Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ukraina 
Autor Wiadomość
Post Ukraina
mam pytanie tak potyczke co sadzicie o sytuacji na ukrainie czy tam sie dobrze dzieje chyba nie ? mam obawy by wojsko nie wkroczyło bo w tam to jest norma módlmy sie za nich


Cz lis 25, 2004 13:32
Post 
Miejmy ufnosc w Bogu.....ze wszystko potoczy sie dobrze i na Ukrainie zwyciezy sprawiedliwosc i wolnosc.
Miejmy rowniez nadzieje, ze "czekista z Kremla", powstrzyma swoje imperialne zapedy i przestanie kierowac marionetkami z Kijowa (chociaz ....kazdy czekista to bandyta, a bandytom nie mozna zbytnio ufac).

Wojsko?......wojsko to tez ludzie, to Ukraincy......chyba nie powaza sie strzelac do swoich matek, ojcow, braci.....

Slugusy Moskwy musza ustapic.....ich czas juz minal. Niech odejda w niepamiec.

Boże Chroń Ukraine

pozdrowka


Cz lis 25, 2004 14:13

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 14:14
Posty: 124
Post 
Belizariusz napisał(a):
Wojsko?......wojsko to tez ludzie, to Ukraincy......chyba nie powaza sie strzelac do swoich matek, ojcow, braci.....


....grudzień 1970... nasi się poważyli :(

Mnie bardzo martwi natomiast fakt, że nasi ukochani politycy - nie mogąc dojść do ładu z własną Ojczyzną, poleźli ratować cudzą...

Chodzi mi konkretnie o wczorajsze polskie akcenty (okrzyki "Polska!") wcześniejsze wystąpienia Buzka i dzisiejsze Wałęsy, a tu jeszcze słyszę, że nasz Oluś też się tam wybiera...

Abstrahując od "Aleksandryjskiego" konformizmu, niepokoją mnie te zdarzenia, gdyż na Ukrainie wciąż głęboko zakorzenione tkwią antypolskie przekonania: jeśli demokraci (jakimś cudem) zwyciężą lub do tego zwycięstwa zbliżać się zaczną... wystarczy że Putinowcy użyją hasła
"Zdrajcy, srzedają Ukrainę Polsce"
i po ptokach...
Nasi robią im niedźwiedzią przysługę.

Obecność polskich polityków na Ukranie jest, wg mnie, wyrazem braku politycznej dojrzałości, wyrazem naiwności i politycznego niewyrobienia - żeby nie powiedzieć: niebosiężnej głupopty.

Słowo daję, że gdy wczoraj usłyszałem doniesienia o okzykach "Polska" - pierwsze, co pomyślałem, to: prowokacja.
Wywołany nimi entuzjazm dziennikarzy i polityków trudno mi inaczej okeślić inaczej jak - żałosny... :(

_________________
Głosząc Boga,
zamknij usta
i otwórz serce


Cz lis 25, 2004 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 14:14
Posty: 124
Post 
P.S. Oczywiście wolność i demokracja Ukrainy to ważna rzecz i również za lukim zachęcam do modlitwy w tej intencji.

_________________
Głosząc Boga,
zamknij usta
i otwórz serce


Cz lis 25, 2004 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 14:14
Posty: 124
Post 
No, jak tak zacznę seriami walić, to biedne to forum będzie.... :(
Sorki, ale właśnie dostałem email takiej oto treści:
Cytuj:
From the student body of Ukrainian Catholic University
L'viv, Ukraine

22 November 2004

To our fellow students and youth throughout the world:

We, the students of the Ukrainian Catholic University (Lviv, Ukraine), are
sending you this letter in order to attract your attention to
the current presidential elections in Ukraine, one of the
biggest (although not wealthiest) European countries. There is
a true battle for democracy going on here right now. Ukrainian
journalists work under constant pressure; all major Ukrainian
media are under control of pro-government political forces.
Those who oppose the current highly corrupt political regime
are heavily persecuted in many Ukrainian regions. The examples
of such violent intimidation are the following cases.
Observers of the opposition candidate have been cruelly
beaten. The same happened with the leaders of student
organization “Pora” (It`s time) and the members of their
families. Workers of governmental organizations in all regions
of Ukraine were threatened with losing their jobs if they did
not vote for the pro-government candidate. Thousands of people
are now in the streets protesting against the falsifications
of elections. At this moment about half a million people are
at the main square of the capital of Ukraine in Kyiv. At this
moment 99,7% of votes have been counted. The pro-government
candidate got 49,7% and the candidate from opposition got
46,7%. However, these results are falsified.

We ask all students to support us in defending truth and justice in Ukrainian
society. We need to feel that we are not alone, that there are a lot of people
ready to help us to protect our Motherland from violations of freedom and
democracy which is made by the government candidate.

You can express your support by
* prayer together with your friends, that God, Justice, Truth and Love
will grant Ukraine justice and protect our freedom of choice;
* if possible, appeal to your local media to pay attention to
falsifications of voting and intimidations during the second round of
Ukraine's elections;
* write to us with your support. It helps us to defend our free choice
when we feel support of the youth of other countries;
* spread this information to all your friends.


Thank you for your support! Together we are the strength which cannot be
ignored!


Sincerely,
The Student Body
Ukrainian Catholic University
L'viv, Ukraine


Tłumaczyć całości nie będę, bo jestem OFC i by mi do wieczora zeszło - może ktoś szybciej piszący to myknie?

Ja pozwolę sobie w skrócie przetłumaczyć zakończenie:

"Możesz nas wpomóc przez:

*modlitwę z przyjaciółmi, by Bóg, (Sprawiedliwość, Prawda i Miłość) obdarzył Ukrainę sprawiedliwością i wolnością wyboru;
*jeśli to możliwe, zaapelowanie do lokalnych mediów, by zwróciły uwagę na fałszerstwa i zastraszanie w czasie drugiej tury wyborów na Ukrainie;
*napisanie do nas słów poparcia - będzie nam łatwiej walczyć o wolność wyboru, gdy będziemy wiedzieć, iż wspierają nas młodzi z innych krajów;
*rozprowadzenie naszego apelu wśród swoich znajomych;

Dziękujemy za wsparcie! Razem stanowimy siłę, która nie może być ignorowana!

Studenci Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie"

_________________
Głosząc Boga,
zamknij usta
i otwórz serce


Cz lis 25, 2004 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 28, 2004 21:55
Posty: 89
Post 
pomijając całą sytuację na Ukrainie bardzo jestem zniesmaczony relacjonowaniem tego w taki sposób, jak to robią nasze media.
coś mnie trafia gdy słyszę w kółko o pomarańczowej rewolucji :mad:
Niepodoba mi się istniejący podziałj aki się u nas wytworzył a mianowicie:
Juszczenko-dobry, Janukowycz- zły. Warto zauważyć że Ukraina jest podzielona na 2 frakcje-prozachodnia i pro-rosyjska i wcale nie jest powiedziane że zachód bedzie lepszym wyjściem dla Ukrainy. Ukraina to nie jest Polska!

To jest jedna sprawa druga jest taka że nasi politycy naprawdę igrają z ogniem. Weźmy taką sytuację że na Ukrainie jednak będzie rządził Janukowycz i co wtedy??? jak będą wyglądały nasze stosunki z Rosją Białorusią i Ukrainą, gdy polski rząd otwarcie neguję wyniki wyborów i popiera opozycję. Przecież to nasi wschodni sąsiedzi! trochę rozsądku!!!


Pn lis 29, 2004 0:00
Zobacz profil
Post 
Hmmmm


Cytuj:
Niepodoba mi się istniejący podziałj aki się u nas wytworzył a mianowicie:
Juszczenko-dobry, Janukowycz- zły.


Tak sie zlozylo, ze Janukowycz to kryminalista...w dodatku recydywa.
Nie bylo by dobrze by taki ktos rzadzil tak ogromnym narodem.

Jezeli chodzi o nasze stosunki z Bialorusia....no coz...a z kim tam gadac?
Z tym kolchoznikiem Lukaszenka? O czym? To kolejny bandyta i dyktator.
Na niego tez przyjdzie kolej.

Nasze stosunki z Rosja.......Rosja to olbrzym na glinianych nozkach. Jedyne co jeszcze czyni ja grozna to potencjal nuklearny.....bo ekonomicznie to u nich jest kiepsciutko. Niestety zapedy imperialne czekisty Putina sa olbrzymie.

Nie dopuszczam do siebie mysli, ze Janukowycz bedzie rzadzil Ukraina......by to zrobic musialby wszczac krwawe pogromy.
Ludzie ktorzy raz poczuli wolnosc....nie daja sie tak latwo znow zakuc w kajdany.


Niech zyje wolna Ukraina


Pn lis 29, 2004 0:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 28, 2004 21:55
Posty: 89
Post 
Belizariusz napisał(a):
Hmmmm


Cytuj:
Niepodoba mi się istniejący podziałj aki się u nas wytworzył a mianowicie:
Juszczenko-dobry, Janukowycz- zły.


Tak sie zlozylo, ze Janukowycz to kryminalista...w dodatku recydywa.
Nie bylo by dobrze by taki ktos rzadzil tak ogromnym narodem.

Jezeli chodzi o nasze stosunki z Bialorusia....no coz...a z kim tam gadac?
Z tym kolchoznikiem Lukaszenka? O czym? To kolejny bandyta i dyktator.
Na niego tez przyjdzie kolej.

Nasze stosunki z Rosja.......Rosja to olbrzym na glinianych nozkach. Jedyne co jeszcze czyni ja grozna to potencjal nuklearny.....bo ekonomicznie to u nich jest kiepsciutko. Niestety zapedy imperialne czekisty Putina sa olbrzymie.

Nie dopuszczam do siebie mysli, ze Janukowycz bedzie rzadzil Ukraina......by to zrobic musialby wszczac krwawe pogromy.
Ludzie ktorzy raz poczuli wolnosc....nie daja sie tak latwo znow zakuc w kajdany.


Niech zyje wolna Ukraina


Janukowycz przestępcą?? o ile mi wiadomo nie można być premierem ani ubiegać się o stanowisko prezydenta będąc skazanym prawomocnym wyrokiem sądu...a o takowym nie słyszałem jeszcze.

co do wschodu...wykazujewsz się polityczną nieodpowiedzialnością!!. Nie można traktować tak sąsiadów i wymachiwać szbelką w stronę Rosji.Mówisz kolos? może i tak ale Rosja obecnie jest jednym z bardziej rozwijających się krajów gospodarczo na świecie. Nie zapominaj skąd mamy gaz i część ropy. niestety ale w polityce nie ma za bardzo miejsca na sentymenty, nie zrozum mnie źle, ja też chciałbym żeby Ukraina była demokratyczna i wolna...


Pn lis 29, 2004 0:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Tylko a propos negowania wyników wyborów...
Cytuj:
W sobotę ukraiński parlament unieważnił drugą turę wyborów prezydenckich i w nadchodzącym tygodniu prawdopodobnie zdecyduje o konieczności jej powtórzenia.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lis 29, 2004 8:31
Zobacz profil
Post 
Marks 23
Wejdź proszę na stronę www. gazeta. pl i poczytaj sobie biografie obu panów.
Pomijając dwa wyroki karne dla Janukowycza (we wczesnej jego młodości) za zwykłe przestępstwa kryminalne, to jak nazwać urzędującego szefa "klanu" donieckiego?
"Klan", oczywiście posługuje się znanymi metodami - nazwanie jego szefa kryminalistą jest właściwe.


Pn lis 29, 2004 9:32
Post 
Cytuj:
Janukowycz przestępcą o ile mi wiadomo nie można być premierem ani ubiegać się o stanowisko prezydenta będąc skazanym prawomocnym wyrokiem sądu...a o takowym nie słyszałem jeszcze.


O ile mi wiadomo, to Janukowycz w latach mlodosci odsiadywal kare w kolonii karnej, gdzie nosil pseudonim CHAM.
O tym trabi pol Ukrainy, a ty sie oburzasz.
Nie wiem jak tam bylo z prawomocnymi wyrokami w sowieckiej republice, mimo wszystko jednak SIEDZIAL - nie jako wiezien polityczny, ale wlasnie kryminalny.
Czy mozna, czy tez nie mozna......Jezeli ma sie w reku cala wladze sluzby specjalne, sady, media w swojej rece....jezeli jest sie popieranym przez Kreml....to MOZNA wszystko.
Tam gdzie nie istnieje wolnosc, tam wladza moze robic co jej sie zywnie podoba.

Jezeli zas chodzi o Rosje...to sie mylisz co domnie. Ja bardzo lubie ten kraj, jego kul;ture...lubie samych rosjan.
Nieznosze jednak wszelkich objawow komunizmu.....bo nie znosze zbrodniarzy.
W Rosji od czasow komuny, praktycznie malo sie zmienilo. Umysly tych ludzi byly "gwalcone" przez wiele dzisiatkow lat......i wiele lat musi uplynac, aby sie z tego otrzasneli i przestali wybierac na swoich przywodcow czekistow-bandytow.

Owszem Rosja ma gaz i rope......ale co z tego, ze ma? Skoro nie potrafi sie wydostac z gospodarczego dolka, skoro wladze wszystko trwonia?
Gdyby w Rosji byla prawdziwa demokracja, to przypuszczalnie bylaby ona potezniejsza od USA (tak gospodarczo jak militarnie).
Niestety to kraj zzerany korupcja i bandytyzmem dawnych komunistow.
Dlaczego wiec Ukraina ma nadal pozostawac w ich łapach?
Co takiego poza pogromami, ludobojstwem, glodem i zniszczeniem otrzymala Ukraina od Rosji?

Ukraina na naszych oczach stanie sie wreszcie krajem wolnym......przyjdzie tez czas na Rosje....oby bezkrwawo i skutecznie

pozdrowka


Pn lis 29, 2004 9:48
Post 
a po co myb polacy sie tam pchamy po co sie pachamy miedzy wudke a zakaske czy my mamy lepiej w kraju afera za afera


Pn lis 29, 2004 10:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 28, 2004 21:55
Posty: 89
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:
Janukowycz przestępcą o ile mi wiadomo nie można być premierem ani ubiegać się o stanowisko prezydenta będąc skazanym prawomocnym wyrokiem sądu...a o takowym nie słyszałem jeszcze.



Jezeli zas chodzi o Rosje...to sie mylisz co domnie. Ja bardzo lubie ten kraj, jego kul;ture...lubie samych rosjan.
Nieznosze jednak wszelkich objawow komunizmu.....bo nie znosze zbrodniarzy.
W Rosji od czasow komuny, praktycznie malo sie zmienilo. Umysly tych ludzi byly "gwalcone" przez wiele dzisiatkow lat......i wiele lat musi uplynac, aby sie z tego otrzasneli i przestali wybierac na swoich przywodcow czekistow-bandytow.

Owszem Rosja ma gaz i rope......ale co z tego, ze ma? Skoro nie potrafi sie wydostac z gospodarczego dolka, skoro wladze wszystko trwonia?
Gdyby w Rosji byla prawdziwa demokracja, to przypuszczalnie bylaby ona potezniejsza od USA (tak gospodarczo jak militarnie).
Niestety to kraj zzerany korupcja i bandytyzmem dawnych komunistow.
Dlaczego wiec Ukraina ma nadal pozostawac w ich łapach?
Co takiego poza pogromami, ludobojstwem, glodem i zniszczeniem otrzymala Ukraina od Rosji?

Ukraina na naszych oczach stanie sie wreszcie krajem wolnym......przyjdzie tez czas na Rosje....oby bezkrwawo i skutecznie

pozdrowka


Ja wcale nie napisałem że Ty nie lubisz Rosji czy samych rosjan. Jadnakże Rosja jest bardzo specyficznym krajem, gdzie nigdy nie liczono się z jednostką, tam nigdy nie było demokracji i wcale nie jest powiedziane że gdy będzie to bedzie lepiej.
Mówisz że mało się zmieniło od czasów komuny w Rosji w umysłach ludzi. -Prawda ich tok myślenia jest chyba identyczny jak wecześcniej- dalej jest w nich zakodowany strach. Ale jak już napisałem Rosja zmienia się gospodarczo i to dosyć szybko.CHociaz nie zgadzam się że mogła by być większą potęgą od USA.
Odnośnie Ukrainy==> widocznie coś dała im Rosja, że prawie cała południowa i wschodnia Ukraina jest tak bardzo pro-rosyjska


Pn lis 29, 2004 11:16
Zobacz profil
Post 
Co Rosja dała, że Ukraina południowa i wschodnia jest prorosyjska?
Rosja nic nie dała.
Są to rezultaty 70 letniej polityki komunistów w ZSRR.
Wywózki, zsyłki, deportowania, zaplanowane przemieszczanie mieszkańców wszystkich krajów, republik; w określonym celu: stworzenie państwa z mieszkańcami oderwanymi od korzeni, rodziny, pozbawionych patriotyzmu, tzw. "społeczeństwo socjalistyczne".
Celem oczywistym było:ułatwienie rządzenia bezwolnymi masami, które nie potrafią się utożsamiać z miejscem czasowego zamieszkiwania.
Na terenach wschodniej Ukrainy jest procentowo wiecej ludzi o innej narodowości, którzy nie mają poczucia przynależności do narodu ukraińskiego, a od lat przywykli kierować wzrok na Moskwę.


Pn lis 29, 2004 15:50

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 19:30
Posty: 42
Post 
moim zdaniem sytuacja na ukrainie jest oberchniała

_________________
Dzwońcie do mnie - 880700191 !! Chętnię podyskutuję na różne tematy związane z filozofią życiową i katolicyzmem :).


Pn lis 29, 2004 16:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL