Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona
 Manipulacje w mediach 
Autor Wiadomość
Post Re: Manipulacje w mediach
Cytuj:
W tym wypadku też pewnie poszło o kasę - zwyczajny numer GPC jest już droższy od Naszego Dziennika..

Albo prozaicznie - czas studzi emocje wokół katastrofy Smoleńskiej, na której GP robiła karierę. Z bankrutujące tygodnika podźwignęła się do możliwości wydawania GPC, tygodnik GP (też sprzedaż spadła o ok 45%) i powstania TV Republika.


Śr lut 12, 2014 12:37

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Manipulacje w mediach
Za to GW bankrutuje.Lludzie widać mądrzeją, choc jak widać nie wszyscy...po kilku latach staczania się partii PO, a z nia naszego kraju, dalej sa ludzie którzy im wierzą.


N lut 16, 2014 17:07
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
kosiarz1 napisał(a):
Za to GW bankrutuje.Lludzie widać mądrzeją, choc jak widać nie wszyscy...po kilku latach staczania się partii PO, a z nia naszego kraju, dalej sa ludzie którzy im wierzą.

Przy średniej rocznej sprzedaży 189 tys egzemplarzy, do bankructwa GW daleko.
Jeśli chodzi o wiarę, to chyba najbardziej ludzie wierzą Faktowi - średnia roczna sprzedaż 339 egzemplarzy dziennie :D


N lut 16, 2014 17:41

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Manipulacje w mediach
Gdyby polska firma miała tyle długu co Agora, Tusk kazalby ja przerobić na plaże...łącznie z ITI mają więcej długu jak polskie stocznie i kopalnie miały razem wzięte...


N lut 16, 2014 17:52
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
kosiarz1 napisał(a):
Gdyby polska firma miała tyle długu co Agora, Tusk kazalby ja przerobić na plaże...łącznie z ITI mają więcej długu jak polskie stocznie i kopalnie miały razem wzięte...

Agora i ITI są prywatnymi instytucjami, zatem żaden polityk nic im nie może "kazać".


N lut 16, 2014 18:16

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Manipulacje w mediach
Prywatnymi skad wiesz? Może ich akcje posiadała OFE i tusk ich znacjonalizował...pewnie, ze lepiej zwalnia się tysiące ludzi z spolek skarbu państwa...i marnuje ich rynek i potencjał...powinien za to ktoś iśc do pierdla, ale to nie u nas. Spółki skarbu państwa, przynoszą Tuskowi dizo dochodu, nawet te znienawidzone Mozejki.

Za to prywatny Michnik może kazać zamknąć stocznie... :brawo:


N lut 16, 2014 18:27
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
kosiarz1 napisał(a):
Prywatnymi skad wiesz? Może ich akcje posiadała OFE i tusk ich znacjonalizował...pewnie, ze lepiej zwalnia się tysiące ludzi z spolek skarbu państwa...i marnuje ich rynek i potencjał...powinien za to ktoś iśc do (censored), ale to nie u nas. Spółki skarbu państwa, przynoszą Tuskowi dizo dochodu, nawet te znienawidzone Mozejki.

Za to prywatny Michnik może kazać zamknąć stocznie... :brawo:

Prywatne mają to do siebie, że posiadają większościowy pakiet akcji, zatem nikt im nie może "kazać", czy znacjonalizować.


N lut 16, 2014 18:41

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Manipulacje w mediach
Cytuj:
OFE są niezależnymi instytucjami finansowymi nie podporządkowującymi się politycznym prykazom


Poczucie humoru Cie nie opuszcza... :badgrin: w świetle tego wszystkiego co się stało.

Cytuj:
Prywatne mają to do siebie, że posiadają większościowy pakiet akcji, zatem nikt im nie może "kazać", czy znacjonalizować


LOL...ekonomistka, a to dlaczego prywatne bank np. w Anglii byy przejmowane przez państwo?
Bo były bankrutami, z długami...jak nasze ITI, i Agora, utzrymywane z państwowych reklam.
W ogóle o co chodzi...masz jakiś problem? Cieszysz się, ze Tusk wzial pieniądze z OFE? ja też, tylko Ty teraz ja to pisałem 7 lat temu. Obluda...i tylko dlatego je ukradł, bo mu do wyborów by nie starczyło..


N lut 16, 2014 18:45
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
Cytuj:
Bo były bankrutami, z długami...jak nasze ITI, i Agora, utzrymywane z państwowych reklam

Co one konkretnie państwowe reklamują?.


N lut 16, 2014 18:50

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Manipulacje w mediach
Tuska i PO...


Pn lut 17, 2014 8:52
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
kosiarz1 napisał(a):
Tuska i PO...

Baaaaardzo merytoryczna odpowiedź....


Pn lut 17, 2014 12:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Weźmy np. nr Gazety Wyborczej z 8 lutego. Reklamy:

- 1 strona - Lotto (przedsiębiorstwo państwowe)
- autoreklama (magazyn Dziecko wydawany przez Agorę)
- autoreklamy (Tok FM, AleHistoria)
- autoreklama pozycji z cyklu Biblioteka Gazety Wyborczej
- s. 11 - Muzeum Narodowe w Warszawie (państwowa instytucja kultury)
- s. 32 - Otium Travel Service
- s. 34-36 - ogłoszenia o przetargach publicznych.

Czyli na cały numer świąteczny mamy jedną reklamę (raczej - bo nie znam) prywatnego podmiotu, reszta to reklamy bądź ogłoszenia (płatne oczywiście) podmiotów publicznych. I jest to generalnie reguła, niekiedy łamana np. na rzecz wielkich reklam samochodów, ale to się zdarza rzadko.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 17, 2014 13:43
Zobacz profil
Post Re: Manipulacje w mediach
Podobne ogłoszenia o przetargach publicznych; ogłoszenia sądowe, np. o upadłości; komornicze, np o licytacji, zamieszczane są w innych ogólnopolskich dziennikach, np Rzepie.
Oczywiście w dziennikach o dużej sprzedaży, nikt nie daje do niszowych.
Lotto reklamuje się w wieli dziennikach.


Pn lut 17, 2014 15:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Manipulacje w mediach
Ale coś to zmienia?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 17, 2014 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Manipulacje w mediach
Dziś była arcyciekawa manipulacja w Radio Jasna Góra, bo operowali nagraniami z nieaktualnymi godzinami. Np.o 18:28 ogłosili "minęła osiemnasta", a program z osiemnastej nadawano jako aktualny, choć był przesunięty o pół godziny.
Kolejne punkty "ramówki" choć zostały zrealizowane, to oczywiście z półgodzinnym opóźnieniem. A o godzinie 18:55 o.Michał Legan ogłosił, że: "jest 18:27 i za dwie minutki będzie transmisja Mszy św. z kaplicy Jasnogórskiej".
I wszystko byłoby ok, bo Msza się rozpoczęła pod przewodnictwem zapowiedzianego celebransa, o.Rafała.
Ale ...

Ale ... po przełączeniu z odbioru Radia JG na transmisję internetową, tenże celebrans, o.Rafał, właśnie zakończył "Modlitwę wiernych" i rozpoczynał dalszą część Mszy. A napewno była to transmisja tej samej Mszy, bo był koncelebrans, wymieniony wcześniej w radiowym przekazie.

Czyli, że Radio JG włączyło transmisję niezgodną z aktualnym czasem sprawowania liturgii w kaplicy.
Mam pewne wątpliwości co do uczciwości takiego postępowania. Osoby korzystające z możliwości uczestnictwa w transmitowanej Mszy, mają prawo by wsłuchiwać się w liturgię w czasie rzeczywistym. A tu była retransmisja z wykorzystaniem nagrania. A ponadto nie zostały o tym poinformowane, czyli, że oszukano wiernych, którzy np. korzystali z przysługującego im (zgodnie z KPK), prawa uczestniczenia we Mszy transmitowanej.

Ciekawe jest wyjaśnienie opolskiego bp. Czaji, o praktykach odtwarzania nagrań Mszy:
https://wiez.pl/2020/04/24/bp-czaja-nak ... ecie-mszy/

W świetle tego wyjaśnienia praktykę dzisiejszą Radia JG chyba można nazwać poważnym wprowadzeniem wiernych w błąd.


N lis 14, 2021 20:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 601 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL