Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 3:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Antyterroryści staną z puszkami na ulicach 
Autor Wiadomość
Post Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Jeszcze tylko brakuje żeby tak jak za komuny na 1 Maja robiono narodowy spęd pod przymusem na okoliczność tej orkiestry.
Okaże się że za rok wszyscy będą obowiązkowo (szkoły, urzędy..etc.) stać na ulicach z puszkami w ręku.
Będzie więcej zbierających (pseudo-wolontariuszy) jak dających.
Czyż nie robi się to tragikomiczne?

A to już dla mnie kuriozum.
Cytuj:
Policjanci będą też zbierać pieniądze dla WOŚP. W głównych punktach większych miast zostaną ustawione błękitne, policyjne patrole WOŚP - policjanci-wolontariusze, stojący koło nowych, srebrnych radiowozów oznaczonych czerwonymi serduszkami, będą kwestować na rzecz fundacji.


Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,page,2 ... caid=1b90c

To w końcu jest to spontaniczny zryw narodowy (co rozumiem i popieram) czy zorganizowana przez państwo kwesta czyli ekstra podatek na służbę zdrowia. ( co budzi we mnie niechęć)


So sty 08, 2011 19:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
osiris napisał(a):
Jeszcze tylko brakuje żeby tak jak za komuny na 1 Maja robiono narodowy spęd pod przymusem na okoliczność tej orkiestry.
Okaże się że za rok wszyscy będą obowiązkowo (szkoły, urzędy..etc.) stać na ulicach z puszkami w ręku.
Będzie więcej zbierających (pseudo-wolontariuszy) jak dających.
Czyż nie robi się to tragikomiczne?
(...)
To w końcu jest to spontaniczny zryw narodowy (co rozumiem i popieram)
czy zorganizowana przez państwo kwesta czyli ekstra podatek na służbę zdrowia. ( co budzi we mnie niechęć)
Rozumiem, że organizowane wśród różnych służb (w tym policji) akcji oddawani krwi również budzi w tobie niechęć?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So sty 08, 2011 20:17
Zobacz profil
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Cytuj:
Rozumiem, że organizowane wśród różnych służb (w tym policji) akcji oddawani krwi również budzi w tobie niechęć?


Oddawanie to nie zbieranie.
Zatrudniono policje do zbierania pieniędzy co jest dla mnie kuriozum a każdy policjant - jako zwykły obywatel - ma prawo dawać datki czy oddawać krew ale nie widzę powodu żeby podczas służby kwestował, czy nawet oddawał krew.
Może to zrobić po służbie.


So sty 08, 2011 20:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Na szczęście, Osiris, decydenci w policji uważają inaczej niż Ty, i przy okazji służby chcą, aby funkcjonariusze pomogli też chorym dzieciom.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So sty 08, 2011 20:50
Zobacz profil WWW
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Każdy ma prawo do swojego zdania.
Mi się to nie podoba a chore dzieci powinno leczyć państwo a nie my.
Coś mi się wydaje że państwo jest chore i dlatego wciąż trzeba do tego chorego państwa dokładać żeby się z tego mogło wywiązać.


So sty 08, 2011 20:54
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
osiris napisał(a):
Każdy ma prawo do swojego zdania.
Mi się to nie podoba a chore dzieci powinno leczyć państwo a nie my.
Coś mi się wydaje że państwo jest chore i dlatego wciąż trzeba do tego chorego państwa dokładać żeby się z tego mogło wywiązać.

To może dla uzdrowiena chorego państwa wywalimy 83% wszelkiego sprzętu znajdującego się w szpitalach dziecięcych, oddziałach noworodków, a zakupionego przez WOŚP z "przymusowo" zebranych datków.


So sty 08, 2011 21:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
osiris szkoda twoich słów to jak walka z wiatrakami


So sty 08, 2011 22:33
Zobacz profil
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Awa napisał(a):
osiris szkoda twoich słów to jak walka z wiatrakami

No tak przecież maxyma kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat i cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili to takie masońsko/owsiakowo/po-wskie PR.
Kto by się tam przejmował jakimiś chorymi dziećmi.......


So sty 08, 2011 22:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
To zapytam inaczej.
Ile Urzędy miast wysadza kasy n a organizację koncertów? :?:
Jaka jest stawka np Maleńczuka w Krakowie? :?:
Ile kosztuje czas stacji telewizyjnych?
:?: :x


Ile dzieci w konkretnych miastach można by uratować za równoważnik tych kosztów?


So sty 08, 2011 23:12
Zobacz profil
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Awa napisał(a):
To zapytam inaczej.
Ile Urzędy miast wysadza kasy n a organizację koncertów? :?:
Jaka jest stawka np Maleńczuka w Krakowie? :?:
Ile kosztuje czas stacji telewizyjnych?
:?: :x


Ile dzieci w konkretnych miastach można by uratować za równoważnik tych kosztów?

To odpowiedz ile dzieci umarłoby przez 18 lat, gdyby zabrakło tego 83% sprzętu????
I co jest ważniejsze kasa UM,TV....a Meleńczuk ateista dziwnie podobnie mysli...wisi mu zdrowie i życie dzieciaków....przecież najwazniejsza jest kasa.
Śmieszne i smutne jest to przeliczanie życia, zdrowia ludzkiego na kasę i jednoczesne ublewanie nad klęską demograficzną wisząca nad Polską.


So sty 08, 2011 23:18
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Może zacznijmy od rzeczy zasadniczych zadając pytanie co to jest filantropia.
Za Wikipedią:
Cytuj:
Filantropia (gr. φιλανθρωπία philanthrōpia – dobroczynność, życzliwość; φιλάνθρωπος philánthrōpos – kochający ludzkość) to działalność osób bądź instytucji, polegająca na bezinteresownym udzielaniu pomocy finansowej lub materialnej potrzebującym.

(...........)

Filantrop zwany też w Polsce, zwłaszcza w XIX wieku: społecznikiem – to człowiek udzielający pomocy materialnej ubogim, często inteligent: lekarz, adwokat, nauczyciel – pracujący społecznie, nie bacząc na honorarium, w imię idei solidaryzmu społecznego finansujący akcje społeczne, fundator.


W Polsce filantropia często przybiera karykaturalną postać.
Filantropia nie ma zastępować konstytucyjnych obowiązków państwa tylko to co jest wpisane powyżej w definicji filantropii.
Czy te chore dzieci na które zbieramy od 19 lat datki są np. ubogie?
Nie, to są dzieci z przeciętnej Polskiej rodziny, podlegające NFZ i trafiają do normalnych szpitali tylko że nie można je normalnie leczyć ponieważ polskie państwo jest niewydolne i nie wywiązuje się ze swoich obowiązków należycie.


Ostatnio edytowano N sty 09, 2011 9:59 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N sty 09, 2011 9:52

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Alus napisał(a):
osiris napisał(a):
Każdy ma prawo do swojego zdania.
Mi się to nie podoba a chore dzieci powinno leczyć państwo a nie my.
Coś mi się wydaje że państwo jest chore i dlatego wciąż trzeba do tego chorego państwa dokładać żeby się z tego mogło wywiązać.

To może dla uzdrowiena chorego państwa wywalimy 83% wszelkiego sprzętu znajdującego się w szpitalach dziecięcych, oddziałach noworodków, a zakupionego przez WOŚP z "przymusowo" zebranych datków.

I znowu demagogia przemawia przez Ciebie Alus.
Każdy człowiek dokonuje wyborów.
Przymus w zbieraniu na rzecz WOŚP to bardzo przypomina, przymus uczestnictwa w obchodach 1-majowych.
Osiris ma rację.


Ostatnio edytowano N sty 09, 2011 10:02 przez Gita2, łącznie edytowano 2 razy



N sty 09, 2011 9:59
Zobacz profil
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Gita2 ja generalnie nie mam nic przeciwko odruchowi serca lecz nie podoba mi się to że te kwesty zastępują konstytucyjny obowiązek państwa wobec pacjentów.
Płacimy składkę zdrowotną, podatki i chyba wystarczy.
Co innego kiedy kwestuje się na osobę której leczenie wymaga niebagatelnych środków gdzie NFZ nie pokryje kosztów leczenia lub tylko w nikłym procencie.


Ostatnio edytowano N sty 09, 2011 10:04 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N sty 09, 2011 10:00

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Osiris! a mnie dodatkowo nie podoba się to, że część z tych pieniędzy przeznaczana jest np. na Woodstok.


N sty 09, 2011 10:03
Zobacz profil
Post Re: Antyterroryści staną z puszkami na ulicach
Gita2 napisał(a):
Osiris! a mnie dodatkowo nie podoba się to, że część z tych pieniędzy przeznaczana jest np. na Woodstok.


To jest odrębny temat, ale chyba osoby dające pieniądze zdają sobie z tego sprawę i to akceptują.
Inna rzecz że jeżeli tylko z tego powodu nie damy pieniędzy to wychodzi na to że Owsiak stawia nas pod murem.
Tutaj nie daje nam wyboru i mamy dylemat.
Albo dać na to i na to albo na nic.


Z tej samej Wikipedii dowiadujemy się że:
Cytuj:
Obecnie filantropią zajmują się organizacje pozarządowe, jak stowarzyszenia, fundacje, także korporacje i osoby prywatne. W Polsce co roku organizowany jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Teraz możemy sobie zadać pytanie czy to jeszcze jest organizacja pozarządowa czy już traci taki statut skoro bierze w tym udział (zresztą od dawna) telewizja rządowa (nie mylić z publiczną) oraz funkcjonariusze policji jak i organa rządowe i samorządowe.


Ostatnio edytowano N sty 09, 2011 10:14 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N sty 09, 2011 10:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL