Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 518 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
 Nergal uniewinniony 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal uniewinniony
Wydaje mi się, że ten drugi obraz był spopularyzowany jednak wśród mniejszej grupy odbiorców, choć w sumie masz rację i jestem skłonny się zgodzić, że po trochu popsuł jeden i drugi. Gdybym chciał kogoś straszyć satanistami to fakt, że Nergalem na serio straszyć raczej trudno, acz z drugiej strony gdybym za satanistę miał się podawać, to też raczej nie chciałbym, żeby mnie reprezentował...


O ile mi wiadomo prawdziwi muzycy-sataniści podchodzący do tematu filozoficznie i traktujący go serio (niech przykładem będzie francuskie Deathspell Omega bądź szwedzkie Funeral Mist) skandalicznych szopek nie robią, koncerty grają z rzadka lub wcale, nie lansują się po czasopismach (czasem brak nawet zdjęć i jakichkolwiek identyfikujących danych), słowem - zajmują się tworzeniem formy i treści, które chcą przekazać tak, by nie przesłaniać ich własnym ego.

No i wychodzi na to, że przy okazji nikogo nie obrażają.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 05, 2013 21:14
Zobacz profil
Post Re: Nergal uniewinniony
JedenPost napisał(a):
[
Zapewne dałoby się zrobić. Cóż, może jest w skrytości serca prymitywem, choć śmiem zauważyć, że najbardziej zdecydowany sprzeciw zaczął budzić, gdy pojawił się w TV i okazało się, że ten straszny satanista to żaden psychopata czy zagubiona ofiara, tylko całkiem trzeźwo myślący, normalny człowiek, któremu się powiodło. Tak jakby zruinował cały obraz satanisty lansowany od lat przez różnych okołokościelnych specjalistów od sekt.


A pamięta ktos moze kampanie antysatanistyczą z końca lat 80-tych w USA? : P
Sataniści mieli ponoć uprowadzac dzieci by wykorzystywać je seksualnie, gwałcic a ilość uprowadzonych miała siegać kilku tysięcy:

"Kampania antysatanistyczna padła ostatecznie na początku lat '90 pod wpływem kolejnych raportów naukowych bądź policyjnych (FBI). Na przykład po szczegółowym zbadaniu 12 tysięcy przypadków dzieci, które miały być gwałcone z powodów satanistycznych, nie znaleziono ani jednego przypadku, który dał się wiarygodnie udowodnić."

[i]Sami sataniści zaczęli uchodzić za na tyle niewinnych, że w sprawach o pedofilię niektórzy adwokaci radzili swoim klientom "należenie do satanistów", by mogli uchodzić za ofiary pomylonej, kolektywnej histerii.[/i]

http://www.twozywo.art.pl/zlo/txt/szygiel.htm


Nie dość, że runął lansowany wizerunek satanisty, to okazuje sie, wykorzystywanie seksulanie miało miejsce w Kościele i to bynajmniej nie w Kosciele Szatana : P


Ostatnio edytowano Śr cze 05, 2013 21:45 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr cze 05, 2013 21:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nergal uniewinniony
JedenPost napisał(a):
No i wychodzi na to, że przy okazji nikogo nie obrażają.


No i proszę, cóż za zaskakująca konkluzja.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 05, 2013 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Nergal uniewinniony
JedenPost napisał(a):
O ile mi wiadomo prawdziwi muzycy-sataniści podchodzący do tematu filozoficznie i traktujący go serio (niech przykładem będzie francuskie Deathspell Omega bądź szwedzkie Funeral Mist) skandalicznych szopek nie robią,

Nergalowi najwidoczniej znudziło się niszowe granie dla idei. Postanowił zrobić się medialny (można zażądać większej gaży za koncerty).

Ja co prawda byłem "metalem" wiele lat temu, ale dla nas ówczesnych metali, jakikolwiek kontakt metalowca ze światem typu Doda byłby profanacją.
Dlatego dziwiłem się temu bardzo. Zastanawiałem się nawet, czy Behemoth zamierza teraz grac kawałki w stylu Poison, Cinderella czy Kiss :-D

Ale w tym był plan na robienie medialnej kariery.
A może jest i idea? Może pogrążanie tylko swoich duszyczek to za mało i postanowili "pogrążać" masowo? :D

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz cze 06, 2013 7:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal uniewinniony
Wydaje mi się, że po prostu dostrzegł szansę wejścia w szołbiznes i zdecydował się z niej skorzystać.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz cze 06, 2013 13:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nergal uniewinniony
Rysiu Nowak znowu się awanturuje
http://wyborcza.pl/1,75475,16068922,Ner ... iblie.html

- Zdaniem prokuratury sąd nieprawidłowo przyjął, iż Darski godził się wyłącznie na to, że może obrazić uczucia religijne jedynie osób, które uczestniczyły w koncercie. To nie była impreza zamknięta, zatem mógł przewidywać możliwość upublicznienia nagrań prezentujących jego wypowiedzi i zachowania. Oskarżony godził się więc na to, że może obrazić uczucia osób, które zapoznają się z nagraniami - tłumaczy prokurator Grażyna Wawryniuk.

Przy czym, zauważmy kuriozum:

1. na koncercie zakazane było rejstrowanie czegokolwiek
2. dowody przedstawione przez Nowaka zostały zatem zdobyte nielegalnie

Oskarżony zatem zakazał, ale się godził :roll:

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N cze 15, 2014 7:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nergal uniewinniony
Ech ci humaniści. Zero logiki w wypowiedzi pani prokurator...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N cze 15, 2014 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nergal uniewinniony
Qwerty2011 napisał(a):
Zastanawiałem się nawet, czy Behemoth zamierza teraz grac kawałki w stylu Poison, Cinderella czy Kiss :-D


O ile pamiętam, Peter z Vadera kiedyś powiedział, że jego dzieci słuchają Yazoo i że bardzo się z tego cieszy :-D Młodzi zasklepieni metale muszą być przygotowani na takie "szokujące" wieści ;-)

JedenPost napisał(a):
Przy czym, zauważmy kuriozum:

1. na koncercie zakazane było rejstrowanie czegokolwiek
2. dowody przedstawione przez Nowaka zostały zatem zdobyte nielegalnie

Oskarżony zatem zakazał, ale się godził


Ciekawe, że w tymże samym artykule gazeta sama na dole udostępnia nagranie z koncertu, rzekomo nielegalne :-D Faktem jednak pozostaje, że impreza nie była zamknięta, kupić na nią bilet mógł każdy, więc kwestia zamiaru ewentualnego pozostaje.. ale nielegalne dowody to, po Sawickiej, zupełnie inna sprawa :roll: Cóż, niech się Najwyższy biedzi :-D

A następnym razem niech Ryszard Nowak po prostu idzie na koncert - problemu nie będzie :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 16, 2014 6:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 518 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL