Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 518 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
 Nergal uniewinniony 
Autor Wiadomość
Post Re: Nergal uniewinniony
JedenPost napisał(a):
Bezsensowna "analogia", zważywszy, że ideologie bądź czyny które wymieniasz są same w sobie karalne.

Tak samo karalne jak czyn Nergala. A może nawet mniej. Wyjaśnij zatem, dlaczego Nergalowi wolno a innym miałoby być to zabronione? Bo wyszydzanie chrześcijaństwa jest jakoś bardziej trendy? A wyobraź sobie np. marsz faszystów ze swastykami, myślisz, że nie byłoby reakcji, tak jak nie było w czasie Euro 2012, gdy pojawiły się symbole komunistyczne?


Śr cze 05, 2013 10:55

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal uniewinniony
Gdzie widzisz analogię? Propagowanie zakazanych konstytucyjnie ideologii jest ścigane z urzędu. Obraza uczuć religijnych - z powództwa cywilnego osoby, która czuje się obrażona. W tym wypadku, za obrażoną podaje się osoba, która na koncercie nie była, podczas gdy osoby które były nie zgłaszały zastrzezeń. Gdzie i kiedy doszło do obrazy uczuć religijnych? Na koncercie, na któym nikt nie poczuł się obrażony? Raczej nie. Może w momencie kiedy pan Nowak obejrzał sobie w domu rozpowszechnione wbrew woli zespołu i organizatorów nagranie?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 05, 2013 11:09
Zobacz profil
Post Re: Nergal uniewinniony
Dobre sobie z urzędu. Państwo jest słabe. Gdyby ścigało z urzędu z art. 256 i 257 kk to i Nergal i sowieccy kibole i ci z tego artykułu: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Posel-PiS-zlozy-doniesienie-na-SLD-za-sierp-i-mlot-na-pochodzie,wid,14457424,wiadomosc.html?ticaid=110b6c
stanęli by przed sądem na wniosek prokuratora. A dlaczego poseł musiał składać zawiadomienie o przestępstwie? A z tego samego powodu co w sprawie Nergala, że Państwo ma w dupie, gdy w Polsce lewactwo się panoszy.


Śr cze 05, 2013 11:41
Post Re: Nergal uniewinniony
pawro napisał(a):
Dobre sobie z urzędu. Państwo jest słabe. Gdyby ścigało z urzędu z art. 256 i 257 kk to i Nergal i sowieccy kibole i ci z tego artykułu: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Posel-PiS-zlozy-doniesienie-na-SLD-za-sierp-i-mlot-na-pochodzie,wid,14457424,wiadomosc.html?ticaid=110b6c
stanęli by przed sądem na wniosek prokuratora. A dlaczego poseł musiał składać zawiadomienie o przestępstwie? A z tego samego powodu co w sprawie Nergala, że Państwo ma w (censored), gdy w Polsce lewactwo się panoszy.

Podobnie gdy panoszy się prawactwo lejące, palące drzwi do mieszkań, ludziom o innym kolorze skóry.


Śr cze 05, 2013 11:46

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal uniewinniony
pawro napisał(a):
Dobre sobie z urzędu. Państwo jest słabe. Gdyby ścigało z urzędu z art. 256 i 257 kk to i Nergal (...)


A co ma ten artykuł do Nergala?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 05, 2013 11:50
Zobacz profil
Post Re: Nergal uniewinniony
Oczywiście, że tak. Jedno i drugie godne potępienia. Jedno i drugie potępiam, szkoda tylko, że na lewactwo jest większe przyzwolenie państwa. Agresja jest agresją i nie powinna być gloryfikowana.


Śr cze 05, 2013 11:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Nergal uniewinniony
Sąd swoją decyzją daje przyzwolenie na tego rodzaju antyreligijne ekscesy. Sami się przekonacie, że tego rodzaju "wystąpienia" będą się coraz częściej powtarzać a ich sprawcy będą czuli się bezkarni. Pewnie już szkolą się adwokaci, specjalizujący się w sprawach obrazy uczuć religijnych.

Przełamanie kolejnego tabu nikomu nie służy. Jakie to niby korzyści ma odnieść społeczeństwo z sądowego pozwolenia na satanistyczne burdy.

Dla mnie tłumaczenie o imprezie w zamkniętym gronie jest okropnie idiotyczne. Jak sąd może w ogóle dopuszczać taki nierozumny argument. Czy to była paczka znajomych, siedzących w domu? A może imieniny u cioci, czy oglądanie filmu ze znajomymi.

To był normalny koncert, na który sprzedawano bilety. Zeszli tam się rożni ludzie, nie znający się na wzajem i w dużej liczbie, czyli po prostu impreza publiczna a nie prywatna.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr cze 05, 2013 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post Re: Nergal uniewinniony
Qwerty2011 napisał(a):
To był normalny koncert, na który sprzedawano bilety. Zeszli tam się rożni ludzie, nie znający się na wzajem i w dużej liczbie, czyli po prostu impreza publiczna a nie prywatna.

Żeby skandować z całą salą "christians to the lions!". Przeczytasz obraźliwą dla siebie książkę znanego z tego autora albo włączysz taki film? Po co? Ludzie, który wszem i wobec ogłaszają, że nie znoszą horrorów, że to okropieństwo bez żadnej wartości artystycznej, że ich brzydzi i obraza zmysł estetyczny albo i moralny, a potem sobie to zapuszczają, są moim zdaniem skrzywieni.

_________________
ateista


Śr cze 05, 2013 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal uniewinniony
Qwerty2011 napisał(a):

To był normalny koncert, na który sprzedawano bilety. Zeszli tam się rożni ludzie, nie znający się na wzajem i w dużej liczbie, czyli po prostu impreza publiczna a nie prywatna.


Dokładnie. I wszyscy najwyraźniej byli zadowoleni, o co więc szum?

Qwerty2011 napisał(a):
Pewnie już szkolą się adwokaci, specjalizujący się w sprawach obrazy uczuć religijnych.


Wątpliwe. A nawet jeśli - cóż, jedyna rada to zniesienie tego idiotycznego przepisu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 05, 2013 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nergal uniewinniony
JedenPost napisał(a):
Ależ uzasadnia. Miał pełne prawo zakładać, że za bilet na koncert zapłacą osoby wiedzące jaki charakter ma spektakl i takowym zainteresowane. Wiemy, że to założenie było słuszne. Do ewentualnej "obrazy uczuć religijnych" doszło wyłącznie z winy osób nie stosujących się do zasad uczestnictwa w koncercie. Zresztą bądźmy poważni - w osobie pana Nowaka mamy do czynienia z pragnącym zaistnieć medialnie pieniaczem, a nie poszkodowanym.


Zakładać mógł - tyle, że w świetle prawa karnego chodzi nie o zakładanie czegoś, tylko dopuszczenie możliwości czegoś przeciwnego. Po pierwsze, koncert nie był imprezą zamkniętą, Nergal nie wiedział i nie mógł wiedzieć, kto na nim będzie (zresztą w świetle orzecznictwa SN o "publicznym" charakterze imprezy można mówić nawet wtedy, gdy istnieje możliwość imiennego zidentyfikowania każdego uczestnika, więc nie jest to podejście jakoś strasznie restrykcyjne), a mógł na niego wejść każdy, bo każdy mógł kupić bilet. Po drugie, brak zgody na nagrywanie to nie to samo, co świadomość, że ktoś jednak może nagrywać, a potem opublikować. Nagrywanie koncertów jest dziś zjawiskiem powszechnym. Behemoth jest zespołem znanym, a Nergal jest osobą publiczną, budzącą powszechne zainteresowanie, tym większe, kiedy zrobi coś kontrowersyjnego. Warto tu wspomnieć o wyroku w sprawie Nieznalskiej, którą sąd uniewinnił nie dlatego, że osoby występujące jako pokrzywdzone w sprawie nie były na feralnej wystawie (a żadna nie była), tylko dlatego, że doszedł do przekonania, iż przekaz medialny o wystawie miał charakter manipulacji, przedstawiał jej wypaczony i tendencyjny obraz, co miało decydujący wpływ na obrażenie ich uczuć religijnych. Takich ustaleń nie poczyniono w sprawie Nergala w ogóle.

Ale jeśli sąd odwoławczy nie podzieli tych wątpliwości, to radziłbym panu Nowakowi się nie załamywać. Następnym razem niech po prostu wysupła te parędziesiąt złotych, pójdzie na koncert i spokojnie czeka, aż Nergal znowu podrze Biblię, napluje na hostię, nasika do kropielnicy itp. W świetle powyższego wyroku, w takiej sytuacji, czarodziejskim sposobem, Nergal z niewinnego w mig stanie się winnym ;)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 05, 2013 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal uniewinniony
Johnny99 napisał(a):

Zakładać mógł - tyle, że w świetle prawa karnego chodzi nie o zakładanie czegoś, tylko dopuszczenie możliwości czegoś przeciwnego.


A ja myślę, że po prostu o fakty. Które są takie, że nikt na koncercie obrażony nie został, a w każdym razie się z tym nie uzewnętrznił. Najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji wydaje mi się takie, w którym chrześcijanie będą trzymali się z dala od "satanistycznych burd", zaś sataniści od imprez chrześcijańskich.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 05, 2013 18:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nergal uniewinniony
Fakty są takie, że na scenie Nergal zaprezentował gest będący wulgarną i obsceniczną zniewagą, dowodzącą całkowitego braku szacunku dla umownego adwersarza. Nie mógł się nie spodziewać reakcji. Już aż nie chce się przypominać, że kiedy nikomu nieznany pastor maleńkiego kościółka w USA zapowiedział (tylko zapowiedział!) publiczne spalenie Koranu, afera była na cały świat..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 05, 2013 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Nergal uniewinniony
JedenPost napisał(a):
A ja myślę, że po prostu o fakty. Które są takie, że nikt na koncercie obrażony nie został, a w każdym razie się z tym nie uzewnętrznił.

Ale jednak obraza uczuć religijnych nastąpiła - choćby poprzez materiały, które wyciekły do mediów a Nergal nie dopełnił wszystkich działań, które by uniemożliwiły zaistnienie takiej okoliczności.

Mleko się rozlało i takie są niezbite fakty, których sąd swoimi zamydlonymi oczyma nie dostrzega.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr cze 05, 2013 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal uniewinniony
Sądzę, że akurat sąd patrzy znacznie przytomniej niż Ty.

Qwerty2011 napisał(a):
choćby poprzez materiały, które wyciekły do mediów a Nergal nie dopełnił wszystkich działań, które by uniemożliwiły zaistnienie takiej okoliczności.


Co niby oprócz zakazania filmowania mieli zrobić? Gdyby chrześcijanie nie wścibiali nosa w nie swoje sprawy nikt by się obrażony nie poczuł, proste.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 05, 2013 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nergal uniewinniony
To, że ktoś drze Biblię krzycząc "żryjcie to (censored)!" to nie jest sprawa chrześcijan?? A może to Nergal mógłby łaskawie zostawić Biblię w spokoju, skoro już nie wierzy i nie jest chrześcijaninem??

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 05, 2013 19:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 518 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL