąć - moje ryzyko.

Mroczny Pasażer napisał(a):
Cytuj:
Tak. Zmusiła mnie do tego firma której świadczę pracę - nie wypłaca w gotówce, nie ma kasy, nie ma uprawnionych kasjerów.
Nikt Cię do niczego nie zmuszał, podejrzewam, że sam się zatrudniłeś do tej firmy. No chyba, że zadzwonili mówiąc "cze Stachu, chcesz u nas robić?".

Chyba nie wiesz na jakim świecie żyjesz. Gdy się zatrudniałem firma miała kasę w której 1. wypłacała wynagrodzenia i dawała "paski".
Pewnego dnia powiedziano, że nie stać jej na dodatkowe koszty, więc powinienem podać numer konta na który będzie przelewać płacę.
Rzeczywiście, miałem wybór, zwolnić się. Właśnie o takim "wyborze" mówiłem wspominając "komunę". Oni tego samego rodzaju wybór dawali.
W innych firmach, znam takie przypadki, np. w żerańskim FSO podano nawet w którym banku ma być rachunek - tacy byli uprzejmi koreańczycy.

Mroczny Pasażer napisał(a):
Anyway karta płatnicza to jeden z lepszych wynalazków ułatwiających życie.

A czy ja kwestionuję "lepszość" tego wynalazku? Mowa jest o dobrowolności i tendencji do totalnego inwigilowania przy pomocy "wynalazków".

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz sie 21, 2008 14:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
Mimo wszystko do zamykania na klucz nikt, żaden podmiot, organizacja, państwo mnie nie zmuszają. Mogę wyjść, nie zamknąć - moje ryzyko.


Do posiadania konta i karty też Cię nikt nie zmusza, naprawdę.

Cytuj:
Chyba nie wiesz na jakim świecie żyjesz. Gdy się zatrudniałem firma miała kasę w której 1. wypłacała wynagrodzenia i dawała "paski".
Pewnego dnia powiedziano, że nie stać jej na dodatkowe koszty, więc powinienem podać numer konta na który będzie przelewać płacę.
Rzeczywiście, miałem wybór, zwolnić się. Właśnie o takim "wyborze" mówiłem wspominając "komunę". Oni tego samego rodzaju wybór dawali.
W innych firmach, znam takie przypadki, np. w żerańskim FSO podano nawet w którym banku ma być rachunek - tacy byli uprzejmi koreańczycy.


To już wiesz, świadczy tylko o firmie. Rzetelna i solidna zagwarantuje wypłatę kasy zarówno w gotówce jak i przelewem.

Cytuj:
A czy ja kwestionuję "lepszość" tego wynalazku? Mowa jest o dobrowolności i tendencji do totalnego inwigilowania przy pomocy "wynalazków".


inwigilacja ż I, DCMs. ~cji; lm D. ~cji (~cyj)
<<systematyczna tajna obserwacja kogoś, tajny nadzór nad kimś;
śledzenie>>

Kto ma nad Tobą nadzór? Kto Cię obserwuje? Nie wiem w jakim baku masz konto, ale u mnie, w mBanku nic takiego nie ma. :S

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Cz sie 21, 2008 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Tak myślisz ...
Hmm... Myśl tak dalej, na tym m.in. zabawa ta polega.
:D

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz sie 21, 2008 16:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
inwigilacja ż I, DCMs. ~cji; lm D. ~cji (~cyj)
<<systematyczna tajna obserwacja kogoś, tajny nadzór nad kimś; śledzenie>>

Kto ma nad Tobą nadzór? Kto Cię obserwuje? Nie wiem w jakim baku masz konto, ale u mnie, w mBanku nic takiego nie ma. :S


Cały dowcip polega na tym, że skoro inwigilacja polega na tajnej obserwacji, to obserwowany o niej nie wie. Więc jeśli uważasz, że w Twoim banku nic takiego nie ma, to tylko potwierdzasz skuteczność technik operacyjnych.

Obalanie takich teorii jest równie beznadziejne jak wykazywanie, że nie żyjemy w Matrixie.


Cz sie 21, 2008 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Stanisław Adam napisał(a):
Tak myślisz ...
Hmm... Myśl tak dalej, na tym m.in. zabawa ta polega.
:D


XD

Typowa odpowiedź Staszka gdy nie wie co napisać. ;>

Swoją drogą, naprawdę zabawne są te Twoje teorie spiskowe co do wszystkiego. ;]

Sweet:

Tak, tak. Banki potajemnie obserwują swoich klientów. No chyba, że taką obserwacją nazwiemy nagrywanie rozmów, o których klient jest uprzedzany. :S

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Cz sie 21, 2008 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
Tak, tak. Banki potajemnie obserwują swoich klientów. No chyba, że taką obserwacją nazwiemy nagrywanie rozmów, o których klient jest uprzedzany. :S


To zmyłka, informują o nagrywaniu rozmów, aby uśpić czujność klientów i utwierdzić ich w przekonaniu, że są obserwowani tylko wówczas, gdy się ich o tym uprzedza ;)

Ale poważniej, historia rachunku bankowego zawiera całe mnóstwo ciekawych informacji o kliencie, o udostępnienie których mogą wystąpić określone organy np. w przypadku podejrzenia prania brudnych pieniędzy. Dotarcie do informacji o transakcjach zawieranych przez pana X parę lat temu w formie gotówkowej byłoby dużo trudniejsze. Tyle że ja się tego nie obawiam ;)

Oczywiście, wiedza o historii rachunku może być wykorzystana także w złym celu, nie tylko do ścigania przestępców. Ale tak to już jest z każdym wynalazkiem. Gdyby kierować się tylko zagrożeniami, to Nobel nie powinien był wynaleźć dynamitu. Zagrożenia należy minimalizować, ale w granicach rozsądku. Coś jak w przypadku jazdy samochodem: zmniejszyć prędkość do bezpiecznej, ale nie hamować zupełnie przed byle zakrętem, bo a nuż z niego wylecimy.


Cz sie 21, 2008 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 21, 2008 12:24
Posty: 561
Post 
"I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia."

_________________
-Dlaczego nie odnajduję w swoim życiu Boga?
-Może z tego samego powodu, dla którego przestępcy nie odnajdują policji.


Pn sie 25, 2008 0:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 02, 2009 8:03
Posty: 1
Post Re: Biochip pod skórę
Joker napisał(a):
Ni mniej, ni więcej, tylko już za 8 lat, do każdego z nas, jak to zazwyczaj bywa przy okazji kolejnej powszechnej akcji wymiany dowodów osobistych, zostanie przesłane urzędowe pismo, z wezwaniem do stawienia się w np. Urzędzie Miasta, w celu wymiany dowodu ze starego na nowy, jeszcze lepszy... Tym razem jednak nie będzie to "zwykły" zalakowany kartonik z chipem w środku... Tym razem, będzie to biochip wszczepiany pod skórę... Co to oznacza dla katolika, to każdy, kto czytał Apokalipsę św. Jana wie doskonale...

jak to sobie wyobrażasz..? Każdemu każą wszczepić jak jak się ktoś nie zgodzi? Inna sprawa że w traktacie Lizbońskim jest zapis o karze śmierci i wcale nie trzeba będzie popełnić straszliwej zbrodni aby mógł zostać wykonany. Dzisiaj Irlandia głosuje oby znowu to odrzucili (3 głosowania ma nie być) bo wtedy Kaczyński podpisze się pod tym gównem.


Pt paź 02, 2009 10:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post 
Stary temat, ale jeszcze dopiszę odnośnie kart bankomatowych i kont.

Otóż konto bankomatowe można mieć zarówno bez karty jak i z kartą (no chyba że akurat ktoś wybierze sobie konto w mbanku, który nie ma placówek). Karta jest jedynie ułatwieniem i zwykle za nią płaci się dodatkowo. Można natomiast swobodnie wypłacić pieniądze w banku i nie trzeba posiadać żadnych kart płatniczych.

Żyjąc w dzisiejszym świecie nie trzeba mieć ani kart płatniczych, ani telefonów komórkowych ani internetu. Ludzie chcą to mieć, bo lubią, bo ułatwia życie, a nie dlatego, że muszą.


Pt paź 02, 2009 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 18, 2007 13:38
Posty: 1656
Post 
Tak najlepszym miejscem na implantacje biochipów są ręce albo czoło.Nr prefiksu globalnego systemu identyfikacji LUCID wynosi 666.Ten system potrafi namierzyć człowieka za pomoca sytemu GPS do 0,5 metra.Czyli bez wiedzy Wielkiego Brata nie będziecie sie mogli nawet udać do sra..a.
A wszystko to oczywiście dla waszego dobra np.poszukiwania zaginionych dzieci albo osób z choroba Alzheimera walki z terroryzmem itp.Urządzenie działa za pomoca fal elektromagnetycznych i można podejrzewać,że można działać nim na ludzi w drugą strone przez emisje odpowiedniej częstotliwości fal.Czyli daje mozliwośc przeprowadzania totlnej kontroli nad ludżmi jakiej jeszcze chyba w historii nie było.Hitler i Stalin mogli sobie jedynie o takiej techonlogii pomarzyć.Istnieja również doniesienia o rakotwórczym działaniu tego urządzenia ze względu na emitowane fale,które zanotowano u zwierząt z biochipami.


Pt paź 02, 2009 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post 
A wyobrażasz sobie wszczepienie GPSu pod skórę? Bo ja nie. To duże bydle jest :lol:


Pt paź 02, 2009 16:30
Zobacz profil
Post 
Nie ma to jak popisać bzdury...

Cyryl napisał(a):
Tak najlepszym miejscem na implantacje biochipów są ręce albo czoło.Nr prefiksu globalnego systemu identyfikacji LUCID wynosi 666.Ten system potrafi namierzyć człowieka za pomoca sytemu GPS do 0,5 metra.Czyli bez wiedzy Wielkiego Brata nie będziecie sie mogli nawet udać do sra..a.


Generalnie nawet jak sobie wszczepisz w d*up*ę to dla satelity nie ma to najmniejszego znaczenia.

Cytuj:
A wszystko to oczywiście dla waszego dobra np.poszukiwania zaginionych dzieci albo osób z choroba Alzheimera walki z terroryzmem itp.


Prawda.


[/quote]Urządzenie działa za pomoca fal elektromagnetycznych i można podejrzewać,że można działać nim na ludzi w drugą strone przez emisje odpowiedniej częstotliwości fal.Czyli daje mozliwośc przeprowadzania totlnej kontroli nad ludżmi jakiej jeszcze chyba w historii nie było.[/quote]

Delikatnie rzecz ujmując wypisujesz głupoty, jakich jeszcze w historii nie było. Czy Ty w ogóle orientujesz się w fizyce i wiesz, na czym polega technologia chipowa (RFID) a na czym technologia oparta na falach elektromagnetycznych? Czy może pojęcie "długość fali" jest dla Ciebie w tej dyskusji mało istotne, skoro i tak wykryłeś już ogólnoświatowy spisek?

Cytuj:
Hitler i Stalin mogli sobie jedynie o takiej techonlogii pomarzyć.Istnieja również doniesienia o rakotwórczym działaniu tego urządzenia ze względu na emitowane fale,które zanotowano u zwierząt z biochipami.


Nawet Hitler i Stalin pochyliliby głowy, jakby od propagandy mieliby taką osobę jak Ty. Puszczanie w świat takiej ciemnoty, jaką zaprezentowałeś w powyższym poście zasługiwałoby na order od każdego z tych panów... i nawet nie mrugnąłeś okiem.

Chip, mój drogi Cyrylu nie działa na zasadzie fal elektromagnetycznych, ale na zasadzie fal radiowych (RFID - Radio Frequency Identofication). Technologia znana i stosowana od drugiej wojny światowej (zaczęło się u Aliantów - system IFOF - Identify Friend Or Foe) pozwalał na zidentyfikowanie oznaczenia nadlatującego samolotu.

Same fale radiowe otaczają nas od lat i jakoś nikt nie wykazał ich choćby najmniejszego wpływu na rozwijanie się nowotworu.

Same zaś chipy, jeśli Cię to interesuje są już powszechnie stosowane. Jeśli jesteś tak przeciwny tej technologii to powinieneś odpuścić sobie:
- EMPiK,
- sklepy odzieżowe,
- perfumerie.

Wyobraź sobie, że np pasek wklejony w książkę kupioną w EMPiKu to nic innego jak jednobitowy chip RFID.

Tym samym są plastykowe "pipczki" w sklepach odzieżowych.

Mało tego. Wyrzuć kluczyki i swój samochód! Natychmiast! Immobiliser jest oparty na technologii RFID.

To, o czym fundujesz nam tutaj debilne, ale za to straszne wizje otacza nas od lat, a Ty, [...] nawet o tym nie wiesz. Co oczywiście nie przeszkadza Ci pisać bzdur w celu pokazania, że wszystko jest przeciwko Tobie.

Nie ma sprawy. Nie chodź na zakupy, albo kupuj w szmatexach. Nie kupuj auta z immobiliserem. W Japonii i Stanach płać za autostradę "gotówką" zamiast systemem rejestrowanych przejazdów (tak, to też RFID). Mało tego. W ogóle wyeksmituj się na Księżyc, bo tam nie dochodzą żadne fale radiowe.

A może po prostu zmądrzej i doczytaj.

PS
Przy pokryciu satelitarnym Polski nawet najmniejszy aktywny odbiornik działający w sieci GPS (bo zdaje się nawet to pojęcie jest Ci obce), który miałby dokładność określenia położenia do 0,5 m wyglądałby tak, że zamiast wszczepić go pod skórę nosiłbyś go w plecaku.

Ale nie ma to jak wiara w globalne teorie spiskowe. Co, katolicyzm okazał się za mało atrakcyjny?

W poszukiwaniu wrażeń polecam jednak Discovery Channel. Może przynajmniej się czegoś dowiesz.


Crosis

[...] - jo_tka


So paź 03, 2009 0:54
Post 
A, i zapomniałeś napisać, że chipy mogą jeszcze oddziałowywać podprogowo. Przecież przekaz podprogowy t kolejna teoria spiskowa, której powinieneś być fanem. Co z tego, że zanegowana przez cały świat naukowy - Ty wiesz przecież lepiej, że piosenka Judasów ma skłaniać ludzi do satanizmu.

Może w takim razie wykombinujesz chipy, co to puszczą człowiekowi "Noce Szatana" Kata od tyłu i okaże się, że piosenka namawia na wycieczkę do najbliższego kościoła (bynajmniej nie w celu rozwalenia ołtarza albo nasikania do wody święconej).

Na szczęście udowodnione jest, że cała nauka to służka diabła. No, chyba, że akurat pokrywa się z teorią spiskową made by Ciemnogród.


Crosis


So paź 03, 2009 1:02

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 19:59
Posty: 149
Post 
Zatem świadkowie Jehowy w 2017 roku upatrują koniec świata? Pożyjemy, zobaczymy. Ja osobiście byłbym ostrożny z tak dosłownym odczytywaniem słów Biblii.


So paź 03, 2009 22:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL