Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomysł ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomysł ?
Fat, czy Ty dyskutujesz tu z kimś, czy tylko wrzucasz kolejne posty pomiędzy odpowiedziami innych? Bo jeszcze nie zauważyłem, żebyś odniósł się do czegokolwiek poza wpisywaniem kolejnych własnych wypowiedzi...


N mar 07, 2010 23:45
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomysł ?
Fat Morgan napisał(a):
Wychowanie przez tatę i mamę to zbrodnia ? EE , chyba nikt tutaj z tym się nie zgodzi .
Obecna sytuacja najbardziej uderza w dzieci, ponieważ wymusza i upowszechnia samotne ich wychowywanie, na ogół przez matkę, godząc w podstawowe ich dobro, jakim jest wychowanie w rodzinie pełnej. Warto przypomnieć niektóre skutki braku ojca w rodzinie. Z przeprowadzonych badań wynika, że: 63% młodzieży popełniającej samobójstwa wychowuje się bez kontaktu z ojcem; 90% bezdomnych i uciekających z domu dzieci pochodzi z rodzin bez ojca; 80% młodych mężczyzn popełniających gwałty nie miało kontaktu z ojcem; 85% dzieci, które sprawiają problemy wychowawcze, wychowywało się bez ojca; 71% młodzieży, która porzuca szkołę, pochodzi z rodzin bez ojca; 75% młodzieży ulegającej zatruciu środkami chemicznymi wychowywało się bez ojca; 85% młodzieży trafiającej do więzień wychowywało się bez ojca.
http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedz ... 0511&nr=39


Tak, wychowywało się bez ojca- ale nie dlatego że sąd przyznał prawa matce, tylko dlatego że tatuś nie poczuwał się do odpowiedzialności np. dał nogi za pas, pojechał w siną dal.
Nie miało kontaktu- czyli ojciec sie z nimi nie kontaktował- ew. może chodzić o kontakt psychiczny- co to ma wspólnego z orzecznictwem sądowym?

Strasznie emocjonalnie i histerycznie jesteś nastawiony do tematu i generalnie widzę rekomendujesz utrzymanie pełnej rodziny choćby nie wiem co się w niej działo.

Mówi to więcej o Twoim dzieciństwie niżbyś chciał.


So mar 27, 2010 12:22

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 11:16
Posty: 101
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomysł ?
Komisja „Przyjazne Państwo” do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji, obradująca pod przewodnictwem poseł Hanny Zdanowskiej (PO)
.....
Przedstawiciel ISPR (censored):
....To, z czym mamy dziś do czynienia w Polsce, jest to po prostu dramat dzieci oraz rodziców....
... w Polsce brakuje jakichkolwiek standardów dotyczących opieki nad dziećmi. Jest to, według nas, niedopuszczalne...
Wiceprzewodniczący ISPR A. Słonawski:
...wypowiedzi pani sędzi, proszę zwrócić uwagę szanowni państwo, jaką nomenklaturą pani się posługiwała. Egzekucja, kontakty, sankcje, zagrożenie... Jeśli dziecko i jego problem ma być przedmiotem egzekucji, to nie mamy o czym rozmawiać. Sama nomenklatura jest tak nieprzyjazna i tak oddająca istotę naszego sądownictwa rodzinnego, że na potwierdzenie mych słów możemy również, jak pan Robert Ruta, przedstawić porażające wręcz materiały dotyczące rozstrzygnięć sądowych....
Przedstawiciel ISPR B. Goczyński:
.... o potrzebie opieki naprzemiennej i unikania konfliktów między stronami. Zgadzam się absolutnie z tym, że forsowanie ustawy o kontaktach z dziećmi jest, co najmniej, niehumanitarne i narusza podstawową godność ludzką.
Rodzice mają prawo do wychowywania dzieci, a kontakty i widzenia, inaczej mówiąc, są w więzieniu. A polscy sędziowie, których reprezentant jest tutaj na sali, w tej chwili, mimo prawa mówiącego o tym, że rodzice mają prawo do pełnego kontaktu z dziećmi, zabierania dzieci poza miejsce zamieszkania, nadal orzekają o prawie do kontaktów raz na dwa tygodnie w miejscu, w którym te kontakty nie mogą w ogóle dojść do skutku. I sędziowie o tym wiedzą.....
Sędziowie działają ewidentnie w złej wierze, dopuszczając i eskalując konflikt pomiędzy stronami.
....Sądy świadomie orzekają o takich właśnie kontaktach, wiedząc z góry, że nie ma możliwości ich wyegzekwowania.
Przedstawiciel Inicjatywy Społecznej Porozumienie Rawskie W. Kalinowski:...należy wyprowadzić, jeżeli się da, sprawy z sądów rodzinnych. Odebrać możliwość ingerencji we władzę rodzicielską sędziom sądów rodzinnych.....sędziowie, w ciągu ostatnich trzydziestu lat swojej działalności pozbawili większą ilość polskich dzieci ojców rodzin niż NKWD w Katyniu. Zabiegamy o zbadanie dysfunkcyjnej roli sędziów sądów rodzinnych wpływu na polską rodzinę. I za to ci ludzie powinni odpowiedzieć. Za niszczenie polskiej rodziny.
Członek Zarządu CPOiD Rafał Wąworek:
..... kiedy w naszym kraju pojawi się wola polityczna, żeby rzeczywiście, zapewnić rozwiązania prawno-rodzinne takie, które będą konstruktywne. Sądzę, że – lansowane jest samotne rodzicielstwo.

http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/ ... enDocument


Wt mar 30, 2010 16:54
Zobacz profil
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomysł ?
Fat Morgan napisał(a):
sędziowie, w ciągu ostatnich trzydziestu lat swojej działalności pozbawili większą ilość polskich dzieci ojców rodzin niż NKWD w Katyniu.


To jest niesmaczne...

Fat Morgan jesli nie masz ochotę na dyskutowanie - to moze blog jest lepszym pomysłem ?


Cz kwi 01, 2010 11:18
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomysł ?
Typowy troll.Szkoda palców i klawiatury

_________________
Właściciele agencji towarzyskiej tym się różnią od polityków, że posiadają
umiejętność ogarnięcia bur..lu.


Cz kwi 01, 2010 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 11:16
Posty: 101
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomy
Teresse napisał(a):
Fat Morgan napisał(a):


To jest niesmaczne...


Liam napisał(a):
Sam jestem dzieckiem rozwiedzionych rodziców, wiem co mówię.


.
Awa napisał(a):
Zbrodnia jest naprzemienna opieka
Awa napisał(a):
Hm moim zdaniem opieka naprzemienna to ZBRODNIA na dzieciach

Ludzie nie czuja problemu. Uwazaja, ze jest wiele instytucji panstwowych pomagajacych rodzinie. Także sądy z nazwy rodzinne kojarzone sa jako ostateczna instancja wprowadzajaca porzadek tam, gdzie rodzice prezentuja warcholstwo.Jednak tak nie jest -
....Przez Polskę przechodzi fala masowych akcji protestacyjnych środowisk
ojcowskich wspieranych przez organizacje pozarządowe związanych z
Ruchem Obrony Praw Ojca
......Obyczajowść wykazuje jednak, że rozwód dwojga dorosłych rodziców staje
się również rozwodem dziecka z ojcem. Dlatego chcemy i domagamy się
nowelizacji prawa rodzinnego, aby mieć możliwość utrzymania więzi
rodzinnych i kontaktów z naszymi dziećmi.....http://lajt.onet.pl/wiadomosci/cynk/222 ... detal.html
Ojcowie przeciwko sądownictwu
http://moya.toya.net.pl/site_aktualnosc ... 5a7770a4f2
"Stop przemocy państwa. Dzieci są nasze"
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosc ... t/id/34293
Z całym szacunkiem ,proszę o więcej merytoryki w komentarzach na temat .
czy pan / pani swego ojca uważa za osobę zbędną w swoim ŻYCIU
czy pan/pani uważa rodzinę w Lini męskiej za zbędną w ŻYCIU DZIECKA
czy pan / pani uważa że tata nie potrafi wychować dzieci
czy pan / pani uważa że dyskryminuje się rolę ojca w życiu dziecka
czy pan /pani uważa że opieka-naprzemienna wpłynie źle na wychowanie
dzieci
odpowiedzi winy być TAK lub NIE
oto moja prosta ale wymowna odpowiedź , co o tym myślicie ?


N kwi 04, 2010 2:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomy
Ja się chowałem bez ojca (mniejsza o przyczyny) i powiem wam że choćby matka codziennie na uszach stawała to nie jest w stanie przekazać młodemu chłopakowi tego co tzw "stary". Tego się po prostu nie da zrobić. Chłop to chłop i ma zupełnie inne wartości oraz zachowania i żadna kobieta nawet jakby się nie wiem jak starała to nie da rady tego zrobić. Potem taki delikwent musi sporo czasu poświęcić na odzyskanie tożsamości. Mi się odetkało dopiero gdzieś w okolicy 17 lat przez obserwację innych gości. Wcześniej robiłem za dupka i pośmiewisko klasowe. Wiem że mama się starała ale sorry nie da się. Teraz dobijam już prawie czterdziestki i uważam że dużo straciłem z tych młodych lat. Zamiast chłopem to byłem bóg wie kim.


N kwi 04, 2010 2:35
Zobacz profil
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomy
Owszem człowiek- ale ojca moze tez nie być- choc fizycznie jest.

Uważasz tez, że Twoje przeżycia są dowodem na histeryczne posty Fat Morgana ?

@ Fat Morgan- co Ci daje to trollowanie?
Zmierz się z tym, co załatwiasz w ten sposób.


Cz kwi 08, 2010 8:44

Dołączył(a): Pt gru 12, 2008 11:16
Posty: 101
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomy
Polskie sądy w 97 proc. przyznają opiekę nad dzieckiem matce.To rodzi konflikty w rodzinie .Do komisji sejmowej "Przyjazne Państwo” wpłynął projekt ustawy o równoważnej opiece nad dziećmi – także po rozstaniu małżonków.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /210836298
Równoważna opieka nad dzieckiem obojga rodziców, także po rozstaniu - to główne założenie projektu ustawy przygotowanego przez organizacje broniące praw ojców; w środę projekt przedstawiono posłom z komisji "Przyjazne Państwo". ...zachęci to do zawierania porozumień, ponieważ obecnie jedna strona, która ma niemal pewność, że sąd przychyli się do jej wniosku, nie jest skłonna do negocjacji i kompromisów .
....Projekt wprowadza również zmiany w obowiązku alimentacyjnym - w sytuacji, gdy opieka sprawowana jest równoważnie, każde z rodziców łoży na utrzymanie dziecka .
http://www.dziennik.pl/kobieta/dziecko/ ... aznej.html


Pt maja 21, 2010 10:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 17, 2015 8:35
Posty: 7
Post Re: Zrównanie praw ojców i matek po rozwodzie popierasz pomy
jak najbardziej powinno być zrównane, sporo pomocnych informacji można znaleźć tutaj http://wspolnedzieci.pl


Pn sie 17, 2015 8:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL