Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 21, 2024 10:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Następna strona
 Manipulacje w mediach 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Manipulacje w mediach
Nie znam tego programu.
Z opisu wynika, że Kościół nie boi się trudnych prawd o sobie, także trudnych prawd o ludziach Kościoła. Choćby na tym przykładzie danym powyżej, można wnosić, że Telewizja Trwam, nie kłamie, nie owija w bawełnę tylko podaje prawdę.
Dziękuję za ten przykład.

Osoby wrogie Kościołowi uwielbiają manipulować prawdą.
Lubię Radio Maryja i Telewizję Trwam, bo w tych mediach nie jestem agresywnie atakowany kłamstwem, oszustwem, manipulacją.
Lubię - nie znaczy spędzam z nimi 24 godziny na dobę. Włączam je sobie co kilka dni na jakiś czas.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz lip 14, 2011 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Manipulacje w mediach
Pielgrzym pomawiany o pobicie dziennikarza Polsatu rozważa wniesienie oskarżenia przeciwko operatorowi stacji.
http://stopplatformie.salon24.pl/325685 ... e-uderzono


Śr lip 20, 2011 8:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Prowadzona przez GazWyb stronka "Wybory 2011" rechocze z opinii Ł. Warzechy, komentując ją: "TK zrobił to, czego chciał PiS, więc okazał się niezależny". Haha, hihi, no patrzcie, ten głupi prawicowiec uważa, że niezależność to sprzyjanie PiS! Co w tym tak rozbawiło Inteligentów? Cóż, kłania się stara, dobra kwestia.. otóż, przypomnijmy: PO RZĄDZI, A PIS NIE RZĄDZI. Z tego względu świadectwem niezależności ze strony TK byłoby nie orzeczenie po myśli PO, tylko, na przykład, orzeczenie po myśli PiS, sprzecznej z myślą PO. Tak właśnie było w tym przypadku: TK orzekł na niekorzyść PO, zatem na niekorzyść WŁADZY. To właśnie jest niezależność i to miał na myśli Ł. Warzecha. Oczywiście, rozumiem, że młodzi, wykształceni i z większych ośrodków tego nie rozumieją - od dawna bowiem (tzn. odkąd władza z niesłusznej zmieniła się na słuszną) "niezależność" oznacza dla nich mężne i odważne zwalczanie opozycji, w imię obrony Prawowitej i Legalnie Wybranej Władzy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr lip 20, 2011 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Manipulacje w mediach
Johnny99 napisał(a):
Cóż, kłania się stara, dobra kwestia.. otóż, przypomnijmy: PO RZĄDZI, A PIS NIE RZĄDZI.

Że stara, to się zgodzę, ale czy dobra, to mam poważne wątpliwości ;)

Johnny99 napisał(a):
To właśnie jest niezależność i to miał na myśli Ł. Warzecha. Oczywiście, rozumiem, że młodzi, wykształceni i z większych ośrodków tego nie rozumieją - od dawna bowiem (tzn. odkąd władza z niesłusznej zmieniła się na słuszną) "niezależność" oznacza dla nich mężne i odważne zwalczanie opozycji, w imię obrony Prawowitej i Legalnie Wybranej Władzy.

Niezależność to w domyśle niezależność od wszystkich sił czy grup nacisku. Rozumienie niezależności jako mężnego i odważnego zwalczania opozycji jest tak samo błędne jako rozumienie niezależności jako mężnego i odważnego zwalczania władzy.

Warzecha mógł precyzyjniej pisać o "niezależności od władzy".


Śr lip 20, 2011 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
SweetChild napisał(a):
Niezależność to w domyśle niezależność od wszystkich sił czy grup nacisku. Rozumienie niezależności jako mężnego i odważnego zwalczania opozycji jest tak samo błędne jako rozumienie niezależności jako mężnego i odważnego zwalczania władzy.

Warzecha mógł precyzyjniej pisać o "niezależności od władzy".


Taka właśnie mentalność panuje w czasach rządów PO - PiS wprawdzie od ładnych paru lat przegrywa wszystkie wybory, ale nadal jest groźny! Nadal ma wpływy! Całkiem niedawno przetoczyła się przez media fala sugestii, że, ponieważ coraz to kolejne śledztwa, mające na celu pokazanie, jak straszliwe były rządy Kaczyńskiego, były umarzane, może to oznaczać tylko jedno: pisowcy nadal mają wpływy w prokuraturach! Państwo wciąż jeszcze nie jest odpisione! Trzeba więc jeszcze usilniej głosować na Platformę! Gdyby ktoś za IV RP powiedział: "Trybunał okazał się niezależny" dla wszystkich byłoby oczywiste, że chodzi o niezależność od nacisków Kaczora. Bo niby jaką inną? Ale dzisiaj jest inaczej. Dzisiaj wprawdzie Platforma rządzi niepodzielnie, ale jednak, tak naprawdę, wszędzie jeszcze zalegają pisowcy i wszystko psują. Trzeba więc odpisowiać kraj dalej. Dalej trzeba głosować na Platformę, bo państwo nie jest odpisowione. I tak będzie w nieskończoność. Nie muszę chyba dodawać, z czym mi się kojarzy ten mechanizm.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 25, 2011 9:04
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
A J. Kaczyński non stop głosi, ze musi państwo odpeowić, bo wszystko zawładnęła niepodzielnie PO...nawet Trybunał Konstytucyjny pracuje według dyktatu Tuska.


Pn lip 25, 2011 9:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Jarosław Kaczyński jest OPOZYCJĄ, a Tusk jest WŁADZĄ. To PODSTAWOWA różnica.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 25, 2011 9:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Manipulacje w mediach
Johnny99 napisał(a):
Taka właśnie mentalność panuje w czasach rządów PO - PiS wprawdzie od ładnych paru lat przegrywa wszystkie wybory, ale nadal jest groźny!

Niedocenianie przeciwnika to poważny błąd, niejedna mocna drużyna przegrywa z drużyną słabszą dlatego, że ją zlekceważy. Sztuka polega na tym, aby nie popadać w skrajności - z jednej strony wszechmocny, wszechobecny Układ a z drugiej totalny brak wpływów partii, której lider o włos przegrał w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich. Chyba nie dałeś się zmanipulować propagandzie, że PiS popierają jedynie analfabeci? ;)


Pn lip 25, 2011 9:58
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
Johnny99 napisał(a):
Jarosław Kaczyński jest OPOZYCJĄ, a Tusk jest WŁADZĄ. To PODSTAWOWA różnica.

To o co lament, że PO zachowywała się podobnie w IVRP?


Pn lip 25, 2011 11:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Cytuj:
Niedocenianie przeciwnika to poważny błąd, niejedna mocna drużyna przegrywa z drużyną słabszą dlatego, że ją zlekceważy.


Dokładnie! Dlatego cudowna stronka wyborczowa "Wybory 2011" napisała właśnie: Awantura na komisji śledczej ds. śmierci Blidy. Mam nadzieję, że w przyszłym Sejmie nie będzie żadnych komisji śledczych.... Wiadomo, należy się przygotować na ewentualność wygranej PiS i ewentualnych prób rozliczenia rządów PO. Elita już dyktuje społeczeństwu, co każdy wykształcony człowiek na poziomie (gdyby się Witold zaczął teraz pieklić, że znowu sobie coś wymyślam, to przypominam, co prominentny polityk PO, Stefan Niesiołowski, powiedział w wywiadzie dla Onet.pl: nie wyobrażam sobie, jak ktoś, kto ma średnie wykształcenie może głosować na PiS!Aczkolwiek mógł mieć na myśli to, że ci ze średnim wykształceniem głosują na PO, a ci z wyższym na PiS :D) powinien wtedy mówić: nie, nie, dość już tych ciągłych kłótni i awantur!

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 25, 2011 12:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Manipulacje w mediach
Cytuj:
Jarosław Kaczyński jest OPOZYCJĄ, a Tusk jest WŁADZĄ. To PODSTAWOWA różnica.


Po raz kolejny pytam - i co z tego? Z jakiej racji ma mu się należeć większe zaufanie z tego powodu? Z jakiej racji ma być uważany za mniej niebezpiecznego niż gdyby był u władzy, od której dzieli go kilka procent głosów? Staram się unikać tego porównania, ze względu na jego wyrobiony, retoryczny charakter, ale w swoim czasie NSDAP też była opozycją. No i...?


Cytuj:
Taka właśnie mentalność panuje w czasach rządów PO - PiS wprawdzie od ładnych paru lat przegrywa wszystkie wybory, ale nadal jest groźny! Nadal ma wpływy! Całkiem niedawno przetoczyła się przez media fala sugestii, że, ponieważ coraz to kolejne śledztwa, mające na celu pokazanie, jak straszliwe były rządy Kaczyńskiego, były umarzane, może to oznaczać tylko jedno: pisowcy nadal mają wpływy w prokuraturach! Państwo wciąż jeszcze nie jest odpisione! Trzeba więc jeszcze usilniej głosować na Platformę! Gdyby ktoś za IV RP powiedział: "Trybunał okazał się niezależny" dla wszystkich byłoby oczywiste, że chodzi o niezależność od nacisków Kaczora. Bo niby jaką inną? Ale dzisiaj jest inaczej. Dzisiaj wprawdzie Platforma rządzi niepodzielnie, ale jednak, tak naprawdę, wszędzie jeszcze zalegają pisowcy i wszystko psują. Trzeba więc odpisowiać kraj dalej. Dalej trzeba głosować na Platformę, bo państwo nie jest odpisowione. I tak będzie w nieskończoność. Nie muszę chyba dodawać, z czym mi się kojarzy ten mechanizm.


To PiS i wspierający go kolektyw ma kompleks na punkcie niezalezności. Pewne wspierające PiS medium, choć skrajnie stronnicze, upolitycznione i ideologiczne, w nazwie podkreśla właśnie swoją "niezależność". Dla pisowskiego kolektywu niezależne i obiektywne jest praktycznie wszystko, co tylko popiera jego wizję świata.


Pn lip 25, 2011 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Witold napisał(a):
Po raz kolejny pytam - i co z tego? Z jakiej racji ma mu się należeć większe zaufanie z tego powodu? Z jakiej racji ma być uważany za mniej niebezpiecznego niż gdyby był u władzy, od której dzieli go kilka procent głosów? Staram się unikać tego porównania, ze względu na jego wyrobiony, retoryczny charakter, ale w swoim czasie NSDAP też była opozycją. No i...?


Ponieważ traktowanie opozycji tak, jakby była u władzy prowadzi do traktowania władzy tak, jakby była w opozycji. A to znacznie utrudnia patrzenie władzy na ręce, tępi społeczną kontrolę nad władzą, stanowi łatwe usprawiedliwienie dla każdego czynu władzy itd. Co obserwujemy za rządów PO w pełnej krasie. Doszło już u nas do tego, iż spora część społeczeństwa uważa, że należy bronić władzę przed opozycją. Nie muszę chyba wyjaśniać, dlaczego każda władza marzy o tym, by tak właśnie społeczeństwo myślało. I dlaczego to jest groźne.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lip 25, 2011 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Manipulacje w mediach
Johnny99 napisał(a):
Doszło już u nas do tego, iż spora część społeczeństwa uważa, że należy bronić władzę przed opozycją. Nie muszę chyba wyjaśniać, dlaczego każda władza marzy o tym, by tak właśnie społeczeństwo myślało. I dlaczego to jest groźne.


Bywało w historii i tak, że była to słuszna postawa. A dla Johnnego opozycja jest święta tylko dlatego, że jest opozycją.


Pn lip 25, 2011 18:37
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
Cytuj:
Doszło już u nas do tego, iż spora część społeczeństwa uważa, że należy bronić władzę przed opozycją. Nie muszę chyba wyjaśniać, dlaczego każda władza marzy o tym, by tak właśnie społeczeństwo myślało. I dlaczego to jest groźne.

Nie wiesz dlaczego doszło do tej sytacji???....skoro J. Kaczyński i jego wyznawcy - nie zwolennicy, bo zwolennik to nie fanatyk - nieustannie kazdego dnia, każdą sytuację oceniaja jako najgorsze, katastrofalne zło, to odruchową reakcję jest odrzucenie takiej wizji i obrona przed nią.
Głupia krytyka obraca się p-ko krytykantowi
http://www.fakt.pl/Jaruzelski-Kaczynski ... 061,1.html


Pn lip 25, 2011 18:50

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: Manipulacje w mediach
Witold ma rację, PO była kiedyś opozycją, a teraz od czterech lat jest u władzy.
NSDAP też kiedyś była w opozycji, a gdy doszła do władzy to najpierw zawładnęła Niemcami, a potem Hitler chciał zawładnąć całym światem.
Bardzo dobrego porównania dokonał Witold: NSDAP i PO.
A więc mam pytanie po ilu latach władzy NSDAP, Hitler chciał zawładnąć światem po czterech latach, czy później?
A drugie pytanie co ten wątek z NSDAP ma wspólnego z Manipulacja w mediach?


Pn lip 25, 2011 20:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL