Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Press Watch 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Press Watch
W tym wątku Johnny99 bierze, czyta i wyłapuje - co smaczniejsze kąski..

Gazeta Świąteczna, 7-8.05.2011, s. 14

Marcin Wojciechowski: Nie było nam obojętne, co słychać w republikach postradzieckich, nawet tak dalekich, jak Azerbejdżan czy Armenia. Czytając codzienne gazety, można było być rzetelnie poinformowanym, co się dzieje w całym regionie. Nawet sieć korespondentów "Gazety" [Wyborczej oczywiście] obejmowała kilkanaście lat temu w Europie Wschodniej kilka stolic: Wilno, Mińsk, Kijów, Pragę, Sofię, Belgrad, a nie tylko Moskwę, jak dziś.

To w sumie takie nic, ale jakoś wyjątkowo przypadło mi do gustu :D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So maja 07, 2011 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Press Watch
Uważam Rze, nr 14/2011, s.18

Rafał Grupiński: Dla mnie próba uczynienia fragmentu Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie przy Pałacu Prezydenckim, miejsca pamięci po Lechu Kaczyńskim jest kuriozalna. Dlaczego właśnie tam?

Panie Grupiński, po pierwsze: to, że pan czegoś nie wie czy nie rozumie, jeszcze nie znaczy, że to coś musi być dla pana "kuriozalne". Jak pan nie wie, to niech się pan zapyta. Już wyjaśniam: dlatego właśnie tam, że właśnie tam spontanicznie po katastrofie poszli ludzie, reprezentujący wszystkie opcje i wszelkie poglądy (co sami z wielkim zapałem podkreślaliście, atakując każdego, kto ośmielił się zasugerować, że byli tam tylko pisowcy), a później wy uczciliście to swoją tablicą, na której wyraźnie napisaliście o "spontanicznym gromadzeniu się ludzi". Jak formułowaliście tekst na tablicy, to nie wydawało się wam to kuriozalne?

BTW przysięgam, że jak jeszcze raz usłyszę katarynkową frazę: "Po 10 kwietnia państwo stanęło na wysokości zadania", to chyba zacznę krzyczeć. Drodzy pijarowcy, moglibyście przynajmniej wymienić idiom.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 09, 2011 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Press Watch
Johnny99 napisał(a):
Rafał Grupiński: Dla mnie próba uczynienia fragmentu Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie przy Pałacu Prezydenckim, miejsca pamięci po Lechu Kaczyńskim jest kuriozalna. Dlaczego właśnie tam?

Panie Grupiński, po pierwsze: to, że pan czegoś nie wie czy nie rozumie, jeszcze nie znaczy, że to coś musi być dla pana "kuriozalne". Jak pan nie wie, to niech się pan zapyta.

:rotfl2:
Po pierwsze: Grupiński właśnie zapytał ("Dlaczego właśnie tam?").
Po drugie: Nie musi, ale czy nie może być dla niego "kuriozalne"? Jak może, to z tego prawa skorzystał, a jak nie może, to dlaczego?
Po trzecie: Grupiński nie pisał, że czegoś nie wie czy nie rozumie, a tym bardziej, że z tego wynika kuriozalność.

Johnny99 napisał(a):
BTW przysięgam, że jak jeszcze raz usłyszę katarynkową frazę: "Po 10 kwietnia państwo stanęło na wysokości zadania", to chyba zacznę krzyczeć.

Co to za asekuracyjna przysięga z zastrzeżeniem "chyba" ;)


Śr maja 11, 2011 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Press Watch
Cytuj:
Po pierwsze: Grupiński właśnie zapytał ("Dlaczego właśnie tam?").


A nie mógł zapytać zanim nazwał ją kuriozalną, a jej zwolenników oskarżył o polityczne intencje?

Cytuj:
Nie musi, ale czy nie może być dla niego "kuriozalne"? Jak może, to z tego prawa skorzystał, a jak nie może, to dlaczego?


A kto mówi, że nie może?

Cytuj:
Grupiński nie pisał, że czegoś nie wie czy nie rozumie, a tym bardziej, że z tego wynika kuriozalność.


Aha, czyli pan Grupiński WIE, że to jest kuriozalne, a dopiero potem zadaje pytanie. Chętnie się z tym zgodzę.

Katarynka nr. 2: przedstawiciele legalnie wybranych władz demokratycznego państwa (oczywiście, w kontekście ich atakowania - mianowicie nie wolno tego robić).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So maja 14, 2011 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Press Watch
Johnny99 napisał(a):
Aha, czyli pan Grupiński WIE, że to jest kuriozalne, a dopiero potem zadaje pytanie.


Pisze, że dla niego jest kuriozalne. A potem zadaje pytanie, bo może ktoś udzieli przekonującej odpowiedzi i przestanie być dla niego kuriozalne.


Pn maja 16, 2011 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Press Watch
Wywiad z prof. Baumanem w ostatnim TP jest cokolwiek straszny i tragiczny zarazem. Pomijam już przekraczający wszelkie dopuszczalne normy poziom egzaltacji wypowiedzi profesora, ocierający się o farsę (nie chodzi tu tylko o nagminne wyrzucanie czasowników na koniec zdania - jakbym mistrza Yodę czytał). To przerażające, że człowiek tak wiekowy, tak wykształcony i cieszący się takim autorytetem, u schyłku życia nie ma absolutnie, kompletnie nic ważnego do powiedzenia. Nic. Zero. On nic nie wie i nic nie rozumie, jedyne, co ma do przekazania to to, że wszędzie są nierozwiązywalne paradoksy. Gdybym miał opierać się na jego świadectwie, to musiałbym uznać, że właściwie nie ma już po co żyć, bo nie dowiem się już od życia (choćbym został międzynarodowej sławy profesorem) niczego, czego nie wiedziałbym w wieku 18-20 lat. Oczywiście, prof. Bauman z dumą oznajmia, że nie wierzy w Boga, więc parę linijek później równie radośnie oświadcza, że on wprawdzie jakoś tak wie (tego chyba nie można zresztą nazwać wiedzą, raczej tresurą), co jest dobre, a co złe, ale skąd mu się to wzięło, to już nie ma pojęcia. Najbardziej interesujący jest jednak inny fragment wywiadu - prof. Bauman, zgodnie z obowiązującą modą, deklaruje mianowicie, że nie rozumie pytania o to, jaki sens ma życie, bo on się nigdy nad tym nie zastanawiał i tego pytania nigdy sobie nie zadawał. Natomiast parę linijek obok oświadcza, że życie każdego człowieka ma tyle sensu, ile on sam sobie nada, każdy musi się za to zabrać i właśnie z ciągłych pytań o sens życia (oczywiście, bez odpowiedzi, to jasne) i zastanawiania się nad tym składa się istnienie człowieka, a gdybyśmy te pytania sobie przestali zadawać, to przestalibyśmy istnieć. Nadąża ktoś? Bo, rzecz jasna, logicznie rzecz biorąc wynika z tego, że na przykład pan prof. Bauman nigdy nie istniał. Ani on, ani prowadząca wywiad dziennikarka nie zauważyli tu żadnej sprzeczności. Może to po prostu kolejny nierozwiązywalny paradoks?

W tym zresztą pokazuje się wyższość np. prof. Krzemińskiego, który zapewne z większością twierdzeń prof. Baumana by się zgodził, ale na pewno nie z tym, że nic nie wiadomo - bo przecież wiadomo z całą pewnością przynajmniej to, że PO jest legalną i prawowitą władzą, której nie wolno negować, o "drzwiach od stodoły" na pewno powiedział jeden z generałów, a nie Pan Prezydent, a zwolennicy PiS to ludzie chorzy psychicznie, których należy wysłać do lekarza, jak już wyjdą z więzień.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 17, 2011 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Press Watch
Cóż nie mam zdania na temat poglądów prof Baumana, ale oto jak rózne mogą być relacje. Aktualny "czynny" rzymski papież, w przesłaniu wideo na obchodzony w Hiszpanii „tydzień życia konsekrowanego” jest pod wielkim wrażeniem książki prof. Baumana i ją poleca rzymskim katolikom.
od 1 m 45 s.

https://www.youtube.com/embed/kztCdv0vTr4?t=1m5s


Cz kwi 19, 2018 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Press Watch
Nie myslisz ze pewien wplyw na taki a nie inny wywiad Baumana mogla miec demencja ?


Cz kwi 19, 2018 21:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL